Edi Rama tauscht die Bildungsministerin aus: Evis Kushi

Peinlich Dumm, typische Dumm Erfahrung von Georg Soros, EU NGOS und dann der Ehemann auch noch als Krimineller in den USA verhaftet. Die dümmste Frau, die je Bildungsministerin war, wurde am 1 Schultag entlassen, stammte auch dem Mafia Deppen Land: Kosovo wurde nach dem Vorbild von Deutschland: Ministerin, denn Idiotie und keinen Beruf, reicht auch bei Deutschen Ministern und Ministerpräsidenten.Shanini, meinte sie wurde wegen ihrem Dialekt entlassen, denn die Frau sprach den Deppen Bergbauern Dialekt aus dem Kosovo, der nur von den Dümmsten ohne Schule gesprochen wird.

Prime Minister Replaces Albania’s Minister of Education

Prime Minister Replaces Albania’s Minister of Education

Prime Minister Edi Rama has replaced Minister of Education Besa Shahini on the first day of school in Albania. She will be replaced by Socialist Party MP Evis Kushi. Shahini, who became minister less than two years ago, in December 2018, had announced her early departure before, citing personal issues. Shahini and…

FBI Festnahmen der Mafia Shahini Mafia Familie im Kosovo, der Albanischen Bildungsministerin: Besa Shahini und Vize Kosovo PM: Enver Hoxhaj

Der Ehemann von Shanini wurde vom FBI verhaftet wegen Betrug Agron Tufa der grosse Betrüger Agron Tufa im Brief an die Ministerin aus Profi Krimineller Familie

Rekorde in der „smartphone“ verblödeten Bildung in Albanien mit der Kosovaren Ministerin Besa Shanini, mit verhafteten Ehemann

2 Gedanken zu „Edi Rama tauscht die Bildungsministerin aus: Evis Kushi“

 1. Mangelnde Intelligenz, die Kosovarin Shanini, oder auch Nord Albaner, was ja lange bekannt ist, auch bei Albanern als „Menschen ohne Kultur“ bekannt IQ, von Deutschen Politikern, die auch nie einen Berufs gelernt haben, weil man zu blöde ist

  esa Shahini nuk do të jetë më Ministre e Arsimit. Në një takim me kryeministrin Edi Rama, Shahini ka konfirmuar largimin si ministre. Kryeministri ka vendosur që të emërojë në postin e Ministres së Arsimit, deputeten Evis Kushi.

  Misteri/ Pse u largua ministrja e arsimit, Besa Shahini

  Gjatë bashkëbisedimit me Ramën, Besa Shahini nuk ia ka përtuar fjalët kreut të qeverisë. “Do të angazhohem për një të majtë të re, jo të majtë demagogjike”, i tha ajo. Ndërkohë Rama që ia kthen me fjalët: “e majta jonë pra…”. Por pavarësisht këtyre batutave emocionale që janë normale në bashkëbisedin në njoftimin me shkrim ish ministrja e arsimit ka qenë më e kontrolluar. Ajo nuk ka shprehur asnjë pakënaqësi dhe i qëndruar versionit që dha disa ditë më parë atij të largimit nga Shqipëria për motive familjare. Shahini tha se kërkon një mandat të tretë për rilindjen, se ajo u angazhua në këtë mision ku Rama e thirri tre vjet më parë për të kontribuar për bashkimin kombëtar dhe të vetmet vërejtje që bëri i pati për opozitën. “Ka qenë e paimagjinueshme për mua që opozita do të ngrihej nga dita e parë të sulmojë prejardhjen dhe dialektin tonë.

  Andi Bushati:Besa e tradhtuar

  “Të thuhet se shqiptarët që flasin dialektin Kosovar (apo verior) janë më pak inteligjent apo me pak të mençur, është epitomi i racizmit. Natyrisht, s’mund të quhet racizëm se jemi i njëjti komb, por që janë përdorur taktika të njëjta, kjo nuk mund të mohohet. Beteja politike ditore mes partive nuk guxon të dëmtojë marrëdhëniet mes shqiptarëve. Për këtë arsye, unë nuk do të ndaloj kurrë së punuari drejt afrimit të kombit tonë. Është dhurata më e mirë që mund t’ia lëmë gjeneratave që vijnë” ka shkruar ajo. Ajo ka renditur si suksesin e saj kryesor zbatimin e ‘paktit për universitetin” dhe tha si një nxënëse e bindur e partisë se do të jetë e angazhuar për të ndihmuar pasardhësen e saj: “Do ta mbështes ministren e re Evis Kushi edhe përtej dorëzimit të punës, që të sigurojmë vazhdimësi të projekteve kryesore, si dhe dhe do të jem gjithmonë në dispozicion për çfarëdo lloj kontributi që mund të ofroj për qeverinë shqiptare”. https://lapsi.al/2020/09/14/shkarkimi-i-besa-shahinit-me-sulmuan-opozitare-raciste/

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s