OFL Operationen, gegen viele prominente Gangster und Geschäftsleute

Erinnert Alles an die Edi Rama, EU, Samir Tahiri Show, mit den Polizei Einsätzten gegen das Cannabis Dorf Lazarate, um eigene Drogen Plantagen, Vertriebe aufzubauen, mit vielen Kriminellen, die sich in die Regierung einkauften, Vize Parteivorsitzende und Bürgermeister wurden, im EU, KfW, Auswärtigem Amte etablierten Modell, nur mit Verbrechern. Der einzige Unterschied ist, das die DEA, FBI, vor allem die Italiener diesmal die Oparationen leiten, gegen die gut mit EU Geldern finanzieten Verbrecher Kartelle, wo Deutschland der Motor war u.a. mit Rezzo Schlauch, Steinmeier im Auftrage der Amerikaner Verbrecher Kartelle zu finanzieren und jeden Staat, durch Bestechung und Privatisierung zu zerstören und zu korrumpieren. Joschka Fischer, Ludgar Vollmer und Co. kamen wie Ratten über den Balkan, um das Bürgertum, mit „useful Idiots“ zu zerstören.


Viele illegale gepanzerte Fahrzeuge wurden beschlagnahmt, im NATO, EU organsierten Verbrecher Staat: Albanien, wo Kriminelle die Regierung darstellen, gut finanziert aus Berlin, Brüssel, denn der Drogen, Frauen, Kinder Nachschub muss in Deutschland als Wirtschafts Faktor funktionieren. Liste der prominenten Verbrecher, welche oft seit über 20 Jahren bekannt sind, welche nun Vermögenserklärungen, innerhalb 48 Stunden einreichen müssen, woher sie das Geld haben, für ihre Immobilien, Firmen, Luxus Autos, was bei Ministern, Abgeordneten anfängt, welche unbehelligt bleiben wie Olsi Rama, der uralte Super Mafiosi rund um Georg Soros.

Die neue Sonder Staatsanwaltschaft SPAK, ein weiteres Betrugs Modell der EU, denn noch nie hat Etwas auch nur teilweise funktioniert.


EU Soreca Show um von den Edi Rama Comedy Polizei Aktionen abzulenken

Unverändert können Kriminelle wie Bledi Shuapi, oder hier aktuell: Ervis Çausholli, in Elbasan Leute auf offener Strasse zusammen schlagen, und korrupte Polizisten, versuchen dann die Anzeige Erstatter, zur Zurücknahme der Anzeige zu bewegen.** Gezim Cela, läuft frei herum, was Alles sagt, der Sohn des höchsten Salih Berisha Polizei Direktors aus Tropoje, Gross Drogen Dealer, inklusive Mord.

Isuf Cela, Polizei Stabschef des Salih Berisha, eine kriminelle Familie auch im Heroin Handel, bis zum Grundstücksraub in Tirana

Super Mafiosi Gazmend Mahumtaj/Fatmir Mediu, die korrupte NATO, Dr. Jung mit Lulzim Basha

Burime policore thanë për “Shqiptarja.com” se njëri prej këtyre personazheve që ka marrë kërkesën për të justifikuar pasurinë është Aurel ose Altin Hoxhallari. Ky i fundit është person i shpallur në kërkim për vrasjen e Devi Kasmit. Hoxhallari, po gjykohet në mungesë në prokurorinë e Posaçme SPAK, për akuzën e “Vrasjes me paramendim“, kryer në bashkëpunim, në formën e grupit të strukturuar kriminal, „Mbajtja pa leje, prodhimi i armëve, shpërthyese dhe municionit“. Aurel Hoxhallari, besohet se është njëri nga individët, që ka kontraktuar vrasësin grek me pagesë, Efthymious Efthymiou, për të ekzekutuar Devi Kasmin. Vrasja ka motiv prishjen e pazareve të drogës. Altin Hoxhallari, dyshohet si i përfshirë në trafikun e heroinës dhe kokainës.

Ndërkohë në listën e policisë janë dhe dy personazhe nga zona e Laçit, më konkretisht Gëzim Çela ose i njohur ndryshe si “Baroni i drogës”, i dënuar në 2018 për trafik heroine me 10 vite burg. Në këtë vendim Çela është dënuar së bashku me Arif Çela, Viktor Lekgegaj, Fran Merdhoci dhe Alfred Mikeli. Çela vijon të jetë në kërkim, ndërkohë besohet se fshihet në zonën e Laçit.

Dangerous criminal wanted in Spain is captured in Albania

Astrit Bushi

Emri i tjetër që tashmë është bërë subjekt i verifikimit të pasurisë nga OFL është Astrit Bushi, ku mësohet se është dënuar në Itali dhe Spanjë për pengmarrje dhe grabitje me armë.

