Steinmeier Verbrecher Clan: Das kriminelle System des Ilir Meta: Erneut Verkauf der Staatsbürgerschaft an 382 vorbestrafte Kriminelle

Uralte bekannt, Ilir Meta, verkauft an Kriminelle die Albanische Staatsbürgerschaft, wo es erneut 382 aus dem Kosovo sind. Die Skandale sind unendlich, wie sein Staatssekretär: Almir Rrapo schon vor Jahren zeigte. Das Super Betrugs Geschäft, des Ludgar Vollmer, war der Einstieg in das Geschäft, der Gross Kriminalität, mit neuen Identitäten. Bundesdruckerei Geschäfte, für Bestechung, und für die Organisierte Kriminaltät in Albanien.

Mord Drohungen von „Nard Koka“ gegen den Journalisten „Carlo Bollino, weil Fotos von Ilir Meta, mit Super Drogen Gangstern wie Altin Hajri und Xhevdet Troplini publik wurden

Super Drogen Boss Party, wo 2 links neben Ilir Meta, Leonhard (Nard) Koka ist. Dirket neben Ilir Meta: Xhevdet Troplini und Altin Hajri, die Mord und Drogen Maschine der LSI Partei

Albanischer Aussenminister Ilir Meta: eine Legende im Drogen Schmuggel. FBI verhaftet den Berater: Almir Rrapos

Bundesdruckerei Skandal des Ludgar Vollmer in 2002 des Ilir Meta
Reine Bestechungs Orgie der Deutschen damals wie auch Berlinwasser das dümmsten PPP Projekt mit den Idioten der KfW schon damals und Betrugs Qualität wurde damals beanstandet. Fraport damals ebenso schon, Weltweit.

Alle Gross Kriminellen, haben die Telephon Nummer auf dem Handy, von Ilir Meta, der Ehefrau Monika, Edi Rama usw. auch die in Deutschland sind.

Das Verbrecher Kartell des Ilir Meta, Ehefrau: Monika Kryemadhi mit Al Qaida, den Drogen Kartellen Teil II

Das Verbrecher Kartell des Ilir Meta, Ehefrau: Monika Kryemadhi mit Al Qaida, den Drogen Kartellen Teil II

Emrat/Meta dha 382 shtetësi për hir të ‘interesit kombëtar’, paraqiti si ‘heronj’ zyrtarë e biznesmenë të Kosovës të dënuar e akuzuar për vrasje, mashtrime, vjedhje dhe falsifikime

Zbulohet njerëzit e krimit dhe korrupsionit në Kosovë që Ilir Meta u dha nënshtetësinë pa respektuar procedurat dhe protokollet e sigurisë, me qëllim për të marrë pasaporta shqiptare dhe lëvizur pa viza në zonën Shengen. Presidenca i paraqiti si ‘intelektualë’ dhe ‘heronj’.

Ilir MetaAdriatik Doci 
15 Tetor, 18:40 | Përditesimi i fundit: 15 Tetor, 20:15

Thellohet skandali i dhënies së 382 nënshtetësisë shqiptare të huajve nga Ilir Meta, duke kompromentuar rëndë institucionin e Presidencës dhe shndërruar atë në fabrikë qokash, paligjshmërie dhe interesash të dyshimta. Sot presidenca e ka reaguar kundër investigimi të Shqiptarja.com që dje e ka botuar listën e plotë me emrat, duke sulmuar gazetarë dhe duke i paraqitur përfituesit e nënshtetësisë me procedura të veçanta si “familjarët e Dëshmorëve të UÇK-së dhe artistët e intelektualët e spikatur shqiptarë në Kosovë, Maqedoni të Veriut e Diasporë“. 

Në fakt një pjesë e personazheve që janë pajisur me nënshtetësi shqiptare nga Ilir Meta pa plotësuar kushtet ligjor, por me justifikimin e interesit kombëtar dhe ‚meritave të veçanta‘, janë pjesë e kupolës së krimit, korrupsionit politik dhe ekonomik të shtetit të Kosovës.

LEXO EDHE:
Balla në Report Tv: Meta bën fushatë skutave për LSI-në me eksponentë kriminal! Blushi:  Nxirre buburrecin tënd ta faktojë para shqiptarëve

Këta persona me dosje duket se nuk e kanë pasur aspak të vështirë të vinin në lëvizje Ilir Metën, për të marrë në pak ditë nënshtetësinë shqiptare, duke anashkaluar kushtet ligjore dhe procedurat që normalisht zgjasin rreth një vit. Meta i ka dhënë nënshtetësinë në emër të “interesit kombëtar“ pa kryer verifikime rreth të kaluarës së tyre siç e parashikon ligji për shtetësinë në pikën 6 të nenit 9 shumë njerëzve që tani, pavarësisht nga kaluara e tyre, kanë fituar të drejtën të lëvizin pa viza në të gjithë vendet SHENGEN të Bashkimi Evropian.

