Fussball Spiele, im Mafia kontrollierten Albanien mit dem „Duka“ Clan und Olsi Rama, Spezial Polizei und Militär

Direkt von Gangstern, Drogen Baronen kontrolliert und das seit 20 Jahren, der Albanische Fussball, wo man dann die UEFA Korruption mit Platina kopierte, der einmal in Tirana war, um Ordnung zu bringen. Die Familie des Armando Duka, hat es in sich, der mit Phantom Verbänden, sich immer wieder wählen lässt. Kriminelle, die nur Geld waschen wollen, Drogen Schmuggel organisieren, haben Sport-, oder Kultur Clubs im Balkan, wo man vor Mord auch nicht zurück schreckt, weil das Alles EU gefördert wird. Die Prominenz, organisiert sogar Wettbetrug, wie Ridvan Bode, der langjährige Chef des Schmuggels und Betruges, wie vom Drogen Handel von Salih Berisha.

Derbi Partizani – Tirana, tym në stadium dhe grushte mbas lojës. Kamerat kapin momentet /Emisioni 112

Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi

TIRANË – Në fokus të emisionit „112“ për këtë episod është derbi Partizani – Tirana, i zhvilluar rreth 1 muaj më parë në kryeqytet. Do të jemi me efektivët e Policisë së Shtetit përgjatë gjithë detyrës së tyre për të siguruar mbarëvajtjen e ndeshjes dhe shmangien e konflikteve mes dy tifozerive të flakta.

Puna e Policisë përreth stadiumit „Air Albania“ nis rreth orës 16:00 ndërsa ndeshja zhvillohet në orën 19:00.

Verbrecher Clan des Georg Soros, Olsi Rama hier bei dem fussball Spiel

Olso Rama

Olsi Rama thërret në raport dhe i kërkon llogari gjyqtarit Enea Jorgji në fund të ndeshjes

{„videoid“:“1576268858351″,“type“:50,“ratio“:0.75}

Olsi Rama – Enea Jorgji on Vidnews.

http://gazetashqiptare.al/2019/12/13/vesi-del-shpirtin-olsi-rama-therret-ne-raport-dhe-kerkon-llogari-gjyqtarit-enea-jorgji-ne-fund-te-ndeshjes/

7 Gedanken zu „Fussball Spiele, im Mafia kontrollierten Albanien mit dem „Duka“ Clan und Olsi Rama, Spezial Polizei und Militär“

 1. Wieder mit Heroin erwischt der neue Präsident des FK Elbasan: Fation Laze, der schon mehrfach verhaftet war, weil das nicht einmal sein richtiger Name ist, auch als Präsident des FK Laci.

  Welche Verbrecher erhielten die OFL Formulare zur Erklärung, ihres Vermögens, Immobilien Besitzen

  Lista e 2-të e OFL-së për Vlorën

  Moisi Habilaj

  Artan Habilaj

  Florian Habilaj

  Gazmend Shabani

  Geron allias Agron Xhafaj

  Nezar Seiti

  Ardi Xhaferi

  Gramoz Murataj

  Besnik Murataj

  Aleksandër Llanaj

  Fadil Papa

  Julian Toro

  Orges Seferaj

  Nuredin Nazëraj

  Lorenc Sadiku

  Eduart Xhezo

  Shpati Lena

  Flodian Serjani

  Fatmir Halla

  Taulant Haxhiraj

  Shkëlqim Koçiaj

  Luan Beshaj

  Maksim Merkaj

  Luan Beshaj

  Marjon Mitro

  OFL ‚piketon‘ 2 trafikantë droge! Shqiptari me 10 emra dënuar në Spanjë, 920 mijë € pronë në Gjirin e Lalzit! Në sitë edhe vëllai i Lazes së Elbasanit

  Kreshnik Budlla, banues në Durrës, i dënuar në Spanjë për trafikim të lëndëve narkotike dhe Fation Laze, banues në Elbasan, i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike.

  Zëdhënësja e OFL , Kreshnik Budlla dhe Fation Laze

  Redaksia 25 Shkurt, 13:17 | Përditesimi i fundit: 25 Shkurt, 14:49

  Fation Laze, Heroin schmuggel, als Präsident des FK Elbasan

  TIRANË – Operacioni „Forca e Ligjit“ u ka dërguar me shkrim kërkesën për të deklaruar pasurinë, dy personave të dënuar për trafik të lëndëve narkotike.

  Ata janë, Kreshnik Budlla nga Durrësi i cili asktualisht ndodhet i dënuar në Spanjë për trafikim të lëndëve narkotike dhe Fation Laze, banues në Elbasan, i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike.

  https://shqiptarja.com/lajm/ofl-dy-tw-dwnuar-pwr-trafik-droge-nw-spanjw-e-elbasan-duhet-tw-justifikojnw-burimin-e-pasurive-tw-tyre

   

  Video Ekskluzive/ Përplasje në Elbasan, ‚i forti‘ Ervis Çausholli godet e tenton të nxjerrë me dhunë drejtuesin e ‚Golf‘-it

  Ngjarja mesditën e sotme në Elbasan, D.A, u qëllua në qendër të qytetit. Kallëzoi në polici Ervis Çaushollin, por sapo ka dalë nga komisariati, Bledar.M, i bëri presion për tërheqjen e kallëzimit

  Elton Qyno
  19 Shkurt, 21:04 | Përditesimi i fundit: 19 Shkurt, 21:10

  Një përleshje fizike dhe ende e paqartë mbi motivet e konfliktit, ka ndodhur sot në qytetin e Elbasanit, ku një person që është identifikuar nga policia kriminale si Ervis Çausholli ose siç thërritet ndryshe si “Korçari”, i është vënë në ndjekje një automjeti tip “Golf”.

