RAI Italien berichtet, das in Edi Rama’s Drogen Staat, die Cannabis Produktion um 1.200 % erhöht wurde

 

Edi Rama

Kommentar: Forciert Freie Fahrt mit erfundenen Fortschritten, für Mörder, Drogen Exporte, in diesem Interview. Real steht Albanien schlechter da, mit einer Mafiösen Justiz, auch die Polizei unverändert und keine Institution funktioniert, wo Landräuberei für Geldwäsche und Dokumenten Fälschung, krimineller Staatsinstitionen System ist. Weit hinter 2005, 2000, 2013 oder 1996 steht man.
Langzeit Partner bei Betrug, mit Edi Rama: „Fatmir Kuci“ erhält neue Staatsaufträge, mit Phantom Firmen

Edi und Olsi Rama, mit dem Top Verbrecher: Tom Doshi

January 31, 2020 17:46

Denoncimi i medias italiane. Vasili: Alarm kombëtar! Është rritur me 12 herë mbjellja e hashashit (VIDEO)

27/01/2020 22:01 Aktualitet,

KRYESORE Televizioni italian “RAI 3” ka transmetuar sot një kronikë që flet për rritjen e sasisë së kanabisit të mbjellë gjatë vitit që lamë pas në Shqipëri. Lidhur me këtë njoftim shqetësues të medias italiane ka reaguar nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili. Në një shënim në Facebook, Vasili shprehet se shifrat e publikuar nga media e njohur italiane janë një alarm kombëtar që duhet të vënë në lëvizje gjithë institucionet. “Televizioni Shtetëror Italian RAI 3 denoncoi sot publikisht rritjen tragjike, eksponenciale te kultivimit të drogës me1200 % vitin e fundit ne krahasim me një vit më parë. Edi Rama dhe qeveria e tij nuk lufton aspak, por shfrytëzon dhe mbështet mbjelljen masive të drogës për të mbajtur pushtetin”,- shprehet Vasili. Reagimi i plotë i Petrit Vasilit në Facebook: “Alarm Kombëtar!! Denoncimi i RAI 3: “Rritet 1200% ose 12 herë mbjellja e kanabisit”!(VIDEO). Televizioni Shtetëror Italian RAI 3 denoncoi sot publikisht rritjen tragjike, eksponenciale te kultivimit të drogës me1200 % vitin e fundit ne krahasim me një vit më parë. Edi Rama dhe qeveria e tij nuk lufton aspak, por shfrytëzon dhe mbështet mbjelljen masive të drogës për të mbajtur pushtetin. Rama dhe Lleshaj janë thjesht dy mashtruese kur flasin për drogën. Të vërtetat për drogën i di gjithë Europa dhe bota. Edi Rama është vetëm ai që pengon dhe izolon Shqipërinë nga Europa dhe e ka shndërruar në narkoqeverisje rilindjen. Shiheni VIDEON transmetuar sot ne edicionin e lajmeve te ores 19.00 nga RAI 3”.

Tags: Petrit Vasili https://kohajone.com/denoncimi-i-medias-italiane-vasili-alarm-kombetar
Der verurteilt Ikonen Schmuggler: Gjergji Thimio, beschuldigt Edi Rama, des Schmuggels gestohlener Kirchengüter in Frankreich

Die EU Dezentralisierungs Mafia, mit „Aufforstungs“ Programmen, wo nur Gelder gestohlen werden

Das vollständige Versagen von der EU und Deutschland, wird in diesem selbst gestriketen HAZ Artikel klar, einem ebenso wie Albanien ruinierten Bundesland in Deutschland. Einziges Programm aus Deutschland, die Entsendung von Idioten, seit Rot-Grün kam Ende 1998, und Hannover ist Heimat der übelsten Gangs rund um die Ehefrau von Ilir Meta, wie Skenderie und Co.

Der Schmuggel aus albanischen Bergdörfern in die EU ist die Haupteinnahmequelle der albanischen Mafia. Richter, Staatsanwälte und Polizisten haben die Netzwerke gewähren lassen – mehr noch: albanische Behörden sind selbst oft Teil des Organisierten Verbrechens. Doch damit soll nun Schluss sein.

Mit Hilfe und Druck aus der EU könnte Albanien die Kurve kriegen

„Die Mehrheit der Auswanderer stammt aus der albanischen Mittelschicht – sie gehen nicht, weil sie arm sind, sondern weil sie kein Vertrauen in Staat und Gesellschaft hier haben“, sagt Jonila Godole, Leiterin des Instituts für Demokratie, Medien und Kultur in Tirana. Godole lehrt an der Universität zur kommunistischen Vergangenheit des Landes. „Meine Studenten wollen nach dem Abschluss auswandern – außer, die EU startet die Beitrittsgespräche mit Albanien, das würde viele von ihnen hier halten“, sagt sie. Die EU-Perspektive wäre ein Motor für mehr Demokratie im Land, allein sei dessen Elite dazu nicht imstande. Es gehe nicht darum, schnell EU-Mitglied zu werden, sagt Godole. „Wir hoffen, dass mit Beginn der Gespräche die Kontrolle auf Politik und Justiz zunimmt – durch die EU.“

Von Marina Kormbaki/RND

gefälschter Lizensen für Waldbenutzung, Mafia Bürgermeister wie Vangjush Dako, die Dezentralisierung Programme der EU die korrupte EU Justiz  Missioin er IRZ-Stiftung. Alles wird zerstört in Albanien und sogar Eichen Wälder abgeholzt, wo 65 % der Wälder in Albanien schon zerstört sind. Bei Manze dem US Terroristen Camp der MEK Terroristen diesmal Wild West Zustände, wie überall in Albanien.

