Hinrichtung von Mafiosi: Bujar Lika , des Ervis Martinaj Verbrecher Clans bei Lezhe, Lac

Die von Deutschland, der SPD, Steinmeier, Angela Merkel aufgebauten Verbrecher Kartelle, haben es immer schwieriger. Kinder, Drogen und Frauen Handel, werden behindert, wenn es dauernd Morde und Hirnrichtungen gibt. Denn die KfW, GIZ brauch doch überall Partner der Organisierten Kriminalität, des Betruges, der Geldwäsche und für Fake und Bauschrott Bauten. Abfackeln der Urwälder überall, für Palmöl, auch das finanziert die KfW, wie Bierbrauerien für berüchtigste Clans, in Afrika.  Ziemlich berüchtigte Verbrecher Banden. Mehrfach Identitäten Alles normal, trotzdem kleine Fische, gegen den Angela Merkel, Horst Seehofer und NATO Betrug, mit Pharma Mitteln, dem CORONA Betrug.

Das Drogen Kartell, des Elvis Martinaj, des hingerichteten Santiago Malko: wurden Luxus Autos von „Nard“ Koka, und Tracy Sejdini, Tochter des Bürgermeisters von Elbasan beschlagnahmt

2 Erschossene, bei einer Mafia Hinrichtung, in einem Hotel bei Lehze Lac, rund um die Kurbin, Tirana Mafia des Lika Clans, des Ervis Martinaj

Der in Haft sitzende Gangster: Ervis Martinaj, noch ein Polizei Skandal in Mitten der Albaner Verbrecher Kartell

Ex-Polizist aus dem Killer Kommando, des Ervin Martinaj, wurde in Tirana hingerichtet

 

Ein Club, der Top Verbrecher Clans, wo Angela Merkel, NATO Spezial Kräfte nicht weit sind.

Dy viktima nga atentati në Kurbin! Njëri nga autorët në spital, u plagos nga shkëmbimi i zjarrit! Shënjestra mik i Ervis Martinajt, zbulohet e kaluara!

 

TIRANE-Një vrasës me pagesë dyshohet të fshihet pas atentatit të mbrëmjes së të shtunës në Kurbin ku u ekzekutuan me 5 plumba kallashnikovi miku i Ervis Martinajt, Bujar Lika (Hasani) dhe Paulin Gjergji (Markaj), jashtë një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë në fshatin Gjormë. 37-vjeçari Lika ndërroi jetë në vend, ndërsa 53-vjeçari Paulin Gjergji nuk i mbijetoi plumbave duke ndërruar jetë mëngjesin e së dielës në spitalin e Traumës në Tiranë.

Bujar Lika i druhej një ngjarjeje të tillë, e për pasojë edhe kafen me mikun e tij, Paulinin, po e pinte me një pistoletë me vete, me të cilën iu kundërpërgjigj edhe atentatorëve të tij. Një prej tyre, Kreshnik Tusha, mbeti dhe vetë i plagosur, teksa po merr trajtim mjekësor tek Trauma, ku e dërguan vetë familjarët e tij.

Një i papunë që deri më tani për grupin hetimor është atentatori kryesor, edhe pse dyshimet janë që Tusha të jetë paguar për të kryer ekzekutimin e dyfishtë. Deri tani për atentatin mbrëmë në Kurbin janë shoqëruar mbi 20 persona që mund të kenë dijeni për ngjarjen për të shkuar te autori i dytë, ndërsa pista e hetimit është e shkuara e Likës.

Por kush janë Bujar Lika dhe Paulin Gjergji?
Bujar Lika kishte në pronësi lokalin „Dea Cafe“ në ish-Bllok. Biznesin në Tiranë e kishte në emër të motrës Ardiana Toqi. 37-vjeçari rezulton një emër i njohur për policinë, pasi në vitin 2015 ishte mes të hetuarve për vrasjen e Enton Nikajt në Dajt. Për vrasjen e Nikajt fillimisht nga Shkalla e parë në 2016 u dënuan Emiljano Tasho 16 vjet, Erjon Biraci 2 vjet, Ervis Martinaj 1 vit e 4 muaj, Mirsad Kuçana 1 vit e 4 muaj dhe Bujar Lika 1 vit burg.

Por në Apel, Ervis Martinaj, Mirsad Kuçana dhe Bujar Lika që u vra mbrëmë morën pafajësi, ndërsa Tasho u dënua përfundimisht me 14 vite për vrasjen e Enton Nikajt dhe Erjon Biraci 2 vite, ky i fundit tani i lirë, pasi e kreu dënimin. Viktima Bujar Lika ishte mik i ngushtë i Ervis Martinajt, gjithashtu emër i njohur pas ngjarjes së 2018 në Bllok. Ndërkohë, Paulin Gjergji, i cili deri në 2004-ën e ka pasur mbiemrin, Markaj ka pasur kazino “Vegas” në zonën e  ish-Bllokut në Tiranë, në rrugën “Sami Frashëri”.

