Die Camorra Organisation der Deutschen: IRZ Stiftung und die Festnahme des Geschäftsmannes: Helidon Jorgo Gjikoka

10 Jahre zu spät, erfolgt die Festnahme des Helikon Jorgo Gjikoka, der grosse Grundstücke an der Küste, sich mit Fälschungen aneignete, bei Dhermi, Teile davon verkaufte, als “Ambel Beach” bekannt.

Wenn die Bunte Dumm Truppe, des Frank Walter Steinmeier zu schlägt, wurde noch jedes Land ruiniert wo angebliche Diplomaten, die Minister, nicht einmal das Völkerrecht kennen, die Terroristen und Kopfabschneider auch noch in Syrien finanzierten, die War Lords in Afghanistan, und die Drogen Clan, aus dem Balkan erzielten direkt Finanzierung, aus EU Agrar Fonds, oder von der KfW, bis Weltbank, für ihre Landräuberei.

Der Ruin der Albaner Justiz durch die „Camorra“ Organisation: IRZ-Stiftung der Deutschen

Der angebliche Justiz Aufbau, mit kriminellen, Georg Soros Phantom Diplomen und gefälschten Berufserfahrungen, ist Organisierte Kriminalität der Deutschen, was heute mit der facebook Virus Pandemie, Betrug mit gefälschten RKI Websites, einfach fortgesetzt wird.

Im Stile der „Georg Soros“ Mafia: „Katharina Barley“, gefährlich dumm will noch viele Milliarden stehlen

Finanziert direkt durch die KfW, mit Infrastruktur Projekten und einer Deutschen Mafia Botschaft, der übelsten Art, die keine Investoren schützt, sondern den Verbrechern, ihre Drogen, Geldwäsche Landraub Züge auch noch finanziert, inklusive Müll Deponien


– Warum leiten ILD und HJC nicht die Ermittlungen gegen den Berufungsrichter Gramoz Levanaj wegen dieses Aktes der Zusammenarbeit mit Straftaten ein, der der Justiz entkommt, einer Person, die das Eigentum eines anderen Bürgers mit schriftlichen Fälschungen ausgeraubt hat?

Weil bereits festgestellt und bewiesen wurde, dass die gesuchte Person, Helidon Jorgo Gjikoka, nach der Ankündigung von Richter Gramoz Levanaj als Freund der Drecksarbeit mit dem Sohn dieses Richters den Handschellen entkommen konnte

Urdhërohet arrestimi i biznesmenit të ‚Ambel Beach‘ në Dhërmi, Gjikoka ja mbath në Angli

Çështja e tjetërsimit të pronave në Dhërmi, pritet arrestimi i disa zyrtarëve nga ALUIZNI dhe AShK-ja. Gjykata vendosi arrest në burg për Helidon Gjikoka.

Helidon GjikokaElton Qyno 
26 Tetor, 12:01 | Përditesimi i fundit: 26 Tetor, 12:06

Helidon Gjikoka, biznesmeni i kompleksit turistik “Ambel Beach” është shpallur në kërkim, pasi gjykata e Tiranës, caktoi masën e sigurisë “arrest në burg”. Kërkesa për caktimin e kësaj mase është bërë në gjykatë nga Prokuroria e kryeqytetit, e cila pas hetimeve të kryera konstatoi se Helidon Gjikoka, ishte implikuar në falsifikimin e dokumentave, ku ka tjetërsuar në mënyrë të paligjshme dhe i ka marë pronën një personi tjetër në Dhërmi.

Kërkesa për arrestimin e Helidon Gjikokës, ishte depozituar një muaj më parë, por për shkak të dekonspirimit të informacionit në gjykatë, mësohet se ai, ka mundur të largohet nga Shqipëria në drejtim të Anglisë, duke mos arritur të arrestohet nga policia e Tiranës.

Ndërkohë për këtë çështje penale pritet që gjatë kësaj jave, nga ana e policisë dhe prokurorisë së Tiranës, të arrestohen dhe disa zyrtarë të ALUIZNI-t e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, të cilët besohet se kanë ndjekur procedurat për hipotekimin në mënyrë të paligjshme të kësaj çështje.

