EU Soreca Show um von den Edi Rama Comedy Polizei Aktionen abzulenken

Jetzt machen die korrupten EU Kaspars, mit dem EU Botschafter: Soreca, Mopping Erklärungen, gegen EU Länder, die sich gegen den Beginn der EU Mitglieds Gespräche aussprachen. Das kriminelle Enterprise der EU hat gesprochen, vertreten durch den Botschafter, die extrem dumme, korrupte Ursula von Leyen, die in Haft gehört, bei soviel korrupter Dummheit mit McKinsey und Co.! Es geht um Milliarden, die der Hirnlose Reise Tross der EU so abkassieren kann, wo die Dümmsten aus Berlin und Brüssel noch als Experten verkauft werden.

Eigenlob des Ilir Meta, als letzte Bastion des Chaos, und der EU Botschafter Luici Soreca, macht Foto Selfie Show

Alles Show, wie immer: update 12.02.2020

Alles Selbstdarsteller Show, damit Hirnlose unnütze Posten haben, im Verbrecher Stile der EU, NATO, OSCE uns sonstigem Unfug.

Das umfangreiche Vermögen von dem Kosovo Verbrecher: „Lulzim Berisha“ wurde beschlagnahmt

Martin Henze, bringt es auf den Punkt, das die EU klare Punkte gesetzt hat, welche von korrupten EU Banden, angefangen von Johannes Hahn, Knut Fleckenstein ignoriert werden, von der Kroatischen Mädresse, ohne Versand, als Vorgänger EU Botschafterin und ihrem Georg Soros Ehemann sowieso, die nur Geld stahlen.
Bildschirmfoto vom 2020-02-11 18-53-47
Real ist noch nie ein Gesetz je implementiert worden in Albanien, auch keine Baugesetze aus 1993, welche besser waren wie der spätere EU Murks. Eine Art Comedy Veranstaltung von Berlin, der EU, damit die grössten Idioten eine Beschäftigung haben im Reise Tourismus der EU.Mehrere Berufs Kriminelle, gesuchte Gangster in höchsten Stellungen rund um Edi Rama.

Ex Vize PS Partei Chef von Edi Rama: Arben Ndoka wurden die Grundstücke, Vermögen beschlagnahmt

EU Botschafter: Soreca: Dies ist ein wichtiges Gesetz, das nach allen Kriterien der Rechtsstaatlichkeit und der Rechtsstaatlichkeit umgesetzt werden muss.

Peinliche „Fortschritte“ der EU, NATO: Edi Rama in New York. traf sich mit dem Super Gangster: Ardian Çapja

Anti-KÇK, çelës për në BE, apo karrem propagandistik kundër qëndrimit të Hollandës?

Postuar në 10 Shkurt, 2020 17:05

Anti- KÇK, çelësi për të hyrë në BE. Është arritur progres me Reformën në Drejtësi, kur të bëhet plotësisht do të përbëjë armën më të fortë kundër krimit të organizuar, presim krijimin e SPAK që ta bëjë plotësisht këtë detyrë.

Ne monitorojmë informacionin që ekziston, për të kuptuar nëse të drejtat e personave të përfshirë në këtë çëshjte, për të ankimuar vendimin janë zbatuar siç duhet. Ne presim që të ketë një shkëmbim shumë të drejtë informacioni. Ky është një ligj i rëndësishëm dhe duhet të zbatohet siç duhet”, tha Soreca.

Ky është një ligj i rëndësishëm, i cili duhet të vihet në zbatim në përputhje me të gjitha kriteret e sundimit të ligjit dhe shtetit të së drejtës

Kështu citohet të jetë shprehur sot ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca gjatë konferencës për mediat lidhur me metodologjinë e re të zgjerimit të BE-së. Pra nuk mjaftoi as reforma në drejtësi, as ndryshimi i Kushtetutës, as eksperimenti antikombëtar i destabilizimit tërësor të raporteve mes pushteteve, për të hapur luftë ndaj krimit. Duhet një masë ekstra, e jashtëzakonshme që të kemi në dorë çelësin drejt BE-së. Po sa mund të besohet se një gjë e tillë është e vërtetë?

