5 Hinrichtungen in 12 Tagen in Albanien

Normal ist Ruhezeit für Hinrichtungen ab Mitte Juli, bis Mitte September, aber 2019 haben Hinrichtungen neue Formen angenommen.

Das wird von den korrupten EU Banden und Angela Merkel, als „entscheidenden Fortschritt“ verkauft. Die Mafia Hotels in Sarande, will Edi Rama nun endlich kontrollieren, Alle mit KfW Geldern finanziert, mit Wasser usw..  Und die Mafia Disco, Havanna in Dhermi, wurde schon gepfändet, welche vollkommen illegal gebaut wurde, noch nie Steuern bezahlte, ebenso KfW finanziert, wie andere Mafia Projekte an der Küste.

Seria e vrasjeve të stilit mafioz, 5 viktima vetëm në 12 ditët e para të gushtit

 

SHPËRNDAJE

Ende pa kaluar dy javë nga muaji gusht, në vend janë shënuar pesë vrasje. Në tri raste prej tyre, mënyra e ekzekutimit tregon për vrasje të stilit mafioz.

Feriz-Bardhi-1-650x365

Më 1 gusht, u ekzekutua në qendër të qytetit të Durrësit, Feriz Bardhi. I riu me origjinë nga Tropoja u qëllua me breshëri para vilës që sapo kishte blerë. 39-vjeçari ishte person me të kaluar kriminale, pasi ishte arrestuar në Itali me kokainë.

Një ditë pas kësaj ngjarjeje, tre persona mbetën të plagosur me armë pas një konflikti në Elbasan, ku shkak dyshohet një borxh i pakthyer.

Ndërsa më 6 gusht, në Vlorë u vra në një lokal në plazh, pronari i biznesit, Arben Beqiraj, si dhe u plagos djali dhe një kushëri i tij.

arben-beqiri

Më 8 gusht, në Selenicë u gjet i ekzekutuar me 7 plumba pistolete Dilaver Tozaj, i njohur edhe me emrin Nikola Ikonomi. Ai rezultonte person i dënuar për trafik droge dhe dyshohet se ngjarja ka lidhje me prishjen e pazareve.

Dilaver Tozaj

Kurse një ditë më parë, janë shënuar dy vrasje.

Mëngjesin e 12 gushtit, në afërsi të Fierit, u gjet i vrarë me thikë dhe i hedhur në kanal Florian Selimi, 23 vjeç.

flori-selimi2

Po në të njëjtën ditë, në qendër të Rrëshenit u vra Armando Gjini, i njohur edhe me ermin Tonin Gjini.

http://www.panorama.com.al/seria-e-vrasjeve-te-stilit-mafioz-5-viktima-vetem-ne-12-ditet-e-para-te-gushtit/

VIDEO/ Kontroll hoteleve në Sarandë, Rama jep lajmin: Sa do zgjasë aksioni anti-informalitet

Kushdo që mendon se aksioni anti-informalitet është thjesht një fushatë e ka gabim. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se kjo është sipas tij
h2

FOTOT/ “Mbyllet edhe Havana ‘e famshme’ e pushimeve joniane”, Rama nxjerr fotot: Askush mbi ligjin

h1

Aksioni kundër informalitetit nuk ka kursyer as bizneset e njohura deri më sot. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar në Facebook se është mbyllur ‚Havana…