Der Vater von Arber Cekaj, wurden wegen Kokain Import festgenommen: Selim Cekaj

Der Vater macht das Kokain Import Geschäft weiter vom Sohn, der in Haft sitzt

Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste

Überall in der Bildung die Dümmsten und gefährliche Ideologen, wie man an dem Gender Schwachsinn sieht, ebenso ein Georg Soros Produkt. Der Skhoder Richter Artan Broci, als System. uralter Geldwaesche und Betrugs Adel der PS Partei ist aktiv, wie schon unter Fatos Nano, Edi Rama vor ueber 15 Jahren mit Kristian Broci und L. Morina … Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste weiterlesen Veröffentlicht am Katgeorien AllgemeinSchlagwörter Arber Cekaj, Edi Rama, Kokain9 Kommentare zu Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen GeheimdiensteBearbeiten

Regierungs Verteiler in Kokain: Arber Cekaj alias Arber Kulici in Düsseldorf verhaftet

Zbardhen 3 ngjarje kriminale, mes tyre dhe eksplozivi i vënë kunatit të Domart Konjarit dhe sulmi ndaj një avokati! 6 të arrestuar, 2 në kërkim, sekuestrohet armatim i rëndë

Policia e Shtetit në bashkëpunim me SPAK shkatërruan 18 baza të modifikimit e shitjes së armëve. Në pranga ranë 6 persona tre prej tyre akuzohen se kanë tentuar të vrasin me eksploziv Artan Bylykun kunatin e Domart Konjarit. Dy persona janë shpallur… 1 Prill, 12:42|Përditësimi fundit: 15:20 Aktualitet

49 kg kokainë në konteiner, avokati i Selim Çekajt intervistë për Report Tv: Është i implikuar shteti, nuk duan të zbardhet e vërteta

Maks Haxhia, avokati i pronarit të kompanisë “Ecoalmax” Selim Çekaj, ku mëngjesin e sotëm u gjetën 49 kg kokainë të fshehura në konteinerin me banane, në një intervistë ekskluzive për gazetarin e Report Tv, Arsen Rusta, tha se klienti i tij mban… 1 Prill, 14:49|Përditësimi fundit: 15:10

Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste

Überall in der Bildung die Dümmsten und gefährliche Ideologen, wie man an dem Gender Schwachsinn sieht, ebenso ein Georg Soros Produkt. Der Skhoder Richter Artan Broci, als System. uralter Geldwaesche und Betrugs Adel der PS Partei ist aktiv, wie schon unter Fatos Nano, Edi Rama vor ueber 15 Jahren mit Kristian Broci und L. Morina und Andi Harasani.

Der Kokain Grosschmuggel der Albanischen Regierung nach Deutschland, mit dem Clan del Golfo, beschaeftigt den Bayerischen Innenminister Joachim Herrmann und im April wurde mit dem Namen: Jansen :: Arber Cekaj, alias Kulicaj in Duesseldorf festgenommen.

 

Direkte Verbindungen des Edi Rama mit bekannten Kokain Dealern wie K. Broci. L. Morina, welche Partner von dem Ex-Abgeordneten Andi Harasani sind in der Firma TEA OIL S Italia Sh.P.K. wobei Andi Harasani als vollkommen korrupter Politiker in 2005 in die USA floh, erst 2013 zurueck kam. Broci und L.Marina bekannte Freunde des Edi Rama, sind direkte Partner im Kokain Mega Geschaeft mit Bananen und von Arber Cekaj, alias Arber Kulicaj, festgenommen im April 2018 in Duesseldrof mit dem Namen: Jansen

Alles sind im Geldwaesche Geschaeft aktiv, rund um Hotels und illegale Appartemend Blocks an der Kueste. Immer dabei auch im Kokain Grosshandel, sie SP Vertreter, schon bei der Festnahme von dem Enkel von Enver Hoxha

Albaner Drogen, Kokain werden in Tonnen beschlagnahmt, nachdem man erneut die Drogen Plantagen und Verteiler finanzierte.

