Genc Pollo, Profi Gangster der KAS, CDU, von James Traficent jun.

Eng mit dem verurteilten US Kongress Abgeordneten. James Traficant und Georg Soros verbunden.

Ermittlungen gegen Genc Pollo wurden gestartet, der beim König Schloss in Durres, eine grosse illegale Villa baute 1996, die in 1997 geplündert und zerstört wurde und auch Kokain Import, über teure US SUV startete nach Albanien, als Neues Modell, Hauptsache Geldwäsche System ist im Kosovo und ebenso die KAS, CDU Ganoven waren sehr behilflich. Organisierte für KAS Verbrecher, Fake Werk Shop und auch diesen Gelddiebstahl. Er organisierte weitere Grundstücks Räubereien dort, für Gangster, wo der Hasani (Hasanbeliu) Clan, sogar einen Teil der dortigen Militär Kommando Stelle bebaute, gestohlene Steyr Militärs dort unterbrachte und für Baufirmen benutzte

https://www.startpage.com/av/proxy-image?piurl=https%3A%2F%2Fwww.kas.de%2Fdocuments%2F252038%2F253255%2F7_media_object_file_19661.jpg%2F29d75636-85f6-6e18-7ca5-f13b1c6db53c%3Fversion%3D1.0%26t%3D1539632072039&sp=1637482089Tecb31f15c984b9b3f28b1def686ee857f5dfb396481732c7858671c4da867ff4
KAS Treffen, für reinen Mafia Betrug

Genc Pollo, ist natürlich Christ, spricht Deutsch, eine Negativ Person schon 1994

James Traficant

James Traficant 105th Congress 1997.jpg
James Traficant jun.

Incarceration

Traficant entered the Federal Correctional Institution, Allenwood Low, on August 6, 2002,[23] with the Federal Bureau of Prisons ID # 31213-060.[24] He served his first seventeen months at Allenwood. He said that he was put in solitary confinement shortly after his arrival for incitement to riot after he told a guard, „People can’t hear you. Speak up.“[25] During the seven years of his incarceration, Traficant refused any visitors, saying that he didn’t want anyone to see him. He was released on September 2, 2009, at age 68, and was subject to three years of probation.[26]

While in prison, Traficant received support from neo-Nazi David Duke, who urged visitors to his personal website to donate to his personal fund.

On November 2, 2009, a column by Traficant in the American Free Press continued his defense of the accused concentration camp guard John Demjanjuk.[30] Michael Collins Piper defended Traficant against his accusers.[27]

 Genc Pollo, lidhje me Soros, pastron qindra mijëra euro në Kosovë; në Tiranë lufton krah Berishës kundër SHBA

20/11/2021 ne Anti-Mafia, Kryesore A A  Genc Pollo, lidhje me Soros, pastron qindra mijëra euro në Kosovë; në Tiranë lufton krah Berishës kundër SHBA

Genc Pollo sot duhet të ishte marrë i pandehur nga SPAK, pasi bashkë me motrën e tij, është kapur duke pastruar të paktën 350 mijë euro, si pjesë e një skeme qarkullimi parash prej 16 milionë euro në Qipro, Azerbajxhan dhe Kosovë, bashkë me Albert Xhanin.

Është pjesë e tentakulave të George Soros, pastron qindra mijëra euro në Kosovë, ndërkohë që në Tiranë është rreshtuar në frontin e Sali Berishës dhe Ilir Metës kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Genc Pollo, mit Soros verbunden, wäscht Hunderttausende Euro im Kosovo; in Tirana kämpft an der Seite von Berisha gegen die USA 20.11.2021

 Ky është personazhi paradoksal dhe kontrovers, Genc Pollo, i njohur edhe si ‘Kuqoja’ i PD-së dhe bandilli i një ish-eurodeputeteje të moshuar, e cila del me deklarata luftarake sa herë është në hall Sali Berisha.

 “Kuqoja” ka qenë  ministër i qeverisë së Sali Berishës për Arsimin, të cilin e bëri ‘çorbë’, dhe më vonë i Teknologjisë, ku luftoi me Sokol Olldashin për tenderin e fibrave optike, pasi u akuzua se kishte marrë 1.2 milionë euro kapar.

Genc Pollo sot duhet të ishte marrë i pandehur nga SPAK, pasi bashkë me motrën e tij, është kapur duke pastruar të paktën 350 mijë euro, si pjesë e një skeme qarkullimi parash prej 16 milionë euro në Qipro, Azerbajxhan dhe Kosovë, bashkë me Albert Xhanin.

Pollo, i cili rezulton i varfër me letra në Shqipëri, qarkullon qindra mijëra euro jashtë vendit, duke investuar në biznese, aksione të cilat thotë se ia kanë falur.

Duket e habitshme, sfiduese dhe e rëndë se si ende SPAK nuk ka urdhuruar arrestimin e Genc Pollos, pasi është kapur në flagrancë duke pastruar të paktën 350 mijë euro. Ndoshta frika nga arrestimi ka bërë që Genc Pollo t’i bashkohet Foltores së Sali Berishës dhe Ilir Metës në luftën kundër SHBA, por edhe si bunker për t’u mbrojtur nga veprimi i drejtësisë. https://pamfleti.net/genc-pollo-lidhje-me-soros-pastron-qindra-mijera-euro-ne-kosove-ne-tirane-lufton-krah-berishes-kunder-shba/