Die Mafia Richterin Enkeleda Kapedani: lässt den zu Lebenslanger Haft verurteilten Mörder: „Viktor Ymeri“ frei

Chaos aus Deutschland importiert mit der IRZ-Stiftung, einer „Camorra“ identischen Organisationen inkompetenden Banden, die Justiz auch in Albanien bringen wollen.

Total korrupt, als einziges Markenzeichen Deutscher Politk

Die korrupten Eliten

In der Politik gilt dasselbe wie im Krieg: Am Ende siegt, wer das meiste Geld hat. Exklusivabdruck aus „Die Beichte meines Vaters über die Herkunft des Bimbes: Die schwarzen Kassen der CDU“.

Deutschland mit der eigenen Weisungsgebundenen Justiz, mit dem Mafia Klientel System der höhern Posten Besetzung will Justiz bringen und die EU Banden, die keinerlei Justiz kennen. Man braucht keine Kompetenz in Deutschland, wie die Generalstaatsanwältin Margarete Kopper in Berlin, in Albanien kennt man auch als Richterin keine Gesetze. „Kapedani“ ist ein ganz übler Name, mit unendlichen Skandalen rund um Salih Berisah und wie in Deutschland u.a. Schäuble, versorgt man die Kinder mit gut dotierten Staatsposten

Doris pack nishai
Doris Pack erhält Orden durch Bujar Nishani

Im Stile der Freilassung von dem Kosovo Verbrecher, Banden Chef der “ Bande e Durrezi“: Lulzim Bersiha, kam das Banden Mitglied:  Viktor Ymeri frei! Diese Mafia Richterin, durch den verbrecherischen  Justiz Minister, Innenminister, Präsidenten Bujar Nishani eingesetzt kam der Mehrfach Mörder nun frei, trotz sofortigem Einspruches der Staatsanwaltschaft. Er war auch in Haft, wegen der Hinrichtung des Super Verbrechers: Edison Harizaj, dessen illegale Hotel Anlagen von der EU usw.. finanziert waren, was aber dort ebenso normal ist.

Enkelda Kapedani

Richterin: Enkeleda Kapedani

EKSKLUZIVE/ Zbardhet VENDIMI për lirimin E MENJËHERSHËM nga burgu të Viktor Ymerit, anëtarit të bandës së ‘Gaxhait’ (DOKUMENTI)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:36 28-12-2019 EKSKLUZIVE/ Zbardhet VENDIMI për lirimin E MENJËHERSHËM nga burgu të Viktor Ymerit, anëtarit të bandës së ‘Gaxhait’ (DOKUMENTI)

Edison Harizaj, i ekzekutuar nje vit me pare ne Durres, nip i Viktor Ymerit

Newsbomb.al siguron ekskluzivisht vendimin për lirimin e menjëhershëm nga Burgu i Peqinit të shtetasit Viktor Ymeri, i njohur ndryshe si ‘Tori i Xhihanes’, anëtar i bandës së “Gaxhait”.

Sipas vendimit te Gjykatës së Elbasanit, me kërkesë të vetë të dënuarit Ymeri, gjyqtarja Enkeleda Kapedani ka vendosur “shuarjen e dënimit të dhënë ndaj tij dhe lirimin e menjëherëshëm nga qelia”.

Vendimi i Gjykatës së Elbasanit:

Viktor Ymeri
Viktor Ymeri

Ndërkohë, edhe Prokuroria e Elbasanit pasi është njohur me vendimin e Gjykatës për lirimin e menjëhershëm nga qelia të Viktor Ymerit, ka pranuar lirimin e tij dhe ka ngarkuar Burgun e Peqinit për kryerjen e procedurave të mëtejshme, raporton newsbomb.al.

Vendimi i Prokurorisë së Elbasanit:

https://www.newsbomb.al/

Njihuni me gjyqtaren Enkeleda KAPEDANI që vendosi të lirojë nga burgu të fortin e bandës së Gaxhait (SI U BË GJYQTARE ME DEKRET TË NISHANIT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:38 29-12-2019 Njihuni me gjyqtaren Enkeleda KAPEDANI që vendosi të lirojë nga burgu të fortin e bandës së Gaxhait (SI U BË GJYQTARE ME DEKRET TË NISHANIT)

Enkeleda Kapedani, gjyqtarja që vendosi dje lirimin e menjëhershëm nga burgu i Peqinit i të fortit të bandës së Gaxhait nuk është një personazh i panjohur.

Që prej katër vitesh është emëruar gjyqtare në Gjykatën e Elbasanit nga ish-presidenti Bujar Nishani, në tetor 2015.

Po nga presidenti Bujar Nishani, në tetor 2013, me dekret presidencial, është caktuar për të kryer stazhin si gjyqtare pranë gjykatës së Tiranës, derisa mori emërimin përfundimtar në gjykatën e Elbasanit në 2015.

Emri i gjyqtares u lakua shumë për herë të parë në media në majin e vitit të kaluar (2018) kur mori në shqyrtim çështjen e korrupsionit në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, ndërsa la në burg 4 nga 7 personat e arrestuar nga policia.

Emri i gjyqtares doli sërish në media ditën e djeshme, kur me firmën e saj u lirua përfundimisht nga burgu një pjestar I botës së krimit, mbi të cilin rëndonin disa krime dhe disa dënime. Fillimisht ka marrë dënim të përjetshëm por që më vonë I është kthyer me 25 vite burg. Pastaj është dënuar prapë 25 vite burg, dhe më vonë edhe 16 muaj burg për tentativë arratisje, raporton newsbomb.al.

Por Viktor Ymeri, pjestar i Bandës së Gaxhait, që nga dita e djeshme do të jetë i lirë, edhe pse Prokuroria ka vendosur të apelojë mejëherë vendimin e gjyqtares Enkeleda Kapedani.

Ndërkohë që procedurat e tjera të pranimit të lirimit të tij janë kryer nga prokurori I Elbasanit, Mustafa Turku, raporton newsbomb.al.