10 Personen verhaftet in Sarande um den Vize Direktor des Krankenhauses: Florenc Llanaj und dem PS Clan des „Astrit Llanaj!

Drogen Schmuggel, Geldwäsche, Dokumenten Fälschungen, Landräuberei und illegales Bauen, arachische Raubzüge und Mord, die Haupt Kultur der Albaner und erneut führende Fussball Spieler und Clubs: Adrian Xhibro – Fussballer im Club  Delvina, wo die Drogen und Verbrecher Familie des Klement Balili, auch den Bürgermeister stellt: Rigel Balili. Natürlich sind die Deutschen KfW, GTZ Banden dann nicht weit und Partner auch über Sokol Dervishi

.Bildschirmfoto vom 2019-05-07 16-25-39

PS Gründer in Sarande: Astrit Llanaj, viele hohe Posten, auch für seinen Sohn, der nun als Drogen Boss verhaftet wurde. Ex-Abgeordneter usw.

Nachdem Klement Balili Skandalen, den Betrugs Skandalen mit der Bürgermeisterin und der KfW, geht es wieder weiter. Financier der Partei: Super Drogen Boss: Hekuran Hoxha, erhielt neue Identitäten usw.. unter Edi Rama. Hier im Wahlkampf, hatte eigene Drogen Labore inzwischen.

 

 

https://shqiptarja.com/uploads/1547915474_hekuranhoxha2.jpg

Illegale Geldwäsche Tankstellen, Lokale für die Financier der Partei des Edi Rama. Hekuran Hoxha und Bruder wie Bande.

VIDEO-EMRAT/ Kush është zv/drejtori i Spitalit i arrestuar si kryetrafikant droge

Florenc Llanaj, nën/drejtor i Spitalit të Sarandës, është një nga personat e ndaluar në orët e fundit nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, në megaoperacionin që ka nisur që në orët e para të mëngjesit.

Llanaj akuzohet si kreu i një bande që merrej me trefikimin e lëndëve narkotike.

Emri i tij thuhet se ka dalë nga përgjimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ku ka rezultuar i përfshirë në trafikun e drogës.

Të ndaluar të tjerë në këtë operacion janë edhe shtetasit: Adrian Xhibro, Edvin Xhibro, Mikel Jorgji, Armando Zholi.

Ndërkohë FNSH arrestoi më herët edhe dy femra, por që më pas u lanë të lira.

https://sarandaweb.net/vijon-aksioni-i-fnsh-ne-sarande-me-shume-se-10-te-arrestuar/

 

Verhaftet: Elvis Gaçaj, Oltion Loga und Dritan Agaj aus dem Verbrecher Zentrum Deutschland

Auf dem Niveau, der Angela Merkel Fachkräfte, fährt so ein Idiot, mit einer Russischen Auto Nummer in Albanien herum, war auch schon in Morde verwickelt, natürlich in Deutschland gelernt, den Vertrieb von Drogen. Die haben Alle beste Ausbildung in Deutschland, aber nur für Drogen Netzwerke, Betrug, Geldwäsche, Frauen und Kinder Handel. Es sind Alles nur kleine Fische, denn die Grossen sitzen in Deutschland, Albanien und dem Kosovo ganz Oben.

 

Deutsche Politiker, Diplomaten und die Drogen Kartelle mit Hekuran Hoxha, Saimir Gjepali, Admir Hoxha

Bildschirmfoto vom 2019-02-08 04-09-24
5 Schwerverbrecher aus dem Kosovo, Kopfabschneider, Mörder und vollkommen korrupt. + Edi Rama

EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durres, im Focus der Internationalen Ermittler

Eigene Konsultate haben Verbrecher Clans in Deutschland, auch der Kurdische Banditen Clan: Barzani in Berlin

Der Berufsverbrecher: Enver Shala des Kosovo Mafia Konsulats in Stuttgart ist auf der Flucht

Ekskluzive/ Arrestohen Gaçaj dhe Duka Grupi kriminal i drogës do bënte atentat në Tiranë (FOTO)

Një grup i strukturuar kriminal në fushën e trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Gjermanisë, është kapur nga policia shqiptare, në një super-aksion që ka çuar në ndalimin e 4 personave në Tiranë. Leonard Duka 33 vjeç dyshohet të jetë koka e këtij grupi, ndërsa bashkë me të u arrestuan Elvis Gaçaj 44 vjeç, Oltion Loga 38 vjeç dhe Dritan Agaj 38 vjeç.

Aksioni u mësua ekskluzivisht nga Report Tv, ndërsa ishte duke u zhvilluar, ndërsa më tej policia e Tiranës, përmes një njoftimi tha se u sekuestruan një mjet të blinduar, një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë, 46 fishekë luftarak, si dhe doza me lëndë narkotike kanabis. Një automjet i blinduar, BMW seria 7 është me targa të Rusisë, foton e të cilës Shqiptarja.com e siguron ekskluzivisht, u kap nga policia pranë shkollës „Partizani“, nga skuadra operacionale, dhe i përket pikërisht të arrestuarit Elvis Gaçaj.

Aksioni i sotëm u krye për të parandaluar një vrasje e cila ishte planifikuar dhe do kryhej nga ky grup personash.

Makina blind me targa ruse e sekuestruar

Policia thotë se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën me qira pranë shkollës „Partizani“ ku të arrestuarit jetojnë, disa prej tyre kanë tentuar të largojnë sendet e kundraligjshme duke hedhur pistoletën nga ballkoni i banesës

Pistoleta e hedhur nga ballkoni nga te arrestuarit

Policia thotë se aksioni nisi falë bashkëpunimit me qytetarët për të luftuar krimin, pas informacioneve se këta persona mbanin në banesë sende të kundraligjshme.

Urdhër-arrestet janë firmosur nga Prokuroria e Tiranës, ndërkohë që janë kryer një sërë kontrollesh në disa banesa në kryeqytet. Procedimi ka nisur nga sektori i Anti-drogës dhe më pas ka hyrë në lojë Prokuroria e Tiranës. Veprat penale në ngarkim të tyre janë “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” dhe “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve e municionit luftarak e kryer në bashkëpunim“

Elvis Gaçaj i forti me BMW seria 7 të blinduar me targa ruse, i shpetoi 3 atentateve…Pronar i parcelave te droges ne Shengjergj

Elvis Gaçaj, ne 2015 ka qenë objektiv i një atentati tek „Lulishte 1 Maji“ në Tiranë, ku mbetën të vrarë gabimisht dy persona, ndërsa ai u plagos.  Ai akuzohet edhe për parcelat e hashashit në zonën e Shëngjergjit, si personi që i disponon dhe financon parcelat me lëndë narkotike.

Në atentatin tek Lulishte „1 Maji“  u vranë gabimisht Aurora Oskian dhe Kevin Rugova. Nga atentati shpëtoi shoqja e Aurorës, Eda Gjura. Për këtë atentat, në muajin tetor të vitit 2016, togat e zeza të kryeqytetit dënuan me burg përjetë Sael Sulajn dhe për shkak të gjykimit të shkurtuar do të vuajë 35 vite burg. Ndërsa bashkëpunëtori i tij, Vasiel Çavo u dënua me 30 vite burgim dhe për shkak të gjykimit të shkurtuar do të vuajë 20 vite burg. Sipas autorëve, shkaku i konfliktit mes tyre ishte sepse disa muaj para ngjarjes, i arrestuari në aksionin e sotëm, Elvi Gaçaj, u kishte propozuar që të punonin për të për të shpërndarë drogë, hashash, në zonën e Tiranës së Re dhe kompleksin sportiv “Dinamo”.