Një tjetër emër që ndodhet në listë është ai i Arjan Shanaj, biznesmenit nga Fieri i arrestuar dhe dënuar në Greqi për trafik kokaine.

Po kështu lista e gjatë e OFL-së shtrihet dhe tek një emër tjetër nga Fieri, siç është Arben Gropa ose Vangjel Zijaj, pronar i resortit “Pelikani” në Fier, i dënuar në Itali me 32 vite burgim për trafik droge.

Larg syrit dhe listës së OFL-së nuk ka shpëtuar dhe një personazh tjetër dhe i lidhur ngushtë me politikën siç është, Fatmir Kajolli, i dënuar në Itali me 22 vite burgim, për trafik droge. Megjithëse Kajolli, ka arritur të rrëzojë ekstradimin e tij në Itali dhe të çlirojë me vendim gjykate pasuritë e tij të sekuestruara, sërish ato tashmë janë vënë në lupën e oficerëve të OFL-së.

Po kështu në listën shumë emërore janë dhe disa personazhe të tjerë të familjes Jahelezi, të cilët janë të përfshirë në trafikun e heroinës ndërsa disa prej tyre janë pjesë e skemës së pastrimit të parave. Mes emrave që “Shqiptarja.com” ka mundur të sigurojë janë 6 persona, vëllezër me njëri-tjetrin si Enio Jahelezi, pronar i “Cavalli” Clab, “Amsterdam” Clab, hotel “Deluxe” etj. Orges Jahelezi i hetuar për heroinën e kapur në Has, Gramoz Jahelezi, i hetuar për dy atentate në dëm të viktimës Flamur Toska, Elvis ose Franc Jahelezi, vëllai i tij Xhevdet Jahelezi, dhe vëllai tjetër Luan Jahelezi.

Gjithashtu skanimit nga operacioni “Forca e Ligjit” nuk i ka shpëtuar dhe një emër tjetër i botës së krimit. Ai është Shkëlqim Kurpalaj nga Kukësi, i dënuar në Itali me 10 vite burgim për shfrytëzim prostitucioni dhe i shpallur në kërkim nga Interpol Roma dhe i arrestuar në vitin 2016 nga policia e Tiranës.

1300 persona në total dyshohet të jenë emrat që do të vihen në sitën e OFL-së si objekt i aktit normativ Anti-KÇK, u zbulua ekzkluzivisht në emisionin „Repolix“ në Report Tv.

Që prej 3 shkurtit, OFL ka nisur goditjen dhe sekuestrimin e pasurive të emrave të njohur të botës së krimit. OFL ka dërguar tashmë formularin tek Suel Cela dhe Plarent Dervishaj, Dash Gjoka, Emiljano Hysenaj, Lulzim Berisha, Edlir Hysenaj, Altin Hajri, Ardian Capja, grupi i Dukagjinit, Saimir Taullau, Ben Qimja, Durim Bami, Landi Muharremi, Bardhok Pllanaj, Alberto Lamaj, Dritan Dajtit, Xhevdet Troplinit, Emiljano Shullazit, Gjergj Cukalit, Orges Jahelezi dhe Pajtim Serjanit, Gazmend Mahmutajt dhe Edison Çobos. Ndërsa sot formulari i ka shkuar Ervis Martinajt, i njohur ndryshe edhe si “bosi” i lojërave të fatit, dhe dy vëllezërit Kaçorri, Arben dhe Valentino.

/Shqiptarja.com

https://dosja.al/ofl-emrat-e-rij/

***


  • Video Ekskluzive/ Përplasje në Elbasan, ‚i forti‘ Ervis Çausholli godet e tenton të nxjerrë me dhunë drejtuesin e ‚Golf‘-it


    Elton Qyno
    19 Shkurt, 21:04

Drogen über Bananen Container, über den Har in Montenegro, dann über Albanien nach Mazedonien mit dem Verteiler: Tetova, des Destandi Clans, dann weiter nach Koper in Slowenien, für die Verteilung in Europa und Abhol Service

EMRAT/ 1.3 ton kokainë mes bananeve, ‘koka’ ishin 3 vëllezërit shqiptarë

Featured image of article: EMRAT/ 1.3 ton kokainë mes bananeve, ‘koka’ ishin 3 vëllezërit shqiptarë

Dosja.al mëson se vëllezërit Sejdullah dhe Enver Hebibi janë pronarët e kompanisë që kishte porositur bananet në kamionin e të cilët u gjetës sasia e kokainës.