Një nga “aset kombëtare“ që Ilir Meta e ka shpërblyer me nënshtetësi i është për shembull Arsim Ramadanit, zyrtar i Telekomit në Kosovë, i njohur për drejtësinë, pasi së bashku me vëllain e tij Burim Ramadanin e Arben Kiçinën kanë qenë të dënuar me formë të prerë për vrasjen e pesë anëtarëve të familjes Hajra në vitin 2001. Ata ishin shpallur fajtor, por u falën me një dekret shumë të përfolur të presidentit Hashim Thaçi. Një tjetër “aset i kombi“ i vlerësuar nga Ilir Meta është Fatmir Matoshit, ish-ministër i Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, gruaja e të cilit u shfaq në një video me një tufë eurosh në dorë. Ai tha se 150 mijë euro i ishin gjendur rastësisht gruas së tij në dorë dhe se paratë ishin pjesë e një loje mes miqsh. Pjesë e listës është edhe biznesmeni Kujtim Bucaliu, i dënuar nga me 4 vjet burg si dhe 15 mijë euro gjobë për mashtrimin e Komunës së Prishtinës sa i takon furnizimit me naftë. Shtetësinë e ka marrë edhe Ibrahim Bucaliu, biznesmen i hidrokarbureve, i akuzuar për ndotje dhe mashtrim ndaj blerësve me kompanitë e tij.

Në emër të interesit kombëtar, Meta i ka dhënë shtetësinë pa plotësuar kriteret Bekim Xhoni, një hetues i akuzuar për manipulim provash, për t’i faturuar një të pafajshmi një vrasje në tentativë. Në listën prej 382 emrash rezulton edhe Haki Shatri, ish-ministër Financash, i hetuar për keqpërdorim të parasë publike dhe korrupsion, Elmi Reçica i akuzuar nga prokuroria për deklarim të rremë të pasurisë si deputet si dhe Dukagjin Kryeziu i dënua me 4 muaj burg për trajtim të papërgjegjshëm mjekësor. Lista vijon me ish drejtorin e Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës, Bashkim Smakajt, i përfolur për shumë skandale në Prishtinë, ndërsa vëllai i tij është arrestuar për vjedhje.

Pa plotësuar kushtet e ka marrë shtetësinë shqiptare edhe Fitim Sadiku, i përfshirë në skandalin e përleshjeve me grushte e shkelma brenda Ministrisë së Jashtme, në të cilën shërbente si sekretar i përgjithshëm. Në emër të interesit kombëtar, Meta u ka dhënë shtetësinë kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, i dënuar me 9 muaj burg për kërcënim me vdekje të një personi, biznesmenin Ekrem Lluka i përmendur në aferën ‚Telekom‘ në Kosovë si dhe Burim dhe Besnik Barakut të akuzuar nga prokuroria për sulm fizik ndaj Besim Sylejmanit në Prishtinë.

Në të njëjtën formës ka marrë shtetësinë shqiptare me firmën e Ilir Metës edhe Besnik Mustafa, djali i Isa Mustafës, i akuzuar nga Prokuroria e Kosovës për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe falsifikim të dokumentit zyrtar. Në listë është edhe Rrustem Berisha, ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), i akuzuar nga Prokuroria për mashtrim me listat të veteranëve të luftës, duke dëmtuar me 68 milionë euro buxhetin e shtetit të Kosovës. Me firmën e Metës dhe pa paplotësuar kushtet shtetësinë e shqiptare e ka marrë edhe Shpejtim Bulliqi, ish-deputet i akuzuar dhe kryesuesi i Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Vijës Kufitare me Malin e Zi, i akuzuar se uzurpuar 985 metra katrorë tokë publike si dhe biznesmeni Valon Lluka, i akuzuar për përfitimin e një prone në Gjakovë me vlerë 2 milionë euro, në konflikt interesi. Meta i ka dhënë shtetësinë, duke anashkaluar gjithë procedurën e zakonshme, gjithmonë në emër të interesit kombëtar edhe nuses së djalit të Ylli Ndroqit Mariam (Mayram) Semen Ndroqi (Akopian/Arzumanyan).

Pjesa tjetër janë këngëtarë dasmash,  diskotekash, futbollistë, zyrtarë federatës së futbollit dhe sporteve të tjera, zyrtarë ministrish etj., që të gjithë të pajisur me nënshtetësi nga Ilir Meta në shkelje të ligjit, por në emër të interesit kombëtar dhe që sot vetë presidenca paraqitet në publiku si “familjarët e Dëshmorëve të UÇK-së dhe artistët e intelektualët e spikatur“. Pothuajse asnjë prej tyre sot nuk banon në Shqipëri, por e kanë marrë nënshtetësinë thjeshtë për të siguruar një pasaportë shqiptare, me qëllim për të lëvizur pa viza në zonën Shengen. Janë qoka personale apo politike që presidenti Ilir Meta duhet të justifikojë.

https://shqiptarja.com/lajm/emratmeta-dha-382-shtetesi-per-hir-te-interesit-kombetar-paraqiti-si-heronj-zyrtare-e-biznesmene-te-kosoves-te-denuar-e-akuzuar-per-vrasje-mashtrime-e-vjedhje