Dy të pandehurit nuk kanë pranuar, ndërsa Gaçaj i kishte dhunuar. Elvis Gaçaj u gjykua i veçuar nga dy të pandehurit të akuzuar si autorë të masakrës. Ai u dënua me 3.4 vite burg për akuzën e “prodhimit dhe shitjes së narkotikeve”. Sipas gjykatës, ai është zotëruesi i një sasie prej 3.8 gr kokainë, e sekuestruar në banesën e viktimës Rugova pas ngjarjes. Origjina e lëndës narkotike u sqarua nga Kristjana I., e cila u gjet e mbyllur në banesën e Rugovës. Ajo shpjegoi para hetuesve se bashkëjetonte me Rugovën që prej gjashtë muajsh. Sipas saj, kokaina i ishte dhënë Kevinit nga Elvis Gaçaj.

Elvis Gaçaj u gjykua i veçuar nga dy të pandehurit të akuzuar si autorë të masakrës. Ai u dënua me 3.4 vite burg për akuzën e “prodhimit dhe shitjes së narkotikeve”. Sipas gjykatës, ai është zotëruesi i një sasie prej 3.8 gr kokainë, e sekuestruar në banesën e një prej viktimave në atentatin e lulishtes ‚1 Maji‘.

https://shqiptarja.com/galeri/2667

Elvis Gaçaj, 44 vjeç, brenda viteve 2013-2015 u ka shpëtuar edhe dy atentateve të tjera, ndërkohë që sulmet e mëparshme për ta eliminuar ishin kryer me eksploziv.

Ne atentatin e parë u plagos lehtë nga shpërthimi i një sasie tritoli në makinë. Atentati i dytë mbeti në tentativë, pasi lënda plasëse nuk shpërtheu.

Elvis Gaçaj ka kryer një vrasje në vitin 1992 dhe një plagosje në vitin 2008. Eshtë një personazh shumë i njohur në trafikun e drogës në kryeqytet.

Kreu i bandes dhe vellai i tij, te kerkuar per atentatin…qe u shkoi ‚huq‘

Ndërkohë, kreu i bandës, Leonard Duka 33 vjeç, së bashku me vëllain e tij, ishin shpallur në kërkim pas një atentati që i bënë një personi me inicialet E.D, më 20 mars të 2017-ës. E.D mori plumb në gjoks, por i shpëtoi vdekjes.

https://shqiptarja.com/lajm/superaksion-nw-tiranw-shkatwrrohet-

 

„#BalkanSpring“ nennen es die Aktivisten in sozialen Netzwerken: Protestfrühling auf dem Westbalkan: In Serbien, der bosnischen Republika Srpska, Montenegro und Albanien demonstrieren derzeit regelmäßig unzufriedene Bürger gegen ihre korrupten und autoritären Machthaber. Meistens an Sonnabenden, manche seit einigen Wochen, manche auch schon seit Monaten…………..Ein hochrangiger europäischer Diplomat in Belgrad, der ungenannt bleiben möchte, geht gegenüber dem SPIEGEL hart ins Gericht mit der EU: „Wir erleben gerade den Zerfall der Westbalkan-Politik der EU. In der Brüsseler Kommission scheinen Kohärenz und Überblick verloren gegangen zu sein. …….. http://www.spiegel.de/politik/ausland/balkanspring-protestfruehling-auf-dem-westbalkan-a-1255863.html

Der Berufsverbrecher: Enver Shala des Kosovo Mafia Konsulats in Stuttgart ist auf der Flucht

Gigantische Geldwäsche, der Mafia Familie, mit eigenen Konsulat in Stuttgart. Die Banden sind wie die Vandalen in Albanien eingefallen, bauen überall wild herum. Auch dieser Verbrecher Bau, wird wohl abgerissen werden. Illgales Bauen, gibt mindestens 3 Jahre Haft, für Enver Shala und die Politik sind Gesetze Phantom Nummern. Vermittelt wohl „Neue Idenditäten“ für die Kosovo Mafia, was in Durres organisiert wird, ebenso in der Rruga Taulantia. Eldorado für Drogen und Geldwäsche, wie Frauen und Kinder Handel: Durres. 80 % der Grundstücks Urkunden sind gefälscht, an der Küste auch über 95 %. Straffrei, werden alle Dokumente gefälscht, auch von der Familie Kapiti, oder Haradinaj, die Familie Laku: DCI Company, erneut in 2019. „Jale“ ein anderes Verbrecher Zentrum,

Basel Institute: Albanien unter den ersten 10 Ländern der Welt für die Geldwäsche

​Enver Shala: Nuk e mashtrova gjermanin, këtë e bëri Bekim Hamza (Video) Berufs Verbrecher aus dem Kosovo“ Enver Shala“ aus prominenter KLA – UCK Mord und Verbrecher Familie Keinerlei Baugenehmigungen in Tradition, und nun kollabierte der Meta Beton Block der auf 30 Stockwerke aufgestockt werden sollte, wo max. 4 Stockwerke an der Kueste erlaubt sind und immer Alles ohne Beton Ruettler, gefoerdert von der EU und GIZ Mafia, u.a. mit Wasser Infrastruktur Projekten.

Lebensmittel Vergiftungen, etliche Verhaftungen, das illegal Appartmenhaus des Enver Shala, wieder einmal, wo andere Gebäude schon gesprengt wurden. Diesmal bedrohte Enver Shala, ein Profi Verbrecher mit seinem Stuttgarter Kosovo Konsulat, den Bau Inspektor, der den Abriss des illegalem Gebäudes, ohne Beton Rüttler, wo nur may. 4 Stockwerke im Abstand von 300 Meter zum Meer erlaubt sind. Aber Gesetze wurden noch nie implementiert, bei den Mafia Umtrieben der Deutschen Berufs Dumm Mafiosi des Deutschen Justizministeriums, mit der IRZ-Stiftung. Die Kosovo Mafia, kam 1998 mi tden kriminellen Amerikanern, den Bin Laden, Nah-Ost Ratten nach Durres, und sofort ging der Gross Drogen Handel los, weswegen man sich in Plepa, Golem vor allem ansiedelte, ein extrem übles Gesindel, was grosse Landbesetzungen, Grundstück Räubereien vornahm, direkt 1998 mit der GTZ verbunden.

Durres Mafia: Kapiti, Namik Sadiku, Enver Shala, Blerim Kuci die Kosovo Kriegs Verbrecher kommen nun doch zu Gericht

Tausende von Verbrechern aus dem Kosovo haben dort illegal gebaut mit gefälschten Grundstücks Dokumenten rund um Plepa, Golem, GTZ, KFW finanziert ist das Super Verbrecher Nest vor 18 Jahren schon bekannt gewesen, wo Kosovo Kriminelle, wie Kapiti, Haradinaj, die Drencia Bande überall illegal bauten.

28-store apartment building by the Golem beach will be demolished. Builder who threatened engineers, wanted by police

05/04/2019 22:49

The Institution of Construction has decided the demolition of the 28-store apartment building that was erected to the first line of the Golem beach, in Durres.

The building has many problems and it is even unsafe. The construction permit has also been violated.

For this reason, engineer Agron Hysenlliu was threatened by Enver Shala, the owner of the building. He is on the run after the police started looking for him.

The building, which also has residents, was full of problems. The metal construction at the additional stores that were built illegally put the lives of the workers at risk, and also that of the residents.

He had another building that was demolished, the Kamelia Complex in Durres, in 2013.

He has also built another 30-store building near the Durres port, eight stores of which are ilegal.  The authorities have tried several times to interfere, but they have never acted.

