NATO Land Albanien: Handy Bomben Anschlag mitten in Tirana, gegen einen prominenten Verbrecher Clan: Preng Gjini und Toni Gjini

Handy Bomben Anschlag, Mitten in Tirana, gegen eine der berüchtigsten Verbrecher Familien: Tonin Gjinit! Preng Gjini, überlebte den Anschlag

Russischer Auftragskiller festgenommen mit UZI und Scharfschützen Waffen

Atentat për hakmarrje, i vihet tritol makinës së vëllai të Tonin Gjinit në urën e Selitës! Pamjet nga vendi i ngjarjes (VIDEO)

 

Preng Gjini, Tirana

TIRANË- Atentat në mes të kryeqytetit! Preng Gjini, 50 vjec është personi që fatmirësisht i ka shpëtuar një atentati të mirëorganizuar nga dora kriminale në Tiranë. Një sasi ende e papërcaktuar nga forcat e policisë, ka shqyer tërësisht pjesën e motorit dhe kabinës së automjetit, duke dëmtuar rëndë Preng Gjinin, që ishte i vetëm në makinë dhe po udhëtonte mbi urën e Nisharakut në kryeqytet.

Shpërthimi i makinës detyrimisht ka sjellë dhe dëmtimin e dy makinave të tjera, që ndodheshin shumë pranë. Preng Gjini është vëllai i Armando ose Tonin Gjinit nga qyteti i Rrëshenit, i cili mbeti i vrarë në 12 ngusht 2019. Armando Gjini, i kishte shpëtuar më parë dhe një atentati me tritol, pasi fatmirësisht ka mundur ta pikasë në kohë lëndën eksplozive. Ndërkohë një vit pas vrasjes së Armando Gjinit, në Tiranë organizohet një atentat akoma dhe më i sofistikuar ndaj vëllait të tij, Preng Gjini.

https://shqiptarja.com/lajm/sherthim-i-fuqishem-ne-komunen-e-parisit-i-vendoset-tritol-makines?r=kh1

6 Gedanken zu „NATO Land Albanien: Handy Bomben Anschlag mitten in Tirana, gegen einen prominenten Verbrecher Clan: Preng Gjini und Toni Gjini“

 1. Executed with 14 bullets 33-year-old in Rrogozhina, recently returned from Italy
  15/09/2020 15:19

  In the late hours of this morning Klevis Kapllani, 33, was executed in Sinaballaj, Rrogozhina.

  According to the police, the young man was found killed around 06:00, in the village of Sinaballaj, Rrogozhina, in his car.

  Meanwhile, sources for Top Channel, suggest that the 33-year-old had returned two years ago from Italy where he was reportedly convicted for narcotics trafficking.

  The police announces that a special investigative group has been set up immediately and under the direction of the Prosecution, work continues to fix any material evidence that would lead to the clarification of the event, identification and capture of the perpetrators.

  https://top-channel.tv/english/executed-with-14-bullets-33-year-old-in-rrogozhina-recently-returned-from-italy/

  Sehr undruchsichtige Sache, der Anschlag auf Preng Gjini
  Atentati në Tiranë/ Preng Gjini ndërroi makinën 10 min para shpërthimit të telekomanduar! Nipi: S’kishte karbuarant te ‚ML-ja‘, 6 të shoqëruar! Sekuestrohen tabulatet nga 4 antena

  6 persona janë shoqëruar për atentatin e telekomanduar me telefon ndaj Preng Gjinit, ndërsa zbulohet se ai ka ndërruar makinën vetëm 10 minuta para shpërthimit me tritol. Ai ishte duke udhëtuar me mjetin e kushëririt, ndërsa ende nuk dihet roli i tij, nëse ka qenë shënjestra apo ka tradhëtuar Gjinin.