Deutsche Politiker, Diplomaten und die Drogen Kartelle mit Hekuran Hoxha, Saimir Gjepali, Admir Hoxha

steinmeier meta

Kommentar: Gut das die Welt, die hoch kriminellen Albanischen Aussenminister haben, deren Haupt Erwerbs Quelle, der Verkauf von Diplomaten Pässen an die Mafia ist und der jetztige Innenminister Lulzim Basha, war zuvor ja auch Aussenminister, wo 2 Drogen Diplomaten in 2009-2009 verhaftet wurden! Prost Mahlzeit, über die dreisten Vorstellungen, das man Visa Freiheit haben will und jeder Ganove sich einen neuen Namen, neuen Pass und auch Diplomaten Pass erkaufen kann.
United States v. Bruno Krasniqi, et al.
Defendant Age Residence
BRUNO KRASNIQI 26 Staten Island, New York
SAIMIR KRASNIQI 29 Staten Island, New York
ALMIR RRAPO 27 Tirana, Albania
FLORIAN VESHI 26 Brooklyn, New York
ERKLIANT SULA 25 Staten Island, New York
SKENDER CAKONI 44 Queens, New York
GJOVALIN BERISHA 30 Bronx, New York
DUKAJIN NIKOLLA 26 Bronx, New York
JNAZIH NASSER 35 Queens, New York
GENTIAN NIKOLLI 33 Queens, New York
SHKELZEN BALIDEMAJ 39 Branford, Connecticut
PLAURENT CELA 29 Brooklyn, New York
ALBERT TAMALI 32 Detroit, Michigan
GENTIAN CARA 37 Toronto, Canada
MARJAN TAMALI 35 Toronto, Canada
JOANNA PAKULSKI 36 Toronto, Canada
http://newyork.fbi.gov/dojpressrel/pressrel10/nyfo082410.htm
For Immediate Release
June 8, 2010 United States Attorney’s Office
Southern District of New York
Contact: (212) 637-2600
Sixteen Members of International Organized Crime Group Charged with Kidnapping, Narcotics, Robbery and Firearms Crimes
NEW YORK—Sixteen defendants were charged today with various counts of kidnapping in aid of a racketeering enterprise, narcotics trafficking, robbery and firearms possession, announced Preet Bharara, the U.S. Attorney for the Southern District of New York, George Venizelos, the Acting Assistant Director-in-Charge of the New York Office of the FBI, and Raymond W. Kelly, the Police Commissioner of the City of New York.
Bruno Krasniqi, Saimir Krasniqi, Elton Sejdaris, Erkliant Sula, Skender Cakoni, aka “Neri,” Gjovalin Berisha, aka “Cuz,” Nazih Nasser, aka “Naz,” Plaurent Cela, and Gentian Nikolli, aka “Genti,” were arrested this morning at their respective homes in New York by members of the Joint Organized Crime Task Force, which includes agents of the FBI and detectives of the New York City Police Department (NYPD). Shkelzen Balidemaj was arrested this morning in his home in Branford, Conn. Gentian Cara, Marjan Tamali and Joanna Pakulski, each residents of Canada, were arrested this morning by the Royal Canadian Mounted Police based on requests for their provisional arrest in connection with the Indictments. Three defendants remain at large.
http://newyork.fbi.gov/dojpressrel/pressrel10/nyfo060810.htm


https://www.youtube.com/watch?v=Qd6HF53QSfY

Eliot Engel, Lalzim Destani, der ein Schlüssel ist für die Umtriebe der Albaner Terroristen in Tetova, in 2001

Steinmeier und die Brookyn Mafia, mit US Senator Eliot Engel, Lalzim Destani und dann sind Terroristen, Gross Drogenschmuggel und Geldwäsche nicht weit
Auch unter Brooklyn Mafia bekannt, welche auch direkt bei Durres illegale Immobilien haben und in die Zirkel um Dritan Dajti und “Lul Berisha” auch gehören. Der CIA und seine Drogen Kartelle!

31 Immobilien beschlagnahmt, im Klement Balili, Ilir Meta, Steinmeier Drogen und Geldwäsche Kartell

Das kriminelle Enterprise der Skrapari Bande LSI, von Ilir Meta, mit Steinmeier, mit „Dod Doci“, wo 47 000 m2 Küstengrundstücke gestohlen wurden

8 Gedanken zu „Steinmeier Verbrecher Clan: Das kriminelle System des Ilir Meta: Erneut Verkauf der Staatsbürgerschaft an 382 vorbestrafte Kriminelle“

 1. Auf der Abschuss Liste, der Amerikaner, steht ebenso Ilir Meta, mit Ehefrau Monika, wobei der ehamalige Staatsekretär Almir Rrapo auspackte.

  Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”
  22/06/2021
  ne Dosja e zezë e maskaradës politike 30 vjeçare, Kryesore
  A A
  Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”

  Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”

  Është si Izet Haxhia për Sali Berishën, SHBA ka dërguar “zinxhirët” për kapobandën e LSI

  Të bindur, se drejtësia shqiptare nuk u afrohet dot as tek makinat kapo-mafiozëve, shtetit, politikës e bizneseve shqiptare, amerikanët kanë vendosur të ndërhyjnë e të veprojnë vetë, për t’i dhënë fund regjimit 30-vjeçar me banda, që kanë ndarë territoret fizike dhe sektorët ekonomiko-financiare në Shqipëri, duke nisur me “bajlozin” e korrupsionit Ilir Meta.
  Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI
  -Lexo edhe:
  Akrobacitë e Edi Ramës, josh deputeten Edona Bilali me postin e Majkos; që të tërhiqet e të marrë mandatin Ilir Beqja
  Mesazhet / Pse janë tmerruar Genc Pollo dhe Arben Ahmetaj pas memorandumit të Biden për t’i shpallur luftë korrupsionit të Tiranës? ‘Kuqoja’ i PD mori 1.2 milionë euro ‘cash’ për një aferë

