Bei Koplik, Shkoder wurde mit 120 Kugel, der PS Financier, Super Gangster: Bardhok Pllanajn hingerichtet

Gehört zu den ordinärsten Verbrecher Kartellen der Politik in Albanien, wo es Deutsche Artikel sogar gibt

Albanien : Das Land, in dem der Hanf blüht

Von Karl-Peter Schwarz, Tirana
-Aktualisiert am 26.08.2015-07:26

Kein Gemüsemarkt: Marihuana-Pflanzen in der Drogenhochburg Lazarete nach einer Polizeirazzia im Jahr 2014
Bildbeschreibung einblenden

Kein Gemüsemarkt: Marihuana-Pflanzen in der Drogenhochburg Lazarete nach einer Polizeirazzia im Jahr 2014 Bild: Getty

In Albanien gedeiht das organisierte Verbrechen. Die Politik tut nichts, sie ist sogar darin verwickelt. Doch auch die Justiz macht oft gemeinsame Sache mit den Rauschgiftbanden.

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa/in-albanien-gedeiht-das-organisierte-verbrechen-13765129.html

Alles freie Fahrt nach Deutschland, Belgien, und alle Posten der Anti Korruptions Polizei, Justiz, wird direkt an Kriminelle verkauft in Tradition, was bei Salih Berisha, Ilir Meta auch schon so war.


Pas pallatit 2 mln euro, ‚kumbarit‘ të Shkodrës i sekuestrohen mijëra hektarë tokë në plazh dhe makina (Detaje)


Pasuria e sekuestruar sot është truall 922 m2 në Dobraç,
tokë arë 620 m2 në Guci e Re, truall 8675 m2 në Pulaj-Plazh, por edhe
tre makina, Toyota Hilux, Volksvagen Golf dhe BMW. Prona dyshohet se është përfituar përmes falsifikimit të dokumenteve dhe korrupsionit. Në
muajin dhjetor të vitit të kaluar, biznesmenit iu sekuestrua edhe një
apartament 10-katësh në lagjen „Rus“ me vlerë 2 milionë euro i cili
dyshohet se është ndërtuar me burime financimi të paligjshme, ndërsa
ndërtimi ishte pa leje.
https://www.youtube.com/embed/jepw_Y1NmmA?version=3&rel=0&showsearch=0&showinfo=0&iv_load_policy=1&fs=1&hl=de&autohide=2&wmode=transparent

Redaksia
2 Shkurt, 13:46 | Përditesimi i fundit: 2 Shkurt, 15:14

in 2018, verhaftet

Nach Jahren wurde Bardhok Pllanaj, „Pate von Shkoder“ festgenommen

Skhoder, hat viele Gangster und Mord Clans, auch Sait Fishta, Partner des Edi Rama, mit seinen illegalen Bauten in Velipoje. Ab Januar 2019 soll es sogar ein Büro für Europol in Tirana geben, wo einmal der Deutsche „Klaus Schmid“ beste Arbeit leistete als Leiter der EU Polizei Mission PAMECA II, Zur MAPE Polizei Mission. Damals … Nach Jahren wurde Bardhok Pllanaj, „Pate von Shkoder“ festgenommen weiterlesen

Bardhok Pllanaj, 2 Millionen € teurer Palast beschlagnahmt in Skhoder

Ein Millionen teures Gebäude, illegal gebaut mit gefälschten Dokumenten wurde beschlagnahmt.

Bardhok Pilanaj, Rechte Hand des Mark Frroku.

120 plumba drejtuar ‘kumbarit’ të Shkodrës; Pllanajt iu bë pritë nga një makinë me targa italiane (Dinamika e atentatit)

05/04/2021neAktualitet, Kronike120 plumba drejtuar ndaj ‚kumbarit‘ të Shkodrës; Pllanajt iu bë pritë nga një makinë me targa italiane (Dinamika e atentatit)

Detaje të rënda nga ekzekutimi mafioz i 46-vjeçarit Bardhok Pllanaj

Të tjera detaje janë zbardhur për ekzekutimin që ndodhi në Shkodër në orët e mbrëmjes së kaluar, ku mbeti i vdekur Bardhok Pllanaj, 46-vjeç. I njohur si një prej të fortëve të Shkodrës me nofkën “Kumbari”, mbi makinën e tij e Bardhok Pllanaj, janë zbrazur 120 plumba automatiku. Mbi 20 plumba përfunduan në trupin e viktimës, duke e lënë të vdekur në vend. Kjo është një prej vrasjeve më të mirëorganizuara në Shkodër dhe më të bujshmet e realizuar nga krimi i organizuar.Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

“Teleshëndet” Shqipëri, fol me mjekët në çdo kohë, linja e hapur 24 orë/7 ditë të javës

Mësohet se një makinë tip “Pasat”, me targa italiane, ka pritur poshtë shtëpisë së tij në hyrje të rrugës Shkodër-Koplik Bardhok Pllanajn, i cili sapo ka hipur në mjet, pas pak metrash, është qëlluar me breshëri automatiku. Janë dy persona, të cilët me automatik kallashnikov rreth orës 21:00 të mbrëmjes së djeshme kanë qëlluar pa pushim Bardhok Pllanajn, i cili ndodhej në një mjet tip “Range Rover”, ngjyrë e zezë.

