Die Deutschen finanzieren jeden Betrug, auch die Anlagen der Müllentsorgung rund um Lefter Koka

mit Vorsatz arbeiten Deutsche Diplomaten mit Berufskriminellen um Geld zustehlen

Die SPAK Staatsanwaltschaft, hat auch diesen grossen VAT Betrug dokumentiert, ebenso ein Berisha Betrugsmodell

Die Internationale Müll Mafia Entwicklungshilfe in Aktion: von „Becker“, „Manlio Cerroni“, bis Klodian Zoto

„Das Endstadium des Kapitalismus ist die organisierte Kriminalität“


Karl Marx

Für Geld stehlen, und Umwelt Verwüstung, Dokumenten Fälschung bracht man kriminelle Partner im Ausland, wo Deutsche Minister, besonders aktiv sind.

wikileaks

Law Breakers Turned Law Makers

 1. (C) Some of the more noteworthy MPs with ties to organized
  crime are:

— Tom Doshi: An SP MP from Shkoder, Doshi, singled out in
the Human Rights Report for physically assaulting a
journalist in the Sheraton Hotel, was a key figure in
financing SP electoral efforts. He is known as the richest
MP, with a declared fortune of more than $15 million and is
also suspected of trafficking narcotics. Doshi served in the
previous parliament as a DP MP, before switching sides to the
SP shortly before the election.

— Lefter Koka: Representing LSI from Durres, Koka is a
member of perhaps the most notorious organized crime family
in Albania, with ties to narcotics and human trafficking and
other illicit activities.

— Sokol Oldashi: Olldashi, the current Minister of Public
Works, Transport, and Telecommunication and DP MP from Fier,
is suspected of smuggling goods and narcotics.
Circumstantial evidence links Olldashi and Fatmir Kajolli in
Fier to Minister of Justice Enkelejd Alibeaj in a scheme to
release prisoners from jails to act as electoral bullies.

— Lulzim Basha: According to one SP source, FM Basha, who
represents the DP in Elbasan, was involved in facilitating
the release from prison of a notorious criminal in Elbasan in
return for support from the criminal\’s family. Relatives of
the criminal promised to \“organize\“ people in Elbasan to
support Basha. The criminal was released on June 29, the day
after the elections.

— Paulin Sterkaj: The 48 year old DP MP from Shkoder is a
former professional wrestler with little to no formal
education. Sterkaj was previously in the SP and has been
accused by a former friend of murdering a politician in
Shkoder a few years ago. Sterkaj claims to have business
interests in oil, restaurants, and construction, but little
is known about his activities.

— Gramoz Ruci: SP MP and party General Secretary, Ruci has
long-standing ties to narcotics traffickers and organized
crime. Ruci has also been banned from entering the U.S.
since 2005 due to a permanent visa ineligibility.

https://wikileaks.org/plusd/cables/09TIRANA552_a.html

und noch mehr

https://www.klosi.com/klosi_news_politics/3342.html

Die Deutschen Betrugsratten des BMZ, WHO, bauen sogar im Mafia Stile: Impf Fabriken in Afrika: Biontech, EIB, Berliner Investions Bank

Die SPD Mafia und die Geschäfte mit Lefter Koka, der heute verhaftet wurde

Kronikë

Inceneratori i Fierit, SPAK 11 urdhër arreste të tjera, 5 në pranga, 6 në kërkim (EMRAT)! U paguan 4 milionë euro për punë të pakryera, 60 mln lekë dëm shtetit nga mashtrimi me TVSH

Nga 11 urdhër arrestet është konfirmuar që 5 prej tyre tashmë janë në kërkim dhe ndodhen jashtë territorit shqiptar. Operacioni është në vijim e sipër dhe po zhvillohen kontroll banesash. Hetimi është bërë nga Byroja Kombëtare e Hetimit. Me këto urdhër arreste personat për të cilët ka një akuzë për inceneratorin e Fierit bëhen 21, duke iu bashkuar edhe 10 masave të marsit të kaluar.

Redaksia 16 Nëntor, 11:09 | Përditesimi: 16 Nëntor, 15:29

 • Ora 13:41
 • Favorizoi kompaninë koncesionare, si përfitoi Lefter Koka 1.2 mln euro nga inceneratori i Fierit! Zbardhet skema
 • SPAK ka sqaruar sot në një njoftim zyrtar sesi ish-ministri Lefter Koka ka përfituar deri në 1.2 mln euro nga inceneratori i Fierit. Në vijim të operacionit të sotëm kur u dhanë 11 urdhër arreste të reja për hetimet mbi këtë incenerator SPAK thotë se Lefter Koka ka përfituar 146,083,071 lekë në këmbim të favorizimit të padrejtë të shoqërisë “Integrated Technology Ëaste Treatment Fier” sh.p.k.

