Edi Rama’s Mafia Financier „Taiwan Center“, wurde wegen Steuer Betrug beschlagnahmt

Die die vollkommen illegal gegebene Lizens auf 30 Jahre, (es gab nicht einmal ein Gesetz dafür, was erst in 2006 kam) trägt die Unterschrift des Edi Rama, als Bürgermeister von Tirana, für Verbrecher Clans, welche auch den Fussball Club TK Tirana kontrollieren bis heute. Die brauchten Alle unter Berisha, Ilir Meta, Fatos Nano und Edi Rama, nie Steuern, noch für Wasser und Strom bezahlen und wurden bis heute von korrupten EU und Deutschen Politikern, wie auch der KFW, GTZ, GIZ finanziert und promotet, wie der Drogen und Kinder Handel. Taiwan, war das Erste grosse moderne Lokal in Tirana, nach der Sokol Kocio Disco „Albania“ für Drogen und Frauen Handel.

 

 

https://s1.qwant.com/thumbr/0x0/a/5/6f5355c37a4747dfc13565a9a9c6b73db538256489715d6486ebd6f76769d6/tirana.jpg?u=https%3A%2F%2Fmedia-cdn.tripadvisor.com%2Fmedia%2Fphoto-s%2F05%2F2b%2F9f%2F38%2Ftirana.jpg&q=0&b=1&p=0&a=1

 

Bllokohet ‘Taiwan Center’ në kryeqytet, nuk jepte kuponin tatimor

02/08/2019 09:38

Taiwan Center në Parkun Rinia në kryeqytet është bllokuar mbrëmjen e djeshme nga inspektorët e Hetimit Tatimor Qendër. Shiriti i tatimorëve është vendosur në kafenenë e qendrës, restoranteve dhe kazinosë.

Vendimi është marrë pasi është konstatuar për herë të dytë se nuk jepej kuponi tatimor.

Bllokimi i  Taiwan Center vjen në kuadër të aksionit të gjerë antiformalitet që ka nisur në të gjithë vendin. Dje u gjobit edhe ‘Rogner’ në Tiranë, një prej hoteleve më të njohura, për shkak se nuk kishte lëshuar kupon tatimor për të gjitha dhomat.

FOTO GALERI
5/5

Top Channel

 Einer der Bußgeld Bescheide mit Gegrünndung

9 Gedanken zu „Edi Rama’s Mafia Financier „Taiwan Center“, wurde wegen Steuer Betrug beschlagnahmt“

 1. Auch das Rogner erhielt ein Bußgeld, von 800 € wobei das Taiwani, bei mehreren Kontrollen, auf allen Ebenen, alle Lokale, keine Steuer Koupon ausstellten, welche auf dem Tisch bei Lieferung liegen müssen. Dreist inklusive anderen Betrug und Geldwäsche ohne Ende. Nur das Casino, darf weiter machen dort.
  Dreist dieser fast 20 jährige Betrug und früher bezahlten die auch Nichts für Wasser und Strom, ein System in dem Staat, als die US, EU und Berliner Spinner die Verbrecher Kartelle des Ilir Meta und aus dem Kosovo finanzierten
  Nuk lëshoi asnjë kupon, tatimet i vënë ‚drynin‘ Taivanit në Tiranë! Braçe: Të jesh kush të duash, zbato ligjin ose mbyllesh (VD)

  https://shqiptarja.com/lajm/tatimet-me-dore-te-hekurt-ne-kryeqytet-nuk-leshoi-asnje-kupon-mbyllet-taivani-ne-tirane

  Gefällt mir

  1. Das selbe Fiasko wie im Kosovo. Der von der EU geschaffene und finanzierte Verwaltungs Gerichthof, mit dem Richter: Gentian Hamiti, hob ohne das etwas bezahlt wurde, die Beschlagnahme auf, wobei unten einer dieser illegalen Quttungen ist, welche nie erfasst sind, worden: Ein System und so kann kein Staat funktionieren. Gesetze kennt der Richter nicht. Gentian Hamiti, arbeitete direkt auch als Anwalt für hohe PS Politiker, was immer sehr Karriere fördernt ist, bei allen Parteien. Gegen den illegalem Beschlüß legte das Finanzamt, umgehend Berufund ein.