  Ndërsa ish-presidenti Sali Berisha, tashmë ‘non grata’ është përballë “gjyqit” për shumë krime të njohura e të panjohura, nëpërmjet dosjes që ka ofruar Izet Haxhia, presidenti aktual Ilir Meta, do ballafaqohet me “Izet Haxhia”-n e tij, Almir Rapo, ish-krye-këshilltar kur Iliri ishte Ministër i Jashtëm dhe zv/kryeministër.

  Kujtojmë, që “krye-adjutanti” diplomatik i Ilir Metës, u arrestua më 2 korrik 2010, brenda zyrave të Ambasadës së SHBA në Tiranë, si person në kërkim nga drejtësia amerikane (DEA), për krimet “trafikim lëndësh narkotike; kërcënim, grabitje, rrëmbim personi, vjedhje e vrasje, si pjesë e organizatës kriminale “Krasniqi”, me bazë dhe aktivitet në Staten Island, Queens, në Distriktet Jugore- Lindore të Nju Jorkut, Miçiganit e Konektikatit.

  Pas ekstradimit në SHBA, banditi 29-vjeçar i Ilir Metës, krimineli ndërkombëtar Almir Rrapo, vendosi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke çuar në qeli të 20 anëtarët e bandës “Krasniqi”, ku bënte pjesë edhe vetë, bashkëpunim që i la masën e dënimit vetëm me 6 vite burg dhe jetë në kushte sekrete, me identitete të tjera.

  Me kaq, Ilir Meta prej 8 vitesh ra në qetësi, me mendimin se “Dosja Almir” është hedhur në kosh si dosjet e tenderëve të Tit Vasilit, por ja që DEA nuk harron e nuk nënvleftëson, sidomos për prototipë si Ilir Meta, të cilët vazhdojnë të trashin zullumet, madje pengojnë e shkatërrojnë reformën në Drejtësi, për të mbrojtur krimet që kanë bërë.

  Dosje-dëshmia “Almir Rapo” është pjesë kryesore e bashkëpunimit të tij me DEA, brenda të cilës ai ka lënë me zë, me figurë e firmë, gjithë “ditarin” e zullumeve të Ilir Metës deri në vitin 2010, kohë Meta kur ishte bërë kapo i korrupsionit ekonomiko-politik në Shqipëri, në aleancë pushteti me krye-mafiozin Sali Berisha

  Dëshmia e Rapos, u provua me faktin, se qysh prej vitit 2000 në moshën 19 vjeçare, ai kishte qenë pjesë kryesore e shumë akteve korruptive e kriminale të Ilir Metës, sidomos i përballjes me skemat dhe bandat politiko-ekonomike, që i rrezikonin nxjerrjen nga pushteti, të cilat sipas Rrapos, Ilir Meta i zgjidhte, duke i financuar me “kulaç” ose “kërbaç”, madje shpesh edhe ndaj strukturave e zyrtarëve të shtetit, që tentonin t’i hapnin dosjet e korrupsionit.

  Këto “zgjidhje”, kapobanda Ilir Meta i realizonte me sukses, duke përdorur banda kriminale dhe kamikazë të sprovuar e sofistikuar të llojit “Rrapo”, të cilët i maskonte me detyra të larta shtetërore pranë çdo pushteti që merrte, për t’i pasur në përdorim..

  Arrestimi i kamikazit Almir Rapo e alarmoi Ilir Metën, prej frikës se në drejtësinë amerikane nuk kishte as Shpresa Beçaj, as Gjin Gjon, as Tom Ndreca, as Zaganjor, as Broc, as Thanza dhe as zagarë të tjerë, që Meta-Berisha i shpërblenin me poste në drejtësi, për t’i mbrojtur, siç ndodhi me video-bllokun, Gërdecin, 21 Janarin etj.

  Duhet kujtuar, që për të shpëtuar nga ky siklet me stampë drejtësie “SHBA”, Ilir Meta pëdori gjithë “bajgat” e drejtësisë shqiptare dhe fuqinë e pushtetit të përbashkët me antiamerikanin Sali Berisha, për ta bllokuar ekstradimin e Almir Rapos në SHBA, të cilin e vonuan 6 muaj, por nuk e bllokuan dot, mbasi më 24 nëntor 2010, DEA dhe FBI i dërguan ultimatum shtetit shqiptar, t’i jepnin fund lojës për mos-ekstradimin e kriminelit të Ilir Metës, si dhe urdhëruan këtë të fundit, të paraqitej urgjent në qendrën e DEA-s në SHBA, për të dhënë sqarimet e tij, për lidhjet private, që kishte me kriminelin Almir Rrapo, i cili sot pas 10 vitesh, do të jetë “Izet Haxhia” i zbardhjes së krimeve të Ilir Metës./Pamfleti