TIRANË- 4 milionë euro u paguan për inceneratorin e Fierit për punë që nuk u kryen asnjëherë, ndërsa 60 milionë lekë është dëmi i shkaktuar në buxhetin e shtetit në skemën e mashtrimit. 11 urdhër-arreste u firmosën nga Gjykata e Posaçme me kërkesë të SPAK, për inceneratorin e Fierit, 10 arrest në burg dhe 1 në arrest shtëpie. Për 5 prej tyre vendimi u ekzekutua, teksa 5 të tjerë janë jashtë territorit të vendit. Nga hetimet e SPAK rezultoi se janë pasqyruar shërbime që nuk janë kryer në vlerën e 4 milionë eurove, vlerë e paguar nga Autoriteti Kontraktor dhe e përfituar përmes mashtrimit nga shoqëria koncesionare “Integrated Technology Waste Treatment Fier” sh.p.k.

Nga hetimet e SPAK rezultoi se Klodian Zoto, me bashkëpunëtorët, organizuan dhe vunë në funksionim skema mashtruese në lidhje me tatimin mbi vlerën e shtuar, me qëllim fitimin për llogari të inceneratorit që ka konsistuar në përfitimin e kreditimit TVSH-së. Shoqëria ka realizuar blerje fiktive nga kompanitë e personave të përfshirë në vlerë totale prej 359.4 milionë lekë dhe dëmi i shkaktuar përmes TVSH-së në buxhetin e shtetit është 60 milionë lekë. 

Arrestimet e SPAK për inceneratorin e Fierit, debate në ‘Repolitix’, Beqiri: S’janë asgjë përpara krimeve të Berishës! Baçi: Të hetohet kryeministri

Në pranga përfunduan Regan Merdani, Robert Shabani, Gentian Zifla dhe Enver Sheshi, ndërsa në kërkim janë Arber Denizi, Juri Ymeraj, Silvester Dreza, Arjola Kodra, Luran Dusha dhe Giuseppe Ciaffaglione.
Në mesin e të arretuarve është Arben Dervishaj, në cilësinë e mbikëqyrësit të punimeve të inceneratorit të Fierit, i cili ka miratuar dhe më pas dorëzuar në institucionet shtetërore raportet për punime fiktive të shoqërisë, për shërbime që nuk janë kryer dhe pajisje që nuk janë realizuar sipas kontratës. Gjithashtu, Arben Dervishaj ka marrë përfitime të parregullta nga Klodian Zoto, aksioner kryesor i inceneratorit, përfitime të udhëtimeve të tij private, biletave avioni, qëndrimet në hotele dhe të biletave të ndeshjeve të futbollit në stadium në Itali. Zoto me administratorët e inceneratorit kanë përdorur një skemë fiktive të kryerjes së pagesave, për të mbuluar dhe fshehur natyrën e vërtetë të origjinës së shumave monetare.

Ndërkohë, ashtu siç dyshonte që në mars SPAK thotë se ka faktuar se Alqi Bllako, në atë kohë punonjës në Ministrinë e Mjedisit, ka përfituar 14.9 milionë lekë përmes pagës së të atit, Edmond Bllako, duke u paraqitur si drejtor kantieri në inceneratorin e Tiranës me pagë 6 mijë euro, me pagesa nga 2018-a në 2020. Sipas SPAK, është e provuar se këto pagesa janë përfitime të parregullta nga Alqi Bllako, ndërsa Lefter Koka ka përfituar 146 milionë lekë për dhënien e koncensionit të ndërtimit të inceneratorit.

Me këto urdhër arreste personat për të cilët ka një akuzë për inceneratorin e Fierit bëhen 21, duke iu bashkuar edhe 10 masave të marsit të kaluar. Nuk shpjegohet lidhja me inceneratorin e Fierit e Arjola Kodrës, administratore e Inceneratorit të Tiranës, dhe italianit Giuseppe Ciaffaglione, ish administrator i Landfillit të Sharrës

Administratorë firmash private që kanë marrë pjesë në skemë:

 1. Arbër Denizi       Administrator i PIVOT-04 (Në kërkim)
 2. Juri Ymeraj          Administrator i kompanisë J.P.Y (Në kërkim)
 3. Silvester Dreza   (Në kërkim)
 4. Enver Sheshi      administrator i “Leli-17”sh.p.k (i arrestuar)
 5. Robert Shabani   përfaqësues ligjor i ‚Best Services” sh.p.k, (i arrestuar)
 6. Regan Merdani    administrator i ‚Froggy”sh.p.k, (i arrestuar)
 7. Gentian Zifla, me administrator i ‚Itneg”sh.p.k, (I arrestuar)