Top Channel

Die Deutsche Aussenminister Mafia im Balkan und Diplomaten von Klaus Kinkel, Franz Josef Strauss bis heute

und die Banditen dürfen sich austoben, ohne Bau Ingenieur, ohne Baugenehmigungen, ohne Grundstücke, was man sich nur zusammen fälscht. Aktuell haben alle Anwohner erneut Angst, das Alles zusammen fällt, bei dem Bauschrott, finanziert über das Stuttgarter Consult des Enver Shala Clans, die Freie Fahrt nach Deutschland haben, auch unter anderem Namen

Nun wird vom Chef des Bau Institutes: Agron Hysenlliu der Abriss empfohlen, weil das Gebäude eine Öffentliche Gefahr darstellt, es weitere illegal Wild West Bauten von Enver Shala gibt, auch am Hafen.

Enver Shala

In der Rruga Taulantia, gibt es noch ein 24 stöckiges Bauwerk, ohne Beton Rüttler, teilweise auf dem Grundstück des Alten Museums, wo der Bau immer wieder wegen Bauschrott eingestellt wurde, Vangjush Dako verhinderte den Baustopp, weil der Zement verkaufen wollte.
Do të shembet pallati 28-katësh në Golem. Ndërtuesi Enver Shala kërcënoi inxhinierët, në kërkim nga policia
05/04/2019 19:36

Instituti i Ndërtimit ka hartuar një relacion ku rekomandon prishjen e pallatit 28-katësh në vijën e parë të plazhit në Shkëmbin e Kavajës, në Durrës.

„Made by Germany“ wurden die kriminellen KADER aufgebaut, die Drogen Kartelle geduldet.

„Shalla“ steht sogar auf dem Bauschrott, ohne Beton Rüttler gebaut. Treffpunkt der kriminellen Clans aus dem Kosovo und daneben kommen die Mazedonischen Verbrecher Clans. die kompletten Küsten Wälder, die Pinien wurden abgeholzt durch die Verbrecher Banden.


Namik Sadiku, Geldwäsche Motor für Verbrecher Clans, welche Weltweit operieren. Geldwäsche, Drogen: Mafia Boss: Namik Sadiku und die korrupten Durres Richter: Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri und Petrit Çeno

Golem Kavaje

Noch 1996 sah es dort so aus: beliebte Strände, Pinien Wälder, Alles sehr sauberr, bevor die Kosovo Mafia kam und kriminelle Albaner Clans von Berisha, Fatos Nano, Ilir Meta,Alles abholzten und betonierten.

Enver Shala, einer der übelsten Verbrecher aus dem Kosovo im Raum Durres, der Wild herumbaut, Drogen Netzwerke über das eigene Stuttgarter Konsulat betreibt mit gigantischen illegalen Geldwäsche Bauten südlich Durres. Vollkommen verblödet, kann er nicht einmal einen Antrag auf Baugenehmigung stellen, eine hygienische einwandfreie Hotel Küche leiten,oder einen Bau erstellen, wo die Bauherren schon Lot und Wasserwaage kennen und die Schwerkraft in der Schule mal erklärt erhielten. Diese Ziegenhirten wie Hashim Tahci, waren nie in der Schule.

4 Stockwerke sind per Gesetz max. erlaubt, in einem Abstand vom Meer, mit 300 Meter und nur mit Regierungs Genehmigung am Felsen von Kavaje, Enver Shala baut 34 Stockwerke, 50 Meter vom Meer entfernt, bis Alles zusammen bricht, also ein Betrüger, denn ohne Beton Rüttler gebaut, was die Ziegenhirten nicht kennen, denn man ist functional illerate, kapiert Nichts

Kosovo Konsultat in Stuttgart, was von Kriminellen wie Enver Hoxhajn (Konsult Stuttgart), und Verwandter des Konsuls Edon Cana in Stuttgart. Mafia Repraesidenten Edon Cana, eine Foerderung Deutscher Regierungsstellen erhielt, wie der Verbrecher Clan: Barzani, oder mit Artur Kuko[1] (* 1962), Albanischer Botschafter in Berlin. Und Mafia Boss Rezzo Schlauch mit seiner jungen geschenckten Albaner Frau, haben das Albanische Konsulat in Stuttgart

Image result for edon cana

Mafia Kosovo: Stuttgart PDK Verbrecher Kartell: Edon Cana

Kosovo Gangster Enver Shala, und neue Bau Skandale ohne Ende in Albanien: Das Mafia Konsulat, des „Edon Cana“ in Stuttgart  ****2014, verhaftet, seine illegales Appartment Haus mit 9 Stockwerken wurde in Golem gesprengt.

Shembet pallati mbi 20 katësh tek “Shkëmbi i Kavajës”, banorët në panikMichael Steiner mit Frau Eliese::: dann wurde der Drogen und Verbrecher Clans, im Hunderter Paket mit Visa versorgt, welche ohne jede Kontrolle verkauft wurden, wie in Tirana
siehe auch Spiegel Artikel, vor Jahren. Direkt billig eingekauft von der Gashi Mafia, im System der korrupten Internationalen, der örtlichen Verbrecher Clans und heute ist Gashi auch sehr wichtig bei der Kontrolle der angeblichen Industrie und Handelskammern, welche unter Kontrolle des Gashi Clans im Kosovo und Albanien sind. Bis heute hat nie der Zoll im Kosovo funktioniert, welche der Vater von Eliese Steiner – Gashi aufbaute, als Super Drenica Mafia Boss und verwandt mit dem Kopfabhacker: Hashim ThaciNEW DELHI, INDIA – APRIL 26: German Ambassador Michael Steiner with his wife Eliese Steiner during an art fusion charity concert – ’Sufiaana’ organised by Ammucare Charitable Trust (ACT) at Chinmaya Auditorium, Lodhi Road on April 26, 2014 in New Delhi, India.

Der Pate, Michael Steiner, billig eingekauft vom Verbrecher Clan Gashi, mit einer jungen Frau 25 Jahre jünger, als System der Bestechung für Ausländer im Kosovo, und ein uraltes Geheimdienst Modell im Kommunismus.

Kosovo und Albanische Verbrecher Gangs, sind auch in Shengin, wo Alles illegal ist, die Villen im Hintergrund sowieso, die Geldwäsche Appartment Block, in der selben Bauschrott Qualität.

06/04 18:57

Fishermen demand more room at the airport as the number of fishing vessels increased

06/04 18:48

Natürlich inklusive Schmugglerboote in Tradition, wie bei dem Edi Rama Partner Fatmir Kuci

Vdekja e turistit rus në Himarë, Apeli liron biznesmenin ...

illegales Boot des Fatmir Kuci, in Himari in 2016 Drogen Labore, 94 Appartments, 31 Fahrzeuge wurden beschlagnahmt, eigene Ferien Wohnungen, Drogen Lager,

Das Fahrzeug nutzt Vorsitzender der Demokratischen Partei, Lulzim Basha wurde in 2.010-53.000 Euro von der Gesellschaft in Deutschland erworben, das ein Segment des Großen Rings baut, „Victoria Invest“. Basha sagte heute, dass er das Fahrzeug Leasing 6 Jahre genommen hatte vor ein anderes Unternehmen, aber in der Tat wirkt der Verkäufe und Fahrzeugeigenschaften es bluffen aus.

