Hinrichtung von Mafiosi: Bujar Lika , des Ervis Martinaj Verbrecher Clans bei Lezhe, Lac

Die von Deutschland, der SPD, Steinmeier, Angela Merkel aufgebauten Verbrecher Kartelle, haben es immer schwieriger. Kinder, Drogen und Frauen Handel, werden behindert, wenn es dauernd Morde und Hirnrichtungen gibt. Denn die KfW, GIZ brauch doch überall Partner der Organisierten Kriminalität, des Betruges, der Geldwäsche und für Fake und Bauschrott Bauten. Abfackeln der Urwälder überall, für Palmöl, auch das finanziert die KfW, wie Bierbrauerien für berüchtigste Clans, in Afrika.  Ziemlich berüchtigte Verbrecher Banden. Mehrfach Identitäten Alles normal, trotzdem kleine Fische, gegen den Angela Merkel, Horst Seehofer und NATO Betrug, mit Pharma Mitteln, dem CORONA Betrug.

Das Drogen Kartell, des Elvis Martinaj, des hingerichteten Santiago Malko: wurden Luxus Autos von „Nard“ Koka, und Tracy Sejdini, Tochter des Bürgermeisters von Elbasan beschlagnahmt

2 Erschossene, bei einer Mafia Hinrichtung, in einem Hotel bei Lehze Lac, rund um die Kurbin, Tirana Mafia des Lika Clans, des Ervis Martinaj

Der in Haft sitzende Gangster: Ervis Martinaj, noch ein Polizei Skandal in Mitten der Albaner Verbrecher Kartell

Ex-Polizist aus dem Killer Kommando, des Ervin Martinaj, wurde in Tirana hingerichtet

 

Ein Club, der Top Verbrecher Clans, wo Angela Merkel, NATO Spezial Kräfte nicht weit sind.

Dy viktima nga atentati në Kurbin! Njëri nga autorët në spital, u plagos nga shkëmbimi i zjarrit! Shënjestra mik i Ervis Martinajt, zbulohet e kaluara!

 

TIRANE-Një vrasës me pagesë dyshohet të fshihet pas atentatit të mbrëmjes së të shtunës në Kurbin ku u ekzekutuan me 5 plumba kallashnikovi miku i Ervis Martinajt, Bujar Lika (Hasani) dhe Paulin Gjergji (Markaj), jashtë një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë në fshatin Gjormë. 37-vjeçari Lika ndërroi jetë në vend, ndërsa 53-vjeçari Paulin Gjergji nuk i mbijetoi plumbave duke ndërruar jetë mëngjesin e së dielës në spitalin e Traumës në Tiranë.

Bujar Lika i druhej një ngjarjeje të tillë, e për pasojë edhe kafen me mikun e tij, Paulinin, po e pinte me një pistoletë me vete, me të cilën iu kundërpërgjigj edhe atentatorëve të tij. Një prej tyre, Kreshnik Tusha, mbeti dhe vetë i plagosur, teksa po merr trajtim mjekësor tek Trauma, ku e dërguan vetë familjarët e tij.

Një i papunë që deri më tani për grupin hetimor është atentatori kryesor, edhe pse dyshimet janë që Tusha të jetë paguar për të kryer ekzekutimin e dyfishtë. Deri tani për atentatin mbrëmë në Kurbin janë shoqëruar mbi 20 persona që mund të kenë dijeni për ngjarjen për të shkuar te autori i dytë, ndërsa pista e hetimit është e shkuara e Likës.

Por kush janë Bujar Lika dhe Paulin Gjergji?
Bujar Lika kishte në pronësi lokalin „Dea Cafe“ në ish-Bllok. Biznesin në Tiranë e kishte në emër të motrës Ardiana Toqi. 37-vjeçari rezulton një emër i njohur për policinë, pasi në vitin 2015 ishte mes të hetuarve për vrasjen e Enton Nikajt në Dajt. Për vrasjen e Nikajt fillimisht nga Shkalla e parë në 2016 u dënuan Emiljano Tasho 16 vjet, Erjon Biraci 2 vjet, Ervis Martinaj 1 vit e 4 muaj, Mirsad Kuçana 1 vit e 4 muaj dhe Bujar Lika 1 vit burg.

Por në Apel, Ervis Martinaj, Mirsad Kuçana dhe Bujar Lika që u vra mbrëmë morën pafajësi, ndërsa Tasho u dënua përfundimisht me 14 vite për vrasjen e Enton Nikajt dhe Erjon Biraci 2 vite, ky i fundit tani i lirë, pasi e kreu dënimin. Viktima Bujar Lika ishte mik i ngushtë i Ervis Martinajt, gjithashtu emër i njohur pas ngjarjes së 2018 në Bllok. Ndërkohë, Paulin Gjergji, i cili deri në 2004-ën e ka pasur mbiemrin, Markaj ka pasur kazino “Vegas” në zonën e  ish-Bllokut në Tiranë, në rrugën “Sami Frashëri”.

Tritoli në hotelin e rivalit të Ervis Martinajt
Një tjetër ngjarje e rëndë ndodhi në Tiranë rreth 30 minuta pas atentatit të dyfishtë në Kurbin, që lidhet në këtë rast me një kundërshtar të Ervis Martinajt. Në orën 22:17 u vra miku i Ervis Martinajt me shokun e tij, ndërsa rreth orës 22:40 në Tiranë në hotelin e Ervin Matës në “Rrugën e Dibrës”, shpërtheu një sasi tritoli, ku fatmirësisht nuk pati të lënduar veç dëmeve materiale.

Rückblick

Beschlagnahmte Luxus Autos mit den verbotenen getönten Scheiben, vermietet über Edi Rama’s Ergys Hoxha, Polizei Adviser, auch an die korrupte EU Bande, wie Martin Schmid, die nun beschlagnahmt wurden. Áuch Fahrzeuge von dem ermordeten Jan Prenga, dem Berufsverbrecher Lulzim Berisha wurden beschlagnahmt

Die Xhafzotaj Mafia bei Shiak, Alles illegal gebaut, oft ehemalige Polizei Beamte


Kadri Lika, babai I Manjola Cuku qe u vra nga bashkeshorti Manjola Cuku u vra me thike nga Lulzim Cuku me 1 shkurt Kadri Lika: Shkak I konfliktit u be vellai I Lulzimit “Vellai donte ti merrte shtepine dhe dyqani vajzes time” Kadri Lika: Vellai I Lulzimit I fliste tij keq per gruan Kunati I viktimes donte te shkonte nga Dibra ne Xhafzotaj “Lulzim Cuku kishte tentuar edhe ne dhjetor ta vriste gruan” “Dhendri me kerkoi falje, vajza kishte urdher mbrotje” “Shteti te vendose drejtesi e denimin e merituar per autorin” Lulzim Cuku vrau me thike gruan e tij 33 vjeçare Lulzim Cuku u vetedorezua ne Policine e Burrelit Gazetar, Enver Doçi