Tritoli në hotelin e rivalit të Ervis Martinajt
Një tjetër ngjarje e rëndë ndodhi në Tiranë rreth 30 minuta pas atentatit të dyfishtë në Kurbin, që lidhet në këtë rast me një kundërshtar të Ervis Martinajt. Në orën 22:17 u vra miku i Ervis Martinajt me shokun e tij, ndërsa rreth orës 22:40 në Tiranë në hotelin e Ervin Matës në “Rrugën e Dibrës”, shpërtheu një sasi tritoli, ku fatmirësisht nuk pati të lënduar veç dëmeve materiale.

Rückblick

Beschlagnahmte Luxus Autos mit den verbotenen getönten Scheiben, vermietet über Edi Rama’s Ergys Hoxha, Polizei Adviser, auch an die korrupte EU Bande, wie Martin Schmid, die nun beschlagnahmt wurden. Áuch Fahrzeuge von dem ermordeten Jan Prenga, dem Berufsverbrecher Lulzim Berisha wurden beschlagnahmt

Die Xhafzotaj Mafia bei Shiak, Alles illegal gebaut, oft ehemalige Polizei Beamte


Kadri Lika, babai I Manjola Cuku qe u vra nga bashkeshorti Manjola Cuku u vra me thike nga Lulzim Cuku me 1 shkurt Kadri Lika: Shkak I konfliktit u be vellai I Lulzimit “Vellai donte ti merrte shtepine dhe dyqani vajzes time” Kadri Lika: Vellai I Lulzimit I fliste tij keq per gruan Kunati I viktimes donte te shkonte nga Dibra ne Xhafzotaj “Lulzim Cuku kishte tentuar edhe ne dhjetor ta vriste gruan” “Dhendri me kerkoi falje, vajza kishte urdher mbrotje” “Shteti te vendose drejtesi e denimin e merituar per autorin” Lulzim Cuku vrau me thike gruan e tij 33 vjeçare Lulzim Cuku u vetedorezua ne Policine e Burrelit Gazetar, Enver Doçi

6 Gedanken zu „Hinrichtung von Mafiosi: Bujar Lika , des Ervis Martinaj Verbrecher Clans bei Lezhe, Lac“

 1. Video Aufnahmen von der Martinaj, wie er sich in einem Hotel südlich Durres aufhielt, der Meist gesuchte Verbrecher in Albanien

  https://videosh.duckdns.org/YouPHPTube/video/1108/del-video-ja-momenti-i-fundit-kur-eshte-pare-ervis-martinaj-i-shoqeruar-nga-nje-vajze-te-showbizit-dhe-efektivi-i-operacionale?channelName=Shqiptarja1

  Del VIDEO-ja, momenti i fundit kur është parë Ervis Martinaj, i shoqëruar me të dashurën dhe Jeton Lamin! Dëshmia: Është vrarë! E nxori në pritë një femër

  Publikohet videoja nga momentet e fundit e Ervin Martinajt. Ai u pa në një hotel në Durrës, i shoqëruar nga e dashura dhe efektivi i Operacionales, Jeton Lami. Zbardhen dëshmitë e të dashurës, babait dhe xhaxhait të Ervis Martinajt. Dyshime te Indrit Dokle. Makina luksoze e Martinajt u gjet në rrugën e Kombit.

  Del FOTO/ Makina e Ervis Martinajt ‚e braktisur‘ në një karburant në rrugën Durrës-Kukës
  Berisha flet për zhdukjen e Ervis Martinajt: Prokuroria ka një kufomë të ndarë më 6 copa, por nuk bën asnjë përgënjeshtrim
  Kush është Ervis Martinaj, ish ‘mbreti‘ i lojërave të fatit në Tiranë! Përfshirja në vrasjen në ish-bllok dhe ‘lidhja’ me Shullazin

  Redaksia 21 Shtator, 20:43 | Përditesimi: 21 Shtator, 22:39

  [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

  TIRANË- Një video ka treguar lëvizjet e fundit të Ervis Martinaj, pak para se të zhdukej pa lënë gjurmë e ku askush nuk di për fatin e tij. Videoja e sjellë nga gazetarja Klodiana Lala është filmuar në momentin teksa Martinaj është parë duke u futur në një hotel në qytetin e Durrësit.

