Landesweite Auto Kontrollen, Fahrzeugen von Kriminellen: 34 KFZ beschlagnahmt

Real dürfte es die nächste Edi Rama Show sein, was auch etliche Journalisten schreiben.

Anti-KÇK-ja vijon aksionin, shkon në 32 numri i makinave luksoze të bllokuara në Tiranë, Durrës dhe Gjirokastër (VIDEO)

Pas dërgimit të formularëve të disa të ‚fortëve‘ që të justifikojnë pasurinë dhe sekuestrimet në kushtet e emergjencës, aksioni anti-KÇK-së ka kaluar në një tjetër fazë, duke zbritur në terren. Në disa qarqe të vendit janë ngritur pika postblloku nga drejtoritë rajonale për kontrollin dhe verifikimin e makinave luksoze për dokumentacionin, nëse janë të trafikuara apo kanë fshirë shasinë. Qëllimi është i njëjtë, nëse e kaluara e individit e justifikon pronësinë e makinës, në të kundërt dosja i shkon OFL-së. Deri tani 32 makina të bllokuara.

 

6 Gedanken zu „Landesweite Auto Kontrollen, Fahrzeugen von Kriminellen: 34 KFZ beschlagnahmt“

 1. Warum wird der gepanzerte Lincoln, des Georg Soros Mafiosi: Olsi Rama, Bruder des EDi Rama nicht beschlagnahmt, frägt die Presse

  Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi
  Gregor Rama, 60.000 $ Maybach Brille

  Rama shpjegon pse lëviz me “Lincoln”-in e Olsit (VIDEO)


  mapo.al
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë lidhur me akuzat e opozitës se përdor makinën e blinduar të vëllait të tij, Olsi. I ftuar në studion e “Opinion”, Rama mohoi që automjeti të jetë i blinduar, ndërsa pranoi se atë ia ka dhuruar i vëllai që në vitin 2009.

  Kreu i qeverisë ka shpjeguar edhe arsyen pse përdor këtë makinë.

  “Makina është që në vitin 2009, që unë kur kam qenë në opozitë. Ma ka sjellë im vëlla. Dhe makina që unë përdor nuk ka qenë kurrë e blinduar. Është makina që e kam përdorur që atëherë. Ka dalë lajm se kam blerë makinë të re qindra mijëra euro, nuk është e vërtetë. Kam çuar makinën e vjetër dhe kam marrë një të re me qira. Unë nuk jam as shofer, nuk di as t’i jap makinës, unë i jap vetëm makinës së qeverisë. Unë s’kam asnjë makinë të blerë si kryeministër, dhe Benz-i që thoni se është i ri është me qira në përdorim siç e jep servisi kur çon makinën tjetër”, tha Rama.

  Në nisje të emisionit Rama debatoi me gazetarët.

  “Njëri nga këta të studios duhet të shkojë dhe ta shikojë është apo jo e blinduar? E blinduar? Të çohet tani, për t’i shërbyer telespektatorëve që iu kanë thënë se makina është e blinduar…“, tha Rama.


  Etiketa: Edi Rama, Lincolni i blinduar, makina e blinduar, Olsi Rama, Rama ne Opinion

   

  Like

  1. In Vlore fahren 3 Mafiosi Luxus Jeeps, mit den verbotenen, dunklen Glasscheiben im Hinteren Teil, vor lauter Dummheit ins Meer, weil man wieder dem Weg zum Hafen abkürzen. Die Polizei schleppt die Fahrzeuge frei, direkt vor dem EU Betrugs Projekt: „lungomare“ 2 mals Nissan, 1 mal Landrover

   Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s