Ndoshta zotëria mendon se ka kredenciale të mjaftueshme që të mbyllë me qëndrimet e veta shqetësimet në rritje për shkeljet e mëdha që aplikohen dhe parashkruhen me Aktin Normativ që i jep fuqi ekzekutive dhe vendimmarrëse një operacioni policor që quhet Forca e Ligjit. Dhe flet në këtë cilësi. Nuk është hera e parë që përfaqësues të BE-së mbështesin, promovojnë dhe krijojnë alibitë e pushtetit për nisma të dyshimta, që kalojnë në kufijtë e së drejtës, apo që gjenerojnë krizë.

Nuk ka sesi të harrohet sjellja e këtyre zyrtarëve që legjitimuan zgjedhjet lokale me një palë, teksa sot Këshilli i Europës i shpall ato jodemokratike. Ishin po këta zyrtarë që deri më dje imponuan një reform në drejtësi që shkel me të dyja këmbët të drejtat, që toleruan një prokurore të Përgjithshme të Përkohshme dhe që mbyllin sytë parë shkeljeve të shumta të qeverisë.

Sot z. Soreca po jep ato garanci që nuk i jep dot qeveria. Ai po thotë se Akti Normativ, paketa anti-KÇK në tërësi po monitorohet për të vlerësuar zbatimin e të drejtave. Ai e cilëson këtë paketë çelës të hyrjes në BE. Mirëpo si dhe pse nuk e sqaron. Akti vendos detyrime paralele me legjislacionin shqiptar në fuqi që sanksionon zgjidhjen e problematikave të pastrimit të parave dhe evazionit. Ai do të duhet të monitoronte zbatimin e ligjeve që janë përafruar me BE-në. Zoti Soreca ka zgjedhur të monitorojë një masë të jashtëzakonshme që me përkufizim cenon të drejtat.

Dhe e cilëson atë çelës për në BE. Pse të mos dyshojmë se kemi të bëjmë me një rreng propagandistik për të bindur vende si Hollanda të cilat këmbëngulin se Shqipëria e Edi Ramës është Republika e Kokainës? Si vallë do të luftohet me efikasitet një strukturë e organizuar kriminale, do të kemi rezultate kur në fund është gjyqësori ai që do vendosë?

Zoti Soreca ndoshta ndihet komod në Tiranë, sepse fjala e tij edhe kur nuk ka asnjë vlerë, kur bie ndesh me interesin publik, kur është thjesht një formalitet, merr rëndësi që nuk e ka. Por kjo nuk do të thotë të besojmë verbërisht recetat e diplomatëve të Tiranës që shijnë në këtë vend në shërbim të qeverisë. Që flasin dhe flasin për të mbyllur çdo shteg kundërshtie ndaj një qeverie të kapur në flagrancën e bashkëpunimit me krimin, qoftë për paaftësi, qoftë për përgjegjësi direkte. http://www.respublica.al/2020/02/10/

 

EU Experten, Einer dümmer wie die Anderen

Einer der wenigen seriösen Justizminister der letzten Jahre: Ylli Manjani, sagt der EU Botschafter soll seinen Mund halten und verschwinden, denn Niemand braucht ihn: Luigi Soreca!

Die Berichte der EU, werden inzwischen in den Papierkorb geworfen und zu kriminellen Geschäften der Vorgängerin, schweigt er. Seine dubiose Begleitung, Vize Innenministerin: ist sowieso peinlich, wie das Kaspar Theater mit den NGO Gestalten, die sich nun Justizministerin usw. nennt, nie in einem realen Beruf war.

“Veglat gjinekologjike janë private”/ Manjani për Sorekën: Ja çfarë i duhet thënë drejt në sy

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shprehur keqardhje për deklaratat që ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca u detyrua të bëjë për aludimet se ka patur një lidhje intime me zv.ministren e Brendshme, Romina Kuko.