   Foto eines der illegalen Quittungen ohne Steuer des Taiwani Lokale, wo jeder in Albanien seit 10 Jahren weiß, wie richtige Quittungen auch mit Steuer Nummer aussehen, aber ein VIP Lokal und im Laufe von 15 Jahren, wurden so Millionen gestohlen

   Gjykata mbron evazionin tatimor, hiqet bllokimi për kompleksin Taiwan-in

   Braçe shkruan se kompleksi Taivani është zhbllokuar nga gjykata dhe jo nga ligji apo nga qeveria. Zv.Kryeministri hedh akuza ndaj gjykatësit Gentian Hamiti i cili dha vendimin për që kompleksi Taivani të zhbllokohet.

   Braçe: Gjykatësi u korruptua, vendimi tek komisioni i vetingut

   Redaksia 7 Gusht, 16:49 |
   [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

   TIRANË- Ditën e sotme në kundërshtim me ligjin gjykata Administrative ka vendosur që t’i heqë bllokimi kompleksit Taiwani në kryeqytet. Ky subjekt u bllokua në saj të operacioni anti-infomralitet të shtrirë në të gjithë vendin, për shkak se nuk kishin lëshuar kupon tatimor.

   Sipas ligjit nëse tatim paguesi vazhdon të mos lëshojë kupona tatimor duhet të bllokohet në afatet që parashikohen në nenet përkatëse, por sipas gjykatës dhe gjyqtarit Gentian Hamiti, duket se nuk e kanë marrë parasysh shkeljen e ligjit dhe në kundërshtim të plotë kanë dhënë vendimin për të lejuar që subjekti në fjalë të vijojë aktivitetin. Kështu gjykata është bërë njësh me shkelësin duke mbrojtur evazionin tatimor të subjektit Taiwan edhe pse është kapur disa herë me shkelje. Me anë të vendimit për të lejuar aktivitetin e Taiwanit, gjykata i ka dalë zot interesit të paligjshëm të privatit dhe jo interesit publik të cënuar rëndë nga privati…….

   https://shqiptarja.com/lajm/lirohet-taiwan-brace-akuzon-gjykatesin-a-i-kishe-syte-hapur-dosja-ne-vetting-vendimi-apelohet?r=kh1

   Gefällt mir

  2. nicht zuständige Richter, heben Beschlagnahmen auf, ohne Gerichtverhandlung, ignorieren alle Gesetze, Theater Show in Fortsetzung

   Ohne Gerichts Termin, Ohne Gerichts Verhandlung, Ignorierung aller Gesetze, hebt der Mafia Richter von Vlore: Skender Haluci (Ex-Sekretür von Ramis Alia), die Beschlagnahme der Mafia Disco „Havanna§ aufgehoben.

   Richter Skender Haluci, Vlore

   Der selbe Skandal durch die EU geschaffene Mafia Justiz, die keine Gesetze kennt und hinter den Türen erneut, solche Gerichtsurteile für Geld produziert, für Mafia Clans, die auch Zoll frei illegale Waren Einfuhr erlaubt, wie viele Gerichtsurteile zeigen, einen Zoll ebenso unnütz für Mafia Clans macht.

   14 Gusht, 19:25 | Përditësimi i fundit: 19:39 Sociale

   Bllokimi i ‚Havana‘ dhe zv.kryeministri Erion Braçe
   Gjykata kundër ligjit/ I heq shiritin Havanës së famshme! Braçe: Gjyqtari mori vendim tek pullë, pa lajmëruar as tatimet
   Në kundërshtim me ligjin Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë ka vendosur që t’i heqë bllokimin klub Havanës në Dhërmi Ky subjekt u bllokua në saj të operacioni anti-infomralitet të shtrirë në të gjithë vendin, për shkak se nuk kishin lëshuar kupon…

   14 Gusht, 12:58 | Përditësimi i fundit: 19:03

   Gefällt mir

  1. >Ziegenhirte Mzui, weigert sich das Rathaus zu räumen, denn es ist ja seine persönliche Eroberung im EU und von Deutschland finanzierten Betrugs Spektakel: Dumm Krimineller Banditen. Polizei Einsatz, weil die Ilir Meta Banden unverändert, den Nationalpark „Tomorri“ radikal zerstören mit Steinbrüchen, für Kalksand Platten.

