„Kastriot Reçi“ in Lezhe durch Scharfschützen hingerichtet

Morde über Morde im Lande, wie unter Berisha, oder 1997-98, in dem von korrupt4en Internationlen Banden ruinierten Lande.Heute Mittag mit einem Scharschützen Gewehr erschossen, als er seinen Laden verliess. , Kastriot Reçi, in Rrësheni. Um die  Familie gab es schon viele Morde, wohl auch im Drogen Handel, wo vor 2 Jahren der OSHEE Chef von Lezhe:  Saimir Jaku, erschossen wurde: Er war Eigentümer eines TV Senders  “Media plus-tv” in Lezhe, Markenzeichen für Berufskriminelle, inklusive illegalem Bauen in Durres. Vor kurzem verlor er sein Sende Lizenz, weil dieser TV Sender nie eine Sende Lizenz hatte, wohl Kastriot Reci, viele Mafiosi die Geld wuschen betrogen hatte. Dere Sender hatte nicht einmal Angestellte, das übliche Betrugs Modell, bei der Mafia Justiz normal, wie der Co21, VAT, Libor Betrug in Deutschland, mit identischer Mafia Klientel Jusitz.

Etliche Familien Mitglieder kamen bei dem Erdbeben um vom 26.11. weil sie illegal gebaut hatten, als Berufs Kriminelle Familie.. Darunter Vajza Kristi, Freundin des Sohnes von Edi Rama, dem Nichts Nutz: Gregor Rama. Die Familie Edi Rama, hat nur Bekannte aus dem Drogen Milieu.

Zbulohet lidhja e biznesmenit të vrarë me familjen Reçi që u shua nga tërmeti në Durrës

Reci

Vor den Augen der Frau, und dem Kind hingerichtet! Der Täter benutzte ein Appartment ein in Haft sitzenden Verbrechers: Tonin Gjini, der zur Gross Drogen Bande des Met Kanani gehört.

Aktualitet

VIDEO e ekzekutimit të biznesmenit në Rrëshen, plumbi në zemër nga qitësi profesionist me snajper fshehur në apartamentin e ‚hasmit‘ Tonin Gjini

Kastriot Reçi, 47-vjeç, babai i një fëmije në pritje të bëhej për së dyti baba pasi bashkëshortja e tij ishte shtatzënë, u ekzekutua në një plan të mirëorganizuar me një plumb të vetëm në zemër me snajper, nga një person ende i paidentifikuar nga policia, por që dyshohet të jetë vrasës me pagesë.

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë, në një video nga kamerat e sigurisë të një lokali, publikuar nga Dosja.al, shihet momenti teksa Reçi, ish-bashkë-aksioner i një televizioni lokal tashmë të mbyllur dhe pronar i një rrjeti kabllor, del nga makina ‚Mercedes Benz‘, të cilën e parkon pas Pallatit të Kulturës ku është dhe lokali i tij. Pasi takon një grua e cila mbante përdore një fëmijë në shëtitoren e qytetit, qëllohet me snajper dhe bie menjëherë në tokë. Sapo përqafon fëmijën, para syve të të miturit i cili ka parë ngjarjen e rëndë, Reçi qëllohet me snajper duke u rrëzuar në tokë para gruas dhe fëmijës që sapo takoi, ndërsa njerëzit më pas largohen në panik.

https://shqiptarja.com/lajm/video-e-ekzekutimit-tw-biznesmenit-nw-rrwshen-plumbi-nw-zemwr-nga-qitwsi-profesionist-me-snajper-fshehur-nw-apartamentin-e-hasmit-tonin-gjini?r=kh1

1578578345_snajeprimirdite.jpg

Das Scharfschützen Gewehr

Vrasja e biznesmenit 47-vjeçar, policia jep detajet e para

07/01/2020 – 12:10

Kastriot Reçi, 47-vjeçari i vrarë paraditen e sotme, rreth orës 11:15 në qendër të qytetit të in Rrëshenit, rezulton se është i afërmi i Eduart Reçit, një prej viktimave të tërmetit tragjik të 26 nëntorit 2019, ku mbetën të vdekur 51 persona.

Më 28 nëntor, në rrjetet sociale, Reçi  shkruante: “Lamtumirë kampion! Familja që ju krijuat ishte dhe do të jetë një shembull i shkëlqyer për të gjithë ne”.

Eduard Reçi u shua bashkë me familjen nën rrënojat e tërmetit, bashkëshorten Dolora Reçi dhe dy fëmijët, Kristi dhe Klaus. Vajza Kristi u komentua gjatë në media pasi ishte e fejuara e djalit të kryeministrit Rama. Ajo kishte një ëndërr: të bëhej doktoreshë dermatologe dhe të vazhdonte jetën në shërbim të komunitetit si mjeke.