Përmes një ragimi në rrjetet sociale ai shkruan se veglat gjinekologjike janë krejtësisht çështje private e çdo njeriu, ska pse jep shpjegime askujt në publik se si i përdor ato.

Por ambasadorit të BE-së sipas tij duhet t’ia thuash në sy kritikat për lejimin e kanabizimit të vendit, refuzimin e statusit të vendit kandidat për tri herë radhazi dhe luftën ndaj korrupsionit.

Reagimi i Manjanit:

Ndjehem thellësisht i keqardhur që shefi i Delegacionit të BE në Tiranë, detytohet të përgënjeshtrojë një thashethem aludues për jetën e Tij private.

Vijoj ti qëndroj mendimit që e kam shprehur dhe më parë se veglat gjinekologjike janë krejtësisht çështje private e çdo njeriu. Ky/kjo i/e fundit ska pse jep shpjegime askujt në publik se si i përdor ato.

Nga ana tjetër, ndyrsirllëku i sulmit publik me këto mjete më duket më shumë paburrni sesa shantazh.

Burrnia e kërkon që Sorecën dhe takëmin e tij, përfshi dhe Organizatën Politike Europiane që ai Përfaqëson, t’ja thuash drejt në sy kritikën që ke.

LEXO EDHE Rama merr në mbrojtje Dakon: Fajin e ka gjykata që liroi Lulzim Berishën

Soreca dhe organizata e cila e ka deleguar këtu, na kanë dëmtuar seriozisht dhe shumë rëndë dhe drejtpërdrejtë kur:

1. Lejuan kanabizimin e ekonomisë e kriminalizimin e shoqërisë. Vetëm një fjalë e tyre e ndalonte atë krim, por nuk e thanë.

2. Rekomanduan tre herë me radhë hapjen e negociatave, por raportet e tyre ishin aq të vërteta sa shtetet anëtare i hodhën në kosh. Gënjeshtra nuk është ndihmë.

3. Mbeshtetën dhe ende e bëjnë, më shumë sundimin e Bosit sesa të ligjit në këtë vend. E kam të pa mundur të mendoj sundim të ligjit, kur mbështetet Bosi të dhunojë Kushtetutën.

4. Kërkojnë luftë kundër korrupsionit, kur vetë dhanë modelin se si blihet një pronë pa tender e me çmim më të lartë se tregu. Shëmbull i keq ky sepse ju hoqi fytyrën për të folur për standard.

Ja për këto kërkohet një minimum burrnie për tja thënë Soreccës e cilitdo nga takëmi i tij. Ndershmërisht fare!

Por jo të merremi me sajesa nga jeta private.

Nuk na duhet hiç ajo!

Është koha e burrave!

https://boldnews.al/2020/02/14/veglat-gjinekologjike-jane-private-manjani-per-soreken-ja-cfare-i-duhet-thene-drejt-ne-sy/

FAZ: Kriminelle EU Partner : Strategische Allianzen mit Kriminellen, Terroristen, Drogen Baronen

Der Dritte (nach Artan Hoxha, Lubonja), der sagt die Polizei Aktionen nur Show sind. Der ehemalige Justiz Minister, der damals schon versuchte, gegen die Drogen Kartelle, die Geldwäsche und Landbesetzung, mit illegalem Bauen vorzugehen, bis Edi Rama, ihn über Ilir Meta zum Rücktritt zwang.

Weitere 6 gepanzerte Luxus Limousinen, von bekannten Verbrechern beschlagnahmt, wie von Bledin Doci!

„Show Operations“, Manjani: OfLs Brille wurde deutlich entfernt, wo Super-Luxus-Autos geparkt sind

ODL Operation: Wildwest Zustände Albaniens: Prominente Verbrecher, die ihre Heimat in Deutschland sehen, werden verfolgt

Seit mehreren Tagen hat die Operation Law Enforcement Maßnahmen ergriffen, um Luxus- und gepanzerte Fahrzeuge zu blockieren, was dazu führte, dass keine relevanten Dokumente vorlagen oder dass es sich um Vermögenswerte handelt, die aus kriminellen Aktivitäten beschlagnahmt wurden.