   Rrotacioni në Kamëz/ Priten tensione, Mziu nuk e lëshon Bashkinë: Jo komunizmit, jo votimeve moniste!
   2 orë më parëKa nisur konstituimi i Këshillit bashkiak të Kamzës, nderkohë që pritet edhe betimi i kryetarit të ri të zgjedhur të …

   Masakra në Tomorr, nis hetimi për 7 persona
   Publikuar tek: aktualitet, më 13:12 19-07-2019

    

   Nis hetimi për 7 persona të akuzuar për aktivitete të paligjshme të prodhimit të gurit gëlqeror, pllakator në territorin e Parkut Kombëtar të Tomorrit.

   Burime nga policia bëjnë me dije se në kuadër të Plan Veprimit për parandalimin e aktiviteteve të paligjshme të prodhimit të gurit gëlqeror, pllakator në territorin e Parkut Kombëtar të Tomorrit, Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Polici në bashkëpunim me Administratën Rajonale të Zonave të Mbrojtura, referoi materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat për shtetasit:

   – I.L., 42 vjeç, banues në Poliçan;

   – B.L., 43 vjeç, banues në Berat;

   – C.Q., 41 vjeç, banues në Poliçan;

   – A.B., 32 vjeç, banues në Çorovodë.

   – S.Q., 59 vjeç, banues në Tiranë.

   -J.D, 45 vjeç, banues ne Berat.

   -N.Q, 42 vjeç, banues në Bogovë, Skrapar.

   Nga kontrollet e ushtruara, ata janë konstatur duke ushtruar aktivitet minerar në zonën e mbrojtur në Malin Tomorr, Skrapar. Në cilësinë e provave materiale janë sekuestruar makineri, mjete dhe vegla pune që shërbenin për ushtrimin e këtij aktiviteti.

   Materialet hetimore do t’i kalojnë Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat për veprat penale “Fshehja e të ardhurave”. Policia e Beratit do të vazhdojë të marrë masa për të gjithë ata shtetas që shkatërrojnë dhe ndotin mjedisin si dhe zonat e mbrojtura.

    

   https://www.newsbomb.al/masaker-ne-malin-e-tomorrit-arabet-indianet-e-greket-shfrytezojne-mermerin-per-biznes-99637


   Ministri Lleshaj vijon turin në qytetin e Beratit: Të ndalen guroret në Tomorr


   Masakër në malin e Tomorrit, arabët, indianët e grekët shfrytëzojnë mermerin për biznes


   Guroret e pakontrolluara kërcënojnë malin e shenjtë të Tomorrit

   Im Wörterbuch speichern

   Keine Wortliste für Albanisch -> Deutsch…

   Eine neue Wortliste erstellen…

   Kopieren

   Gefällt mir

  1. Ein illegales Mafia Hotel in Sarande, was keinerlei Steuer Anmeldung hatte, noch eine Genehmigung, wurde beschlagnahmt
   Ebenso persönlich durch die Ministerin, die Mafia Verteil Stelle für Caffee, uralt, wo 20 Jahre illegaler und Zoll frei Kaffee eingeführt wird, unter „Lori Caffeee“ verkauft wird, wo die Eigentümer vor Jahren an Dritte das Impererium verkauften

   Die Ministerin Anila Denaj, persönlich und 150.000 € Bußgeld gibt es diesmal

   76 Tonnen Caffee beschlagnahmt


   76 ton kafe ‚Meduza‘ pa akcizë në Vorë, 150 mijë euro gjobë biznesit, Denaj: S’do…
   17 Gusht, 11:17 |Përditësuar 18:24

   Bllokohen hotele e shtëpi me pamje nga deti në Sarandë, Rama: S’kishin paguar detyrimet
   Disa hotele janë bllokuar pasi nuk kanë paguar detyrimet përkatëse ndaj shtetit.

   17 Gusht, 18:16|Përditësimi fundit: 18:26

   Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s