Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste

Überall in der Bildung die Dümmsten und gefährliche Ideologen, wie man an dem Gender Schwachsinn sieht, ebenso ein Georg Soros Produkt. Der Skhoder Richter Artan Broci, als System. uralter Geldwaesche und Betrugs Adel der PS Partei ist aktiv, wie schon unter Fatos Nano, Edi Rama vor ueber 15 Jahren mit Kristian Broci und L. Morina und Andi Harasani.

Der Kokain Grosschmuggel der Albanischen Regierung nach Deutschland, mit dem Clan del Golfo, beschaeftigt den Bayerischen Innenminister Joachim Herrmann und im April wurde mit dem Namen: Jansen :: Arber Cekaj, alias Kulicaj in Duesseldorf festgenommen.

 

Direkte Verbindungen des Edi Rama mit bekannten Kokain Dealern wie K. Broci. L. Morina, welche Partner von dem Ex-Abgeordneten Andi Harasani sind in der Firma TEA OIL S Italia Sh.P.K. wobei Andi Harasani als vollkommen korrupter Politiker in 2005 in die USA floh, erst 2013 zurueck kam. Broci und L.Marina bekannte Freunde des Edi Rama, sind direkte Partner im Kokain Mega Geschaeft mit Bananen und von Arber Cekaj, alias Arber Kulicaj, festgenommen im April 2018 in Duesseldrof mit dem Namen: Jansen

Alles sind im Geldwaesche Geschaeft aktiv, rund um Hotels und illegale Appartemend Blocks an der Kueste. Immer dabei auch im Kokain Grosshandel, sie SP Vertreter, schon bei der Festnahme von dem Enkel von Enver Hoxha

Albaner Drogen, Kokain werden in Tonnen beschlagnahmt, nachdem man erneut die Drogen Plantagen und Verteiler finanzierte.

Kokaina në Durrës/Pendohet Arbër Çekaj, nxjerr dy emra biznesmenësh shqiptarë

 • You can also visit AZHBR-s webpage: Development Agency for Agriculture and Rural

  http://www.procreditbank.com.al/en-us/azhbr

  Zuständig ist die Ehefrau von Vangjush Tavo bei der ProCredit Bank, für die Anträge auf Gelder der Agrar Fund. Die Frau hat plötzlich 100.000 € nennt einen anderen Familien Namen, wie bei Mafia Politikern üblich. Original lsi: iLIR Meta Mafia, wo die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz fleissig mitmacht, Christian Schmid mit dem LSI Verbrecher: Edmond Panariti

                 Publikuar në : 17:07 – 04/09/18

  Kapja e 613 kg Kokainë në zonën e Durrësit në muajin Shkurt 2018, prej muajsh nuk ka mobilizuar vetëm Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për hetimin e kësaj çështje, por në këtë dosje janë angazuar maksimalisht dhe autoritet e Drejtësisë Gjermane.

   

  Prej muajsh në Gjermani, ndodhet i arrestuar Arbër Çekaj, njëri nga njerëzit kryesorë të këtij grupi kriminal,ku në kontinjerin me banane të kompanisë së tij “Arbri Garden”, u sekuestrua dhe sasia rekord e kokainës së mbërritur nga Shqipëria nga Ekuadori.

   

  S’dihet se çfarë provash kanë arritur të sigurojnë Gjermanët për dërgesën prej 613 kg kokainë të mbërritur në Shqipëri, por kujtojmë që falë një hetimi që gjermanët kanë pasur, në 14 maj 2018, në zonën e Bavarisë, policia e këtij shteti ka sekuestruar 1.8 ton Kokainë e fshehur brenda në banane.

  Në këtë operacion ishin përfshirë 500 forca policore.

  “Është një prej sukseseve më spektakolare në luftën me mafian e narkotikëve në historinë e Republikës Federale Gjermane” kështu deklaroi Ministri i Brendshëm Joachim Herrmann.