Der frühere Justizminister Ylli Manjani nutzt diese Aktion und weist darauf hin, dass Luxusautos täglich beim Parlamentspräsidenten geparkt werden. Die OFL brauche keine Show.

MANAGEMENT-REAKTION

Übrigens, Super-Luxusautos werden jederzeit in der Präsidentschaft des Parlaments geparkt.

Direkt vor der Wache und der Polizei. Der Ministerpräsident hat eine klare Sicht auf diese Autos. Die Abgeordneten sind ja.

Vielleicht, wenn OFL seine Brille abnimmt, sieht er sie klarer und muss nicht einmal Roadblock Shows machen …

* Weitere Mitglieder unserer Gruppe: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/y

Alban Vokshi, eine der übelsten Politik Frauen, uralt Kommunisten Familie, rund um Enver Hoxha, Waffen, Treibstoff Handel, und ihr Lebensabschnitt Partner, Vater ihres Kindes

Beantworten wir diese Frage direkt: Es passiert in einem Land wie Albanien mit Geschäftsleuten namens Sotirios Kapotas und Arian Tartari.

Die beiden sind die Idee eines Programms, das darauf abzielt, die Ölkonzession durch eine Partnerschaft mit einer staatlichen Interessengruppe und mit Hilfe der regionalen Nachrichtenagentur BIRN, der Zweigstelle in Albanien (Reporter.al), zurückzugewinnen.

Die Geschichte begann im Jahr 2007, als die Berisha-Regierung Stream-Oil die zweitgrößte Ölkonzession des Landes gewährte, die Gebiete Cakran-Mollaj, Ballsh-Hekal und Gorisht-Kocul.

Das Stream-Oil-Unternehmen wurde auf den Cayman Islands gegründet , es war ein Offshore-Unternehmen, der Vertreter des Unternehmens in der kanadischen Zentrale war ein griechischer Staatsbürger namens Sotirios Kapotas. Ein Profi Betrüger, inklusive Dokumenten Fälschung hat schon einen 35 Millionen € Insolvenz im Öl Geschäft hinter sich, steckt hinter den neuesten Betrugs Öl Lizensen.

Le ta nisim me një pyetje orientuese: Në ç’vend të botës mund të ndodhë që një biznesmen të fitojë një koncesion nafte, ta zhysë koncesionin…

Warum wird der gepanzerte Lincoln, des Georg Soros Mafiosi: Olsi Rama, Bruder des EDi Rama nicht beschlagnahmt, frägt die Presse

Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi

Gregor Rama, 60.000 $ Maybach Brille

Rama shpjegon pse lëviz me “Lincoln”-in e Olsit (VIDEO)


mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë lidhur me akuzat e opozitës se përdor makinën e blinduar të vëllait të tij, Olsi. I ftuar në studion e “Opinion”, Rama mohoi që automjeti të jetë i blinduar, ndërsa pranoi se atë ia ka dhuruar i vëllai që në vitin 2009.

Kreu i qeverisë ka shpjeguar edhe arsyen pse përdor këtë makinë.

“Makina është që në vitin 2009, që unë kur kam qenë në opozitë. Ma ka sjellë im vëlla. Dhe makina që unë përdor nuk ka qenë kurrë e blinduar. Është makina që e kam përdorur që atëherë. Ka dalë lajm se kam blerë makinë të re qindra mijëra euro, nuk është e vërtetë. Kam çuar makinën e vjetër dhe kam marrë një të re me qira. Unë nuk jam as shofer, nuk di as t’i jap makinës, unë i jap vetëm makinës së qeverisë. Unë s’kam asnjë makinë të blerë si kryeministër, dhe Benz-i që thoni se është i ri është me qira në përdorim siç e jep servisi kur çon makinën tjetër”, tha Rama.

Në nisje të emisionit Rama debatoi me gazetarët.

“Njëri nga këta të studios duhet të shkojë dhe ta shikojë është apo jo e blinduar? E blinduar? Të çohet tani, për t’i shërbyer telespektatorëve që iu kanë thënë se makina është e blinduar…“, tha Rama.


