Der SP, OSHH Chef, Durres Gangster: Adrian Cela, muss dumm daher schwätzen

Noch schlimmer wie Vangjush Dako, dieser Gangster in Durres, der 4 Jahre, Energie Chef war, ansonsten nur Geld stahl in Durres, mit Betrugs Projekten. 8 Mandate gewann die SP in Durres, weil sie vielen Gangstern eine Plattform bietet.

2 Gedanken zu „Der SP, OSHH Chef, Durres Gangster: Adrian Cela, muss dumm daher schwätzen“


 1. Mario Cela der Bruder und OSHEE, eigene Tankstelle und Drogen Labore


  LUSHNJE-Ervin Rista war Eigentümer und Organisator des Drogenlabors in Lushnje, das an ein seit 2004 außer Betrieb befindliches Kraftstoffgebäude angepasst war. Der 45-jährige Einwohner von Tirana wurde im Rahmen der Operation „Krutja“ für gesucht erklärt „, nachdem er dieses Gebäude in einem Labor für den Anbau von Cannabis durch Erhitzen mit Lampen angepasst hatte, werden auch seine beiden Mitarbeiter Lirim Serdani (54) und Igli Borova (27), beide Einwohner von Fier, gesucht. Auf der anderen Seite landete nur eine Person in Handschellen, die zum Zeitpunkt der Anti-Drogen-Operation auf frischer Tat ertappt wurden. Er ist Mario Çela, 40 Jahre alt, wohnhaft in Lushnje, da er von zwei OSHEE-Mitarbeitern „gelitten“ wurde. Es geht um Mestan Zoto (64 Jahre) und Vilsi Liçi (23 Jahre), da sie weder die Stromleitung noch den Stromzähler im Kraftstoff überprüft haben.


  Laboratori i drogës në Lushnje, organizator pronari i karburantit, shpallet në kërkim! 3 të arrestuar, mes tyre dhe 2 punonjës të OSHEE


  Ervin Rista, ishte pronari dhe organizatori i laboratorit të drogës në Lushnje, i cili ishte vendosur në një godinë karburanti që ishte lënë jashtë përdorimit. 45 vjeçari, banues në Tiranë është shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit “Krutja”, pasi kishte përshtatur këtë godinë në një laborator për kultivimin e kanabisit nëpërmjet ngrohjes me llamba, ndërkohë që në kërkim janë edhe 2 bashkëpunëtorët e pronarit të karburantit.  >


  LUSHNJE–  Ervin Rista, ishte pronari dhe organizatori i laboratorit të drogës në Lushnje, i përshtatur në një godinë karburanti që ishte lënë jashtë përdorimit që nga 2004. 45 vjeçari, banues në Tiranë është shpallur në kërkim, në kuadër të operacionit “Krutja”, pasi kishte përshtatur këtë godinë në një laborator për kultivimin e kanabisit nëpërmjet ngrohjes me llamba, ndërkohë që në kërkim janë edhe 2 bashkëpunëtorët e tij, Lirim Serdani 54 vjeç dhe Igli Borova 27 vjeç të dy banues në Fier.


  Nga ana tjetër, në pranga ka përfunduar vetëm një person, i cili u kap në flagrancë në momentin e operacionit të anti-drogës. Ai është Mario Çela 40 vjeç, banues në Lushnje, teksa e kanë “pësuar” edhe 2 punonjës të OSHEE-së. Bëhet fjalë për Mestan Zoto 64 vjeç dhe Vilsi Liçi 23 vjeç, pasi nuk kanë kontrolluar linjën elektrike, si dhe matësin e energjisë elektrike në karburant.


  LEXO EDHE:Basha lëshon pëllumbat në Lushnje: Të gjithë bashkë të dielën të vendosim drejtësi mbi bandat (VIDEO)


  Report TV solli pamje nga ky laborator në zonën e njohur si ‚Pushimi i Shoferit‘ në Lushnje jo shumë larg autostradës, ku u gjetën pajisje elektrike që kanë shërbyer për kultivimin e bimëve narkotike dhe fidanë të dyshuar narkotikë kanabis, të kultivuar në kushte laboratorike, të cilët janë sekuestruar nga policia, e ndërsa në shtëpinë e një prej personave të shpallur në kërkim, më konkretisht Lirim Serdani u gjetën disa fishekë.


  Ndaj tyre rëndojnë akuzat për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, „Shpërdorim detyre“, “Vjedhja e energjisë elektrike“ dhe „Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak“. https://www.youtube.com/embed/ACIsJY6U6h8
  https://shqiptarja.com/lajm/laboratori-i-droges-ne-lushnje-organizator-pronari-i-karburantit-shpallet-ne-kerkim-3-te-arrestuar-mes-tyre-dhe-2-punonjes-te-oshee

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s