Der Mord an Vajdin Lamaj, erneut wurden Emiljano Shullazi dhe Lulzim Berisha festgenommen

Lulzim Berisha, erstmalig in Deutschland 1994 festgenommen, wegen Dokumenten Fälschung, baute praktisch mit Sokol Kocio, gezielt den Drogen und Migranten Schmuggel ab 1991 auf in Europa, wo zuvor noch Daut Kadrionosky, zuvor noch der Edi Rama, Salih Berisha, Ilir Meta Finanzier war mit anderen Banden, um Hekuran Hoxha, welche im Steinmeier Verbrecher Kartell, ungehindert nach Europa reisen konnte. Ein Geschäfts Visa, kostete 4.000 DM, 1.000 DM gingen an die Deutschen Diplomaten. Vor 15 Jahren schrieb ich schon die Bande, hat mindestens 35 Morde begangen, jetzt wurden neue Haftbefehle ausgestellt, für die Morde an gessen“ / Der Büßer gesteht, SPAK deckt die Morde an Vajdin Lamaj und Klodian Saliu . Steinmeier, Joschka Fischers Mord Bande, als ob das neu war, damals schon. Vajdin Lamaj war Top Mafiosi in Tirana, Teilhaber auch an Top Channel, Grundstücke ohne Ende, zusammen gefälscht. 2005 mit einer Bombe in die Luft gesprengt, rund um das Fatos Nano, Verbrecher Kartell.

SPAK zbardh vrasjet e Vajdin Lamajt! Detajet nga gazetarët Arsen Rusta dhe Elton Qyno Hape në dritare të veçantë Vajdin Lamaj, Emiljano Shullazi dhe Lulzim Berisha

‚Asgjë nuk harrohet’/ Rrëfehet i penduari, SPAK zbardh vrasjet e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut! Urdhër arreste për Emiljano Shullazin, Lul Berishën dhe 4 bashkëpunëtorë

SPAK zbardh vrasjen e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut para disa vitesh. Për këtë akuzon Emiljano Shullazin, Lul Berishën dhe bandat e tyre. Rihapja e hetimeve ka ardhur pas dëshmisë së të penduarit Luftar Reçi. Lul Berisha dhe P. Dervishaj aktualisht janë në kërkim ndërkombëtar, ndërsa Indrit Taullai, Luftar Reçi (i penduar), Viktor Ymeri janë arrestuar.  https://shqiptarja.com/lajm/zbardhen-dy-vrasjet-qe-akuzohen-indrit-taullau-dhe-viktor-ymeri?r=kh1

Hinrichtung, eines Polizisten „Xhulio Prela“ bei Lezhe

3 Gedanken zu „Der Mord an Vajdin Lamaj, erneut wurden Emiljano Shullazi dhe Lulzim Berisha festgenommen“

 1. 2 Brüder wurden südlich Pogradec, entführt, gefoltert, hingerichtet. Wahrscheinlich Drogen Geschäfte, die nicht bezahlt wurden

  ABC ka mësuar detaje të reja për vrasjen e dy vëllezërve nga Pogradeci, Andrea dhe Martin Olldashi në Maliq. Në vendin ku u gjetën dy viktimat, u sekuestruan disa gëzhoja të një arme zjarri.
  Kjo tregon se vëllezërit janë ekzekutuar në vendin ku u gjetën të groposur, në kanalin vaditës, pranë arave të fshatit Zvirinë. Burime për ABC thanë se fillimisht dy vëllezërit janë rrëmbyer, dhunuar e torturuar, e më pas janë ekzekutuar me nga dy plumba në kokë.

  Proteste, in Pogradec, gegen den Corona Schwachsinn

  Policia ka shoqëruar me shumë se 15 persona, pjesa më e madhe e tyre, shokë e të afërt.
  Ata kanë pohuar se, hera e fundit që i kanë parë, ka qenë një ditë para zhdukjes. Me njërin prej tyre kishin pirë kafe. Pavarësisht numrit të lartë të shoqëruarve, grupi hetimor nuk ka mbledhur prova që ndihmojnë në zbardhjen e ngjarjes.

  Nëna e tyre i ka thënë policisë se me djemtë ka pasur marrëdhënie të ftohtë. Ajo ka treguar se Andrea dhe Martini ishin larguar nga banesa në 7 dhjetor dhe nuk kanë shfaqur shqetësime apo dyshime. Një ditë më pas ajo ka denoncuar në polici zhdukjen. Grupi hetimor është fokusuar te ngjarjet e fundit kriminale në Pogradec, ku dyshohet se janë të përfshirë dy vëllezërit.

  Andrea dhe Martin Olldashi u gjetën të groposur 2 km larg fshatit Zvirinë, në vendin e quajtur “Kisha e Vogël” në një kanal vaditës, pranë tokave bujqësore. Ka qenë një banor i fshatit i cili ka njoftuar policinë se ka parë një dorë njeriu, mbi sipërfaqen e një pirgu me dhe.

  Gefällt mir

 2. In Dubai festgenommen. die Ausliferung ist beantragt

  SPAK kërkon ekstradimin e Plaurent Dervishaj! Kërkesa dorëzohet në Ministrinë së Drejtësisë

  Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion i kërkon Ministrisë së Drejtësisë të përcjell pranë Emirateve të Bashkaura kërkesën për ekstradimin e Plaurent Dervishaj.
  https://shqiptarja.com/lajm/spak-kerkon-ekstradimin-e-plaurent-dervishaj-kerkesa-dorezohet-ne-ministrise-se-drejtesise

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s