Ylli Manjani, bezeichnet den Bürgemeister Erion Veliaj, als „Funktionalen Analaphabet“

Ohne Zweifel eine richtige Feststellung, wobei wie in Deutschland, Tirana noch Schlimmere gibt.

Dumm, korrupt, Schwuchtel Club  von der EU und Georg Soros bezahlt, auch von der Erste Stiftung, Bosch Stiftung, die nur Dumm Kriminelle Schwuchteln überall finanzierten, für ihre Geschäfte. Der beste Justizminister in den letzten 20 Jahren war Ylli Manjani. Als er die Drogen Verbindungen rund um Edi Rama ansprach wurde er gefeuert und seitdem ging es sehr steil bergab.

“Analfabet funksional, i paditur, tapë topi”/ Manjani “shpërthen” ndaj Veliajt

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër ndaj Kryebashkiakut Erjon Veliaj, që e quan një analfabet fuksional, të paditur dhe tapë topi.

Manjani shkruan se i pazgjedhuri kryetar i bashkisë Tiranë, sa herë flet për historinë tregon se sa i paditur është.

“Vojo Kushin e dinte si të vrarë nga gjermanët. Teatrin Kombëtar e di si vend qejfi fashist. Madje teatrin e di si landfild të bashkisë që mund të bëjë çtë dojë!!! Është e tepërt të kërkosh nga tapa e topit që ska as punë e as kompetencë me objektet e trashëgimisë kulturore e historike që e tejkalojnë Tiranën.

Nuk ka e as mos prisni të ketë turp kur lëshon aq rrjedhshëm grumbuj fjalësh që tregojnë se sa i paditur është për Tiranën dhe historinë e saj.

Në thelb padituria e tij përdorët për të shprehur denë propagandistike se : “Tiranën e themeloi Edi Rama”.!!

Dhe i padituri tapë topi nuk është se nuk e beson këtë marrëzi”, shkruan Manjani.

Postimi nga Ylli Manjani

I pazgjedhuri kryetar i bashkisë Tiranë, sa herë flet për historinë tregon se sa i paditur është.

Tapë topi duket të ketë dalë nga arsimi bazik 8 vjeçar. Analfabet funksional. Natyrshëm nuk mund të kishte një profesion në jetë një tapë topi i tillë.

Por 8 klasë të rregullta duhet ti mjaftonit të lexonte e të kuptonte të paktën historinë e qytetit ku e kanë vënë të shërbejë.

Vojo Kushin e dinte si të vrarë nga gjermanët. Teatrin Kombëtar e di si vend qejfi fashist. Madje teatrin e di si landfild të bashkisë që mund të bëjë çtë dojë!!! Është e tepërt të kërkosh nga tapa e topit që ska as punë e as kompetencë me objektet e trashëgimisë kulturore e historike që e tejkalojnë Tiranën.

LEXO EDHE  Filantropi Lazim Destani dhuron qindra tablete për nxënësit nga familjet në nevojë në Shqipëri

Nuk ka e as mos prisni të ketë turp kur lëshon aq rrjedhshëm grumbuj fjalësh që tregojnë se sa i paditur është për Tiranën dhe historinë e saj.

Në thelb padituria e tij përdorët për të shprehur denë propagandistike se : “Tiranën e themeloi Edi Rama”.!!

Dhe i padituri tapë topi nuk është se nuk e beson këtë marrëzi.

Në fakt paditurinë nuk e ka vetëm me historinë për me çdo fushë tjetër. Psh kopaçja që ka këputur në varrimin e të ndjerit Maks Velo tregon njohuri ekstremisht të varfra nga aritmetika (matematika jo e jo). 6 vitet e vështira të të burgut të Maksit i dolën gjysma e jetës së tij 85 vjeçare. Sipas artimetikës së tapës së topit i ndjeri ndërroi jetë 12 vjeç!!!

Pfffff. Tapa e topit fyen të gjallë e të vdekur sa herë flet.

I padituri zakonisht mëshirohet, por kur është në pushtet nuk meriton mëshirë.

I padituri në pushtet është qënia më e ligë që bën dëmin më të madh.

Hall i madh është me këtë takëm të paditurisht që, ashtu si pleshti rrinë në bythë të kalit e shesin pordhë që tërheqin karrocën. Ndërkohë si çdo parazit bën dëm pa dyshim…

Schwuchtel Idioten Club, nachdem Modell von Berlin Brüssel

Der jetzige Vize Bürgermeister von Tirana flog auf Kosten der Betrugs Firma Fusha, nach Barcelona, wo ihm eine 900 € teure Hotel Übernachtung von der Fusha Baufirma bezahlt wurde, was aber Deutsche Firmen, CEZ usw.. ebenso vormachten. Gesammelt hat man die Banditen mit EU Geldern, wo über die Mjaft NGO, auch Ferienlage in Dhermi finanziert wurde, so das man viele Mitglieder hatte, die auch für Demonstrationen damals schon bezahlt wurden, ein uraltes EU, Georg Soros System


Der Betrugs Schwuchtel Club von Georg Soros, von der Robert Bosch Stiftung, Erste Stiftung, EU Kokain Bananen Importe, USAID usw..

Shkëlqim Fusha >Rechts: Arben Mazniku

4 Gedanken zu „Ylli Manjani, bezeichnet den Bürgemeister Erion Veliaj, als „Funktionalen Analaphabet““

 1. Endlich Ermittlungen gegen die Beiden, durch die neue Sonder Staatsanwaltschaft. Fälschung von Dokumenten für Wild West Bauten. Vorbild, die KfW, EU Banken vor allem

  SPAK Launches Investigations Against Veliaj And Mazniku For The Theater Case
  15/05/2020 – 15:00

  SPAK records the proceedings filed by the Alliance for the Protection of Theater against Erion Veliaj and Arbjan Mazniku.

  SPAK sources for Ora News confirm that investigations have been launched by this institution.

  Veliaj and Mazniku have been sued by the Alliance for the Protection of Theater in connection with the withdrawal from the special law for the construction of the new Theater by a private company.

  Meanwhile, the Alliance has launched a legal battle to protect the National Theater from the decision of the government and the municipality to demolish it.

  They submitted today to the Prosecutor’s Office of Tirana the criminal report against the three engineers of the Institute of Construction, who according to the artists have never come to the facility to perform the act of expertise.

  The three reported engineers are Artur Hasantare with the responsible function of the sector at the Institute of Construction, Olsi Nunaj with the specialist function at the Institute of Construction and Elbarina Kola with the specialist function at the Institute of Construction.

  They are charged with „abuse of duty“ and „forgery of documents“.

  https://www.oranews.tv/article/spak-launches-investigations-against-veliaj-and-mazniku-theater-case

  Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s