  Ministri gjerman theksoi se “qëllimi është gjithashtu të zbulojmë strukturat organizative të autorëve”.

  Sipas burimeve të prokurorisë, ka shumë gjasa që të dyja këto episode trafikimi të kokainës nga Kolumbia në Gjermani e Shqipëri, mund të kenë lidhje me njëra-tjetrën ndaj dhe hetues Gjermanë kanë shfaqur interes të vazhdueshëm për këtë çështje.

  Nga hetimet e nisura në Prill 2017 policia Gjermane arriti të zbulojë rrolet e gjithsecilit në këtë trafik kokaine e cila vinte nga Ekuadori e fshehur në kuti bananesh.

  E njëta skemë me atë të kokainës së kapur në kompaninë “Arbri Garden” të Arbën Çekaj.

  Burimet thanë se Çekaj është marrë disa herë në pyetje nga Drejtësia Gjermane, dhe besohet se ai ka vendosur të bashkëpunojë me autoritet në këmbim të mbrojtjes së jetës në Gjermani, duke treguar atë çfarë di, në këtë trafik ndërkombëtar të kokainës.

  Si pasojë e bashkëpunimit me Gjermanët, drejtësia e këtij shteti vendosi të refuzojë dhe ekstradimin e tij në Shqipëri, pasi siç dihet në vendin tonë Çekaj po ndiqet penalisht së bashku me dy persona të tjerë për “Trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike”.

  Në dëshminë e tij, Çekaj besohet se ka nxjerë disa emra biznesmenësh bashkëpuntorë të tij në trafikun e kokainës.

  Dyshohet se mes emrave është K. Boçi dhe L. Morina, që sipas dëshmisë janë pjesë e këtij trafiku ndërkombëtar të Kokainës.

  Të dy personazhet janë të lidhur fort me qeverinë “Rama” dhe ministrat e tij, ndërkohë që investimet e Boçit dhe Morinës në territorin Shqiptar shkelqejnë, kryesisht në tregun e naftës dhe tregun e hotelerisë.

  Boçi njihet si një nga aksionerët e kompanisë “TEA OIL ITALIA” SH.A, ku pjesë e kësaj kompanie është bërë në 22 prill 2014, ku së bashku me ish-deputetin e PS Andis Harasani kanë blerë së bashku 40 për qind të aksioneve të kësaj kompanie nafte, me një çmim total të deklaruar prej 14 milion lekë të vjetra.

  https://tiranatoday.com/kokaina-ne-durrespendohet-arber-cekaj-nxjerr-dy-emra-biznesmenesh/

  Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

  lir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës.

  Schools and Universities are Liberals’ Trojan Horse for New World Order Indoctrination

  The political battleground in the United States is not to be found on the streets and public squares, but inside of the classrooms, where dangerous ideologues are more concerned…

   

  https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.9IlUkRdPU96NL9ZlrwkviAHaHZ&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

  Sohn des Edi Rama: Gregor Rama, was Alles sagt: 60.000 $ Maybach Brille, mit Sicherheit echt.

   

  Ergys Hoxhaj

  Ergys Hoxhaj Audi S 8

  Audi S8 Ergys Hoxhaj in Phristina
  Offensichtlich duldete Edi Rama, sogar Erpressungen mit Pistole von E. Shullazi, mit der Begründung, das er zu LSI (Ilir Meta Mafia) gehört u.a. wurde ein Grundstücks Agentur Chef: Ilirjan Muho, gezwungen eine Tankstelle, ein 3.000 qm Grundstück in Kavaje, an Shullazi zu übereignen, unterrichtete Edi Rama, der das akzeptierte. *
  Ergys Hoxha beim Präsident

  Strategische Projekte Edi Rama u.a. mit der Betrugs und Drogen Mafia die Medien stehlen und kontrollieren

