Nghradeta Balkan Vertreter: Bujar Sejdinaj, in Elbasan verhaftet

Uraltes Thema, die Elbasan Super Mafia und die Finanzierung der Banden, druch die GTZ, Deutsche Botschaft und korrupten EU Banden

Police arrests in the drug operation Bujar Sejdinaj, known as “the uncle” representative of Ndrangheta in Albania

24/07/2020 16:18

The one in the picture is Bujar Sejdinaj, nicknamed “the uncle”, arrested in today’s police drug operation, considered as an associate of Ndrageta in Albania and in the Balkans, stated the Albanian police.

He was arrested during the large-scale international operation held simultaneously in Italy, Argentina and Costa Rica.

The so-called ‘Uncle’ according to Top Channel sources has organized the purchase of 20 kg of cocaine.

While in 2019 reliable sources say that Alesandro Fonti, member of the mafia family Ndrina Belloco, has come to Albania to meet the two collaborators Cekini and Sejdinaj.

In this meeting Ardjan Cekini mediated for the further trip of ‘the uncle’ to Italy. On February 22, Gianfranco Marono, Fonti and his uncle meet in Santiago de Compostela with the drug supplier with whom the import is thought to have been coordinated.

FOTO GALERI
1/10

2 Gedanken zu „Nghradeta Balkan Vertreter: Bujar Sejdinaj, in Elbasan verhaftet“

 1. Weitere Operationen in Elbasan, Durres, die noch laufen

  Es geht um Auftragsmorde, rund um

  Rama mbledh online kryetarët e bashkive të prekura nga tërmeti: Jemi gati për rindërtimin

  Kryeministri Rama ka mbledhur në një takim online të gjithë kryetarët e bashkive të prekura nga tërmeti, për të dhënë një raport mbi situatën e deritanishme të rindërtimit.
  27 Korrik, 17:36 | Përditësimi i fundit: 18:01 Politikë
  Ekzekutimi i ‚Rramanit‘ të Elbasanit, RENEA shoqëron 2 vëllezërit, dyshohet se siguruan makinën për atentatin, njëri prej tyre objekt atentati në 2008-ën

  Report TV mëson se janë shoqëruar dy vëllezër dhe njëri prej tyre, është pronar i një pike makinash të përdorura në Peqin që mendohet se ka siguruar një prej automjeteve që u përdor në atentat. Njëri prej vëllezërve, në janar të vitit 2008 është bërë… https://shqiptarja.com/lajm/renea-arreston-pronarin-e-nje-pike-makinash-te-perdorura-dyshohet-se-ka-lidhje-me-ekzekutimin-e-rramanit-te-elbasanit

  Ora 20:08
  I shoqëruari për vrasjen e ‚Rramanit‘ objekt atentati në 2008-ën, i qëlluan 5 herë me armë por s’u lëndua

  I shoqëruari Ymer Manehasa është nga fshati Bardhas i njësisë administrative Gjoçaj në zonën e Peqinit. Ai së bashku me vëllain e tij Selim Manehasa është shoqëruar nga policia si person që ka lidhje me vrasjen e Emiljano Ramazanit. Deri në këtë fazë të hetimit ndaj dy vëllezërve nuk është marrë asnjë masë ndalimi, por vetëm shoqërimi i tyre. Ymer Manehasa në janar të vitit 2008 është bërë njëherë objekt i një atentati me armë në fshatin Bardhas. Ndaj tij është qëlluar plot 5 herë por pa pësuar lëndime. Manehasa është shoqëruar edhe më parë në polici si i dyshuar për një vrasje në zonën e Peqinit, por akuzat nuk janë faktuar asnjëherë dhe për pasojë ai është lënë I lirë.

  Ora 19:26
  Atentati ndaj Emiljano Ramazanit, zbulohet emri i të shoqëruarit të dytë

  Report Tv ka mësuar emrin e dytë të dyshuar si bashkëpunëtor në atentatin mafioz ndaj Emiljano Ramazanit. Gazetari Merin Maçi zbulon se i shoqëruarit të dytë nga RENEA është vëllai i Selimit që i ka siguruar makinë autorëve, Ymer Manehasa.

  Selimi dhe Ymeri dyshohet se janë të përfshirë në atentatin mafioz ndaj Emiljano Ramazanit, ku pista kryesore e ekzekutimit mbetet prishja e pazareve të drogës.

  Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s