  Rrapo hat auf dem „Tisch“ der amerikanischen DEA eine „Tasche“ der Unterdrückung von Ilir Meta hinterlassen, fast ein „Mandat“ 22.06.2021 in The Black Dossier of 30 Years of Political Masquerade, Main Ein A Almir Rrapo hat auf dem „Tisch“ der amerikanischen DEA eine „Tasche“ der Unterdrückung von Ilir Meta hinterlassen, fast ein „Mandat“ Almir Rrapo hat auf dem „Tisch“ der amerikanischen DEA eine „Tasche“ der Unterdrückung von Ilir Meta hinterlassen, fast ein „Mandat“ Es ist wie Izet Haxhia für Sali Berisha, die USA haben „Ketten“ für die SMI-Gang geschickt Überzeugt, dass die albanische Justiz nicht einmal in die Nähe der Autos der Mafia-Gangster, des Staates, der albanischen Politik und der Wirtschaft kommen kann, haben die Amerikaner beschlossen, selbst einzugreifen und zu handeln, um das 30-jährige Regime mit Banden zu beenden, die sich körperlich gespalten haben Territorien und Wirtschafts- und Finanzsektoren in Albanien, beginnend mit dem „Bajlozi“ der Korruption Ilir Meta. Für die neuesten Nachrichten treten Sie unserer VIRAL-Gruppe auf Facebook bei: PAMFLETI -Lesen Sie auch: Die Akrobatik von Edi Rama verführt die Stellvertreterin Edona Bilali mit dem Posten von Majko; das Mandat von Ilir Beqja . zurückzuziehen und zu übernehmen Nachrichten / Warum haben Genc Pollo und Arben Ahmetaj nach Bidens Memorandum, Tiranas Korruption den Krieg zu erklären, Angst? Der „Rote“ der PD erhielt 1,2 Millionen Euro „Bargeld“ für eine Affäre Während der ehemalige Präsident Sali Berisha, jetzt „non grata“, wegen vieler bekannter und unbekannter Verbrechen vor dem „Prozess“ steht, wird sich der derzeitige Präsident Ilir Meta über die von Izet Haxhia bereitgestellte Akte seiner „Izet Haxhia“, Almir Rapo, stellen. ehemaliger Chefberater, als Iliri Außenminister und stellvertretender Premierminister war. Wir erinnern daran, dass der diplomatische „Chefadjutant“ von Ilir Meta am 2. Juli 2010 in den Büros der US-Botschaft in Tirana als vom US-Justizministerium (DEA) gesuchte Person wegen der Verbrechen des Drogenhandels festgenommen wurde ; Einschüchterung, Raub, Entführung, Diebstahl und Mord, als Teil der kriminellen Organisation „Krasniqi“ mit Sitz in Staten Island, Queens, in den südöstlichen Bezirken von New York, Michigan und Connecticut. Nach seiner Auslieferung an die USA beschloss der 29-jährige Bandit von Ilir Meta, der internationale Kriminelle Almir Rrapo, mit der Justiz zusammenzuarbeiten, und brachte ihn in die Zelle von 20 Mitgliedern der Bande „Krasniqi“, der er angehörte. Zusammenarbeit, die das Urteil nur mit 6 Jahren Gefängnis und unter geheimen Bedingungen mit anderen Identitäten verließ. Damit verstummte Ilir Meta 8 Jahre lang, mit der Meinung, dass die „Almir-Akte“ wie die Ausschreibungsakten von Tit Vasili in den Müll geworfen wurde, aber die DEA vergisst und unterschätzt nicht, insbesondere für Prototypen wie Ilir Meta, dessen Unterdrückung sich weiter verdichtet und sogar die Justizreform behindert und zerstört, um die Verbrechen zu schützen, die sie begangen haben.
  Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”
  22/06/2021
  ne Dosja e zezë e maskaradës politike 30 vjeçare, Kryesore
  A A
  Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”

  Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”

  Është si Izet Haxhia për Sali Berishën, SHBA ka dërguar “zinxhirët” për kapobandën e LSI

  Të bindur, se drejtësia shqiptare nuk u afrohet dot as tek makinat kapo-mafiozëve, shtetit, politikës e bizneseve shqiptare, amerikanët kanë vendosur të ndërhyjnë e të veprojnë vetë, për t’i dhënë fund regjimit 30-vjeçar me banda, që kanë ndarë territoret fizike dhe sektorët ekonomiko-financiare në Shqipëri, duke nisur me “bajlozin” e korrupsionit Ilir Meta.
  Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI
  -Lexo edhe:
  Akrobacitë e Edi Ramës, josh deputeten Edona Bilali me postin e Majkos; që të tërhiqet e të marrë mandatin Ilir Beqja
  Mesazhet / Pse janë tmerruar Genc Pollo dhe Arben Ahmetaj pas memorandumit të Biden për t’i shpallur luftë korrupsionit të Tiranës? ‘Kuqoja’ i PD mori 1.2 milionë euro ‘cash’ për një aferë

  Ndërsa ish-presidenti Sali Berisha, tashmë ‘non grata’ është përballë “gjyqit” për shumë krime të njohura e të panjohura, nëpërmjet dosjes që ka ofruar Izet Haxhia, presidenti aktual Ilir Meta, do ballafaqohet me “Izet Haxhia”-n e tij, Almir Rapo, ish-krye-këshilltar kur Iliri ishte Ministër i Jashtëm dhe zv/kryeministër.