Das Fahrzeug bewegt sich Lulzim Basha, gekauft von ‚Invest Victoria‘

Der vor kurzem hingerichtete Mafia Boss, gehört zu der Truppe rund um illegale Bauten, gekaufter Richter

Uralt Adel des Verbrechens Edison Harizaj das Opfer in irgendeiner kriminellen Ereignis beteiligt, der Besitzer des Luxus – Komplex „Oslo“ in „Cold Water“ Vlora

Edison Harizaj: Auftragskiller von „Shullazi“ in Durres, und der EU Botschafter spricht Klartext

Der franzözische Geheimdienst Offizier Pierre-Henri Bune, schreibt in
seinem Buch ?War Crimes in NATO“, sehr detalliert, wie die Amerikaner
mit ihren Islamischen Terroristen auf dem Balkan, Europa
destabiliseren wollte.

Bildergebnis für Pierre-Henri Bune, war crimes nato

Bune legt dar, warum Al-Quida erfunden wurde, weil die Amerikaner
vertuschen wollen, das Amerikanische Geschäft Leute (Yassin Kadi,
Gambino Clan etc..) engstens mit den Islamischen Terroristen zusammen
arbeiten.

Besonders peinlich ist die Darstellung der UCK Terroristen Gruppen im
Kosovo, welche rein kriminelle Terroristische Gruppen sind und keine
Al-Quida!

Chechens und die UCK Banditen, arbeiteten bestens zusammen,was auch
kein Geheimnis ist.

Weiterhin Aussagen von einem Franzöischen General vor dem ITCY,
welche ebenso interessant sind.

?Islamicizing? the Balkans

Former French Intelligence Official Reveals
US/NATO Plans in support of Islamic Terrorists in the Balkans

Europa, Serbian Media, 03 February 2005
http://www.globalresearch.ca February 2005

Verbrecher Clans, verkauften ihre Grundstücks Räuberei, illegalen Bauten auch noch als Tourismus Programm mit Beton und Abwässern von den Deutsch finanzieren Skandal Kanalisätionen der Ksmali Inseln, über Golem Durres, bis Shengin und Velipoje Krimineller Schwachsinn über den Tourismus, das ist auch Deutsche Mafia Construkte des DAW, wo umgehend ab 2000 schon die vorhandenen sehr guten Strukturen für Tourismus zerstört wurden als man Krimienllen angeblich förderte, dubiose Verbände in Wirklichkeit vermittelte und jedes Gesetz ausser Kraft setzte. Ab 2005 gingen die erfahrenen Leute im Tourismus, wanderen auch aus, weil „Oben“ nur noch Kriminelle sassen, u.a. vor allem Ilir Meta und dann wurde es noch schlimmer, als man teure „Loney Planet“ Werbung kaufte, CNN TV Spots, dubiose Consults damit beauftragte. Die KAS organisierte sogar Tourimus Werk Shops, wo die anwesenden Professoren jede Zusammenarbeit ablehnten, wegen der schlechten Vorbereitung. Eine angeblich aus Italien finanzierte Tourismus Uni, war ein Mafia Projekt für die Italiener und dann kamen vorbestrafte ausländische Gangster als Archietekten, die für ihre Partei Chefs nur Entwicklungsgelder stahlen. Es wurde nie ein Gesetz implementiert, jede Tourismus Entwicklung kam für Umwelt Zerstörung und Geldwäsche Bauten in die Müll Tonne. Besonders schlimm, man entsandte korrupte Gestalten wie Wolfgang Grossruck, Botschafter, Pseudo Georg Institutionen um Geld zu stehlen. Tourismus Förderung der Deutschen, nur für Extrem Kriminelle, welche Land besetzen und bebauen. Dumm kriminelle Aussenminister, welche Milliarden stehlen und verschwinden lassen, wird als Politik verkauft. 5 Mafia Familien haben die Strände von Velipoje besetzt mit Safet Rustemi, Edi Rama traf sich mit seiner neuen Regierung in den illegalen Appartment Bauten des Sait Fishta, einem Berufsgangster, wobei die Profi Gangster der Justiz Mission EURALIUS, ignorierten, das diese illegalen Bauten, auch noch beschlagnahmt waren. Bildergebnis für safet rustemi velipoje

5 Gangster Familien von Velipoje Mafia Gruppe um Safet Rustemi (Clan Bajri)und dem Frauen Fussball Nationaltrainer: Armir Grimaj, festgenommen Nur Steinmeier, Heiko Maas sind noch schlimmer, mit ihrem Verbrecher Förderungs Clans von Barzani angefangen und Reise Spesen ohne Ende, für private Reisen, welche man auch mit einem Kultur Vortrag tarnt. Aber wer ist schlimmer: Frank Walter Steinmeier mit Frau, der gerade eine Millionen teure Vergnügungs Reise nach Süd Amerika macht auf die Galapolos Inseln usw.. also nur noch Geld des Steuerzahlers, für Privat Reisen vernichtet, identisch Joschka Fischer mit einer Reise in die Südsee, mit privaten Luxus Urlaub, für eine angebliche Konferenz. Ohne Stahl, Ohne Beton Rüttler, eine über 1 Meter dicke Beton Schicht im Stile der Albaner Mafia
Mafia Familie Laku: DCI Company

Wenn Hans-Jürgen Müller, die Deutsch – Albanische Wirtschaftsgesellschaft e.V. und deren Lobbby Verbrecher Netzwerke

Exif_JPEG_420 Super Drogen Mafia bei Durres, der Aydilli Clan mit Hekuran Hoxha[ Amerikaner, EU, „Zivile Gesellschaft“ – moralisch korrupte selbstgerechte Vollidioten So ein Berat existiert schon lange nicht mehr, als die Deutsche Lobby Verein DAW kam, Steuer finanziert, auch als Visa Beschaffungs Instrument, für Kriminelle wurde Alles sehr schnell zerstört, Man wollte auch Feuerwehr und Polizei Autos verkaufen Uralte Fotos werden verwendet, was Nichts mit der Umwelt Zerstörung und den Beton Geldwäsche Bauten der Albaner Mafia zutun hat.

Altes Erpressungs Modell: eine Edi Rama Delegation fährt nach Moskau

Altes Spiel. Weil die EU nicht mit dem Verbrecher Staat, Albanien die EU Beitritts Gespräche eröffnet, fährt man mal nach Moskau, wo es nur darum geht, das man weiter EU Milliarden ohne Kontrolle erhält. Reise Spesen gibt es immer und dann kommen die Millionen für die dümmsten Kriminellen der Welt schon wieder, von der korrupten NATO, EU, USA, wo man nur Milliarden schweren Diebstahl organisiert mit korrupten Politikern.

Der EU Korruptions Motor mit Geldern für Georg Soros und der Zivilgesellschaft

Die NATO Idioten sind auch noch so blöde, da mitzumachen.

Dumm und korrupt hat Deutschland übernommen, im Georg Soros: „State Capture“

 

Profi Kriminelle, Terroristen „Zivile Gesellschaft“, stahlen überall Millarden der Aufbauhilfen

Die halbe EU ist von Georg Soros gekauft, also macht man weiter im Betrugs Modell, wo die Dümmsten noch einen Job finden.

Delegacioni shqiptar vizitë në Moskë, zbulohen diskutimet me rusët

269af938-17fd-4d30-a497-2108113bd133
Edi Rama: „functional illerate“ seit 20 Jahren als Drogen Boss dokumentiert und Geldwäsche Experte mit jedem Verbrecher wie Frank Walter Steinmeier

Një delegacion shqiptar i drejtuar nga zëvendësministri i Financave dhe Ekonomisë  Elton Haxhi zhvilloi një takim në Moskë me fokus bashkëpunimin ekonomik dhe tekniko-shkencor. Në Moskë takimi u zhvillua dje me ministrin e Zhvillimit Dixhital, Komunikimit dhe Medias së Rusisë, Konstantin Noskov.

