Prominente Kriminelle festgenommen und hingerichtet

The city of Elbasan was shocked this morning by the murder of Bujar Çela, the brother of Talo Çela, one of the robbers of 4.6 million euros at Tirana airport on April 9, 2019.

Bujar Çela was executed around 05:45, where the 50-year-old was drinking his morning coffee in a bar in the village of Bradashesh. It is believed that there were at least three people who fired in the direction of Bujar, leaving him dead on the spot.

Meanwhile, a few minutes after the event, a burnt car was found in the village of Murras, which is believed to belong to the perpetrators of the murder.

It is learned that there are security cameras at the scene and these can help the state police to shed light on the full dynamics of the event. Meanwhile, at all entrances and exits of the city of Elbasan, numerous checkpoints have been set up and special units such as FNSH and RENEA have come to the aid of the police services.

FOTO GALERI
1/9

https://top-channel.tv/english/brother-of-the-most-wanted-for-the-robbery-of-rinas-airport-is-executed-in-elbasan/?foto=3#g

Executed with 14 bullets 33-year-old in Rrogozhina, recently returned from Italy
15/09/2020 15:19

In the late hours of this morning Klevis Kapllani, 33, was executed in Sinaballaj, Rrogozhina.

According to the police, the young man was found killed around 06:00, in the village of Sinaballaj, Rrogozhina, in his car.

Meanwhile, sources for Top Channel, suggest that the 33-year-old had returned two years ago from Italy where he was reportedly convicted for narcotics trafficking.

The police announces that a special investigative group has been set up immediately and under the direction of the Prosecution, work continues to fix any material evidence that would lead to the clarification of the event, identification and capture of the perpetrators.

https://top-channel.tv/english/executed-with-14-bullets-33-year-old-in-rrogozhina-recently-returned-from-italy/

Sehr undruchsichtige Sache, der Anschlag auf Preng Gjini
Atentati në Tiranë/ Preng Gjini ndërroi makinën 10 min para shpërthimit të telekomanduar! Nipi: S’kishte karbuarant te ‚ML-ja‘, 6 të shoqëruar! Sekuestrohen tabulatet nga 4 antena

6 persona janë shoqëruar për atentatin e telekomanduar me telefon ndaj Preng Gjinit, ndërsa zbulohet se ai ka ndërruar makinën vetëm 10 minuta para shpërthimit me tritol. Ai ishte duke udhëtuar me mjetin e kushëririt, ndërsa ende nuk dihet roli i tij, nëse ka qenë shënjestra apo ka tradhëtuar Gjinin.

[Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

TIRANË- 6 persona janë shoqëruar për atentatin e telekomanduar me telefon ndaj Preng Gjinit, ndërsa zbulohet se ai ka ndërruar makinën vetëm 10 minuta para shpërthimit me tritol. Report Tv ka zbardhur detaje të reja nga atentati i djeshëm, ku mësohet se Gjini ishte duke udhëtuar me mjetin e kushëririt, me të cilin jetonte prej kohësh në kryeqytet, ndërsa ende nuk dihet roli i tij, nëse ka qenë shënjestra (ç’ka do të ndryshonte gjithë rrjedhën e ngjarjes) apo ai ka tradhtuar Gjinin. Oficerët e Policisë Gjyqësore të Sektorit të Krimeve të Jetës në Policinë e Tiranë kanë marrë tabulatet telefonike të 4 antenave në zonën e „Vasil Shantos“ për të analizuar thirrjet hyrëse dhe dalëse, nisur nga fakti që shpërthimi është bërë i telekomanduar me celular. Personat e shoqëruar deri më tani në Polici janë nga Tirana, Durrësi dhe Rresheni.

Mendohet se e gjithë ngjarja ka ndodhur për hakmarrje që ka lidhje me sagën e vrasjeve mes fiseve ‚Reçi dhe Gjini‘. Gjini ka qenë person i shoqëruar për vrasjen e Kastriot Reçit, pronari i mediave që u vra n2 7 janar të 2020, ku u mor në pyetje për mbi 15 orë. Madhe atij iu mor një kampion pështyme për krahasim ADN-së pasi aso kohe në vendin e ngjarjes u gjet një qese me kikirikë. Ekspertiza e tij nuk ka dalë ende. Në momentin e atentatit, Gjini ka qenë i vetëm në makinë, ndërsa gruaja dhe 2 vajzat binjake jetojnë në Amerikë. https://shqiptarja.com/lajm/detaje-nga-atentati-ne-tirane-preng-gjini-nderroi-makinen-10-minuta-para-se-te-ndodhte-shperthimi-ia-mori-kusheririt?r=kh1

3 Gedanken zu „Prominente Kriminelle festgenommen und hingerichtet“

 1. 2 Hinrichtungen, eine 500 gramm Handy Tritol Bombe, in 3 Tagen

  2 ekzekutime dhe 1 atentat me tritol në 3 ditë/ Policia ’ngrihet‘ në këmbë, kontrolle blic në Elbasan, Berat e Korçë
  17 Shtator, 22:45

  Të tre ditë janë ekzekutuar në Rrogozhinë Klevis Kapllani, atentat me tritol Preng Gjinit në mes të ditës në një zonë të populluar në Tiranë dhe ekzekutimi i Bujar Çelës në Elbasan. Atentatet kanë ngritur në këmbë strukturat e policisë e cila ka nisur kontrollet thuajse në të gjitha qarqet e vendit.

  https://shqiptarja.com/lajm/2-ekzekutime-dhe-1-atentat-me-tritol-ne-3-dite-policia-ngrihet-ne-kembe-kontrolle-blic-ne-qarqet-kryesore-te-vendit

  Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s