Anschlag in Korce, auf einen Dumm Mafiosi

Resultat, wenn Deutschland nur Kriminelle entsendet, die Aussenminister Selbst Dumm Kriminelle sind und das Völkerrecht längst in die Müll Tonne kam, man mit der KfW, EU, Weltbank nur Raub und Plünderungs Orgien mit „useful idiots“ betreibt.

Das heutige Berufsbild und Kompetenz der Diplomaten und Politiker: „Geschwätzkundig“ muss man sein, im Berufsbild: „useful idiot“ und schon erhält man Botschafter Posten, Minister, oder Mafia Boss, was das Selbe ist.

Politik

Korce Urgestein, des Schmuggels, wo die Banden u.a. in Shiak, die grossen Drogen Super Märkte aufbauten, mit Dash Gjoka, den Treibstoff Schmuggel während dem UN Embargo organisierten. Von Deutschland massiv aufgebaut, mit einem sinnlosen und teuren Flüchtlings Camp in 1999, durch eine von Kriminellen kontrollierte Deutsche Botschaft. Und dann ging es weiter, man entsandte Architketen für Stadt Pläne, welche wie überall in der Müll Tonne landeten, wie jedes Gesetz, identisch in Montenegro.

Gerade aus dem Gefängnis gekommen, wurde auf das Luxus Auto VW „Tuareg“, ein Mafia Auto, wie die von den Deutschen aufgebaute VW Vertretung in Tirana,  ein Attentat verübt. Mateos Aliko, sass wegen Wett Büro Überfalls im Gefängniss, hatte sich also mit einem grösserem Mafiosi angelegt. Durch Zufall, weil es Dilettanten waren, entkam Mateos Aliko dem Anschlag

Breshëri ‚Touareg‘-ut në Korçë, por autorët dalin huq, shënjestra sapo kishte dalë nga burgu për grabitje (VIDEO)

KORÇE-Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme rreth orës 21:45 në lagjen nr. 4, por fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar. Shënjestra e atentatit ka qenë Mateos Aliko 29-vjeç. Autorët, të cilët mendohet se kanë qenë dy, kanë hapur zjarr duke qëlluar me breshëri kallashnikovi në drejtim të automjetit të tij tip ‚Touareg‘ me targa AA915KP, që ishte e parkuar.

Pronari i makinës Mateos Aliko, me precedent penal, ka shpëtuar, pasi në momentin që autorët kanë zbrazur kallashnikovin nuk ka qenë në makinë. 29-vjeçari së bashku me një tjetër person ishin pak metra larg makinës kur ndodhi ngjarja, pasi po drejtoheshin për te automjeti.

Por sapo ka parë breshërinë e kallashnikovit, Aliko është larguar me vrap për në banesë për të marrë armën, por në momentin që është kthyer autorët ishin larguar nga vendi i ngjarjes. Report Tv ka siguruar pamjet nga vendi i ngjarjes, të makinës që u qëllua dhe të Alikos.

Policia ka shoqëruar të riun, së bashku me personin që ishte me të për ta marrë në pyetje. Ngjarja e shënuar pranë shkollës ‚Demokracia‘ ka shkaktuar panik dhe frikë te qytetarët e Korçës, ndërsa policia ka ngritur disa postblloqe për të prangosur autorët, por deri tani nuk ka asnje te arrestuar.

Pistat e hetimit dhe e shkuara e shënjestrës së atentatit
Policia ka ngritur grupin hetimor për të zbardhur ngjarjen, ndërsa pista e parë ku po punohet është e shkuara e shënjestrës së atentatit, pasi kishte vetëm pak muaj që kishte dalë nga burgu. Aliko ishte dënuar me 7 vite për një grabitje me plagosje në vitin 2008 në një pikë bixhozi që ndodhej në segmentin Dishnicë-Korçë.