Personat me përgjegjësi administrative të përfshirë: 

 1. Luran Dusha administrator i Inceneratorit të Fierit (Në kërkim)
 2. Arjola Kodra, administratore e Inceneratorit të Tiranës (Në kërkim )
 3. Arben Dervishaj, biznesmen, Zv. President i FSHF (I arrestuar)
 4. Giuseppe Ciaffaglione administrator i Landfillit të Sharrës (Në kërkim)

Masat e marra në marsin e kaluar për inceneratorin e Fierit
Ndërkohë që në një aksion të marsit të kaluar për inceneratorin e Fierit SPAK konstatoi se janë shkelur procedurat për dhënien e koncesioneve por edhe janë konsumuar vepra penale nga zyrtarë deri të nivelit më të lartë. Lefter Koka, ish-ministri i Mjedisit, Alqi Bllako ish deputet dhe ish Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit dhe Klodian Zoto, pronari i kompanisë që administron Inceneratorin e Fierit, kanë marrë masën ‘arrest me burg’, ndërkohë që 7 të tjerë akuzohet zyrtarisht nga prokuroria për korrupsion dhe shpërdorim detyre.  Nga 10 masa sigurie 8 kanë qenë masa ‚arrest me burg‘ dhe 2 në ‚arrest shtëpie‘ për Inceneratorin e Fierit. Lefter Koka, Pëllumb Abeshi, Azem Shatëri, Erjon Murataj, Florjan Muçaj, Klodian Zoto si dhe Arenc Myrtezani janë lënë në qeli ndërkohë që 2 gratë  Sabina Cenameri si dhe Etleva Kondi janë lënë në ‘arrest shtëpie’. Pjesa më e madhe e të arrestuarve janë anëtarë të Komisionit të Prokurorimit për Inceneratorin e Fierit.  

Kujtojmë se 1 javë më parë Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka përfunduar hetimet për inceneratorin e Elbasan. Dosja e mbyllur hetimore u është dorëzuar avokatëve mbrojtës të të pandehurve, të Lefter Kokës dhe Klodian Zotos. Pritet vendimi i GJKKO nëse do ta kalojë për gjykim apo jo. 

https://shqiptarja.com/galeri/8271

Rendit zhvillimet sipas orarit:

Ora 13:49

Nga korrupsioni pasiv tek krijimi i skemave mashtruese, të gjitha akuzat për të arrestuarit në inceneratorit e Fierit

1668602849_fffff.jpg

Këto janë akuzat e ngritura nga SPAK pas hetimeve të kryera për aferën e inceneratërve, ku janë vënë në pranga 5 persona ndërsa 6 të tjerë janë shpallur në kërkim. Në pranga përfunduan Regan Merdani, Robert Shabani, Gentian Zifla dhe Enver Sheshi, ndërsa në kërkim janë Arber Denizi, Juri Ymeraj, Silvester Dreza, Arjola Kodra, Luran Dusha dhe Giuseppe Ciaffaglione.

Vollgas bei der Mafia mit Hilfe der KfW gelandet. Mit Fatmir Mediu erneut

Am 20.07.2011 fand in Bushat die feierliche Eröffnung der örtlichen Deponie statt. Sie hat ein Verfüllvolumen von insgesamt ca. 1 Mio. Kubik-meter und wurde mit Fördermitteln nach europäischen Standards errichtet.

Annemarie Becker


Die Becker Albania Sh. A als Tochtergesellschaft der Becker+Armbrust GmbH soll zukünftig diese Deponie betreiben.
Inhaberin der Becker-Firmengruppe Frau Annemarie Becker und Herr Armbrust diskutierten zudem im Anschluss mit dem albanischen Umweltminister Fatmir Mediu über die ordnungspolitisch notwendigen Regelungen, die zur Einführung einer geordneten Abfallwirtschaft in Albanien notwendig sind.  https://www.bwa-deutschland.com/index.php/bwa-senatorin-annemarie-becker-eroeffnet-deponie-albanien

Ein Gedanke zu “Die Deutschen finanzieren jeden Betrug, auch die Anlagen der Müllentsorgung rund um Lefter Koka”

 1. Former minister Ahmetaj, involved in the incinerators scandal; Documents show his role in the Elbasan concession 21:31

  Arben Ahmeti – Susanne Schütz – Sokol Dervishi
  Verbrecher Club des Betruges in Albanien-

  New corruption lawsuit against former minister Ahmetaj for the secret villa on the coast 17:34

  New corruption lawsuit against former minister Ahmetaj for the secret villa on the coast

  22/02/2023 17:34

  A new lawsuit has been filed in the Special Anti-Corruption Prosecutor’s Office, SPAK, by journalist Adriatik Doçi against the former Minister of Finance, Arben Ahmetaj.

