Vergiftetes Trinkwasser in Kruje, bei einer neuen Trinkwasser Versorgung

Hunderte von Kranken in Kruje, die das verseuchte Wasser tranken.
Die Betrugs Infrastruktur Projekte der Deutschen, inklusi8ve Architektur Büros, waren dort. Müll Entsorungsanlage der Deutschen, schon vor 14 Jahren, Alles Mafia Betrugs Geschäfte, wie überall, was mit Berlinwasser, PPP Projekten begann

Helmimi nga uji i pijshëm në Krujë, mbi 370 qytetarë në urgjencë, mes tyre 70 fëmijë! Del analiza e Ujësjellësit: U konstatua prezencë e amoniakut mbi normë! Mos pini ujin e mbetur në depozita

Übersetzungsergebnisse

Helmimi nga uji i pijshëm në Krujë, mbi 370 qytetarë në urgjencë, mes tyre 70 fëmijë! Del analiza e Ujësjellësit: U konstatua prezencë e amoniakut mbi normë! Mos pini ujin e mbetur në depozitaTeksa nuk dihet ende shkaku i helmimit, numri i pacientëve të paraqitur në spitalin e Krujës për të kërkuar ndihmë shëndetësore ka shkuar në rreth 370, me stë cilëve 70 fëmijë. Kjo u bë me dije nga drejtoresha e spitalit, Yllka Sheta, e cila u shpreh se kjo situatë ka filluar që të dielën në mëngjes. Ndërkohë, një pacienti i shtruar në spitalin thotë se kjo është situatë e përsëritur, pasi  të njëjtat simptoma helmimi kanë patur edhe 3 muaj me parë.

https://www.youtube.com/embed/tLGdd6c-qFM Arsen RustaJulian Shota

26 Tetor, 09:45 | Përditesimi i fundit: 26 Tetor, 17:52

Nga mëngjesi i së dielës e deri më tani, numri i pacientëve të paraqitur në urgjencën e Krujës, me simptoma helmimi, ka shkuar në mbi 370, mes të cilëve 70 fëmijë. Aktualisht të shtruar në spitalin e Krujës ndodhen ende 30 pacientë, që po marin mjekimin. Dyshime janë se helmimi është shkaktuar nga uji i pijshëm, ndërsa ende pritet të dalë përgjigjja e analizave të mostrave të ujit nga ana e ISHP-së.

Por në një reagim zyrtar Ujësjellësi i Krujës, thotë se shkak paraprak për helmimin e banorëve, është kontaminimi i ujit të pijshëm si pasojë e reshjeve të dendura të shiut të shtunën dhe të dielën, veçanërisht në vendburimin e Malësisë së Krujës ku është konstatuar prezencë e amoniakut mbi normë.

LEXO EDHE:
Uji dyshohet se helmoi masivisht banorët në Krujë, ujësjellësi ‚han pa porta‘! S’ka roje e as kamera, dryni që mban mbyllur derën e rrethimit të jashtëm hapet me dorë (VIDEO)

“Gjithsesi, jemi në pritje edhe të analizave më të detajuara mikro – biologjike nga ISHP,

2 Gedanken zu „Vergiftetes Trinkwasser in Kruje, bei einer neuen Trinkwasser Versorgung“

 1. Populli i Krujës u helmua nga uji. Qeveria justifikohet, kurse Opozita rri në shtëpi!
  October 27, 2021

  Nga Artan Fuga

  Kush e helmoi popullin e Krujës? Çfarë bëhet? Njoftohet se 500 të shtruar në spital me helmim në Krujë. Dhe mediat nuk çojnë gazetarët të investigojë dhe të raportojë nga Kruja. A thua se duhet të shkojë në Kazakistan. Krujë, o Krujë është, një vrap pele larg nga kali i Skënderbeut në Tiranë.

  Në vend të kësaj merren gjithë ditën se çfarë i tha kryetari i komisionit drejtoreshës së administratës të Kuvendit! Dola jashtë! Nuk dal! Mos dill Do dal! Po turp mo nuk kemi!

  Gjithë qeveria duhet të ishte në Krujë sot! Kërkim ndjese dhe marrje masash urgjente. Kemi helmim masiv të popullsisë. Ndoshta edhe me dashje.

  Ujësjellësi i Krujës jep njoftime, a thua se është në retë e Salisalltikut, kur duhet të ishte vendosur para akuzës! Menjëherë. A e kontrollojnë cilësinë e ujit çdo orë, apo varja?

  Krutanë hesapi, le të helmohen! Turp! Unë pres që prokuroria të akuzojë ujësjellësin për helmim masiv të popullsisë! Çfarë faktesh pret të mbledhi? Faktet janë brenda në spital!

  Mirë qeveria asht n’gjum or tej, po deputetët e opozitës ç’më rrinë në kolltuqe të ngrohtë në vend të zaptojnë bashkinë e Krujës dhe ujësjellësin për ta tundur atë vend! Hajde opozitë, hajde! Apo merren me kalin e ngordhur të zgjedhjeve të 25 prillit të njohura nga partnerët ndërkombëtarë!

  Paskan bërë zbulimin e madh se zgjedhje qenkan të parregullta meqë nuk votuan emigrantët! Çfarë komedie! Helmim masiv.
  https://kohajone.com/helmatisen-500-nje-qytet-i-tere-dhe-opozita-ne-shtepi-turp-te-kene/

  Gefällt mir

  1. Anscheinend, waren die Trinkwasser Gebiete nicht eingezäunt, Kühe weideten direkt neben den Sammel Becken und Verteilern. Ebenso in Kruje, bei dem Mafia Bürgermeister Arthur Bushi, gibt es das selbe Problem

   Kruja citizens protest, demanding investigation on water poisoning: They have used oil pipes, tap water is colored
   30/10/2021 20:42

   Kruja citizens protested today for the poisoning of over 600 inhabitants by the tap tap water two days ago.

   In the protest in front of the municipality of Kruja, they demanded that the people who were supposed to maintain the network be held responsible.

   The protesters also cast doubts on the investment made in the water supply system and demanded auditing on the abuses committed.

   They said that the pipeline used for the water supply network in Kruja consists of oil pipes taken from the Ballshi or Bulqiza mines, supporting their claim by pointing out the color of the water flowing in their taps.

   Last week over 600 people, including 150 children, ended up in the local hospital with symptoms of poisoning.

   The first cases were registered last Sunday, while in the following days their number increased.

   For a week now, Kruja has been facing a difficult situation with tap water, which according to the residents is not good for consumption, drinking or cooking. https://top-channel.tv/english/kruja-citizens-protest-demanding-investigation-on-water-poisoning-they-have-used-oil-pipes-tap-water-is-colored/

   Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s