Kokaina në Durrës/Pendohet Arbër Çekaj, nxjerr dy emra biznesmenësh shqiptarë

 • You can also visit AZHBR-s webpage: Development Agency for Agriculture and Rural

  http://www.procreditbank.com.al/en-us/azhbr

  Zuständig ist die Ehefrau von Vangjush Tavo bei der ProCredit Bank, für die Anträge auf Gelder der Agrar Fund. Die Frau hat plötzlich 100.000 € nennt einen anderen Familien Namen, wie bei Mafia Politikern üblich. Original lsi: iLIR Meta Mafia, wo die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz fleissig mitmacht, Christian Schmid mit dem LSI Verbrecher: Edmond Panariti

                 Publikuar në : 17:07 – 04/09/18

  Kapja e 613 kg Kokainë në zonën e Durrësit në muajin Shkurt 2018, prej muajsh nuk ka mobilizuar vetëm Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për hetimin e kësaj çështje, por në këtë dosje janë angazuar maksimalisht dhe autoritet e Drejtësisë Gjermane.

   

  Prej muajsh në Gjermani, ndodhet i arrestuar Arbër Çekaj, njëri nga njerëzit kryesorë të këtij grupi kriminal,ku në kontinjerin me banane të kompanisë së tij “Arbri Garden”, u sekuestrua dhe sasia rekord e kokainës së mbërritur nga Shqipëria nga Ekuadori.

   

  S’dihet se çfarë provash kanë arritur të sigurojnë Gjermanët për dërgesën prej 613 kg kokainë të mbërritur në Shqipëri, por kujtojmë që falë një hetimi që gjermanët kanë pasur, në 14 maj 2018, në zonën e Bavarisë, policia e këtij shteti ka sekuestruar 1.8 ton Kokainë e fshehur brenda në banane.

  Në këtë operacion ishin përfshirë 500 forca policore.

  “Është një prej sukseseve më spektakolare në luftën me mafian e narkotikëve në historinë e Republikës Federale Gjermane” kështu deklaroi Ministri i Brendshëm Joachim Herrmann.

  Ministri gjerman theksoi se “qëllimi është gjithashtu të zbulojmë strukturat organizative të autorëve”.

  Sipas burimeve të prokurorisë, ka shumë gjasa që të dyja këto episode trafikimi të kokainës nga Kolumbia në Gjermani e Shqipëri, mund të kenë lidhje me njëra-tjetrën ndaj dhe hetues Gjermanë kanë shfaqur interes të vazhdueshëm për këtë çështje.

  Nga hetimet e nisura në Prill 2017 policia Gjermane arriti të zbulojë rrolet e gjithsecilit në këtë trafik kokaine e cila vinte nga Ekuadori e fshehur në kuti bananesh.

  E njëta skemë me atë të kokainës së kapur në kompaninë “Arbri Garden” të Arbën Çekaj.

  Burimet thanë se Çekaj është marrë disa herë në pyetje nga Drejtësia Gjermane, dhe besohet se ai ka vendosur të bashkëpunojë me autoritet në këmbim të mbrojtjes së jetës në Gjermani, duke treguar atë çfarë di, në këtë trafik ndërkombëtar të kokainës.

  Si pasojë e bashkëpunimit me Gjermanët, drejtësia e këtij shteti vendosi të refuzojë dhe ekstradimin e tij në Shqipëri, pasi siç dihet në vendin tonë Çekaj po ndiqet penalisht së bashku me dy persona të tjerë për “Trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike”.

  Në dëshminë e tij, Çekaj besohet se ka nxjerë disa emra biznesmenësh bashkëpuntorë të tij në trafikun e kokainës.

  Dyshohet se mes emrave është K. Boçi dhe L. Morina, që sipas dëshmisë janë pjesë e këtij trafiku ndërkombëtar të Kokainës.