Mateos Aliko së bashku me Gentian Kostën dhe Markel Bushon grabitën një sasi të konsiderueshme parash, prej 800 mijë lekësh. Të maskuar dhe të armatosur tre të rinjtë, Aliko në atë kohë 18 vjeç dhe dy të tjerët 25 dhe 32 -vjeç u futën në pikën e basteve dhe pasi morën lekët u përleshën duke lënë të plagosur tre persona, mes tyre Adrian Peno. Policia po heton në këtë pistë nëse është hakmarrje për grabitjen e 11 viteve më parë.

Mateos Aliko, pronari i makinës

https://shqiptarja.com/lajm/atentat-ne-korce-bresheri-kallashnikovi-mbi-touareg?r=kh1

Die gekaufte Ratte: Knut Fleckenstein promotet die Albaner Mafia in die EU

Steinmeer CIA

 

State Capure in Deutschland, durch Berufs Verbrecher und mit Vorsatz und vollem Wissen. Raub und Plünderung durch Kriminelle, Entführung und Folter, da schaut Steinmeier weg, bevorzugte Partner im Internationalen Spektakel, die dümmsten Verbrecher rund um NSA; CIA, Albaner, Barzani Kurden Banditen und Kopfabschneider.

Bildschirmfoto vom 2019-02-19 15-41-42

Die Partner der Internationalen Mafia, welche als „Srapari Bande“ bekannt sind schon in 2000, beschweren sich, das man der Stadt Skrapari, das Budget gesperrt hat, so das Schulen und Kindergarten geschlossen werden müssen.

Real geht es bei Ilir Meta, dem Frank Walter Steinmeier Produkt um den Anteil der gestohlenen EU Gelder, wie es Cult Projekt ist der Deutschen, EU, US Politiker, das man nur Kriminelle füttert und finanziert, für Profite aus der Privatisierung, Drogen Handel, Geldwäsche ohne Ende. Mehr Geld wird verpulvert, als eine Deutsche Gemeinde zur Verfügung hat und immer in die Schwarzen Löcher des Nichts.

 

 

Brief: des Generalstaatsanwaltes Adriatic Llalla, an den US Kongreß (Untersuchungs Ausschuss) das er Ilir Meta in 2015 verhaften wollte, das von dem US Botschafter Donald Lu verhindert wurde, ebenso Verfahren gegen Bankers Petroleum.

Mbyllja e shkollave në Skrapar, Kreu i Bashkisë letër ndërkombëtarëve: PS po bllokon qytetin

Kryetari i Bashkisë së Skraprarit, Nesim Spahiu i është drejtuar sot përfaqësive së ndërkombëtarëve në Shqipëri lidhur me situatën e bllokimit të buxhetit për Bashkinë Skrapar gjë që ka pezulluar dhe punën e institucioneve në këtë qytet.

Një javë më parë Kryetari i Bashkisë së Skraparit, në një deklaratë për mediat njoftoi se institucionet e këtij qyteti do të mbyllen pasi nuk ka buxhet. Në daklaratën e tij ai theskoi se më 14 dhjetor gjatë një mbledhje në këshillin bashkiak Skrapar nuk u miratua buxheti dhe kjo solli paralizim të funksionalizimit të administratës dhe institucioneve publike.

Pas kësaj deklarate erdhi edhe reagimi i grupit të këshilltarëve socialistë të Bashkisë së Skraparit.

Sipas tyre buxheti u miratua me 10 vota nga 15 anëtarë që përbëjnë këshillin, por vendimet pasi u zbardhën nga Sekretaria e Këshillit, u firmosën nga Kryetari i Këshillit dhe nuk u vulosën nga Kryetari i Bashkisë i zgjedhur nga LSI.

Ndërkohë në letrën e tij Trupit Diplomatik dhe Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Prezencës së Bashkimit Evropian, OSBE si dhe gjithë ambasadorëve të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Nesim Spahiu e quan situatën e krijuar një formë presioni të partisë në pushtet për votat e zgjedhjeve të ardhshme…

https://shqiptarja.com/lajm/mbyllja-e-shkollave-ne-skrapar-kreu-i-bashkise-leter-nderkombetareve-ps-po-bllokon-qytetin-me-rryshfete-dhe-presione