  The lawsuit concerns a villa which the ex-minister benefited by businessman wanted for corruption Klodian Zoto in Hamallaj, on the coast of central Albania.

  Doçi stated that the villa was ordered by Zoto and the property worth 1 million euros is in the name of Ahmetaj’s partner, Eriola Hoxha. The journalist demands criminal prosecution by SPAK for the former vice-Prime Minister, who is currently a Member of Parliament, for his co-habitant, Eriola Hoxha, and his ex-wife, Albina Mançka.

  “The defendants are Arben Ahmetaj, his ex-wife Albina Mançka and his co-habitant Eriola Hoxha. The report is based on some facts and evidence collected by me, but also published by the show ‘Inside Story’.

  “Ahmetaj has benefited a villa on the coast from Klodian Zoto. This villa has benefited by way of abuse of office as Minister of Finance. We are dealing with a bribe worth about 1 million euros and it was granted because Ahmetaj was the finalizer of the incinerators affair, which he signed in 2014 and then approved the funds. Klodian Zoto has returned the favor by giving him a villa in the name of a person trusted by Ahmetaj”, declared Doçi to the media, after the report to SPAK.

  Earlier, the journalist submitted other lawsuits to SPAK, regarding Arben Ahmetaj, such as the luxury hotel bills where they were paid with Klodian Zoto’s bank card for the former Minister of Finance.

  KfW Vertreter und der Gangster Arben Ahmeti und Susanne Schütz wir immer: Links die Deutsche Botschafterin

  Putzfrauen, stahlen beim Minister, Mafia Boss: Arben Ahmetaj, Alda Klosi: 500.000 €

  Reines Betrugs Imperium, die neue Kanalisation in Durres, der KfW, der Weltbank

  Vorsatz Betrug, wo nur Gelder und Material gestohlen wurde, und auch nicht funktionieren kann, wie wir schon in 2018 berichteten, identisch wie mit der Kanalisation, mit Gangstern eingeweiht, wie in Sarande: Für Gross Drogen Clans, die in Deutschland operien, finanzierte man solche Projekte dort. Gottvater der Verbrecher: Taulant Balla und die damalige Deutsche Botschafterin. Sussane … Reines Betrugs Imperium, die neue Kanalisation in Durres, der KfW, der Weltbank weiterlesen

  Bushati, Becker, KfW Müll Geschäfte mit Kriminellen , mit 3 Namen wie Klodian Zoti

  Die Affäre ist uralt, denn jeder wusste, wer hinter Klodian Zoti steckt, einem Geldwäsche Betrugs System im Stile der Italienischen und Deutschen Betrugs Mafia erneut. Verträge mit 3 verschiedenen Namen sind natürlich schon pikant, aber Bürgermeister, welche mit 5 Namen nach Europa reisten, sind ebenso Normal: Lehrmeister Deutschland, mit dem Bundesdruckerei Skandal als System in … Bushati, Becker, KfW Müll Geschäfte mit Kriminellen , mit 3 Namen wie Klodian Zoti weiterlesen

  Fest in Hand von Dumm Kriminellen Banden die EU Erdbebenhilfe, mit Milva Economi, Arben Ahmeti

  Die inkompetenden EU Banden, die nur noch als kriminelles Enterprise, Geld stehlen wollen, und viele Posten und von Reise Kosten Erstattungen leben, die oft nicht einmal existieren, wie bei dem Ehemann der Deutschen Minister: Franziska Giffey Dumm und korrupt übernahme Albanien, und Deutschland Im Februar 2019 wurde bekannt, dass die von Tanja Börzel betreute Dissertation … Fest in Hand von Dumm Kriminellen Banden die EU Erdbebenhilfe, mit Milva Economi, Arben Ahmeti weiterlesen

  Die Betrugs PPP Projekte zerstören Albanien: Deutschland, Minister, KfW war der Lehrmeister, dieses Betruges

  Lehrmeister Deutschland, die totale Korruption und Betrug, bei den PPP Projekten. Das Berlinwasser Desaster von Albanien, wird bis heute mit den Fake Tochterfirmen von damals weitergeführt, durch die Edi Rama Betrugs Machine, damals wie heute und eine neue Titelstory, weil Edi Rama, alle Warnungen in den Wind schlägt. Wenn Dumm auch noch Minister wird und … Die Betrugs PPP Projekte zerstören Albanien: Deutschland, Minister, KfW war der Lehrmeister, dieses Betruges weiterlesen

  Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s