Das Versagen eines Staates, wenn Idioten Polizei Chefs werden. Das Mafia Boots Desaster in Albanien

Nach dem Tot eine 7 JÄhrigen Mädchen, weil ein Mafia Polizei Kommissar mit Vollgas am Strand entlang fuhr, bei Himari. Wurden alle illegalen Boote beschlagnahmt, jede Abfahrt der illegalen Molen und Häfen untersagt.

Niemand hat Bootsgenehmigungen, reine Mafia Clans, die an der Küste illegale Bars, Hotels, Molen errichteten. Alle Probleme, waren 2004 im Detail bekannt.

Man that Killed Seven-Year-Old Swimmer Was Driving at ‘Hellish Speed’

The father of the seven-year-old girl that was killed by a boat in Himara last weekend told investigators that the boat, driven by off-duty policeman Arjan Tase was driven at a „hellish speed“. The prosecutor’s file has been seen by Euronews, who published some extracts of his testimony. He said he was…

Nun soll die Küsten Agentur zuständig sein, viele Jahre die Grenzpolizei, oder die Mafia Rathäuser. Noch nie hat etwas funktioniert in Albanien

siehe auch. Diese Banditen, finanzierten überall den Wahlkampf von Edi Rama, mit viel Erpressung

Die Mafia Familie „Kokedhima“ greift ausländische Touristen an, welche das „Panorama“ Lokal in der Bucht von Borsh besuchtenAugust 16, 2019In „Politik Mafiosi“

Report TV siguron dosjen, zbardhet dëshmia e babait të Jonadës që u godit për vdekje nga skafi në Himarë: Hyri me shpejtësi skëterrë e më ndau me vajzën

Ein Kind wurde tot gefahren, wo 300 Meter Abstand von der Küste, lizensierte Boote haben müssen. Die Probleme sind uralt

Ein krimineller Ex-Polizei Chef von Himari, war diesmal der Täter, er konnte in den Polizeidienst zurückkehren, obwohl als Drogen Boss bekannt. Er fuhr mit einem illegalem Schnellboot an Strand vorbei, tötete das Kind

Schatten des mörderischen Polizisten/ Er war nach Drogenermittlungen zur Polizei zurückgekehrt 08.03.2022 19:33 Autor Arjan Tase Wieder vor der Justiz gehörte Arjan Tase, der den Rang eines Kommissars innehatte, zu den Favoriten, die, obwohl er anderer Verbrechen beschuldigt wurde, leicht an die Spitze seiner Karriere aufstiegen.

Bllokohen mjetet lundruese/ Nga Velipoja në Ksamil 130 jet ski, skafe dhe gomone

03/08 19:40

Berufs Krimineller: Arjan Tase Polizist

5 Gusht, 17:30 | Përditësimi i fundit: 20:18

Vlorë, pronarët e mjeteve lundruese në protestë: Bllokohen pa arsye për shkak të një aksidenti, po na lënë pa bukë! Policia Kufitare: Do i verifikojmë dhe do dilni në lundrim

Protesta e pronarëve të mjeteve lundruese/ Efektivi i Kufirit: Po vijnë përfaqësues të lartë, do u kontrollojnë dokumentet e do dilni në lundrim

Pas protestës së pronarëve të mjeteve lundruese, një efektiv i policisë kufitare duke i thënë se do vijnë përfaqësues të lartë të policisë kufitare në vendqëndrimin e porteve dhe do t’i lejojnë mjetet lundruese që pas kontrolleve të dokumentacionit të dalin në det. Më pas i sqaron dhe rregullat që duhet të ndjekin dhe nuk duhet ti shkelin.

„Do kini parasysh zbatimin e rregullave të lundrimit. Kush është me licensë, edhe ata për familjarë, duhet t’ia jepni qytetarit që ta kontrollojë policia. Në rast se ka 1 person mbi kapacitetin e mjetit, mjeti do bllokohet. Do keni paraysysh hyrjen dhe daljen në korridore. Jeni dëshmitarë çfarë ndodhi prandaj duhet marrë masa. Ata që nuk i kanë dorëzuar dokumentet, të bëjnë fotokopje se për çerek ore besojnë vijnë ata“, tha efektivi.

Ora 09:37

Bllokimi i mjeteve lundruese në Vlorë, protestuesi me letra angleze: S’ka roje bregdetare, është e rrezikshme! Incidentet ndodhin kudo, por të tjerët vijojnë punën

1659774609_anglezi.JPG

Në mesin e protestuesve për bllokimin e mjeteve lundruese në Vlorë ishte një shqiptar me letra angleze që sqaronte se i ka të gjitha dokumentet dhe për 5 ditë do të largohet nga vendi. Ai sqaroi se incidentet ndodhin kudo por të tjerët vijojnë punën.

“Jam me flamur anglez, me pasaportë angleze e dokumente angleze. Shkova dje me familjen, s’më lanë të hyja në Triport. Më thanë s’lejohet. Verifikoi dokumentat, patentën e kam angleze, unë 5 ditë jam, do iki të premten. Incidente ndodhin në çdo vend të botës dhe të gjithë të tjerët vijojnë punën. Jam dakord që të mos lejohen skafet pranë bregdetit se unë dal gjithmonë me familjen. Është e rrezikshme, s’ka as roje bregdetare. Nëse ndodh diçka, kush e ndihmon moshatarin. Më lejo vendin ku do ankorohem”, tha anglezi.