Etiketa: Edi Rama, Lincolni i blinduar, makina e blinduar, Olsi Rama, Rama ne Opinion

 

Der EU Kommissar: Oliver Varhelyi, sabotiert mit neuen Millionen, die Funktion des Mafia Staates Albanien

Um Milliarden Ausgaben zu rechtfertigen, lügt und betrügt dieser dumme Mensch, genauso wie die EU Commission, die Vorgänger und Profi Gangster wie Stefan Füle, Johannes Hahn. Gut dotierter Verbrecher um kriminelle Clans zu finanzieren: Olivér Várhelyi
Schwere Kritik deshalb von Martin Henze, und dem Abgeordnete Johann Wadephul fordern endlich „Rechtsstaatlichkeit“ in Albanien und die Erfüllung der EU und Berliner Forderungen auf Funktion des Staates.

Martin Henze: Reform des Katastrophenrechts, Scheitern des EU  Botschafter Soreca

Der Wahlbetrug, mit Hilfe der korrupten EU Banden, ist ein grosser Skandal der EU, mit Hilfe u.a. von Knnut Fleckenstein. und dann kam im nächsten Justiz Skandal der Super Verbrecher Endri Dokle frei, verwandt mit dem früherem Parlamentspräsidenten Naim Dokle, der Edi Rama und Fatos Nano ist, wegen Drogenschmuggel in 2000 zurücktreten musste. Mit der Betrügerin Ursula von der Leyen, Björn Seibert und Karin Suder, machen die Banden der EU weiter, im selben System, möglichst viel Geld zustehlen, wie in der Ukraine und in Mazedonien.  38 neue Verhaftungen darunter Bürgermeister, im Grundstücks Diebstahl und Bauschrott, Geldwäsche Betrug Geschäft der jeweiligen Regierungen, oder was sich so nennt.
Das Nationale Anti-Korruptionsbüro der Ukraine (NABU) wurde unter Präsident Obama eingerichtet, um gegen politische Gegner in der Ukraine zu ermitteln. NABU wird u. a. vom Europarat und der International Renaissance Foundation/Open Society finanziert und arbeitete eng mit der Soros-Stiftung ANTAC zusammen. „Das 2015 gegründete Nationale Antikorruptionsbüro der Ukraine (NABU) gilt als wichtiges Werkzeug“, schrieb Euractiv.de
…………………….

Johannes Hahn mit dem Gangster Georg Soros

CD Media‹ berichtet nun über die Geldwäsche von Hunderten Millionen Dollar vom Internationalen Währungsfonds durch die Poroschenko-Regierung, von denen etliche Millionen laut dem ukrainischen Ex-Geheimdienstagenten Wassili Prosorow dem Wahlkampf von Hillary Clinton zugutekamen. Während sich die Ermittlungen um den Ex-Präsidenten Poroschenko verdichten, fuhr am Wochenende laut ›CD Media‹ eine Lkw-Kolonne vor seiner Villa vor, um selbige leerzuräumen.

Schon 2016 meldete der EU-Rechnungshof, dass 11,2 Milliarden Euro EU-Gelder an die Ukraine geflossen seien, ohne dass irgendeine Rechenschaft darüber abgelegt wurde. Auch heute konnte die EU auf Anfrage des Deutschland Kuriers nicht sagen, welche Gelder in der Ukraine wohin fließen, sondern verwies auf eine Infografik aus dem Jahr 2018:……..

https://www.epochtimes.de/meinung/gastkommentar/112-milliarden-euro-eu-gelder-unauffindbar-schummel-schiff-schickt-agenten-zu-soros-ngos-

EU Commissioner for enlargement: Albania and Northern Macedonia should start EU accession negotiations

16/01/2020 11:12

Komisioneri i ri për zgjerimin, në një konferencë të përbashkët për mediat, me kryeministrin Rama ka thënë se shpreson shumë që negociatat të nisin përpara samitit të Zagrebit.

