10 Gedanken zu „Verhaftungen rund um die EU – Georg Soros Justiz Mafia Partner u.a. „Juliana Hoxha““

 1. In Hausarrest wurde die Haftstrafe umgewandelt für Aurel Lamce, dem IT Spezialist Arind Alikaj, welche wohl mit der Abwicklung der Gelder NIchts zu tun haben.

  Abuzimet me tenderat, lirohen dy nga ish-zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë

  08/02/2019 – 13:33

  Kanë dalë sot para Gjykatës së Tiranës, dy ish-zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë, të arrestuar për abuzime me tenderat.

  Kjo gjykatë ka ndryshuar masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”, për ish-drejtorin e Shërbimeve Mbështetëse Aurel Lamçe dhe ish-specialistin e IT-së në Arlind Alikaj.

  Ata u arrestuan këtë të mërkurë bashkë me ish-sekretaren e Përgjithshme të Ministrisë së Drejtësisë Juliana Hoxha dhe ish-specialistin tjetër të IT-së Lysien Ali.

  Lidhur me këto hetime tre ish-ministra të Drejtësisë, dy të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe njëri i Partisë Demokratike, do të thirren në Prokurorinë e Tiranës për të dëshmuar.

  Gjatë javës që vjen do të dëshmojnë ish-ministrat Petrit Vasili, Ylli Manjani dhe Gazment Bardhi. Tre ish-ministrat po verifikohen lidhur me procedurat abuzive të konstatuara me tenderat e kryera nga ministria e Drejtësisë.

  Këtë të martë u arrestuan Juliana Hoxha ish-sekretare e Përgjithshme, Aurel Lamçe, drejtori i Shërbimeve Mbështetëse dhe dy specialistë IT, Lysien Ali dhe Arlind Alikaj.

  Prokuroria e Tiranës në funksion të hetimeve të kryera për procedurat e tenderimit

  https://durreslajm.al/aktualitet/abuzimet-me-tenderat-lirohen-dy-nga-ish-zyrtaret-e-ministrise-se-drejtesise

  Like

  1. Und die Profi Dumm Kriminellen der EU haben wieder einmal Nichts mitgekriegt, was jeder wusste, wo ihre Millionen verblieben sind. Die kriminelle Energie der EU Banden, mit Knut Fleckenstein, Johannes Hahn, Stefan Füle und den Dumm Quoten Frauen Banden ist schon einmalig, so ein Dinge mit der Justiz zudrehen und vor aller Augen.

   Verhaftet: Typisch im Ilir Meta Stile der Jurist damals im Ministerium: Lysien Ali, der diese Mafiösen Verträge mit Duldung und MItwisserschaft der EU Justiz Banden qausarbeitete, wurde nun auch verhaftet, natürlich ein Phantom Jura Diplom, wie bei Heiko Maas, anderen SPD Spinnern und Grünen Betrügern.

   Gross Drogen Schmuggel, die EU und Regierungs Banden wie die Deutsche Botschaft damals und heute waren immer dabei

   Das Mafia Hotel „ADOR“ am Flugplatz von „Ronni“ Hoxha – Edi Rama und Vangjush Dako Financier wurde nun beschlagnahmt Februar 4, 2019

   Eine Adresse: die Super Mafia auch im Drogen Schmuggel, Geldwäsche und mit Büro Räumen im ABA Zetnrum mit der EU Botschaft

   IFIMES und die EU Dumm Mafia im Skandal mit den grössten Verbrechern im Balkan
   Aktualitet
   Abuzim me tenderët, arrestohet ish-juristi i Ministrisë së Drejtësisë

   Bie në prangat e policisë, ish-juristi në Ministrinë e Drejtësisë, Lysien Ali, i shpallur në kërkim prej 5 ditësh për abuzim me tenderët miliona eurosh në këtë institucion.

   Redaksia 11 Shkurt, 16:32 | Përditesimi i fundit: 11 Shkurt, 16:38

   [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

   Bie në prangat e policisë, ish-juristi në Ministrinë e Drejtësisë, Lysien Ali, i shpallur në kërkim prej 5 ditësh për abuzim me tenderët miliona eurosh në këtë institucion. Gjykata kishte vendosur ndaj tij masën e sigurimit personal të arrestit me burg, masë e ekzekutuar këtë të hënë nga efektivët e policisë.

