Mafia Angriff auf den Ex-Gesundheitsminister Ilir Bequi in Tirana

Die Pharma Mafia ist nach der Zigaretten Mafia die älteste Mafia in Tirana.

Das Albanische Gesundheits und Bildungs System ist das schlechteste der Welt, wobei auch bei der Infrastrukut nach Ruanda, Albanien das Infrastukur System der Welt hat. Finanziert vor allem durch die KfW, korrupte Deutsche Botschafter, die auch für die Pharma Betrugs Mafia arbeiteten und die EBRD, EIB und Weltbank.

Das vollkommen korrupte Deutsche Gesundheits System wurde auch von den Albanern kopiert. Praktisch alle Gesundheitsminister in Albanien waren Kriminelle, Extrem Betrüger, mit Ausnahme der Tochter von Sabri Godo vor vielen Jahren.

Nun erfolgte ein Angriff auf den Ex-Gesundsheitsminister Ilir Beqai, einem der übelsten Gestalten. Das Täter Fahrzeug ein getunter Luxus Mercedes mit der Diplomaten Nummer 88, welche wohl gefälscht ist. Offiziell gehen die Nummern für Botschaften nur bis 81 das ist die Katar Botschaft.

Etliche Botschaften sind fiktive Botschaften der Albaner Mafia, wo 88 eventuell Mongolai bedeutet, die Mongolai, NIchts weiß das man eine Botschaft in Tirana hat.

Der Täter wurde festgenommen: arrestuar Edison Osmenllari, 28 vjeç, banues në Tiranë,
“Hajdut, kriminel”, sulmohet me gurë makina e Ilir Beqes (FOTO)

Një mesoburrë rreth të dyzetave ka alarmuar sot ish-ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj dhe policinë e Shtetit pasi në mënyrë të papritur ka nisur të fyejë ish-ministrin dhe të qëllojë automjetin e tij. Gazetarët e “Gazetës Shqiptare” kanë rastisur në vendngjarje dhe e raportuan menjëherë incidentin që ka ndodhur rreth orës 17:00 të pasdites.

Ilir Beqaj shoqërohej nga persona të tjerë, të cilët ishin pranë dy makinave të tyre, një Volkswagen Touareg dhe një Mercedes me targa diplomatike, kur një i panjohur ka nisur të bërtasë “kriminel, hajdut” dhe fjalë të tjera fyese.

Ky person ka rrëmbyer një vazo ndanë rrugës dhe ka qëlluar në fillim “Mercedesin” me targa diplomatike, ka vazhduar ta godasë makinën me shkelma dhe më pas ka rrëmbyer një copë të madhe betoni dhe e ka plasur në xhamin e përparmë të makinës së Ilir Beqajt.

Ish-ministri dhe personat që e shoqëronin kanë ruajtur gjakftohtësinë, kanë nxituar të hipin në makina dhe kanë lëvizur 50 metra më tej. Autori i incidentit u largua me qetësi. 10 minuta më pas në vendngjarje ka ardhur policia e Shtetit. Touaregu me ngjyrë gri është i njëjti që është qëlluar me vezë nga aktivistët e “Aleancës Kuqezi” në vitin 2016./GSh