  Ngjarja ka ndodhur në orën 12:32 të mesditës së sotme, ku Ervis Çausholli, siç shihet edhe në këto pamje filmike i është vënë në ndjekje nga pasi një automjeti tip “Golf 5”, që drejtohej nga shtetasi me inicialet D.A.

  Pamjet filmike qartësojnë se mjetin tip “Audi” me targë AA257ZB e drejton personi që është identifikuar nga policia Ervis Çausholli. Pasi i kalon shumë pranë “Golfit 5”, Çausholli pozicionin makinën paralelisht me automjetin që drejtonte D.A dhe menjëherë zbret nga makina, duke u futur thuajse i gjithë në automjetin tip “Golf”, duke filluar ta godasë me grushte.

  Pikërisht në këtë automjet ndodhej D.A, ndërsa Ervis Çausholli, ka tentuar ta tërheqë me forcë dhe ta nxjerrë jashtë makinës. Në pamundësi për ta nxjerë jashtë automjetit D.A, Çausholli siç duket edhe në këto pamje filmike tenton që ti hapë derën. E gjithë skena ka ndodhur në qendër të Elbasanit, ndërkohë askush nuk ka ndërhyrë megjithëse shumë kureshtarë kanë parë të gjithë skenën e sulmit fizik. Në pamundësi për ti hapur derën, Ervis Çausholli, ka filluar të qëllojë me shkelma derën e makinës dhe nga goditjet është thyer pasqyra e automjetit. D.A, që ndodhej në makinë është larguar me shpejtësi dhe pas tij, është larguar dhe Ervis Çausholli.

  Mësohet se D.A, është drejtuar në komisariatin e Elbasanit ku ka depozituar kallëzim penal ndaj Ervis Çaushollit. Kallëzimi në polici i D.A, fillimisht është administruar nga oficeri i policisë së Elbasanit Alfred Zyka. Por sipas familjarëve të D.A, ky i fundit është kërcënuar dhe kanosur me jetë nga Bledar.M., sapo ka dalë nga ambientet e policisë, duke i kërkuar që të tërhiqte kallëzimin penal që kishte depozituar ndaj Ervis Çaushollit.

  Bledar. M, është jo pak i njohur për policinë e Elbasanit si i dyshuar në disa ngjarje të rënda kriminale por dhe objektiv i disa atentateve që kanë ndodhur në Elbasan. Pavarësisht kësaj situate D.A, ka paraqitur kallëzim penal për kanosje dhe presion psikologjik në polici ndaj Bledar.M., kallëzim i cili është në trajtim nga oficerët e policisë së Elbasanit.

  B.K./b.ha./Shqiptarja.com

  Gefällt mir

  1. Andere Schwer Verbrecher Clans, von Shiak, die Vangjush Dako Financiers, müssen ihre Vermögens Erklärungen abgeben.

   OFL i kërkon deklarimin e pasurisë mikut të Gjushit (EMRAT)
   Shkurt 26, 2020
   Share
   FOTO ILUSTRUESE

   Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar sot formularët e vetëdeklarimit dy shtetasve me banim në Shijak, në kuadër të operacionit anti-KÇK që nisi gati tre javë më parë.

   Sipas burimeve zyrtare, në vijim të veprimeve, bazuar në Aktin Normativ, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve: A.B., dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Vrasja me paramendim” dhe A.K., dënuar nga Gjykata e Pisas, Itali, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”.

   “Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e OFL-së.

   Burime bëjnë me dije se këta shtetas janë Astrit Balliu, alias Avdyli dhe Astrit Keçi.

   Kush është Astrit Balliu, alias Avdyli?

   Astrit Balliu njihet si koka e grupit të Shijakut, të arrestuar në 21 tetorit të vitit 2018, pjesë e dosjes ende nën hetim 339/1. Në tetor të vitit 2019 policia vuri në pranga 19 persona, mes tyre dhe drejtuesin Astrit Avdylin me vëllezërit e tij dhe anëtarët e bandës, të cilët akuzohen për prodhim dhe trafik droge, grup të strukturuar kriminal dhe pastrim parash.

   Ndërkohë që nga përgjimet e BIRN për shit-blerje votash, tregonin se ai së bashku me vëllain tjetër Altin Avdyli kanë drekuar të paktën dy herë me ish-kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dakon në fillim të vitit 2017.
   https://boldnews.al/2020/02/26/lajm-i-fundit-burri-vret-gruan-me-thike-foto-detajet/ Das System wurde unter Vangjush Dako, Bujar Nishani, Ferdinand Yhaferrie, Salih Berisha, Lulzim Basha schon installiert

   Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s