Standard System in Albanien: Kultur, Baufirma, Medien ein Mafia Construkt. Endrit Vejsiu festgenommen

Politiker als Ganoven

Der Bruder einer bekannten TV Moderatorin,Produzentin: Alketa Vejsiu wurde festgenommen, nach Morden und ferngesteuerten Bomben im Raum Lezhe. Die Frau ist von der Baufirma Orioan Construction ebenso Miteigentümer, dazu Medien: Lupenreine Mafia Frau wieder einmal und arbeitet auch für die Deutschen mit Telekom Albania, was die Deutschen abstossen wollen. D

Der Bruder;  Endrit Vejsiu, wurde mit 4 Handy Bomben, Militär Sprengstoff und Cannabis festgenommen, bei einer Fahrzeug Kontrolle

Pop und TV Stars. prominente Sängerinnen als Drogen Chefs Alles Normal in Albanien. Medien Imperien dienen der Geldwäsche, wie TV Sender auch von gesuchten Drogen Bossen aus der Türkei, welche neue Identitäten in Albanien erhielten. Fortschritte auf EU und Berlin Basis und Methode.

Producer and Tv Presenter at Klan Tv

Albania
Media Production
Current
  1. Revista Class / Digital Online Magazine,
  2. Class By Alketa Vejsiu (Event Designer & Wedding Planner),
  3. Orion Construction
Previous
  1. On Time Concept,
  2. Telekom Albania
Education
  1. Harvard Business School
Websites
  1. Company Website
  2. Personal Website

FOTO+VIDEO/ Arrestohet vëllai i Alketa Vejsiut, mina me telekomandë dhe kanabis në bagazh

30/09/2018 – 19:09

Në operacionin e policisë së Shtetit mëngjesin e sotëm në Lezhë, ku u arrestuan 4 persona, mes tyre edhe i kërkuari për vrasje Gentian Elezi, ka edhe të tjerë persona të arrestuar. Njëri prej tyre është edhe 29-vjeçari nga Tirana, Endrit Vejsiu.

Mësohet se Endriti është vëllai i moderatores së njohur Alketa Vejsiut. 29-vjeçari u arrestua në aksin rrugor Milot-Lezhë, ku kishte fshehur në makinën e tij tip “Opel”, 4 mina me telekomandë dhe 3 kilogramë kanabis.

“Si rezultat, u bë i mundur kapja e shtetasit Endrit Vejsiu, 29 vjeç, nga Tirana, pasi në aksin rrugor Milot – Lezhë, në kryqëzimin e Shënkollit, në mjetin e tij tip ‘Opel’ në një gomë rezervë në bagazh, u gjetën të fshehura 4 mina me telekomandë.

Ato ishin të paketuara me nga dy cilindra materiali të ngurtë të mbështjellë me natriban, të dyshuara lëndë plasëse e llojit TNT. Gjithashtu u gjetën edhe rreth 3 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kanabis sativa, e paketuar gati për shitje. Arrestimi i Vejsiut u bë për veprat penale „Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike“ dhe „Trafikim i lëndëve plasëse“.”, informoi policia.

Endriti ndryshe nga Alketa, e cila na e ka mbajtur të fshehtë, më parë ka publikuar shpesh foto në rrjetet sociale me moderatoren e njohur, disa prej të cilave mund t’i shfletoni më poshtë.

/portali DurresLajm/