Bashkim Haxhia,verhaftet

Verwandt mit Lulizm Berisha,SOKOL.KOCIO,.Verbrecher IMPERIUM

 

Lokale und Hotels haben die Banden an der Küste, über 30.000 illegale Bauten, heute 40.000 illegale Bauten, Hotels an der Küste. Und auch von der TUI vermarktet, die grössten SChwerverbrecher Hotels und Anlagen der Prominenz

Durres. Überall wurden in den Küsten Hotels und Lokalen Fleisch illegalen Schlachtungen entdeckt

Landräuberei vor allem in Durres, wo die Weltbank, mit Deutschen Consults, Phantom Betrugs Consults, KfW EU, schlimmer wie die Taliban

Heute Alles von Verbrecher Clans besetzt, was 1991 begann, inklusive illegaler Bauten in und am Antiken Theater! 72 -Fotos, das neueste wohl um 1995

Normal Zustand in Albanien: Verurteilt zu Lebenslanger Haft, läuft natürlich Frei herum, eng mit dem Bürgermeister Vangjush Dako verbunden seit 20 Jahren und der „Bande e Durrezi“, des Kosovaren Lulzim Berisha.

Plaurent Dervishaj

Ein Attentat vor 2 Tagen, mit 45 Kugel, aber die hatten gepanzerte Autos, wie so oft in Shiakl

Uralte Verbrecher Kartelle aus dem Kosovo, welche vor über 15 Jahren schon Vangjush Dako, Edi Rama, Fatos Nano finanzierten. Über 10 Jahre von Interpol gesucht, fährt frei herum, wie andere Mörder, Drogen Bosse, die gesucht werden. siehe auch:
Edison Harizaj: Auftragskiller von „Shullazi“ in Durres, und der EU Botschafter spricht Klartext

Plarent Dervishaj
Interpol Haft Befehl für „Plarent Dervishaj“

Auf der Interpol Liste, in dei USA geflohen dort gesucht, und nun wurde in Shiak, auf den Verwandten Plarent Dervishi, ein Attentat verübt, wo nur die gepanzerte Scheibe einen Erfolg verhinderte. Im Auto ebenos der Interne Kreis von Lulzim Berisha: Julian Mecajt, beide organisierten den Drogen Handel im Auftrage von Lulzim Berisha, den er aus dem Gefängnis, weiter leitete, wie andere Verbrecher. Erinnert an das Attentat gegen Dash Gjoka, der ebenso mit gepanzerter Limousine herumfuhr vor 2 Jahren. Getönte Scheiben hinten, seit 1998 per Gesetz verboten, Landrover: Markenzeichen der kriminellen Clans, kann ungehindert herumfahren

Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

Video- Ekskluzive/ Ja si u qëlluan me 2 kallashë Plaurent Dervishaj e Jul Meçaj! Pranga shokut të tyre Bashkim Haxhia

Dy persona të armatosur me automatikë kallashnikovë dhe që në kokë mbanin kapele të bardhë dhe të zezë, kanë qëlluar me breshëri mbi 45 plumba, në drejtim të dy anëtarëve të bandës së Durrësit, Plaurent Dervishaj dhe Julian Meçaj. Dervishaj njihet si mik i Emiljano Shullazit dhe Lulzim Berishës, por kohët e fundit marëdhëniet e tyre shoqërore janë ftohur. Të dy atentatorët që dyshohet të jenë kontrktuar nga dikush tjetër, kanë survejuar makinën e objektivit të tyre, pasi kishin marë informacion mbi lëvizjet e Plaurent Dervishaj, i cili ndodhej në atë vend, pasi kishte shkuar për të parë një sipërfaqe toke, që mendohet se e ka blerë në atë zonë. Autorët që kanë qënë tre, dy qitësa dhe një shofer, i kanë zënë pritë makinës “Range Rover”, dhe pasi kanë dalë nga një automjet luksoz tip BMW seria 5, kanë qëlluar me breshëri automatiku.

Njëri nga autorët, ai me kapele të zezë, ka dalë plotësisht nga makina dhe është pozicionuar buzë një muri, ndërsa tjetri që mban një kapele të bardhë në kokë, ka qëlluar duke u pozicionuar nga dera e BMW. Po të shihen me vëmëndje pamjet filmike, duke qartë se personi që qëllon i pari është, pikërisht personi me kapele të bardhë, i cili lëshon disa plumba në drejtim të shoferit Julian Meçeaj. Por automatiku i tij bllokohet dhe nëse shihet me vëmëndje video, ai duket qartë që nuk qëllon më, por mundohet të rimbushë kallashin, duke lëvizur shulin e armës. Plani ka qënë i qartë, personi me kapele të bardhë të qëllonte në drejtim të Julian Meçes, ndërsa personi me kapele të zezë të qëllonte në drejtim të Plaurent Dervishaj, duke mos i dhënë asnjë mundësi reagimi të dyve. Por plumbat e parë janë nxjerë nga atentatori nr.1, cili kishte për detyrë të qëllonte Julian Meçe.

……..

Plaurent Dervishaj dhe Range -Rover-i me shenjat e plumbave

Meçaj dhe Dervishaj kanë reaguar menjëherë ndaj krismave të para, duke u strukur poshtë kroskotit të “Range Rover”. Ndërsa miku i tyre Bashkim Haxhia, që ndodhej në sediljen e pasme, ka dalë nga automjete dhe ka qëndruar për disa sekonda i fshehur pas murrit. Sapo dy autorët kanë ndaluar zjarrin me dy automatikë AK 47, i vetmi që ka reaguar ka qënë Bashkim Haxhia, i cili del nga pozicionimi tek murri dhe pozicionohet nga pas makinës “Range Rover” dhe më pas vrapon me një pistoletë në dorë, në ndjekje të makinës tip BMW, prej nga qëlluan dy autorët. Kapja e tij nga kamerat e sigurisë me një pistoletë në dorë, ka bërë që policia e Durrësit të arrestojë Bashkim Haxhinë, për akuzën e “Mbajtjes pa lejë të armëve luftarake”. Në këtë atentat Haxhia nuk ka marë asnjë plumb. Bashkim Haxhia, është ekstraduar disa vite më parë nga Italia, pasi në Shqipëri ishte dënuar me 20 vite burgim i akuzuar për vrasje, katër rrëmbime personi dhe grabitje.

Bashkim Haxhia akuzohej nga drejtësia shqiptare  për bashkëpunim në serialin e përgjakshëm të vrasjes së pesë personave brenda 24-orëve, ndodhur në qershor 1997 në Durrës. Pasi është arrestuar kohë më parë në Milano, Bashkim Haxhia u ekstradua nga agjentët italianë të Interpolit. Haxhia është hetuar për disa krime të kryera në vendin fqinj, si shpërndarje droge dhe trafik prostitucioni. Bashkim Haxhia është dënuar me 20 vjet burg nga Gjykata e Apelit të Elbasanit, së bashku me Astrit Gjepalin, i cilësuar si kapo i bandës, Naim Qerimin dhe Mirush Jarecin, anëtarë të grupit

https://shqiptarja.com/lajm/video-ekskluzive-ja-si-u-qelluan-me-2-kallashe-plarent-dervishaj-e-jul-mecaj-pranga-shokut-te-tyre-bashkim-haxhia?r=kh1