  Den Drogen Handel finanzieren die Deutschen ebenso, direkt aus den gestohlenen Gelder des EU Agrar Fund, der über die KfW eigene ProCredit Bank abgewickelt wird, der Verwendung ist genau vorgeschrieben. Damit wurden auf über 100.0000 Hektar Land Cannabis Plantagen Landesweit finanziert.
  Arber Cekaj, richtiger Name „Kulicaj“ wollte seinen Namen ändern in Arber Jansen, dem Familien Namen seiner dänischen Ehefrau, denn dumme Frauen laufen Gangstern und Terroristen nach, wie die Politiker. Unter diesem Namen operierte er in Deutschland und eine Legende ist, Tradition die dummen Frauen, welche Terroristen, Kopfabschneider Drogen Bosse und jeden Afrikanischen Drogen Händler ebenso als Mann nehmen.

  Drogen Pate: Edmond Panariti – Christian Schmid

  Das Nr. 1 Kokain Kartell von Medillin importierte mit der Albaner Mafia direkt 12 Tonnen Kokain über Hamburg, die Kühlanlagen in Albanien wurden aus den gestohlenen EU Geldern (IPARD Agrar Fund https://ec.europa.eu/agriculture/enlargement/assistance/ipard_en ) finanziert, der Typ ist auf der Flucht in Deutschland mit Sicherheit unter verschiedenen Namen: Arber Kulici, letzte ID: Arber Cekaj. Partner mit dem Bundesminister Christian Schmid (CSU) der Edmond Panariti empfing und der andere Kollegen der Drogen Kartelle, hat die beste Partnerschaft mit Steinmeier: Ilirl Meta und Edi Rama

  9 Gedanken zu „Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste“

  1. Spanien spielt wie schon unter Sokol Kociu, Ferdinand Durda eine Schlüsselrolle, für EU Kokain Import mit den Albaner Clans. Geldwäsche über Deutschland, über Autohändler, was ja lange bekannt ist.

   Statt in Haft besorgt eine Gestalt, die im Visa Skandal schon berüchtigt war, teure AUtos, Ferraris in Deutschland oder teueste BMW Sonder Modell

   Ein gut vernetztes kriminelles Enterprise der Drogen Mafia, was mit dem Albanischen Botschafter in Berlin: Arthur Kuko anfing schon in 2001 mit Lefter und Nard Koka in Durres, wo grosse Appartmentsblocks u.a. gegenüber dem Neuen Museum in Durres gebaut wurde. Auto- Visa Handel gefälschte Dokumente gehören Alles dazu. Man fuhr mehrfach die Route Deutschland in den letzten 2 Wochen, mit dieser Methode und mit gefälschten Verkaufspapieren von Ilir Doci, der MItglied im kriminellen Treiben ist. Gut vernetzt in NRW, wie Mafia Konsulten in Essen, Stuttgart, Frankfurt, was Steinmeier System ist auch mit dem Barzani Clan.

    

   <

   Ilir Doci in Bochum, ist der Organisator des Transportes

   <article id="post-314521" class="single-layout clearfix post-314521 post type-post status-Er spricht Albanisch Konzessionär in Deutschland: Toyota den Papierkram fertig, aber ich habe nicht nach innen sehen

   Ilir Doci ein Autohändler in Deutschland, der nie in Haft kam schon im Visa Skandal, hat ebenso mit dem dubiosen Geldtransport, mit Autos zutun. MIt Geldwäsche und mit Bochum als Verteiler auch rund um Import von Granit Steinen, voll gepackt mit Drogen.

   „Toyota-t me 3.4 milion EURO“, zbulohet PLANI KRIMINAL, i shpëtuan dy herë policisë, si vepruan për të sjellë PARATË E PISTA në Durrës (DETAJE)

   Publikuar tek: aktualitet, më 14:24 28-06-2018

   Edi Cani (pronar i kamionit) dhe Klevis Cani (Shoqeruesi i shoferit)

   Detaje të reja zbulohen nga plani kriminal për të sjellë 3.4 milion euro në Durrës, me dy makina Toyota Yaris.