Hetimet vijojnë dhe se Prokuroria ka siguruar prova të pakundërshtueshme se Helidon Gjikoka, i ka marrë pronën nëpërmjet dokumentave të falsifikuara, pronarit të ligjshëm Ilir Koka. Nga hetimet e kryera rezulton se Helidon Gjikoka është  „strubmullari“ i mega skandalit, ku rezulton se disa vite më parë shtetasi Helidon Gjikoka, mori me qira një pronë dhe disa objekte në Dhërmi nga shtetasi Ilir Koka.

Synimi i Helidon Gjikoka të kapte biznesin dhe të përvetësonte më pas këtë pronë, e cila është e pozicionuar, buzë bregdetit në Dhërmi dhe bëhet fjalë për një hotel dhe një truall. https://shqiptarja.com/lajm/urdherohet-arrestimi-i-biznesmenit-te-ambel-beach-ne-dhermi-gjikoka-ja-mbath-ne-angli

Zbulohen DETAJE të reja për dosjen e “Ambel Beach”, pronari i biznesit i përfshirë në falsikimin e dokumenteve. Kush e ka legalizuar pronën në emër të Helidon Gjikokës (EMRI)

8 Nëntor, 2020 7:43VLORË- Të dhëna të reja janë zbuluar nga hetimet lidhur me dosjen e “Ambel Beach”, ku një gjyqtar është nën hetim dhe një…

Biznesmeni Helidon Gjikoka arratiset për në Angli, dekonspirimi i gjyqtarit Levanaj…

27 Tetor, 2020

Biznesmeni i kompleksit turistik në kërkim, dosja për tjetërsimin e pronave i kalon SPAK

Prokuroria e Tiranës ka transferuar në SPAK çështjen penale që flet për biznesmenin Helidon Gjikola dhe disa zyrtarëve të ALUIZNI-t në Vlorë.
 

Foto ilustrueseElton Qyno 
13 Nëntor, 11:38 | Përditesimi i fundit: 13 Nëntor, 13:26

Një dosje hetimore që bën fjalë mbi dyshimet e tjetërsimit të një sipërfaqeje toke në Dhërmi, në të cilën është ndërtuar kompleksi turistik “Ambel Beach”, është çuar nga prokuroria e Tiranës në prokurorinë e posaçme SPAK.

Shpallja e moskopetencës dhe kalimi i hetimit në SPAK, është kryer pak ditë më parë, ku zyrtarë të agjensië së ALUIZNI-t në Vlorë dhe një biznesmen do vijojnë të hetohen për disa akuza. Biznesmeni Helidon Gjikoka, tashmë i shpallur në kërkim me vendim gjykate, qëndron në Angli, ndërkohë masën e “arrestit në burg”, ai e ka apeluar duke kërkuar ndryshimin e akuzës.

Në një komunikim telefonik me biznesmenin Gjikola, ky i fundit tha për “Shqiptarja.com” se është i pafajshëm dhe nuk ka asnjë lidhje me çështjen, pasi objektin turistik, ai thotë se e ka ndërtuar në tokë shtetërore, ku dhe ka paguar taksat e nevojshme në shtet. Tashmë prej disa ditësh, këtë çështje për biznesmenin Gjikola dhe disa zyrtarë të ALUIZNI-t, e ka marë në dorë prokuroria e posaçme SPAK, e cila do hetojë për disa akuza. Be.K./Shqiptarja.com

Zbulohen DETAJE të reja për dosjen e “Ambel Beach”, pronari i biznesit i përfshirë në falsikimin e dokumenteve. Kush e ka legalizuar pronën në emër të Helidon Gjikokës (EMRI)

8 Nëntor, 2020 7:43VLORË- Të dhëna të reja janë zbuluar nga hetimet lidhur me dosjen e “Ambel Beach”, ku një gjyqtar është nën hetim dhe një…

Biznesmeni Helidon Gjikoka arratiset për në Angli, dekonspirimi i gjyqtarit Levanaj…

27 Tetor, 2020