Henze i kthehet Komisionerit të Zgjerimit të BE: Reforma në drejtësinë shqiptare e autokratit Rama është një katastrofë

Martin Henze, këshilltari ekonomik pranë CDU, parti qeverisëse në Gjermani, ka reaguar lidhur me deklaratat që Komisioneri i Zgjerimit të BE, Olivér Várhelyi, ka bërë në një postim në Twitter, pas vizitës që zhvilloi sot në vendin tonë.

Henze i është përgjigjur Komisionerit Várhelyi duke u shprehur se “rezultatet e reformës në drejtësinë shqiptare të autokratit Rama janë një katastrofë. Tani është mjaft e nevojshme që kjo reformë të hetohet nga një komision hetimor se kush është i përfshirë.

Marrëveshja për reformën zgjedhore, Meta: Uroj të jetë fillimi i një dialogu strukturor e të qëndrueshëm për çështje të interesit të përbashkët

Komisioneri i Zgjerimit të BE-së: Shpërblim 28 mln euro për punët e arritura nga Shqipëria

Die Justiz ist vollkommen ausser Rand und Band in den letzten Jahren, seitdem die korrupten Banden aus Deutschland und EU das Sagen haben. Die Bande, kontrollierte obwohl in Haft, im Hochsicherheits Gefängnis, den Drogen Handel in Europa weiter. Strafreiheit, für Politik nahe Gangster, hat man von Deutschland kopiert, wo Deutschland ja eine Weisungs gebundene Mafia Klientel Politik hat, schlimmer wie in einer Bananen Republik.

Für wenig Geld, kann man in Albanien eine neue Identität kaufen, bei der korrupten und EU finanzierten Polizei und hier gab es ein Gutachten, das Endrit Dokle, depressiv ist.

Chaos aus Deutschland importiert mit der IRZ-Stiftung, einer „Camorra“ identischen Organisationen inkompetenden Banden, die Justiz auch in Albanien bringen wollen.

15 Waffen und ein Gericht sprach Ilir Bekon frei und der Skandal mit dem Kosovo Gangster: Lulzim Berisha

Die Mafia Richterin Enkeleda Kapedani: lässt den zu Lebenslanger Haft verurteilten Mörder: „Viktor Ymeri“ frei

Er war auch in Haft, wegen der Hinrichtung des Super Verbrechers: Edison Harizaj, dessen illegale Hotel Anlagen von der EU usw.. finanziert waren, was aber dort ebenso normal ist.

Enkelda Kapedani

Richterin: Enkeleda Kapedani

Eine dumme Frau, korrupte Richterin: Enkeleda Hoxha lässt auch noch Endrit Dokle frei

Enkelejda Hoxha, hat den Super Verbrecher Endirt Dokle freigelassen, verwandt mit Naim Dokle: Edi Rama Partner und früherer Parlamentspräsident unter Ilir Meta, der zur Super Bande e Durrezi mit dem Kosovaren Lulzim Berisha gehört.
Genoveva Ruiz Calavera der IOM, schwafelt nur noch herum, weil die Justiz Null Funktion hat! Studium von Philologie

Trotz Verbot des Verfassungsgerichtes, seine Lebenslange Strafe zu reduzieren und nicht der Erste Zug von Kriminellen rund um Edi Rama und der IRZ-Stiftung, die vollkommen korrupt ihren nächsten Auftritt hat.

Richterin Enkeleda Hoxha

Skandali/ Një gjyqtare e Krujës rrëzon Kushtetuesen dhe liron nga burgu Endrit Doklen e bandës së Durrësit

“Dokle vuan nga depresioni”/ Prokuroria boton “skandalin” e gjykatës për lirimin e të dënuarit

href=“https://boldnews.al/wp-content/uploads/2020/01/7331ec0cf5c5d03b37ba89c9523d5d96_L.jpg“>

Me argumenta të plota dhe shteruese për herë të parë, prokuroria e Krujës ka bërë një sqarim publik se pse nuk duhet të ishte liruar nga burgu i dënuari Endrit Dokle.