   Shtetasit Edi Lika, Alban Mollaymeri, Elvis Vladi dhe Alfred Vladi kanë bërë të njëjtën rrugë dhe dy herë të tjera brenda disa javëve, gjë që tregon për testim të kësaj forme të pastrimit të parave përmes transportit rrugor-detar, rrugëtime të cilat kanë rezultuar të suksesshme dy herët e para.

   Referuar hetimit të prokurorisë, siguruar nga gazetarja Klodiana Lala shpjegohet roli specifik i gjithësecilit prej anëtarëve të grupit kriminal.

   Personat nën hetim çmohet se kanë gjithësecili rolin e vet specifik në këtë grup të strukturuar kriminal, i cili dyshohet se përbëhet edhe nga persona të tjerë që deri më tani janë të paidentifikuar. Shtetasi Elvis Vladi ka qendruar në Belgjikë (nga TIMS rezulton se ka dalë nga RSH më datë 19.04.2018.) dhe është marrë me organizimin e gjetjes së mjeteve me qëllim transportin e parave që vijnë nga aktivitete kriminale të paligjshme.

   Pikërisht pasi është bërë ngarkimi i 7 mjeteve Toyota Yaris, më datë 20 qershor 2018, më datë 22.06.2018 është kthyer me avion nga Belgjika për në Tiranë, për të bërë dhe pritjen e parave të pista. Nga ana tjetër Edi Lika dhe Klevi Cani kanë marrë përsipër sigurimin e transportit të parave me mjetin trajler Bizarre nga Belgjika ne Shqipëri. Shtetasi Alfred Vladi do bënte pritjen e lekëve në portin e Durrësit dhe Alban Mollaymeri do të bënte ç’doganimin e tyre. Siç vihet re gjithësecili ka një rol specifik në këtë grup të strukturuar kriminal dhe në këto kushte ekziston dyshimi, i aryseshëm edhe për ekzistencën e veprës penale të “Grupit të strukturuar kriminal“.

   http://www.newsbomb.al/toyota-t-me-3-4-milion-euro-zbulohet-plani-kriminal-i-shpetuan-dy-here-policise-si-vepruan-per-te-sjelle-parate-e-pista-ne-durres-detaje-126039

    5 Millionen Euroa beschlagnahmt bei 2 Verbrechern, welche 1 Tonne Kokain in Spanien handelten

   Të arrestuarit janë Arjan Ndoci 41 vjeç dhe Julian Deblini 35 vjeç, si dhe janë sekuestruar 5 milionë euro. Në një deklaratë për mediat, Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda deklaruan se dy të arrestuarit janë pjesë e një bande të trafikut ndërkombëtar të kokainës.

   https://durreslajm.al/aktualitet/emrat-sekuestrohen-5-milione-euro-nga-trafiku-i-kokaines-dy-te-arrestuar

   1 Njesie Banimi në pallat

   • 8 apartamente, me nje siperfaqe ndertimi 905 metro katror.

   • 2 njesi tregtare (dyqane) me nje siperfaqe prej 280.4 metro katrore.

   • 4 garazhde ne total siperfaqe 60 metro katror.

   • 3 automjete te tipeve dhe llojeve te ndryshme.
   https://www.syri.net/kronike/191566/u-arrestuan-ne-spanje-me-1-ton-kokaine-ja-pronat-e-sekuestruara-me-vlere-5-milione-euro/

   Like

  Kommentar verfassen

  Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

  WordPress.com-Logo

  Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

  Facebook-Foto

  Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

  Verbinde mit %s

   Others 1) Bashkëshortja Znj. Suela Popa, gjendje e detyrimit të papaguar të huasë për shtëpi me vlerë 100 000 Euro.