  Kujtojmë, që “krye-adjutanti” diplomatik i Ilir Metës, u arrestua më 2 korrik 2010, brenda zyrave të Ambasadës së SHBA në Tiranë, si person në kërkim nga drejtësia amerikane (DEA), për krimet “trafikim lëndësh narkotike; kërcënim, grabitje, rrëmbim personi, vjedhje e vrasje, si pjesë e organizatës kriminale “Krasniqi”, me bazë dhe aktivitet në Staten Island, Queens, në Distriktet Jugore- Lindore të Nju Jorkut, Miçiganit e Konektikatit.

  Pas ekstradimit në SHBA, banditi 29-vjeçar i Ilir Metës, krimineli ndërkombëtar Almir Rrapo, vendosi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke çuar në qeli të 20 anëtarët e bandës “Krasniqi”, ku bënte pjesë edhe vetë, bashkëpunim që i la masën e dënimit vetëm me 6 vite burg dhe jetë në kushte sekrete, me identitete të tjera.

  Me kaq, Ilir Meta prej 8 vitesh ra në qetësi, me mendimin se “Dosja Almir” është hedhur në kosh si dosjet e tenderëve të Tit Vasilit, por ja që DEA nuk harron e nuk nënvleftëson, sidomos për prototipë si Ilir Meta, të cilët vazhdojnë të trashin zullumet, madje pengojnë e shkatërrojnë reformën në Drejtësi, për të mbrojtur krimet që kanë bërë.

  Dosje-dëshmia “Almir Rapo” është pjesë kryesore e bashkëpunimit të tij me DEA, brenda të cilës ai ka lënë me zë, me figurë e firmë, gjithë “ditarin” e zullumeve të Ilir Metës deri në vitin 2010, kohë Meta kur ishte bërë kapo i korrupsionit ekonomiko-politik në Shqipëri, në aleancë pushteti me krye-mafiozin Sali Berisha

  Dëshmia e Rapos, u provua me faktin, se qysh prej vitit 2000 në moshën 19 vjeçare, ai kishte qenë pjesë kryesore e shumë akteve korruptive e kriminale të Ilir Metës, sidomos i përballjes me skemat dhe bandat politiko-ekonomike, që i rrezikonin nxjerrjen nga pushteti, të cilat sipas Rrapos, Ilir Meta i zgjidhte, duke i financuar me “kulaç” ose “kërbaç”, madje shpesh edhe ndaj strukturave e zyrtarëve të shtetit, që tentonin t’i hapnin dosjet e korrupsionit.

  Këto “zgjidhje”, kapobanda Ilir Meta i realizonte me sukses, duke përdorur banda kriminale dhe kamikazë të sprovuar e sofistikuar të llojit “Rrapo”, të cilët i maskonte me detyra të larta shtetërore pranë çdo pushteti që merrte, për t’i pasur në përdorim..

  Arrestimi i kamikazit Almir Rapo e alarmoi Ilir Metën, prej frikës se në drejtësinë amerikane nuk kishte as Shpresa Beçaj, as Gjin Gjon, as Tom Ndreca, as Zaganjor, as Broc, as Thanza dhe as zagarë të tjerë, që Meta-Berisha i shpërblenin me poste në drejtësi, për t’i mbrojtur, siç ndodhi me video-bllokun, Gërdecin, 21 Janarin etj.

  Duhet kujtuar, që për të shpëtuar nga ky siklet me stampë drejtësie “SHBA”, Ilir Meta pëdori gjithë “bajgat” e drejtësisë shqiptare dhe fuqinë e pushtetit të përbashkët me antiamerikanin Sali Berisha, për ta bllokuar ekstradimin e Almir Rapos në SHBA, të cilin e vonuan 6 muaj, por nuk e bllokuan dot, mbasi më 24 nëntor 2010, DEA dhe FBI i dërguan ultimatum shtetit shqiptar, t’i jepnin fund lojës për mos-ekstradimin e kriminelit të Ilir Metës, si dhe urdhëruan këtë të fundit, të paraqitej urgjent në qendrën e DEA-s në SHBA, për të dhënë sqarimet e tij, për lidhjet private, që kishte me kriminelin Almir Rrapo, i cili sot pas 10 vitesh, do të jetë “Izet Haxhia” i zbardhjes së krimeve të Ilir Metës./Pamfleti

  <div class="aJIq1d" data-language-code="auto" data-language-name="Sprache erkennen" data-text=" Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”
  22/06/2021
  ne Dosja e zezë e maskaradës politike 30 vjeçare, Kryesore
  A A
  Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”

  Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”

  Është si Izet Haxhia për Sali Berishën, SHBA ka dërguar “zinxhirët” për kapobandën e LSI

  Të bindur, se drejtësia shqiptare nuk u afrohet dot as tek makinat kapo-mafiozëve, shtetit, politikës e bizneseve shqiptare, amerikanët kanë vendosur të ndërhyjnë e të veprojnë vetë, për t’i dhënë fund regjimit 30-vjeçar me banda, që kanë ndarë territoret fizike dhe sektorët ekonomiko-financiare në Shqipëri, duke nisur me “bajlozin” e korrupsionit Ilir Meta.
  Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI
  -Lexo edhe:
  Akrobacitë e Edi Ramës, josh deputeten Edona Bilali me postin e Majkos; që të tërhiqet e të marrë mandatin Ilir Beqja
  Mesazhet / Pse janë tmerruar Genc Pollo dhe Arben Ahmetaj pas memorandumit të Biden për t’i shpallur luftë korrupsionit të Tiranës? ‘Kuqoja’ i PD mori 1.2 milionë euro ‘cash’ për një aferë