Së pari, prokuroria thotë se trupi gjykues është i paragjykuar në vendimin e dhënë për shkak të dhënies së një varg vendimesh favorizuese për të dënuarin nga i njëjti gjyqtar, çka sipas prokurorisë, nuk duhet të shqyrtonte çështjen. Për këtë, ka sjellë edhe raste të gjykatës së Strasburgut.

Së dyti, prokuroria ka marrë në shqyrtim vendimet unifikuese të Gjykatës së Lartë, për specifikimet e rasteve të veçanta për nxjerrjen nga burgu dhe uljen e dënimeve, këtu ku është mbëshetur gjykata.

Lirohet ish-numri dy i bandës së Durrësit Endrit Dokle, i cili ishte anëtari i fundit brenda në qeli. Gjyqtarja Enkelejda Hoxha vendosi sot që të pranonte kërkesën e avokatit për shuarjen e dënimit të përjetshëm duke e ulur në 25 vite, ndërsa më pas e ka liruar me kusht, 5 vite në shërbim prove (lexo ketu). Endrit Dokle u arrestua në vitin 2004 dhe u lirua pas 16 viteve burg, 4 vite u ulën nga amnistia që u njoh nga gjyqtarja Hoxha, ndërsa 5 vitet që mbetën nga 25 në total që u la përfundimisht (pas heqjes së dënimit përjetë), u konvertuan në shërbim prove.

Lirimi nga burgu i Endrit Dokles nuk ka qenë surprizë, pasi duket se ishte i projektuar mirë në kohë. Gjyqtarja e gjykatës së Krujës, Enkelejda Hoxha që i hoqi sot dënimin përjetë ka dhënë edhe tre vendime të tjera për Doklen. Pas dy vendimeve që i njohu uljen e 4 viteve burg nga amnistia, lëvizja kyçe për lirimin nga burgu të Dokles që ka qenë dënuar për grup të strukturuar kriminal dhe vrasje ishte kërkesa në shtator të vitit të kaluar për ndryshimin e vendit të vuajtjes së dënimit nga burgu i sigurisë së lartë në Fushë Krujë në një burg të sigurisë së zakonshme. Kërkesa e tij u pranua po nga gjyqtarja Enkelejda Hoxha.

Vendosi pranimin e kërkesës së kërkuesit Endrit Dokle, ndryshimin e llojit të sigurisë së burgut për kërkuesin Endrit Dokle nga burg i sigurisë së lartë në një burg të sigurisë së zakonshme, ngarkohet drejtoria e përgjithshme e burgjeve Tirane për zbatimin e këtij vendimi, shpenzimet gjyqësore sikur janë bërë, kundër këtij vendimi mund të bëhet ankim në gjykatën e apelit Tiranë sipas ligjit duke filluar nga e nesërmja e shpalljes se këtij vendimi. U shpall në Krujë sot me date 20.09.2019“ ishte vendimi i shtatorit të vitit 2019.

Gjyqtarja Enkelejda Hoxha

Lëvizja ishte vendimtare, pasi sipas gazetarit të Shqiptarja.com Elton Qyno në momentin që ndryshon vuajtjen e dënimit nga burgu i sigurisë së lartë në të zakonshëm, i dënuari mund të bëjë kërkesa për ulje dënimi dhe kur pjesën dërrmuese të dënimit e ke kryer, gjykata mund të pranojë kërkesën. Dhe kështu ndodhi. Menjëherë pas vendimit, pra ndryshimin e vendit të vuajtjes së dënimit, në tetor po të vitit 2019, Dokle depozitoi një kërkesë për lirim me kusht, pasi sipas avokatit pjesën më të madhe të dënimit maksimal 25 vite, e ka shlyer duke kërkuar më pas shuarjen e dënimit përjetë që dha gjykata e Lartë në 2014 dhe që e la fuqi edhe Gjykata Kushteteuse në 2017 (lexo ketu).

https://shqiptarja.com/lajm/lirohet-ishkreu-i-bandes-se-durresit-endrit-dokle?r=kh1

Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

Albanien ist das Paradebeispiel für ein Chaos-Land in Gangsterhand