Albanien: Betrugs EU Straßenbau in Folge, nach einem Jahr zerstört

EU Schrott Straßenbau ohne Drainage, ohne Untergrund, wenig Asphalt als System des Betruges

Pamje të frikshme/ U rikonstruktua vitin e kaluar, çahet në dysh rruga në Borsh për shkak të reshjeve të shiut

Reshjet masive kanë sjellë jo pak problematika në akset rrugore në vendin tonë. Aksi rrugor Sarandë-Borsh është çarë në mes duke e bërë të rrezikshme dhe të pakalueshme.

  •  

Reshjet masive kanë sjellë jo pak problematika në akset rrugore në vendin tonë. Aksi rrugor Sarandë-Borsh është çarë në mes duke e bërë të rrezikshme dhe të pakalueshme. Mësohet se kjo rrugë është rikonstruktuar pranverën e kaluar. ARRSH njoftoi se po punohet për menaxhimin e trafikut. 

„Në aksin Q. Llogarasë-Sarandë, në lagjen Vonja të Borshit, si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë të ditëve të fundit, ka ndodhur një rrëshqitje, e cila ka dëmtuar trupin e rrugës.  Kompanitë e mirëmbajtjes dhe specialistët e ARRSH-së janë në vend për të vlerësuar situatën duke bërë në të njëjtën kohë edhe menaxhimin e trafikut vetëm në një kalim.  Lajmërohen të gjithë drejtuesit e automjeteve që të evitojnë kalimin në këtë aks, si dhe është ndaluar qarkullimi i mjeteve të rënda në këtë aks“, njoftoi ARRSH.

  •  

Lajmi kryesor: Reshje masive/ Lezha nën ujë, në Shkodër zbarkon ushtria! Përmbytje edhe në Vlorë e Fushë-Krujë! Bllokohet lëvizja në disa akse rrugore! Nisin shkarkimet e ujit në hidrocentrale
Ora 10:43 Pamje të frikshme/ Reshje masive, çahet rruga në Borsh 14 / 14 1 / 14 2 / 14 3 / 14 4 / 14 5 / 14 6 / 14 7 / 14 8 / 14 9 / 14 10 / 14 11 / 14 12 / 14 13 / 14 14 / 14 1 / 14

  •  
  •  
  •  
  •  

E.M./K.T./Shqiptarja.com