  Të dy personazhet janë të lidhur fort me qeverinë “Rama” dhe ministrat e tij, ndërkohë që investimet e Boçit dhe Morinës në territorin Shqiptar shkelqejnë, kryesisht në tregun e naftës dhe tregun e hotelerisë.

  Boçi njihet si një nga aksionerët e kompanisë “TEA OIL ITALIA” SH.A, ku pjesë e kësaj kompanie është bërë në 22 prill 2014, ku së bashku me ish-deputetin e PS Andis Harasani kanë blerë së bashku 40 për qind të aksioneve të kësaj kompanie nafte, me një çmim total të deklaruar prej 14 milion lekë të vjetra.

  https://tiranatoday.com/kokaina-ne-durrespendohet-arber-cekaj-nxjerr-dy-emra-biznesmenesh/

  Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

  lir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës.

  Schools and Universities are Liberals’ Trojan Horse for New World Order Indoctrination

  The political battleground in the United States is not to be found on the streets and public squares, but inside of the classrooms, where dangerous ideologues are more concerned…

   

  https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.9IlUkRdPU96NL9ZlrwkviAHaHZ&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

  Sohn des Edi Rama: Gregor Rama, was Alles sagt: 60.000 $ Maybach Brille, mit Sicherheit echt.

   

  Ergys Hoxhaj

  Ergys Hoxhaj Audi S 8

  Audi S8 Ergys Hoxhaj in Phristina
  Offensichtlich duldete Edi Rama, sogar Erpressungen mit Pistole von E. Shullazi, mit der Begründung, das er zu LSI (Ilir Meta Mafia) gehört u.a. wurde ein Grundstücks Agentur Chef: Ilirjan Muho, gezwungen eine Tankstelle, ein 3.000 qm Grundstück in Kavaje, an Shullazi zu übereignen, unterrichtete Edi Rama, der das akzeptierte. *
  Ergys Hoxha beim Präsident

  Strategische Projekte Edi Rama u.a. mit der Betrugs und Drogen Mafia die Medien stehlen und kontrollieren

  Den Drogen Handel finanzieren die Deutschen ebenso, direkt aus den gestohlenen Gelder des EU Agrar Fund, der über die KfW eigene ProCredit Bank abgewickelt wird, der Verwendung ist genau vorgeschrieben. Damit wurden auf über 100.0000 Hektar Land Cannabis Plantagen Landesweit finanziert.
  Arber Cekaj, richtiger Name „Kulicaj“ wollte seinen Namen ändern in Arber Jansen, dem Familien Namen seiner dänischen Ehefrau, denn dumme Frauen laufen Gangstern und Terroristen nach, wie die Politiker. Unter diesem Namen operierte er in Deutschland und eine Legende ist, Tradition die dummen Frauen, welche Terroristen, Kopfabschneider Drogen Bosse und jeden Afrikanischen Drogen Händler ebenso als Mann nehmen.

  Drogen Pate: Edmond Panariti – Christian Schmid

  Das Nr. 1 Kokain Kartell von Medillin importierte mit der Albaner Mafia direkt 12 Tonnen Kokain über Hamburg, die Kühlanlagen in Albanien wurden aus den gestohlenen EU Geldern (IPARD Agrar Fund https://ec.europa.eu/agriculture/enlargement/assistance/ipard_en ) finanziert, der Typ ist auf der Flucht in Deutschland mit Sicherheit unter verschiedenen Namen: Arber Kulici, letzte ID: Arber Cekaj. Partner mit dem Bundesminister Christian Schmid (CSU) der Edmond Panariti empfing und der andere Kollegen der Drogen Kartelle, hat die beste Partnerschaft mit Steinmeier: Ilirl Meta und Edi Rama

  Regierungs Verteiler in Kokain: Arber Cekaj alias Arber Kulici in Düsseldorf verhaftet