  Ai shoqërohej nga agjenti i Forcave Operacionale, Jeton Lami si edhe me një vajzë të re, që thuhet se është pjesë e showbizit shqiptar. Sipas dosjes, videoja është filmuar në datën 5 gusht në orën 21:15. Lami ka hyrë i pari në hotel, ka rezervuar dhomën në emrin e tij ku ka lënë edhe numrin e telefonit dhe më pas është larguar nga aty, për t’u kthyer të nesërmen e për të marrë me makinë Martinajn dhe vajzën që e shoqëronte.
  Berisha me deputetët e ‘Rithemelimit’: Thonë se Ervis Martinaj është ndarë në 6 pjesë, por Rama s’ka përgjigje! I bashkohet deputeti Zef Hila për herë të parë
  LEXO EDHE:
  Berisha me deputetët e ‘Rithemelimit’: Thonë se Ervis Martinaj është ndarë në 6 pjesë, por Rama s’ka përgjigje! I bashkohet deputeti Zef Hila për herë të parë

  Mikesha e tij ka treguar se kontakti i fundit i Ervis Martinajt ka qenë 7 gushti.

  “Hera e fundit që jemi takuar ishte mbrëmja e datës 5 gusht, ku kemi shkuar në një hotel në Durrës. Atë mbrëmje kemi qëndruar ne hotel dhe jemi larguar të nesërmen. Edhe në dy ditët në vazhdim, pra deri më datë 7 gusht kam pasur kontakte me të. Më pas kemi shkëputur çdo komunikim. Me Ervisin jam njohur në fillim të vitit 2022. Nuk kam asnjë informacion se çfarë ka ndodhur më të”, ka thënë ajo.

  Shfaqja e fundit publike e Martinaj, daton të jetë më 9 gusht në Tiranë, në ambientet e një qendre tregtare pranë Zogut të Zi, vetëm disa ditë pasi ai ishte parë të lëvizte i lirë në Durrës. Ndërkohë që nga data 9 gusht, koha kur ai shfaqet në Tiranë dhe deri më 10 gusht që përkon me kallëzimin për zhdukjen e tij, nuk ka asnjë provë të ekzistencës së tij.

  Data 9 gusht është përmendur edhe nga babai i Ervis Martinajt, Mustafa Martinajt. Ai thotë se i afërmi që shërbente si “urë lidhëse”, ka humbur kontaktet me të pikërisht në 9 gusht ku pas orës 19:30 nuk ka qenë më në linjë. Martinaj thotë se nuk ka asnjë dijeni për personat apo vendin ku mund të jetë rrëmbyer. Personi që mbante kontakte me Martinaj, ai tregon se ndodhet jashtë shtetit.

  https://shqiptarja.com/lajm/del-videoja-momenti-i-fundit-kur-eshte-pare-ervis-martinaj-i-shoqeruar-nga-nje-vajze-te-showbizit-dhe-efektivi-i-operacionale?r=kh1

  Like

 2. Murati ist eine der übelsten Verbrecher Clans, schon 1994 aktiv, der Vater wurde mit seiner Bar am Zentralplatz von Durres schon hingerichtet.

   

  Eine Richterin, liess vorzeitig unter Haus Arrest Auflage, welche Niemand einhält Murti Fatjon aus der Haft, was auch nicht der Erste Fall. Vorgestern Nach, fuhr er in alter Attentats Manier vor eine Bar vor im Mafia Lokal Viertel von Tirana, schoss wild auf in die Bar, wo eine Kellnerin starb. Verrückte und vollkommen korrupte Richterinnen erinnern, an Baerbock, die Grünen. Sozial Media verblödet, mit Facebook, twitter und Instagram. die depperten und korrupten Richterinnen, oft verheiratet mit Gangstern, kauften sioh überall in die Justiz ein, einen EU und Deutschen Desaster

   

  Si u lirua Fatjon Murati? Manovra e drejtësisë, u shpëtua me akuzën ‘armëmbajtje në banesë’! Gjyqtarja Laska zhbllokoi edhe pasurinë 5 mln € të vëllezërve Marku Migena Laska dhe Fatjon Murati

  Si u lirua Fatjon Murati? Manovra e drejtësisë, u shpëtua me akuzën ‘armëmbajtje në banesë’! Gjyqtarja Laska zhbllokoi edhe pasurinë 5 mln € të vëllezërve Marku

  U arrestua për arsenal armësh, por Fatjon Murati u akuzua për armëmbajtje pa leje në banesë. Ndryshimi i akuzës i dyshimtë. Murati i dënuar në Itali dhe në kërkim për trafik droge. Gjyqtarja Migena Laska disa muaj para lirimit kishte refuzuar kërkesën e prokurorisë për sekuestrimin e pasurisë së vëllezërve Marku të hetuar për trafik droge.


  Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s