  Ndërsa ish-presidenti Sali Berisha, tashmë ‘non grata’ është përballë “gjyqit” për shumë krime të njohura e të panjohura, nëpërmjet dosjes që ka ofruar Izet Haxhia, presidenti aktual Ilir Meta, do ballafaqohet me “Izet Haxhia”-n e tij, Almir Rapo, ish-krye-këshilltar kur Iliri ishte Ministër i Jashtëm dhe zv/kryeministër.

  Kujtojmë, që “krye-adjutanti” diplomatik i Ilir Metës, u arrestua më 2 korrik 2010, brenda zyrave të Ambasadës së SHBA në Tiranë, si person në kërkim nga drejtësia amerikane (DEA), për krimet “trafikim lëndësh narkotike; kërcënim, grabitje, rrëmbim personi, vjedhje e vrasje, si pjesë e organizatës kriminale “Krasniqi”, me bazë dhe aktivitet në Staten Island, Queens, në Distriktet Jugore- Lindore të Nju Jorkut, Miçiganit e Konektikatit.

  Pas ekstradimit në SHBA, banditi 29-vjeçar i Ilir Metës, krimineli ndërkombëtar Almir Rrapo, vendosi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke çuar në qeli të 20 anëtarët e bandës “Krasniqi”, ku bënte pjesë edhe vetë, bashkëpunim që i la masën e dënimit vetëm me 6 vite burg dhe jetë në kushte sekrete, me identitete të tjera.

  Me kaq, Ilir Meta prej 8 vitesh ra në qetësi, me mendimin se “Dosja Almir” është hedhur në kosh si dosjet e tenderëve të Tit Vasilit, por ja që DEA nuk harron e nuk nënvleftëson, sidomos për prototipë si Ilir Meta, të cilët vazhdojnë të trashin zullumet, madje pengojnë e shkatërrojnë reformën në Drejtësi, për të mbrojtur krimet që kanë bërë.

  Dosje-dëshmia “Almir Rapo” është pjesë kryesore e bashkëpunimit të tij me DEA, brenda të cilës ai ka lënë me zë, me figurë e firmë, gjithë “ditarin” e zullumeve të Ilir Metës deri në vitin 2010, kohë Meta kur ishte bërë kapo i korrupsionit ekonomiko-politik në Shqipëri, në aleancë pushteti me krye-mafiozin Sali Berisha

  Dëshmia e Rapos, u provua me faktin, se qysh prej vitit 2000 në moshën 19 vjeçare, ai kishte qenë pjesë kryesore e shumë akteve korruptive e kriminale të Ilir Metës, sidomos i përballjes me skemat dhe bandat politiko-ekonomike, që i rrezikonin nxjerrjen nga pushteti, të cilat sipas Rrapos, Ilir Meta i zgjidhte, duke i financuar me “kulaç” ose “kërbaç”, madje shpesh edhe ndaj strukturave e zyrtarëve të shtetit, që tentonin t’i hapnin dosjet e korrupsionit.

  Këto “zgjidhje”, kapobanda Ilir Meta i realizonte me sukses, duke përdorur banda kriminale dhe kamikazë të sprovuar e sofistikuar të llojit “Rrapo”, të cilët i maskonte me detyra të larta shtetërore pranë çdo pushteti që merrte, për t’i pasur në përdorim..

  Arrestimi i kamikazit Almir Rapo e alarmoi Ilir Metën, prej frikës se në drejtësinë amerikane nuk kishte as Shpresa Beçaj, as Gjin Gjon, as Tom Ndreca, as Zaganjor, as Broc, as Thanza dhe as zagarë të tjerë, që Meta-Berisha i shpërblenin me poste në drejtësi, për t’i mbrojtur, siç ndodhi me video-bllokun, Gërdecin, 21 Janarin etj.

  Duhet kujtuar, që për të shpëtuar nga ky siklet me stampë drejtësie “SHBA”, Ilir Meta pëdori gjithë “bajgat” e drejtësisë shqiptare dhe fuqinë e pushtetit të përbashkët me antiamerikanin Sali Berisha, për ta bllokuar ekstradimin e Almir Rapos në SHBA, të cilin e vonuan 6 muaj, por nuk e bllokuan dot, mbasi më 24 nëntor 2010, DEA dhe FBI i dërguan ultimatum shtetit shqiptar, t’i jepnin fund lojës për mos-ekstradimin e kriminelit të Ilir Metës, si dhe urdhëruan këtë të fundit, të paraqitej urgjent në qendrën e DEA-s në SHBA, për të dhënë sqarimet e tij, për lidhjet private, që kishte me kriminelin Almir Rrapo, i cili sot pas 10 vitesh, do të jetë “Izet Haxhia” i zbardhjes së krimeve të Ilir Metës./Pamfleti