  Den Drogen Handel finanzieren die Deutschen ebenso, direkt aus den gestohlenen Gelder des EU Agrar Fund, der über die KfW eigene ProCredit Bank abgewickelt wird, der Verwendung ist genau vorgeschrieben. Damit wurden auf über 100.0000 Hektar Land Cannabis Plantagen Landesweit finanziert.
  Arber Cekaj, richtiger Name „Kulicaj“ wollte seinen Namen ändern in Arber Jansen, dem Familien Namen seiner dänischen Ehefrau, denn dumme Frauen laufen Gangstern und Terroristen nach, wie die Politiker. Unter diesem Namen operierte er in Deutschland und eine Legende ist, Tradition die dummen Frauen, welche Terroristen, Kopfabschneider Drogen Bosse und jeden Afrikanischen Drogen Händler ebenso als Mann nehmen.

  Drogen Pate: Edmond Panariti – Christian Schmid

  Das Nr. 1 Kokain Kartell von Medillin importierte mit der Albaner Mafia direkt 12 Tonnen Kokain über Hamburg, die Kühlanlagen in Albanien wurden aus den gestohlenen EU Geldern (IPARD Agrar Fund https://ec.europa.eu/agriculture/enlargement/assistance/ipard_en ) finanziert, der Typ ist auf der Flucht in Deutschland mit Sicherheit unter verschiedenen Namen: Arber Kulici, letzte ID: Arber Cekaj. Partner mit dem Bundesminister Christian Schmid (CSU) der Edmond Panariti empfing und der andere Kollegen der Drogen Kartelle, hat die beste Partnerschaft mit Steinmeier: Ilirl Meta und Edi Rama

  https://tse4.mm.bing.net/th?id=OIP.JDUfs4jzhtkZ1pW0i5e0tAHaIi&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

  Interior Minister announced arrest of Arber Cekaj, related to transportation of 613 kg of cocaine

  Albaner Drogen, Kokain werden in Tonnen beschlagnahmt, nachdem man erneut die Drogen Plantagen und Verteiler finanzierte.

  Right after the Minister of Interior declared that there were two undergoing operations with the German and Spanish authorities, the police announced that in the suburbs of Dusseldorf they had arrested Arber Cekaj, owner of the Arbi Garden firm, which had 613 kg of cocaine seized by the Albanian authorities.

  “Information was exchanged with the State Police, the Prosecution and other agencies in a record-breaking time”, the State Police declared.

  Other foreign agencies were involved in this operation, such as the DEA. There are suspicions that there are criminal groups involved in this case, operating inside and outside Albania.

  Top Channel

  Banane dhe kokainë, ish-ministri sqaron si i përfitoi grantet „Arbri Garden“

  Postuar: 02/03/2018 – 14:57

  Pas sasisë rekord të drogës që u kap në kontejnerin ku ndodheshin bananet e porositura nga firma “Arbri Garden”, zbulohet se pronari i saj Arbër Çekaj ka përfituar grante nga ministria e Bujqësisë, e drejtuar nga ministri i LSI-së, Edmond Panariti.

  Lidhur me këtë gjë, ka reaguar edhe ish-ministri Panariti në Facebook ku shkruan se përzgjedhja e kompanisë “Arbri Garden” është bërë sipas të gjitha kritereve.

  Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

  lir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës.

  Pronari i kësaj kompanie quhet Arbër Kuliçi ose ndryshe Arbër Çekaj. Ai është i afërm i ish zv.drejtorit të Policisë së Shtetit, ish truprojë e Sali Berishës dhe njerit të përmendur dhe në kabllogramet e ambasadorit amerikan për trafik droge, Agron Kuliçi.