Ambasada ruse në Tiranë përmes një postimi në rrjetet sociale thekson se palët diskutuan për një gamë të gjerë çështjesh, duke përfshirë perspektivat e bashkëpunimit në fushat e turizmit, tregtisë, bujqësisë, energjisë, teknologjive të informacionit dhe komunikacionit, arsimit, etj.

Ndërkohë që mësohet se është rënë dakord për të vijuar punën mbi përmirësimin e kuadrit ligjor bilateral me qëllim që në kuadër të sesionit të radhës të Komisionit Ndërqeveritar në Tiranë të mundësohet nënshkrimi i një numri dokumentesh bilaterale.

Në muajt e fundit në  Shqipëri ka shpërthyer një debat i fortë në lidhje me ndërhyrjen ruse, referuar lobimit të PD-së në SHBA, por edhe alarmit të ngritur nga Perëndimorët për shtrirjen e tentakulave të Moskës në Ballkan.

https://shqiptarja.com/lajm/delegacioni-shqiptar-vizite-ne-moskes-zbulohen-diskutimet-me-ruset

 

Treibstoff Diebstahl als Tradition der Albanischen Institutionen

Albanische Tradition, auch vor 20 Jahren, die EU, die Deutschen, USAID finanzieren nur Kriminelle, welche sich die Posten kaufen, was von Oben nach unten geht, oft für feste Beträge. Besonders beliebt, wenn es korrupte EU Leute finanzieren, weil die jede Geld und Projekt Kontrolle verweigern auch in Montenegro, Afghanistan, Afrika.

500 Millionen € erhielt die Albaner Mafia von der EU, erst im Herbst 2018, welche erneut gestohlen wird in Tradition.

Also übernehmen die Posten der Gefängnis Verwaltung, in Tradition nur Kriminelle, inklusiv der Justiz Minister und stehlen hier auch noch den Sprit, was besonders beliebt ist. Das Justiz Modell der EU, wo dann der Jurist der Gefängnisses, von Drenovë, Gefängnis Direktor: Herr Novruz Hoxha, den Spirt auch noch klaut, für Geld geht Alles, inklusive der Leitung der Drogen Kartelle aus dem Gefängnis heraus.

edi rama
Denuntions Methoden der Albaner Regierung: Die „Rrogozhinë“ Gefängnis Leitung wurde suspendiert<

Skandali/ Si drejtori dhe juristi i burgut vidhnin naftën e institucionit me…

SHPËRNDAJE

Drejtori i Burgut Drenovë Novruz Hoxha, bashkë më ish drejtorin Juridik akuzohen se kanë vjedhur karburantin e institucionit për përdorim personal.

 

Madje juristi është filmuar duke ngarkuar bidonët me karburant në makinën e tij. Ndërsa një tjetër punonjës është fotografuar duke mbushur me bidon automjetin në pronësi të drejtorit, brenda rrethimit të burgut Drenovë.

Pas daljes së këtyre videove Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm kërkoi nga prokuroria nisjen e një procedimi penal. Një muaj pasi filloi procedimi penal, juristi dha dorëheqjen nga puna, ndërsa drejtori ndërroi pronësinë e automjetit. Institucionet drejtuese nuk kanë marrë asnjë masë ndaj asnjërit prej tyre pavarësisht videove dhe fotove që janë bërë objekt i Kontrollit të Shërbimit të Brendshëm. Madje, edhe në dhënien e informacionit për median, përgjigja zgjati më shumë se zakonisht pasi sipas tyre kjo çështje ish nën hetim dhe duhej të pritej deri sa hetimet të përfundonin.

Në redaksinë e Fiksit, në e-mailin zyrtar mbërritën disa video dhe foto ku shfaqen individë dhe automjete në të cilat janë duke u ngarkuar bidonë të mbushur me karburant dhe njëra prej makinave është duke u mbushur me karburant nga një punonjës. Të gjitha këto pamje duken të jenë brenda rrethimit të Burgut Drenovë, ashtu siç pretendon edhe denoncuesi. Gazetarët e Fiksit fillimisht kontaktuan me drejtorin e IEPV-së, Novruz Hoxha.

Ai fillimisht pranon të japë intervistë, por pasi merr vesh që gazetarët dispononin pamje refuzon kategorikisht.

Pas këtij refuzimi gazetarët ju drejtuan më një shkresë Ministrisë së Drejtësisë. Kjo e fundit ktheu përgjigje rreth një muaj më vonë. Ata pretendojnë se kjo çështje është nën hetim nga prokuroria dhe deri sa të mbarojnë hetimet nuk mund të shprehen lidhur me këtë çështje.

Gjatë kësaj kohe gazetarët verifikuan se kush ishin pronarët e automjeteve që shfaqeshin në video. Nga ky verifikim rezultoi se njëri prej automjeteve ishte i Eduart Grecit dhe tjetri i një personi me inicialet L.S. Për këto dy emra, Fiks Fare pyeti sërish ministrinë, mbi pozicionet që ata kanë mbajtur apo mbajnë pranë IEPV-së Drenovë. Në përgjigje cilësohet se Eduart Greci ka mbajtur detyrën e specialistit në sektorin juridik.

Ndërsa shtetasi L.S. nuk ishte punonjës i burgut. Për këtë arsye Fiksi gërmoi pak më shumë dhe mësoi se shtetasi L.S ish pronari i ri i automjetit.

Pronari i vjetër i automjetit ishte vetë drejtori i IEPV-së Drenovë, Novruz Hoxha. Në video duken qartë ish juristi Greci tek mbush makinën e tij me bidonë me karburant në brendinë e IEPV Drenovë.

Në një tjetër video duket një makinë e tipit mercedes gri me targa AA584AM që mbushet po me karburant nga një punonjës i burgut po brenda këtij institucioni. Makinë kjo e drejtorit Hoxha, por që pas fillimit të hetimeve i është ndryshuar pronësia.

Pavarësisht refuzimit të parë, në daljen e këtyre fakteve të reja, gazetarët u nisën sërish drejt burgut të Drenovës. Gjatë telefonatës që patën me drejtorin e pranon që i ka ndërruar pronësinë automjetit, por nuk e sqaron pse. Ai thotë se është një person i skanuar në prokurori dhe se për këtë arsye po heton prokuroria.

Gazetarët e pritën jashtë rrethimit të burgut drejtorin për ta intervistuar, por ky i fundit me anë të shefit të turnit njoftoi se është nisur në Tiranë. Pak minuta më vonë, ai shihet tek hynë vjedhurazi në institucion i ulur në sedijen e pasme të një mjeti i cili futet me shpejtësi brenda burgut.

Madje ndaj këtij mjeti nuk u ushtrua as kontroll siç e kërkon rregullorja.

Gazetarët ia kërkojnë oficerëve roje të konfirmojnë hyrjen në institucion të drejtorit Hoxha , por asnjëri prej tyre nuk e pranon. Vetëm pas një ore dhe këmbënguljes së gazetarëve i njëjti shef turni pranoi që drejtori ishte rikthyer në institucion, pasi kishte takim me një tjetër gazetar. Takim që nuk e ndërpriste dot por do të na njoftonte pasi të dilte gazetari. Por edhe kur doli gazetari, asnjë njëri nuk donte të lajmëronte dhe drejtori u tregua kategorik në refuzimin e një intervistë për të sqaruar pozicionin e tij lidhur me këtë ngjarje.