Ora 09:35

Pronarët e mjeteve lundruese: Bllokimi na penalizon, duhet të ikim në punë se kemi kredi! Nuk mund të lëmë fëmijët pa ushqyer vetëm prej një vrasje

Pronarët e mjeteve lundruese në Vlorë kanë dalë në protestë për shkak të bllokimit të lëvizjes pas tragjedisë që ndodhi në plazhin e Potamit, ku gomonia e drejtuar nga Arjan Tase përplasi për vdekje 7-vjeçaren Jonada Avdia. Pas ngjarjes së rëndë, Policia Kufitare është në aksion për ndalimin e mjeteve lundruese dhe prej 3 ditësh nuk mund të dalin në det, ndonëse thonë se i kanë të gjithë dokumentacionet. Protestuesit thonë se nuk mund të ndodhë kështu pasi kanë nevojë për të ardhura dhe gjithçka marrin nga sezoni veror, e përdorin për të kaluar vitin. Ata kërkojnë që të gjobiten ose t’i sekuestrohen mjetet në rast se kapen me shkelje.

12 Gedanken zu „Das Versagen eines Staates, wenn Idioten Polizei Chefs werden. Das Mafia Boots Desaster in Albanien“

 1. der Polizei Chef Arjan Tase, bleibt in Haft

  Kronikë
  Përplasi për vdekje 7-vjeçaren, lihet në burg Arjan Tase! Dëshmia në gjykatë: Nëse do rrotulloja skafin në anën tjetër, do vrisja familjen time

  Gjykata e Vlorës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Arjan Tasen, i akuzuar për vrasjen e 7-vjeçares Jonada Avdia teksa drejtonte gomonen në plazhin e Potamit në Himarë. Në seancën gjyqësore, Tase nuk kundërshtoi masën e sigurisë. Ai tha se nuk donte të ndodhte, por nëse do të rrotullonte skafin në anën e kundërt, mund të kishte vrarë familjen e tij pasi në det ishte gruaja me djalin e madh dhe motra më dy fëmijët.

  Arjan Tase i kërkon ngushëllon familjen e 7-vjeçares dhe i kërkon falje policisë

  https://shqiptarja.com/lajm/pronaret-dhe-administratoret-e-mjeteve-lundruese-proteste-ne-vlore-po-bllokohen-pa-arsye-per-shkak-te-nje-aksidenti

  Gefällt mir

 2. 200 Boote wurden inzwischen beschlagnahmt

  Mehrere Tage lang wird die Operation entlang der gesamten Küste von Velipoja bis Ksamil fortgesetzt, um die Sicherheitsparameter an den Stränden zu erhöhen. Während der 4-tägigen Operation wurden etwa 200 Wasserfahrzeuge und Unterhaltungsfahrzeuge, davon 125 Jetskis und 75 Beiboote und kleine Boote, zur Überprüfung der Dokumentation eskortiert.

  Gefällt mir

 3. Kommissar Arjan Tase, hat keine Qualifikation für den Posten, die Polizei Akademie wurde abgeschafft
  “Everything speaks of a state crime. The boat was legally prohibited from being used. The boatman was unlicensed to operate the boat. The author, Arjan Tase, was reinstated in the police force by two ministers, although he did not meet any conditions for his reinstatement, apart from his ties to the two ministers,” said Berisha.

  He further added: “Great efforts have been made to hide the traces of the crime. Not only did the author try to leave the scene, but the cameras that recorded the crime scene have disappeared. They are criminals just like Tase, they immediately took the cameras and destroyed them, but there were many witnesses here. On this occasion, I ask PM Rama to immediately dismiss the two ministers, who are absolutely responsible for the drama that happened in Potam.

  Verwandten Posten, von Cuci, die stellv. Tourismusministerin, eine dumme Georg Soros Kuh, ohne Ausbildung wurde zur Show entlassen

  U shkarkua nga posti në Ministri, reagon Çuçi: Falenderoj Ramën që pranoi lirimin nga detyra pas kërkesës sime
  09/08/2022 19:20

  Ornela Çuçi, ish zëvendëse e Ministrisë së Turizmit, e cila u shkarkua nga detyra, ka reaguar në rrjetet sociale duke treguar se ishte kërkesa e saj.

  Ajo shkruan se i është mirënjohëse kryeministrit Rama, teksa e falenderon atë që ka pranuar lirimin e saj nga detyra nga shërbimi në Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit.

  Çuçi shkruan se 5 vitet e saj në ministri ishin intensive dhe një eksperiencë e jashtëzakonshme ku pati mundësinë të tregonte kopetencë, përgjegjësi dhe profesionalizëm.

  Reagimi i Ornela Çuçit:
  https://top-channel.tv/english/dp-head-on-potami-tragedy-pm-rama-to-dismiss-the-2-ministers-cuci-a-member-of-the-traffickers-association/

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s