  Njëherësh Ilir Meta përmes ministrit të Bujqësisë së asaj kohe Edmond Panariti, përmes një fondi të sjellë nga A.ZH.B:R që drejtohej nga gruaja e Vangjel Tavos deputet i LSI, cikël i mbyllur ky, më 2015 i dha një grant prej 264 mijë dollarësh. Fond ky i përfituar bashkë me një kompani tjetër. Ndërkohë që pronari i kompanisë “Arbër Garden” që priti drogën në Maminas është tropojan, Arbër Kuliçi (Çekaj).

  Ja dhe dokumenti i subvensionit nga A.ZH.B.R:

  Edhe pse në publik ka përdorur mbiemrin Çekaj, mbiemri i tij është Kuliçi. Kompania rezulton se e ka bërë 97 herë linjën e transportit me Kolumbinë, duke filluar vite më parë dhe duke krijuar një “biografi” të fortë importi nga Kolumbia.

  Sasia e mbi 613 kg kokainë që u kap sot në ngarkesën e tij, është goditja më e madhe që policia i ka dhënë trafikut të drogës. Edhe pse Meta, Basha, Monika tentuan të përbaltin aksionin e policisë, duke ja faturuar atë ndërrimit të klaneve në pushtet, në fakt mbiemri na kujton një klan të vjetër të policisë në kohën e PD.

  Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

  Posted By: Lajme February 28, 2018

  lir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës.

  Pronari i kësaj kompanie quhet Arbër Kuliçi ose ndryshe Arbër Çekaj. Ai është i afërm i ish zv.drejtorit të Policisë së Shtetit, ish truprojë e Sali Berishës dhe njerit të përmendur dhe në kabllogramet e ambasadorit amerikan për trafik droge, Agron Kuliçi.

  Njëherësh Ilir Meta përmes ministrit të Bujqësisë së asaj kohe Edmond Panariti, përmes një fondi të sjellë nga A.ZH.B:R që drejtohej nga gruaja e Vangjel Tavos deputet i LSI, cikël i mbyllur ky, më 2015 i dha një grant prej 264 mijë dollarësh. Fond ky i përfituar bashkë me një kompani tjetër. Ndërkohë që pronari i kompanisë “Arbër Garden” që priti drogën në Maminas është tropojan, Arbër Kuliçi (Çekaj).

  Ja dhe dokumenti i subvensionit nga A.ZH.B.R:

  Edhe pse në publik ka përdorur mbiemrin Çekaj, mbiemri i tij është Kuliçi. Kompania rezulton se e ka bërë 97 herë linjën e transportit me Kolumbinë, duke filluar vite më parë dhe duke krijuar një “biografi” të fortë importi nga Kolumbia.

  Sasia e mbi 613 kg kokainë që u kap sot në ngarkesën e tij, është goditja më e madhe që policia i ka dhënë trafikut të drogës. Edhe pse Meta, Basha, Monika tentuan të përbaltin aksionin e policisë, duke ja faturuar atë ndërrimit të klaneve në pushtet, në fakt mbiemri na kujton një klan të vjetër të policisë në kohën e PD.

  http://orikuminews.com/index.php/2018/02/28/ja-kush-eshte-pronari-vertete-613-kg-kokaine-te-kapur-ne-durres/

  Der Man mit der 10.000 $ Brille von Maybach, Samir Tahiri machte grosse Sprüche, aber real ist sein Leben bedroht, wie Artan Hoxha warnte

  Artan Hoxha warnt Tahiri: Ab heute für das Leben zu zeigen, Pflege, sprach er …

  Journalist Artan Hoxha erklärte heute Abend „Opinion“, die Saimir Tahiri ein Risiko für die Mehrheit stellt, wenn sie zu sprechen entscheidet. Hoxha sagte im Studio von „Opinion“ zeigt, dass, wenn Tahiri sprechen wird, fällt die Mehrheit.