Gazetarët e Fiks Fare u munduan të zbardhin këtë ngjarje brenda një muaji, ndërkohë prokuroria ka që në Tetor që e heton edhe ende nuk ka dalë me përfundime.  Top Channel/

Der Wahnsinn einer kriminell, dummen Regierungen. Schon wieder werden wichtige Direktoren gefeuert

Der letzte fähige Generaldirektor: Eltar Deda tritt zurück im AKU Lebensmittel-, Steuer Betrugs Skandal

Anschlag in Korce, auf einen Dumm Mafiosi

Resultat, wenn Deutschland nur Kriminelle entsendet, die Aussenminister Selbst Dumm Kriminelle sind und das Völkerrecht längst in die Müll Tonne kam, man mit der KfW, EU, Weltbank nur Raub und Plünderungs Orgien mit „useful idiots“ betreibt.

Das heutige Berufsbild und Kompetenz der Diplomaten und Politiker: „Geschwätzkundig“ muss man sein, im Berufsbild: „useful idiot“ und schon erhält man Botschafter Posten, Minister, oder Mafia Boss, was das Selbe ist.

Politik

Korce Urgestein, des Schmuggels, wo die Banden u.a. in Shiak, die grossen Drogen Super Märkte aufbauten, mit Dash Gjoka, den Treibstoff Schmuggel während dem UN Embargo organisierten. Von Deutschland massiv aufgebaut, mit einem sinnlosen und teuren Flüchtlings Camp in 1999, durch eine von Kriminellen kontrollierte Deutsche Botschaft. Und dann ging es weiter, man entsandte Architketen für Stadt Pläne, welche wie überall in der Müll Tonne landeten, wie jedes Gesetz, identisch in Montenegro.

Gerade aus dem Gefängnis gekommen, wurde auf das Luxus Auto VW „Tuareg“, ein Mafia Auto, wie die von den Deutschen aufgebaute VW Vertretung in Tirana,  ein Attentat verübt. Mateos Aliko, sass wegen Wett Büro Überfalls im Gefängniss, hatte sich also mit einem grösserem Mafiosi angelegt. Durch Zufall, weil es Dilettanten waren, entkam Mateos Aliko dem Anschlag

Breshëri ‚Touareg‘-ut në Korçë, por autorët dalin huq, shënjestra sapo kishte dalë nga burgu për grabitje (VIDEO)

KORÇE-Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme rreth orës 21:45 në lagjen nr. 4, por fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar. Shënjestra e atentatit ka qenë Mateos Aliko 29-vjeç. Autorët, të cilët mendohet se kanë qenë dy, kanë hapur zjarr duke qëlluar me breshëri kallashnikovi në drejtim të automjetit të tij tip ‚Touareg‘ me targa AA915KP, që ishte e parkuar.

Pronari i makinës Mateos Aliko, me precedent penal, ka shpëtuar, pasi në momentin që autorët kanë zbrazur kallashnikovin nuk ka qenë në makinë. 29-vjeçari së bashku me një tjetër person ishin pak metra larg makinës kur ndodhi ngjarja, pasi po drejtoheshin për te automjeti.

Por sapo ka parë breshërinë e kallashnikovit, Aliko është larguar me vrap për në banesë për të marrë armën, por në momentin që është kthyer autorët ishin larguar nga vendi i ngjarjes. Report Tv ka siguruar pamjet nga vendi i ngjarjes, të makinës që u qëllua dhe të Alikos.

Policia ka shoqëruar të riun, së bashku me personin që ishte me të për ta marrë në pyetje. Ngjarja e shënuar pranë shkollës ‚Demokracia‘ ka shkaktuar panik dhe frikë te qytetarët e Korçës, ndërsa policia ka ngritur disa postblloqe për të prangosur autorët, por deri tani nuk ka asnje te arrestuar.

Pistat e hetimit dhe e shkuara e shënjestrës së atentatit
Policia ka ngritur grupin hetimor për të zbardhur ngjarjen, ndërsa pista e parë ku po punohet është e shkuara e shënjestrës së atentatit, pasi kishte vetëm pak muaj që kishte dalë nga burgu. Aliko ishte dënuar me 7 vite për një grabitje me plagosje në vitin 2008 në një pikë bixhozi që ndodhej në segmentin Dishnicë-Korçë.

Mateos Aliko së bashku me Gentian Kostën dhe Markel Bushon grabitën një sasi të konsiderueshme parash, prej 800 mijë lekësh. Të maskuar dhe të armatosur tre të rinjtë, Aliko në atë kohë 18 vjeç dhe dy të tjerët 25 dhe 32 -vjeç u futën në pikën e basteve dhe pasi morën lekët u përleshën duke lënë të plagosur tre persona, mes tyre Adrian Peno. Policia po heton në këtë pistë nëse është hakmarrje për grabitjen e 11 viteve më parë.

Mateos Aliko, pronari i makinës

https://shqiptarja.com/lajm/atentat-ne-korce-bresheri-kallashnikovi-mbi-touareg?r=kh1

Die gekaufte Ratte: Knut Fleckenstein promotet die Albaner Mafia in die EU

Steinmeer CIA

 

State Capure in Deutschland, durch Berufs Verbrecher und mit Vorsatz und vollem Wissen. Raub und Plünderung durch Kriminelle, Entführung und Folter, da schaut Steinmeier weg, bevorzugte Partner im Internationalen Spektakel, die dümmsten Verbrecher rund um NSA; CIA, Albaner, Barzani Kurden Banditen und Kopfabschneider.

Bildschirmfoto vom 2019-02-19 15-41-42

Die Partner der Internationalen Mafia, welche als „Srapari Bande“ bekannt sind schon in 2000, beschweren sich, das man der Stadt Skrapari, das Budget gesperrt hat, so das Schulen und Kindergarten geschlossen werden müssen.

Real geht es bei Ilir Meta, dem Frank Walter Steinmeier Produkt um den Anteil der gestohlenen EU Gelder, wie es Cult Projekt ist der Deutschen, EU, US Politiker, das man nur Kriminelle füttert und finanziert, für Profite aus der Privatisierung, Drogen Handel, Geldwäsche ohne Ende. Mehr Geld wird verpulvert, als eine Deutsche Gemeinde zur Verfügung hat und immer in die Schwarzen Löcher des Nichts.

 

 

Brief: des Generalstaatsanwaltes Adriatic Llalla, an den US Kongreß (Untersuchungs Ausschuss) das er Ilir Meta in 2015 verhaften wollte, das von dem US Botschafter Donald Lu verhindert wurde, ebenso Verfahren gegen Bankers Petroleum.

Mbyllja e shkollave në Skrapar, Kreu i Bashkisë letër ndërkombëtarëve: PS po bllokon qytetin

Kryetari i Bashkisë së Skraprarit, Nesim Spahiu i është drejtuar sot përfaqësive së ndërkombëtarëve në Shqipëri lidhur me situatën e bllokimit të buxhetit për Bashkinë Skrapar gjë që ka pezulluar dhe punën e institucioneve në këtë qytet.

Një javë më parë Kryetari i Bashkisë së Skraparit, në një deklaratë për mediat njoftoi se institucionet e këtij qyteti do të mbyllen pasi nuk ka buxhet. Në daklaratën e tij ai theskoi se më 14 dhjetor gjatë një mbledhje në këshillin bashkiak Skrapar nuk u miratua buxheti dhe kjo solli paralizim të funksionalizimit të administratës dhe institucioneve publike.

Pas kësaj deklarate erdhi edhe reagimi i grupit të këshilltarëve socialistë të Bashkisë së Skraparit.

Sipas tyre buxheti u miratua me 10 vota nga 15 anëtarë që përbëjnë këshillin, por vendimet pasi u zbardhën nga Sekretaria e Këshillit, u firmosën nga Kryetari i Këshillit dhe nuk u vulosën nga Kryetari i Bashkisë i zgjedhur nga LSI.