   Sipas policisë Lysien Ali është i akuzuar për shpërdorim detyre dhe shkelje të barazisë në tenderë.

   https://shqiptarja.com/lajm/abuzim-me-tenderet-arrestohet-ishjuristi-i-ministrise-se-drejtesise
   d.ba.

   Like

 2. Fortsetzung der alten Ilir Meta, Dritan Prifti Skandale aus 2001, mit dem IT Gutachter „Ermal Beqiraj“, zu Gunsten Ilir Meta vor Gericht, der hier mit etlichen Firmen begünstigt wurde, oder eingekauft wurde, was an die Skandale mit den Betrugs Consults in Ministerien in Deutschland erinnert.
  Skandali, ja si presidenti shpërbleu njerëzit që i dhanë pafajësinë, kompania pranë ekspertit të videos Meta-Prifti mori tenderin për Përmbarimin

  Postuar: 10/02/2019 – 10:30

  Thellohet skandali me tenderat e dhëna nga Ministria e Drejtësisë gjatë kohës që ajo drejtohej nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Janë 5 tendera për të cilët prokuroria po heton, ndërsa nën akuza janë 12 ish-vartës të Ylli Manjanit dhe të Petrit Vasilit. Por skandali thellohet më tej, pasi ka dalë në dritë që tenderat e kësaj ministrie i fitonin vetëm një grusht njerëzish. Fillimisht plasi skandali me tenderin për byzylykët e të dënuarve. Ai tender u fitua nga bashkimi i operatorëve “Soft Solutions” shpk, “Fastech” shpk dhe Ratech” shpk. Por të njëjtat kompani janë të përfshira dhe në tenderin për kamerat në burgje dhe tenderin për ngritjen e sistemit elektronik të përmbarimit. Tenderi për përmirësimin e sistemit të kamerave në burgun e Lezhës dhe atë të Fushë Krujës u fitua nga “Ratech” shpk, “PC Store” shpk dhe “Fastech” shpk. Pra dy prej tyre janë të njëjta që fituan tenderin e byzylykëve.Por tenderi për ngritjen e sistemit elektronik të përmbarimit është fituar nga “Soft Solution” shpk & “Fastech” shpk. Pra kemi të bëjmë sërish me të njëjtat kompani. Pra skandali i parë është se gjatë kohësh që në ministri ishin Manjani dhe Vasili tenderat i kanë fituar të njëjtat kompani. Por ajo që ngjall më tepër dyshime është kompania “Soft Solution”. Ndaj kësaj kompanie në media kanë dalë të dhëna se ajo ka lidhje me zotin Ermal Beqiraj. Ky i fundit është një ndër individët të cilët i dhanë pafajësinë Ilir Metës në vitin 2012 në gjyqin për videon e publikuar nga Dritan Prifti. Meta në atë kohë akuzohej se mori 700 mijë euro, por gjykata e nxori të pafajshëm, pasi Ermal Beqiraj dhe dy kolegë të tij deklaruan para gjykatës se në video ishte ndërhyrë. Kjo mjaftoi që regjistrimi të quhej i pavlefshëm. Sipas investigimeve, Beqiraj ka lidhje të afërta me kompaninë “Soft Solution”, e cila ka marrë shumë tendera. Ajo ka përfituar tendera kur Beqiraj ishte pjesë e Hipotekës, e cila drejtohej nga LSI, ndërsa ka përfituar dhe dy tendera nga Ministria e Drejtësisë, që janë objekt hetimi. Për tenderin e byzylykëve prokuroria po heton, ndërsa tenderi për sistemin e Përmbarimit ka dalë me shkelje. Të gjitha dyshimet të çojnë te fakti se Ilir Meta vijon të shpërblejë njerëzit që e mbajtën larg nga burgu. Nëse Beqiraj dhe kolegët e tij do kishin thënë se videoja është autentike, atëherë Meta mund të ishte dënuar. Por fakti që kompani që kanë lidhje me të marrin tender, atëherë duket se Meta vijon t’i shpërblejë.

  Ja zbulimet
  https://sot.com.al/politike/skandali-ja-si-presidenti-shperbleu-njerezit-qe-i-dhane-pafajesine-kompania-prane-ekspertit

  Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s