Griechische – Albanische Kokain Bande, wurde in Athen verhaftet

Griechische – Albanische Kokain Bande, wurde in Athen verhaftet

Kokainë, armë dhe …/ Shkatërrohet banda shqiptaro-greke! Emrat (Foto)

Dhjetor 14, 2020 Share

Një bandë shqiptaro-greke që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike, është shkatërruar nga policia greke.

Gjatë operacionit grupit iu sekuestrua 10 kg marijuanë, 172 gram kokainë, 7 peshore, 2 pistoleta, 39.060 euro, 5 makina, 6 motorra dhe 36 celularë.

Njoftim për publikimin e identitetit dhe fotove të 19 personave të akuzuar si anëtarë të një organizate të trafikut të drogës

ATTICA ZYRA E INFORMACIONIT

Athinë, 14 dhjetor 2020

Pas një urdhri përkatës të Prokurorisë së Athinës, publikohen të dhënat e identitetit dhe fotografitë e (19) personave të akuzuar si anëtarë të një organizate kriminale, të cilët përdorën Grove Philadelphia dhe një kompleks shkollor në Galatsi, ku trafikuan drogë në këto zona dhe në qendër të Athinës, organizatë e cila u shpërbë në 27-11-2020 nga Nën-Drejtoria e Sigurisë së Athinës.

Këta janë të arrestuarit:

(ed) QYTYKU (më) VIKTORIO i ARDIAN dhe MALTINDA, i lindur më 31-5-1994 në Shqipëri,

(e) HAJREDINI (po) ELSON i ARBEN dhe HASANI PAULINA, i lindur më 20-3-1990 në Shqipëri.

SYLLAIDI Shpëtimi i Athanasios dhe Dafnës, i lindur më 6-8-1997 në Athinë.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s