Ndërkohë në letrën e tij Trupit Diplomatik dhe Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Prezencës së Bashkimit Evropian, OSBE si dhe gjithë ambasadorëve të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Nesim Spahiu e quan situatën e krijuar një formë presioni të partisë në pushtet për votat e zgjedhjeve të ardhshme…

https://shqiptarja.com/lajm/mbyllja-e-shkollave-ne-skrapar-kreu-i-bashkise-leter-nderkombetareve-ps-po-bllokon-qytetin-me-rryshfete-dhe-presione

42 Professoren ohne jeden Abschluß in der Uni Gjirokastre: Vetting der Diplom Abschluesse in Albanien

Endlich Zustimmung des Volkes, weil man das Chaos an Silvester jedes Jahr beendete

Sylvester verlief ruhig in Albanien. Feuerwerk war fuer LOkale etc. verboten, viele Lokale und Restaurants wie in Durres an der Kueste, wurden geschlossen, wegen frueheren Schiessereien, Messerstechereien und Morde. Edi Rama versucht seine vielen Leichen unter den Teppich zu kehren, welche er mit den korrupten Internationalen, KfW, GIZ, die Deutsche Hirnlos Deutsche Botschafts Mafia produziert hat, mit den EU Verbrecher Banden.

Eine rein kriminelle Politik, was mit der „Schock Therapie“ begann, des kriminellen Georg Soros und dummen Fans, wie aktuell Kathrina Barley, bis zum Professor Ricardo Hausmann im Solde von Gerog Soros.

Man will nun gezielt Diplom Abschluesse untersuchen, aber in Albanien sind Proffessoren, Idioten. Kopiert das Deutsche Modell, wo Susanne Baer, Bodo Hombach, die Hofschranze Friedbert Pflueger, Fake Proffesuren haben, nie eine Vorlesung hielten, von dubiosen Institutionen. Aerzte, Richter, ohne jede Kenntnisse, kein Problem in Albanien, deshalb wirbt man gezielt solche Chaotien ab. Schon vor 10 Jahren ueber den Kosovo. Dort die selbe Deppen Show, mit Fake Mafia Unis.

Wir kamen, sahen und versagten

Politik

Deutschland: Vorbild, Lehrmeister fuer Betrug und Korruption, nur an einem Beispiel, aber in Albanien mit Berlinwasser und Fortsetzung.

Viele Tote, in Indonesien, weil die Deutsche Aussenpolitik, Entwicklungshilfe ein 400 Millionen teures „Tsnami“ Frühwarn System verkaufte
2013, versprach Edi Rama, die Uni Ausbildungen zu kontrollieren, aber mit der Hirnlosen Bildungs Ministerin, Nikolla, geschah natuerlich Nichts, nur die Mafia Uni „Kristal“ und andere Unis wurden geschlossen, aber von genau hat diese dumme Frau, ihren Master her. Alles seit ueber 20 Jahren bekannt, man schreibt sich maz. 1 Semester in eine Uni ein, obwohl man keinen entsprechenden Schulabschluss hat, produziert dann gefakte Diplome, welche Zeitweise in 2013, nur noch umgerechnet 10 Euro kosteten.

Identische die Partner der Mafioesen Justiz MIssion: Null Kompetenz, keine Richter, Staatsanwalt Erfahrung nach Deutschen Vorbild, wie Margarete Kopper, Susanne Baer und schon ist man Partner der „useful idiots“ der Internationalen. Dumm umgibt sich mit dumm. Gent Ibrahami, direkt verwandt mit M. Kodheli, Beide mit gefaksten Diplometen, aber zu einem Partner der IRZ Stiftung reicht es. Agnes Bernhard, Peinlichkeit der Internationalen Inkompetenz im Mafia Stile.

siehe Angela Merkel, eine selbst ernannte Phyisckerin.++

Vetting of University Professors, new law provides high fines for plagiarism and forgery

01/02 21:05

Diebstahl und Betrug als System der Internationalen im Balkan. Hohe Milliarden Summen, welche spurlos, als angebliche Entwicklungshilfe und Demokratie Förderung spurlos verschwinden von Haiti, Afrika, Balkan als Geschäfts Modell von Dreist Kriminellen, wo schon „Wolfgang Hetzer“, als Inside Experte vor über 10 Jahren warnte. Lehrer ohne jede Schulbildung, Professoren, die nur vorlesen können, ein System in Mazedonien, Albanien, Kosovo, Motenegro *

Den Dümmsten in Europa und Deutschland, gibt man Jobs im Ausland, bekannt als „useful idiots“ ! und als GENDER Mafia

Die Amtszeit des Bujar Leskaj, läuft aus, wo er die Zustände in der Bildung dokumentiert, wo Kriminelle sich Posten nur erkaufen und die grössten Idioten, von Deutschland gefördert.

Die EU Deppen, wollen von ihrem korrupten Mafia Versagen im Balkan ablenken

Man kann kaum glauben, was diese dummen Banden heute verbreiten. Natuerlich werden die EU und US Verbrecher Banden, allein wegen ihrer korrupten Dummheit ueberall in der Welt an die Wand gefahren. Man entsendet nur Idioten, die nicht einmal einen Beruf gelernt haben. Betrug als  System, gut beschrieben schon vopr ueber 10 Jahren in der SZ:

Wir kamen, sahen und versagten

Nicht lernfaehig, also duemmer wie Tiere sind die heutigen Politiker, denn die schweren Fehler im Balkan, wurden schon kritisiert in einem EU Bericht in 2004 von Kai Eibe. Justiz Aufbau in 25 Jahren negativ und Null der EU und Deutschen Banden. Man entsendet „useful idiots“ als einzige Politik.

Hommage auf den scheidenden Chef des „STATE SUPREME AUDIT INSTITUTION“: Bujar Leskaj

Die totale Korruption im Albanien: Vorbild der Billiarden Diebstahl des korrupten „Pentagon“

Dëmi financiar/ 42 pedagogë në Gjirokastër u paguan pa u diplomuar

Universiteti “Eqrem Çabej” në Gjirokastër

Administrata e Universitetit “Eqrem Çabej” në Gjirokastër ka shpërdoruar paratë e studentëve me anë të pagesave të padrejta për pedagogët, për udhëzime në Qipro, për dieta dhe shpenzime të tjera abuzive. Sipas një raporti të Kontrollit të Lartë të Shtetit, mbi auditimin financiar në Universitetin “Eqrem Çabej”Gjirokastër, për periudhën 2010-2012, 42 persona pjesë e personelit akademik, kanë përfituar pagesa të padrejta për titull shkencor, pa mbaruar procesin e diplomimit.

“Shuma si përfitim e padrejtë nga 39 persona është në vlerën prej 12,382,340 lekë dhe shuma për 3 persona është në vlerën 387,737 lekë përfituar nga kryerja e pagesave për titull shkencor të akorduar pa mbaruar procesi i diplomimit. Në kundërshtim me vendimin e Këshillit të Ministrave nr. 467, datë 18.07.2007 “Për përcaktimin e kritereve dhe të procedurave për kualifikimin shkencor e pedagogjik , të personelit akademik” si dhe në kundërshtim me ligjin nr. 9741, datë 21.05.2007 “Për arsimin e lartë në Republikën e Shqipërisë” të ndryshuar neni 5, neni 6, janë paguar punonjës akademik për vitet 2009, 2010, 2011,2012 pa u pajisur me dokumentin zyrtar diplomë për titullin e fituar, dokumenti nuk është i akorduar dhe nuk është i regjistruar në Regjistrin Shtetëror të diplomave në MASH për 39 punonjësit akademik”, thuhet në raport.

