Albanien: Betrugs EU Straßenbau in Folge, nach einem Jahr zerstört

EU Schrott Straßenbau ohne Drainage, ohne Untergrund, wenig Asphalt als System des Betruges

Pamje të frikshme/ U rikonstruktua vitin e kaluar, çahet në dysh rruga në Borsh për shkak të reshjeve të shiut

Reshjet masive kanë sjellë jo pak problematika në akset rrugore në vendin tonë. Aksi rrugor Sarandë-Borsh është çarë në mes duke e bërë të rrezikshme dhe të pakalueshme.

 •  

Reshjet masive kanë sjellë jo pak problematika në akset rrugore në vendin tonë. Aksi rrugor Sarandë-Borsh është çarë në mes duke e bërë të rrezikshme dhe të pakalueshme. Mësohet se kjo rrugë është rikonstruktuar pranverën e kaluar. ARRSH njoftoi se po punohet për menaxhimin e trafikut. 

„Në aksin Q. Llogarasë-Sarandë, në lagjen Vonja të Borshit, si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë të ditëve të fundit, ka ndodhur një rrëshqitje, e cila ka dëmtuar trupin e rrugës.  Kompanitë e mirëmbajtjes dhe specialistët e ARRSH-së janë në vend për të vlerësuar situatën duke bërë në të njëjtën kohë edhe menaxhimin e trafikut vetëm në një kalim.  Lajmërohen të gjithë drejtuesit e automjeteve që të evitojnë kalimin në këtë aks, si dhe është ndaluar qarkullimi i mjeteve të rënda në këtë aks“, njoftoi ARRSH.

 •  

Lajmi kryesor: Reshje masive/ Lezha nën ujë, në Shkodër zbarkon ushtria! Përmbytje edhe në Vlorë e Fushë-Krujë! Bllokohet lëvizja në disa akse rrugore! Nisin shkarkimet e ujit në hidrocentrale
Ora 10:43 Pamje të frikshme/ Reshje masive, çahet rruga në Borsh 14 / 14 1 / 14 2 / 14 3 / 14 4 / 14 5 / 14 6 / 14 7 / 14 8 / 14 9 / 14 10 / 14 11 / 14 12 / 14 13 / 14 14 / 14 1 / 14

 •  
 •  
 •  
 •  

E.M./K.T./Shqiptarja.com

4 Gedanken zu „Albanien: Betrugs EU Straßenbau in Folge, nach einem Jahr zerstört“

 1. 2600 ha of land flooded in Lezha region, bridge over Mat river in danger of collapse
  12/01/2021 16:38

  The rains have stopped in the region of Lezha during the last 24 hours, after which the normalization of the flood situation is expected.

  Meanwhile about 2600 hectares of agricultural land have been flooded, 2500 ha in the municipality of Lezha and 100 ha of agricultural land in the municipality of Kurbin, the authorities announced today.

  30 families have been evacuated, 27 in the municipality of Lezha and 3 in the municipality of Kurbin. The bridge over the Mat River is in danger of collapse due to heavy inflows as a result of recent days rainfall. https://top-channel.tv/english/2600-ha-of-land-flooded-in-lezha-region-bridge-over-mat-river-in-danger-of-collapse/

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s