  [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

  TIRANË- 6 persona janë shoqëruar për atentatin e telekomanduar me telefon ndaj Preng Gjinit, ndërsa zbulohet se ai ka ndërruar makinën vetëm 10 minuta para shpërthimit me tritol. Report Tv ka zbardhur detaje të reja nga atentati i djeshëm, ku mësohet se Gjini ishte duke udhëtuar me mjetin e kushëririt, me të cilin jetonte prej kohësh në kryeqytet, ndërsa ende nuk dihet roli i tij, nëse ka qenë shënjestra (ç’ka do të ndryshonte gjithë rrjedhën e ngjarjes) apo ai ka tradhtuar Gjinin. Oficerët e Policisë Gjyqësore të Sektorit të Krimeve të Jetës në Policinë e Tiranë kanë marrë tabulatet telefonike të 4 antenave në zonën e „Vasil Shantos“ për të analizuar thirrjet hyrëse dhe dalëse, nisur nga fakti që shpërthimi është bërë i telekomanduar me celular. Personat e shoqëruar deri më tani në Polici janë nga Tirana, Durrësi dhe Rresheni.

  Mendohet se e gjithë ngjarja ka ndodhur për hakmarrje që ka lidhje me sagën e vrasjeve mes fiseve ‚Reçi dhe Gjini‘. Gjini ka qenë person i shoqëruar për vrasjen e Kastriot Reçit, pronari i mediave që u vra n2 7 janar të 2020, ku u mor në pyetje për mbi 15 orë. Madhe atij iu mor një kampion pështyme për krahasim ADN-së pasi aso kohe në vendin e ngjarjes u gjet një qese me kikirikë. Ekspertiza e tij nuk ka dalë ende. Në momentin e atentatit, Gjini ka qenë i vetëm në makinë, ndërsa gruaja dhe 2 vajzat binjake jetojnë në Amerikë. https://shqiptarja.com/lajm/detaje-nga-atentati-ne-tirane-preng-gjini-nderroi-makinen-10-minuta-para-se-te-ndodhte-shperthimi-ia-mori-kusheririt?r=kh1

  Gefällt mir

 2. Ein Sohn erschiesst seinen Vater, wobei der Sohn seinen Namen änderte als er 19 Jahr. Die merkwürdigen Familien Clans, die sich ständig gegenseitig umbringen. Anscheinend begann der Vater den Streit mit einem Baseball Schläger

  Policia e Durrësit ka dhënë njoftimin zyrtar për vdekjen e 39-vjeçarit Armando Baboçi, pas sherrit në Durrës. Ndërkohë, njoftojnë se një tjetër i plagosur është paraqitur në spital, i identifikuar me inicialet E.T.., por nuk dihet nëse ka lidhje me këtë ngjarjes ose jo.

  „Në lidhje me informacionin e mësipërm ku mbetën të plagosur me armë zjarri shtetasit A.B., 39 vjeç dhe E.Gj., 19 vjeç, si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Durrës shtetasi A.B.
  Policia në vendin ku ndodhi plagosja e dy personave

  Sherr me karrige, shkop bejsbolli e armë në Durrës/ Vritet babai, plagoset i biri! Kapet autori, 5 të shoqëruar (VIDEO)
  Një sherr i çastit ka përfunduar me përdorimin e armëve, e për pasojë ka humbur jetën babai, e plagoset i biri. Djali ka marrë një plagë në dorë kurse i ati kishte marrë plumb në bark.

   

  EUROPOL, zerschlägt ein Internationales Dubai, Drogen Geldwäsche System September 17, 2020