Autorët e kanë qëlluar nga makina në ecje e sipër objektivin e tyre, duke e ndjekur për rreth 150 metra dhe duke mos e lënë që të lëvizë. Pasi ka humbur kontrollin e mjetit nga plumbat që ka marrë në trup, mjeti i viktimës është përplasur në oborrin e një pike lëndë ndërtimi, duke përfunduar aty. Autorët paralel me mjetin e 46-vjeçarit kanë qëlluar përsëri në drejtim të tij, duke u siguruar plotësisht se nuk ka pasur asnjë shans që të shpëtojë.Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, duke nisur hetimet paraprake për këtë vrasje të bujshme në Shkodër, por deri më tani nuk ka asnjë lloj dyshimi lidhur me autorët e mundshëm apo porositësit e kësaj vrasje, pasi ka një dyshim se ky ekzekutim mund të jetë bërë me pagesë.

Kush është Bardhok Pllanaj? Bardhok Pllanaj, nuk është një emër i panjohur për policinë. Disa vite më parë 47-vjeçari i ekzekutuar këtë mbrëmje do trazonte politikën e vendit, pasi ndërsa ishte i shpallur në kërkim për trafik droge u fsheh në automjetin e ish deputetit të Kuvendit në vitit 2014, atë të Mark Frrokut, duke i shpëtuar arrestimit.

Ai ishte shpallur person në kërkim pak kohë pas aksionit të njohur si “Operacioni i Vilunit” në atë kohë në zonën e Shkodrës. Pllanaj i ka shpëtuar arrestit të policisë mesnatën e datave 1 dhe 2 Tetor 2014, pasi rezultoi i fshehur në makinën e ish-deputetit Mark Frroku. Në atë periudhë, Pllanaj sshtë mbajtur në vëzhgim nga forcat operacionale kundër narkotrafikut.

Sipas raportit të dorëzuar nga agjentët e vëzhgimit në atë kohë, thuhet se Pllanaj gjatë gjithë ditës së Tetorit 2014 ka qenë nën vëzhgim, ku përshkuhen me detaje lëvizjet e tij, makinat që ka ndërruar si dhe lokalet që ka frekuentuar. Në mesnatë 47-vjeçari, ka hipur në makinën e ish deputetit.

Rreth orës 1 pas mesnate të datës 2 Tetor, makina e ish deputeti Frroku është nisur në drejtim të Laprakës, ku policia, nga frika e largimit të personit të shpallur në kërkim, organizoi një postbllok në Kamëz, pranë Bulavardit Blu. Në momentin që makina afrohet, policia e ndalon atë, por nuk mundet të hapë dyert që ishin të bllokuara nga brenda dhe më pas agjentët janë larguar duke lënën të lirë Pllanajn.

Në tetor të vitit 2018 Bardhok Pllanaj u arrestua nga policia e cila në bashkëpunim me prokurorinë e Shkodrës e vunë në pranga për veprat penale pastrim parash, falsifikim të dokumenteve dhe ndërtim pa leje.

http://pamfleti.net/120-plumba-drejtuar-kumbarit-te-shkodres-pllanajt-iu-be-prite-nga-nje-makine-me-targa-italiane-dinamika-e-atentatit/

Gottvater, aller Verbrecher Kartelle, Terroristen, bis zum Kurdischen Barzani Clan

Atifete Jahjaga (re), Präsidentin, Republik Kosovo, gefälschte Schulzeugnisse, gefakte Polizei Ausbildungs Diplome und Millionen kassiert als 2 höchste Polizei Direktorin, Präsident des Kosovo

48. Münchner Sicherheitskonferenz 2012: Dr. Frank-Walter Steinmeier (li), Vorsitzender der SPD-Bundestagsfraktion, Deutschland, im Gespräch mit Atifete Jahjaga (re), Präsidentin, Republik Kosovo, gefälschte Schulzeugnisse, gefakte Polizei Ausbildungs Diplome und Millionen kassiert als 2 höchste Polizei Direktorin, Präsident des Kosovo

Eine Doko über die Drogen Clans, rund um Kokain und dem permanenten Identitäten Wechsel, was jeder vor 15 Jahren schon wusste, korrupte Internationale wie Knut Fleckendstein, Johannes Hahn, als Fortschritt verkaufen und dann die dumme Quoten Frauen Bande in Tirana.

kommentierte der Journalist und Autor des Dokumentarfilms“ Clandestino „David BERIAIN.

Der Dokumentarfilm Ort für Albanien

BERIAIN könnte in das Herz dieser schrecklichen kriminellen Organisation eingefügt werden.
Gangster Monopole
Albania: One step forward, two steps back
Schon 1995 waren die Zustände bekannt, in Verantwortung der Internationalen, welche die Zustände schweigend duldeten. DER SPIEGEL 38/1995DER SPIEGEL 38/1995

Artikel als PDF ansehen Artikel als PDF ansehen Albanien: Plötzlich sterben Albanien: Plötzlich sterben