  Gefällt mir

 2. Affären und Skandale, vom Golddiebstahl, der Geschichte mit Almir Rrapo bis zum Einkaufen in Dritan Priftis Büro

  In den bei SPAK eingereichten Strafakten für Ilir Meta werden den Staatsanwälten vergangene Affären zur Kenntnis gebracht, die seit 2002 nicht mehr von der Justiz geahndet wurden.
  Metas Akten in SPAK beziehen sich auch auf 30 Affären und Skandale, vom Golddiebstahl, der Geschichte mit Almir Rrapo bis zum Einkaufen in Dritan Priftis Büro

  Der Vorsitzende der Freiheitspartei, Ilir Meta
  Adria Doc Adria Doc
  15. August, 19:45 Uhr | Letzte Aktualisierung: 15. August, 19:55 Uhr

  [Erhöhen Sie die Schriftgröße] [Reduzieren Sie die Schriftgröße]

  Report Tv bringt neue Details aus den an SPAK gerichteten Strafanzeigen gegen Ilir Meta und Monika Kryemadhi, auf deren Grundlage SPAK-Staatsanwälte drei Strafverfahren wegen Amtsmissbrauchs, passiver Korruption, Geldwäsche, Vermögensverschleierung, Betrug mit der Anzeige registriert haben von Reichtum usw.

  In einer der SPAK genannten Akten werden der Staatsanwaltschaft 30 Affären und Skandale zur Kenntnis gebracht, in die Ilir Meta direkt oder indirekt verwickelt sein soll.
  „Ich bin ruhig und warte auf den 19. August“, Abazovic zum Misstrauensantrag: Wenn die Regierung fällt, geht URA zur Opposition
  LESEN SIE AUCH:
  „Ich bin ruhig und warte auf den 19. August“, Abazovic zum Misstrauensantrag: Wenn die Regierung fällt, geht URA zur Opposition

  Unter den Skandalen wird auch auf den Diebstahl von Kërrabas Gold aufmerksam gemacht. 280 kg Gold wurden nach den Ereignissen von 1997 aus der Staatskasse gestohlen. Laut Berisha feierte Ilir Meta das neue Jahr 1999 mit dem gestohlenen Gold. „Im Dezember 1999 hast du das neue Jahr gefeiert, indem du den Albanern den Schatz gestohlen hast“, sagte Berisha im Juli 2000 zu Ilir Meta Er trat der Regierung bei, Berisha nannte Meta ‚Ilir Floriri‘. Meta seinerseits hat Berishas Vorwürfe zurückgewiesen, er sei an dem Raub der Staatskasse beteiligt gewesen.

  In den an SPAK übermittelten Akten wird auch der Fall von Almir Rrapo erwähnt, der einer der engsten Vertrauten von Ilir Meta war, als dieser Außenminister war, nach Beginn der Koregierung mit Sali Berisha im September 2009 .

  Rrapo diente auch als persönlicher Sekretär von Ilir Meta. In seinen Händen gingen alle Briefe, Empfänge, Begleitungen, Organisation von Treffen usw. Rrapos war Teil des Mafia-Clans „Krasniqi“ in den Vereinigten Staaten von Amerika.

  Dem Clan wurden Mord, Brandstiftung, Geldwäsche, internationaler Drogenhandel, gewalttätiger Raub usw. vorgeworfen. Rrapo wurde in den USA wegen schwerer Verbrechen gesucht, während er in Metas Büro diente. Die Geschichte von Rrapo ist bekannt.

  Er wurde im Juli 2010 in der amerikanischen Botschaft in Tirana festgenommen und dringend an die USA ausgeliefert, wo er zu 6 Jahren Gefängnis verurteilt wurde, nachdem er mit dem Justizsystem zusammengearbeitet und alle Verbrechen gestanden hatte. Meta gab an, nichts über die Vergangenheit von Rrapo zu wissen, den er mit der Aufgabe des Sekretärs betraut hatte.

  Obwohl der Oberste Gerichtshof die Akte schloss und Meta für unschuldig erklärte, machte SPAK SPAK auch auf Ilir Metas Einkäufe mit öffentlichem Eigentum und Vermögen im Büro des ehemaligen Ministers Dritan Prifti aufmerksam. Meta entkam der Bestrafung nach einem Manöver, das das Video im Büro des Priesters für ungültig erklärte, und nach einer Nachricht, die Sali Berisha den Richtern am Tag vor dem Urteil gab.

  Unter anderem soll Meta in den Missbrauch von 200.000 Tonnen Weizen und 100.000 Tonnen Ölhilfe aus dem Ausland, in den Missbrauch von Hunderten Millionen Euro an Spenden und Ausschreibungen, in die Privatisierung der Telekom verwickelt gewesen sein CEZ-DIA-Affäre mit Kastriot Ismailaj als Protagonist, heute im Gefängnis, den Meta den Tschechen empfahl und der nach Durchführung des Diebstahls Geld von ihm forderte.

  https://shqiptarja.com/lajm/dosjet-e-ilir-metes-ne-spak-referohen-edhe-30-afera-dhe-skandale-perfshihen-vjedhja-e-floririt-historia-me-almir-rrapon-dhe-pazaret-ne-zyren-e-dritan-priftit?r=kh1

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s