  Prominente Kriminelle festgenommen und hingerichtet September 17, 2020

  Gefällt mir

  1. Polizei fasst 20 Personen mit gefälschten Pässen
   dpa vor 3 Std.

   Ein Blaulicht leuchtet an einer Polizeistreife.© Lino Mirgeler/dpa/Symbolbild Ein Blaulicht leuchtet an einer Polizeistreife.
   Nach längeren Ermittlungen hat die Polizei in Limburg eine Gruppe von Personen gefasst, die sich mit gefälschten Ausweispapieren illegal in Deutschland aufhielten. Bei der Durchsuchung von vier Objekten in Limburg seien die Fälschungen entdeckt und 20 Beschuldigte vorläufig festgenommen worden, teilte die Polizei am Montag in Wiesbaden mit. Die Ermittlungen waren wegen des Verdachts der Urkundenfälschung und damit verbundener Verstöße gegen das Aufenthaltsgesetz geführt worden. Da die Betroffenen einer unmittelbaren und freiwilligen Ausreise aus Deutschland eingewilligt hätten, seien sie noch am selben Tag mit dem Flugzeug in ihr Heimatland Albanien gebracht worden https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/polizei-fasst-20-personen-mit-gef%C3%A4lschten-p%C3%A4ssen/ar-BB19glIX?ocid=msedgntp

   Gefällt mir

 3. Von den Deutschen aufgebaut, finanziert, der Verbrecher Staat: Made by Steinmeier, Joschka Fischer und der Grünen Bande des Auswärtigem Amtes. Einer korrupter und dümmer wie der Andere. Wieder Anschläge

  Ekskluzive/Shpërthimi me tritol në makinën e Preng Gjinit! Zbardhet rrëfimi i 5 vëllezërve Reçi: Nuk kemi hasmëri, të hetohen vrasjet e dy vëllezërve

  Rrëfimet në polici të Tonin, Paulin, Martin, Alfred dhe Gjovalin Reçi lidhur me atentatin me tritol në makinë e Preng Gjini, ish-polic i akuzuar për vjedhje banke në 1997. Sipas policisë hasmëria lindi kur u vra për konflikt droge Gasper Reçi. Në vendngjarje ka qenë edhe një zyrtar i Drejtorisë së Pastrit të Parave, i cili ka shpëtuar pa u lënduar ndërsa ka për të gjithë ngjarjen.

  Preng Gjini dhe Martin Reçi

  Elton Qyno
  23 Shtator, 12:04 | Përditesimi i fundit: 23 Shtator, 12:15

  Atentati me tritol ndaj Preng Gjinit, nuk ka asnjë dyshim për policinë e Tiranës që lidhet me gjakmarrjen mes dy familjeve Gjini dhe Reçi në qytetin e Rrëshenit. “Shqiptarja.com” zbardh detaje të reja lidhur me këtë ngjarje të rëndë, e cila ndodhi në qendër të Tiranës, ku si pasojë e shpërthimit mbeti i plagosur Preng Gjini. Policia një ditë pas ngjarjes ka kryer kontrolle të imtësishme në qytetin e Rrëshenit, ku në fokus kanë qenë banesat e vëllezërve Tonin Reçi, Paulin Reçi, Martin Reçi, Alfred Reçi dhe Gjovalin Reçi.

  Gjatë këtyre kontrolleve nuk është gjetur asnjë send i paligjshëm dhe të gjithë vëllezërit ishin në banesat respektive. Vetëm në shtëpinë e Gjovalin Reçit, policia ka gjetur dhe sekuestruar një pajisje DVR dhe një dron. Të gjithë vëllezërit janë marrë në pyetje në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku kanë dhënë shpjegime. Ata kanë deklaruar se nuk kanë konflikte me askënd dhe se kanë kërkuar që policia të zbardhë vrasjen e dy vëllezërve të tjerë Kastriot Reçi në Rrëshen dhe Gasper Rreçin në Itali. ……………https://shqiptarja.com/lajm/ekskluziveshperthimi-me-tritol-ne-makinen-e-preng-gjinit-zbardhet-rrefimi-i-5-vellezerve-reci-nuk-kemi-hasmeri-te-hetohen-vrasjet-e-dy-vellezerve?r=kh1

  Thehti Anschläge, Morde, als nördlichsten Verbrecher Zentrum: Anschlag gegen Polizei Chef: „Prel Milani“

  Steinmeier Verbrecher Kartelle, Weltweit

  Klement Balili – Ilir Meta – Arben Ahmeti, Florian Koka: Hintergrund: Koco Kokedhima

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s