Eduardi, ishte gjithashtu xhaxhai i këngëtares së njohur Evi Reçi.

/portali DurresLajm/

Rrëshen/ Ekzekutohet me snajper nga tarraca e pallatit pronari i një medie lokale! Dy pistat e hetimit (VIDEO)

Ekzekutohet me snajper nga tarraca e një pallati, Kastriot Reçi 47 vjeç, ish-bashkëpronar i një medie lokale në Lezhë dhe së fundi pronar i një rrjeti kabllor. Reçi u qëllua sapo doli nga lokali në pronësi të tij në qendër të Rrëshenit, teksa do hipte në makinë. Policia gjen snajperin në tarracë. Drejtuesit e policisë dhe prokurorë zbarkojnë në Rrëshen. Një seri vrasjesh e hakmarrjesh të ndodhura nga 2016-a, nisur me ekzekutimin e ish-drejtorit të OSHEE për Veriun Saimir Jaku, dyshohet të fshihen edhe pas vrasjes së Reçit, ndërsa dy vite më parë i ekzekutuan edhe vëllain në Itali. Nuk përjashtohet edhe pista e prishjes së pazareve të drogës. 

Kristi Reci und GregRama

Gregor Rama
Gregor Rama, 60.000 $ Maybach Brille

3 Gedanken zu „„Kastriot Reçi“ in Lezhe durch Scharfschützen hingerichtet“

 1. Die Bllig Fluglinie „Ernest“ verlor ihre Flug Lizenz, wegen mangelhafter Technischer Dokumentationen, welche Mailand, Nord Italien – Tirana bediente und nur ein weiterer Skandal, rund um Fluglinien und Albanien

  Gefällt mir

 2. Eigene Lagerhallen mit Drogen betrieb Katriot Reci, und zwar unter Polizei Schutz der Direktion in Lezhe, was nicht verwundern kann, im kriminellen Enterprise des Samir Tahiri und Edi Rama.

  Burime të besueshme deklarojnë për “Boldnews.al” se hetimi për këtë rast është ndjekur nga prokurori, tashmë i shkarkuar nga Vetingu, Përparim Kulluri dhe oficer i Policisë Gjyqësore Bledar Valikaj, bashkëshorti i deputetes sociale Ermonela Felaj, i emëruar para disa kohësh si prokuror nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë.

  Pas më shumë se 3 vitesh veprimesh proceduriale, ky grup hetimor nuk arriti në asnjë konkluzion dhe dosja i kaloi për veprime të mëtejshme Prokurorisë Speciale-SPAK.

  Tensionet pas zbulimit të magazinës

  Zbulimi i magazinës me drogë në Rrëshen u shoqërua me acarim raportesh brenda radhëve të Policisë së Lezhës.

  Një grup policor, i drejtuar nga inspektori I.S. kishte marrë informacione se në magazinën në pronësi të Kastriot Reçit, në hyrje të qytetit të Rrëshenit, ishte magazinuar dhe përpunohej një sasi e konsiderueshme lëndësh narkotike.

  Grupi i vogël policor arriti të identifikonte një numër të konsiderueshëm personash në brendësi të magazinës. Policët mbyllën nga jashtë dyert e magazinës, në pritje të përforcimeve, pasi kishin dyshime të forta se brenda kishte njerëz të armatosur.

  Grupi policor njoftoi eprorët për forca shtesë, por, siç raportonin burime të uniformave blu në atë kohë, zyrtarët të lartë në Drejtorinë e Policisë Vendore Lezhë u tërhoqën vëmendje se përse kishin ndërhyrë pa një plan të miratuar paraprakisht.

  Situata u zgjidh me ndërhyrjen e Prokurorisë së Lezhës, e cila, e informuar nga uniformat blu në terren për situatën, insistoi që të kryhej kontrolli i magazinës me forca të mëdha policore.

  Këto zhvillime krijuan dyshimet paraprake, gjithësesi të forta, se Kastriot Reçi zhvillonte aktivitetin e tij kriminal me mbështetjen e drejtuesve lokalë policorë. Dyshimet forcoheshin edhe për faktin se magazina e drogës ishte në një vend shumë publik, i rrahur nga qytetarët dhe forcat policore, e, megjithatë, strukturat ligjzbatuese nuk kishin rënë “në erë” të veprimtarisë së paligjshme.

  https://boldnews.al/2020/01/07/magazina-e-droges-kastriot-reci-u-hetua-pa-sukses-nga-burri-i-ermoneles-dyshimet-per-lidhjet-me-policine/

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s