  Er sagte, dass heute Saimir Tahiri Nachricht mehrere Namen Mehrheit gesendet wurde, eine offene Bedrohung impliziert. Journalismus Tahiri betonte, dass eine Bedrohung für die Mehrheit darstellt.   “ Von diesem Moment an ist Tahiri ein leidenschaftlicher Mensch und aventuarave nach aus den Gruben gerade im Entstehen Mali gehen. Er muss sicherstellen , dass von heute, er vorsichtig sein sollte für das Leben der Fall ist. Da eine Bedrohung für die Mehrheit. Ja Tahiri sprach Zusammenbruch der Regierung “, -deklaroi Hoxha.


  uralte bekannt Namen im Drogen Schmuggel wurden verhaftet. Sohn des Arthur Hajdari und auch Ben Hysenbelliu sind uralte Ex-POlizei Präsidenten von Durres, wo nun die Söhne und Enkel im Drogen Schmuggel erwischt wurden. Bucht von Spille, Bucht Generale uralte illagle Küsten Lokale, Profi Drogen Familien der Politik waren wieder aktiv. Muca ebenso eine bekannte Mord und Verbrecher Familie

  Aktualitet
  Emri/ U kap me 2 ton kanabis, kush skafisti nga Kavaja me precedentë penalëhttp://www.gsh.al/2018/04/30/emri-u-kap-2-ton-kanabis-kush-skafisti-nga-kavaja-precedente-penale/
  Lexime

  19:23 – 30.04.18
  Klodiana Lala

  Njëri nga katër shqiptarët, i arrestuar në Itali për trafikimin e dy tonëve marijuanë, nuk është emër i panjohur për policinë tonë.

  Saimir Çarku, nga Kavaja është një nga katër trafikantët e arrestuar këtë të hënë gjatë operacionit të Guardia Di Finanza në Adriatik ku u sekuestruan 2 ton marijuanë. Lajmi konfirmohet për News24 nga burime pranë Policisë së Shtetit.

  Emri i tij, nuk është i panjohur për policinë shqiptare, pasi prej muajsh ai është shpallur person në kërkim, për shkak se dyshohet si anëtar i një rrjeti të fuqishëm trafiku droge nga Shqipëria drejt vendit fqinj.

  Nga hetimet e Prokurorisë për Krime të Rënda, Çarku rezulton të jetë i përfshirë në episodin e datës 14 korrik 2017, ku në fshatin Bago të Kavajës, u sekuestrua një sasi prej 1360 kg hashash.

  Asokohe u tha se droga ishte ndarë në dy automjete dhe gjatë kërkimeve në “Plazhin e Gjeneralit” u zbulua dhe skafi me të cilin do të trafikohej sasia e madhe e lëndës narkotike drejt shtetit fqinj.
  Në pranga përfunduan Kejvi Hajdari, djali i ish-shefit të krimeve në Gramsh, Artur Hajdari, Ronald Hysenbelliu, Aristotel Kasaj dhe Arvis Muca, por i fundit u lirua me vonë.

  Nga hetimi i prokurorisë,si anëtarë të këtij grupi kriminal u identifikuan dhe katër persona të tjerë, mes tyre edhe Çarku, të cilët u shpallën në kërkim me vendim të gjykatës për Krime të Rënda.
  Me metodat specialet të hetimit, prokuroria mundi të “kryqëzonte” të dyshuarit, pasi siguroi ndaj tyre, prova të shumta fajësie.

  http://www.gsh.al/2018/04/30/emri-u-kap-2-ton-kanabis-kush-skafisti-nga-kavaja-precedente-penale/

  Adrian Cela, uralt Gangster und Kollegen veredeln wieder einmal „Golem“ die Kosovo Verbrecher Zentrale mit neuen Strom Leitungen, wo sowieso fast niemand je für Wasser und Strom bezahlte. siehe auch Shala Mafia dort mit dem Stuttgarter Konsulat

  Others 1) Bashkëshortja Znj. Suela Popa, gjendje e detyrimit të papaguar të huasë për shtëpi me vlerë 100 000 Euro.