Kontrolli i Lartë i Shtetit nga auditimi i kryer në Universitetin “ Eqrem Çabej” në Gjirokastër konstatoi se nuk interpretohen drejt dhe për rrjedhojë nuk zbatohen me korrektësi udhëzimet e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës mbi realizimin e kohës së punës për punonjësit akademik kryesisht për kohën e orëve suplementare duke përfshirë në këto orë, orët part-time që duhen të miratohen për t’u paguar, referuar akteve në fuqi.

( Kliko këtu ) për Raportin e plotë të Auditit të KLSH 2010 – 2012 në Universitetin e Gjirokastrës

Udhëtime dhe dieta  
Sipas raportit të Kontrollit të Lartë të Shtetit, 47 persona nga Universitetit “Eqrem Çabej” në Gjirokastër kanë udhëtuar brenda dhe jashtë vendit me paratë e studentëve, në mënyrë të padrejtë. Një grup pedagogësh dhe studentësh të këtij universiteti kanë shkuar në në Universitetin e Qipros me ftesë jo origjinale, ndërkohë që këto shpenzime referuar një marrëveshje të mëvonshme rezulton se ishin përballuar nga pala ftuese, dhe ku vetë Rektori ka qenë pjesë e grupit.

“Shuma si përfitim i pa drejtë nga 16 persona është në vlerën prej 773,390 lekë përfituar si pjesëmarrës në aktivitetin në Qipro si “Dieta për pjesëmarrësit në Qipro” (aktualisht shpenzime transporti). Kjo shumë është përcaktuar si detyrim referuar konstatimit se dokumentacioni bashkëlidhur urdhër shpenzimin nr. 169, datë 13.07.2009 (në bankën “Raiffeisen Bankë”) në shumën 354,345 lekë dhe urdhër pagesën nr. 36, datë 15.07.2009 në shumën prej 419,045 lekë, është dokumentacion jo i mbështetur sipas kërkesave të ligjit nr. 9228, datë 29.04.2004 “Për kontabilitetin dhe pasqyrat financiare”, i ndryshuar dhe ligjin nr. 6942, datë 25.12.1984 “Për ruajtjen dokumentimin dhe qarkullimin e vlerave materiale dhe monetare”.

Shuma si përfitim i pa drejtë nga 31 persona është në vlerën prej 1,011,300 lekë përfituar nga kryerja e pagesave për dieta brenda vendit. Kjo shumë është përcaktuar si detyrim referuar konstatimit, se janë paguar, bazuar në urdhër shpenzimet dhe dokumentacionit bashkëlidhur shpenzimit, dieta për ditët jo zyrtare të punës (të shtuna dhe të diela) në kundërshtim me VKM nr. 997 datë 10.12.2010 pika I”, konstaton KLSH.

Pagesa të tjera
KLSH ka konstatuar shkelje me kosto financiare edhe sa i takon pesave për punë të pedagogëve jashtë normales. “Shuma si përfitim në kundërshtim me aktet ligjore në fuqi i 19,731 orëve është në vlerën gjithsej prej 18,817,746 lekë nga punonjësit akademik për kohë jashtë kohës normale të punës për funksione administrative, ku përfitimi sipas viteve objekt auditimi është: Për vitin 2010 janë paguar 27 punonjës akademik për shumën totale 6,281 orë dhe vleftën 6.013.917 lekë.

Për vitin 2011 janë paguar 24 punonjës akademik për shumën totale 8,360 orë dhe vleftën 7,876,635 lekë. Për 6 mujorin e parë të vitit 2012 janë paguar 26 punonjës akademik për shumën totale 5,090 orë dhe vleftën 4,927,194 lekë. Kjo shumë është përcaktuar si detyrim, referuar konstatimit se këto pagesa janë kryer në kundërshtim me vendimin e Këshillit të Ministrave nr. 748, datë 11.06.2009 “ Për trajtimin me pagë dhe shtesa mbi pagë të punonjësve akademik të Institucioneve Publike të Arsimit të Lartë”, të ndryshuar, neni 10”, thuhet në raport.

Abuzime të tjera sipas raportit të KLSH

  1. Në Universitetin “Eqrem Çabej” nuk ka kontrata pune të konfirmuara si për punonjësit efektiv të miratuar me vendime të Këshillit të Ministrave për çdo vit buxhetor, ashtu dhe kontrata një vjeçare për personelin akademik të punësuar për nevoja të realizimit të programeve mësimore, veprime që bien në kundërshtim me ligjin nr. 7961, datë 12.07.1995, “ Kodi i Punës i Republikës së Shqipërisë” të ndryshuar dhe Statusin e Universitetit “ Eqrem Çabej”.
  2. http://shqiptarja.com/lajm/demi-financiar-42-pedagoge-ne-gjirokaster-u-paguan-pa-u-diplomuar

Das DAAD – Georg Soros System: Idioten, Betrüger an die Front, im Kosovo und Albanien

https://i2.wp.com/marina-durres.de/wordpress/wp-content/uploads/2018/07/IDEAL__Logo-large-768x321.png Auduena Stephen mit der Betrugs Politischen Consult „sprint “ ein besonders übeler Laden mit Steuergeldern finanziert. Verteilt sogar Orden mit Ilir Meta an Hirnlose Politiker, erhält dann Geld für ihre NGO, und das Albaner Konsulat in Essen.

Auduena Stephen, mit einer Deutschen Bande, darunter Jan Rudolph, dem damaligen Mercedes Vertreter, der illegal Grundstücke raubt und bebaute an der Autobahn Durres-Tirana, ein Geschäfts Modell der Drogen Kartelle, zur Geldwäsche.

Zustände in Essen

Alles von Verbrechern und Idioten ohne Verstand kontrolliert, in NRW

Schäuble und der vorbestrafte Drogen Dealer: Fatmir Mediu: Profi Verbrecher und Betrüger und das war vor 15 Jahren bekannt.

die Dümmsten mit den UN Gender, Migrations Ideen auch im Balkan, Albanien

November 22, 2018
von

2

Der Gender und UN Schwachsinn in Tradition und nun auch noch der UN Migrations Pakt, für korrupte und dumme Politiker. Im Solde von Verbrecher Banden die SPD Mafia: Einer dümmer wie der Andere. Auch der UN Migrationspakt kommt direkt von der Steinmeier Mafia mit den Goldman & Sachs Banden um Sutherland. Der Gender Schwachsinn ebenso. […]

Verschlagwortet: ,
Posted in: Albania

Montenegro: Außen öko, innen korrupt

SPIEGEL ONLINE – 07.07.2018Montenegro definiert sich per Verfassung als ökologischer Staat: Doch korrupte Politiker und Unternehmer füllen sich die Taschen, während die Natur leidet. mehr…

EU-Kandidat Montenegro: Nur an der Oberfläche demokratisch

SPIEGEL ONLINE – 04.08.2018Montenegro galt in der EU lange als erfolgreiches Beispiel ihrer Westbalkan-Politik. Doch die organisierte Kriminalität nimmt wieder zu, auch von demokratischen Standards ist das Land noch immer weit entfernt. mehr…

++

Die selbst ernannte Physickerin: Angela Merkel machte es vor, wie man mit Luft Nummern, sich mit angeblichen Akademischen Titel schmueckt, obwohl man nur einen Kommunistischen Karriere Aufsatz produzierte, auch nie Physik studierte.

 

Erstelle deine Website auf WordPress.com
Los geht’s