Die EU, KfW Mafia finanziert das Desaster das die Wälder und Vogel Kolonien zerstört werden

 

Motor der Zerstörung: korrupte und dumme Deutsche Minister, wie Barbar Hendricks, die sich mit dem Umwelt, Wald Minister Lefter KOkA traf, um Millionen zustehlen, wo Lefter Koka einschlägig bekannt ist auch bei wikileaks, als wohl kriminellste Familie von Albanien, eine Grundvoraussetzung, für die Deutsche Politik Mafia rund um Steinmeier, Partner der Deutschen zu werden.

Gangster und der Lesben Club der SPD HIrnlosen:
Lefter Koka, Barbara Hendrickshttps://wikileaks.org/plusd/cables/09TIRANA552_a.html

Law Breakers Turned Law Makers —————————— 2. (C) Some of the more noteworthy MPs with ties to organized crime are: — Tom Doshi: An SP MP from Shkoder, Doshi, singled out in the Human Rights Report for physically assaulting a journalist in the Sheraton Hotel, was a key figure in financing SP electoral efforts. He is known as the richest MP, with a declared fortune of more than $15 million and is also suspected of trafficking narcotics. Doshi served in the previous parliament as a DP MP, before switching sides to the SP shortly before the election. — Lefter Koka: Representing LSI from Durres, Koka is a member of perhaps the most notorious organized crime family in Albania, with ties to narcotics and human trafficking and other illicit activities. — Sokol Oldashi: Olldashi, the current Minister of Public Works, Transport, and Telecommunication and DP MP from Fier, is suspected of smuggling goods and narcotics. Circumstantial evidence links Olldashi and Fatmir Kajolli in Fier to Minister of Justice Enkelejd Alibeaj in a scheme to release prisoners from jails to act as electoral bullies. — Lulzim Basha: According to one SP source, FM Basha, who represents the DP in Elbasan, was involved in facilitating the release from prison of a notorious criminal in Elbasan in return for support from the criminal’s family. Relatives of the criminal promised to „organize“ people in Elbasan to support Basha. The criminal was released on June 29, the day after the elections.

https://wikileaks.org/plusd/cables/09TIRANA552_a.html

Erpressungs Kartelle der korrupten Institutionen, Klientel Politik, das Deutsche Betrugs Modell der Ursula von der Leyen, BMZ wurde kopiert.

Die US finanzierten kurdischen MEK Terroristen und die EU klatscht Beifall

 

Currila Wasserwerke, Kazazi Agim Hoxha Mafia zerstört die Zone Touristik in 2012

Vetëm pak kilometra larg nga Tirana dhe Durrësi, kurora e vetme që ka ngelur e gjelbër po pritet përditë. <em>Fiks Fare</em> i rikthehet masakrës në pyjet shqiptare. Banorë të zonës, në fshatin Shkafane në Ishëm të Durrësit, u ankuan se po priten pemë të mëdha me lis, shkozë dhe pishë. Deri më tani, përpos denoncimeve në Policinë e Manzës dhe atë Pyjore, masakra nuk është ndalur.

Një banore, e cila donte të ruante anonimatin tha se banorë të zonës, por edhe persona të tjerë, shkojnë në mal me gomarë, mushka, kuaj e madje zetorë dhe presin pyllin.

Fiksi siguroi edhe pamjet filmike të disa bizneseve në atë zonë, ku janë të regjistruara pamjet e datës 27 shtator 2018, ku në orën 18.30 kalon një zetor i mbushur plot me lëndë drusore në rrugën nacionale në Manzë. Tre minuta më pas, në të njëjtin vend kalon edhe një patrullë policie. Banorët pohojnë se, në asnjë rast, policia nuk ka ndaluar këto mjete, por vetëm sa i shoqëron.

Pas denoncimit, gazetarët e Fiksit shkuan në një ekonomi pyjore, ku në pak metra katrorë, janë prerë disa pemë të mëdha me lis dhe shkozë. Në pamje duket qartë se bëhet fjalë për pemë të mëdha dhe jo të vogla, ndërsa prerjet janë të reja, të ditëve të fundit. Në zonë janë dhe disa trungje të vegjël, të bërë gati.

Gazetarët nisen në një tjetër zonë të pyllëzuar, ku rrugës takojnë edhe tre individë, dy gra dhe një burrë, të cilët i kanë mbushur gomerët me dru në mal. Gratë thonë se kanë prerë vetëm më sëpatë dhe ata që presin me motosharrë janë shumë larg. Sipas saj, ata presin në mëngjes herët.

Fiksi shkoi edhe në Policinë Pyjore në Durrës, ku shefi Artan Greva, thotë se situata në atë zonë është problematike madje janë gjobitur disa individë për prerje pylli. Ai tregon se pylli kontrollohet nga bashkia, e cila duhet të vendosë edhe roje. Nëse konstatohet se ka prerje nga banorët, gjobiten banorët. Ai vijon se, nëse nuk kapen banorët dhe konstatohet se ka prerje, atëherë mbajnë përgjegjësi rojet.

Greva pohon se ka një dokument dhe ia ka çuar edhe drejtorit për autorizim. Sipas tij, autorizimi për kontroll jepet nga titullari. Nëse nuk gjendet titullari, nuk mund të ndërhyjnë. Por, në një bisedë tjetër, ai thotë se drejtori i mëparshëm i pyjores nuk i ka firmosur disa autorizime për marrjen e masave ndaj atyre qe prisnin pyllin, pasi i ka mbyllur me çështje politike, me shok apo me miq.
<a href=“http://www.gazetadita.al/durres-masakrohet-pylli-policia-shoqeron-makinat-me-dru/“>http://www.gazetadita.al/durres-masakrohet-pylli-policia-shoqeron-makinat-me-dru/</a&gt;
</div>