Seit der Edi Rama Regierung; Vlore, das Verbrecher Zentrum für Schmuggel, Geldwäsche

Jagd mit Helikopter am hellichten Tage, weil Schmuggler Boote unterwegs sind, deren Mafia Hotels, direkt von der KfW und den Deutschen mitfinanziert werden, mit kriminelle Partner, mit Mehrfach ID und immer Betrug. Die KfW finanzierte Müll Deponie, der Banden.

Jürgen Pilkapi tritt zurück! 7 Grundstücks Direktoren in Vlore in 9 Monaten

8 Grundstücks Direktoren in 9 Monaten: Welt Rekord, der Inkompetenz, von Deutschland kopiert. KfW offiziell finanziert, mit Hilfe einer vollkommen korrupten Botschafterin, was an den Visa Skandal und andere Skandal Geschäfte erinnert. § verschiedene Namen, 3 Verträge, das ist Regierungs Stile des Edi Rama in Fortsetzung

Wieder eine „Nghradeta“ Geldwäsche Firma in Tirana: „EcoTirana mit Andrea Miglioranzi und Erion Veliaj

1:1 kopiert von der Müll Betrugs Mafia aus Deutschland und Italien: Hoher Profit der Politik Banden, die das finanzieren und schon seit sehr langem, wobei es wohl in 20 Jahren: über 40 Projekte sind.

Ilir Dedja, ose Klodian (Mirel) Mërtiri është një emër që gjendet në historinë e re të inceneratorëve të mbetjeve urbane në Shqipëri. Ai rezulton me lidhje në të tre inceneratorët, biznese që njihen formalisht me emrin e Klodian Zotos.

3 verschiedene Namen, KfW Verträge, 3 Verträge mit Müll Deponien, immer unter einem anderen Namen: und mit der Albanischen Regierung, wobei die Betrugs Skandale auch mit der Elbasan, Fiere Müll Deponien schon länger bekannt sind. Die EU, Die EU Delegationen rund um Johannes Hahn, Knut Fleckenstein, ein Skandal, wobei Knut Fleckenstein, Berater Verträge mit dem Parlamentspräsidenten sogar hat.

 

 

Bushati, Becker, KfW Müll Geschäfte mit Kriminellen , mit 3 Namen wie Klodian Zoti

VIDEO/Aksion si nëpër filma në Karaburun! Transportonte drogë, 7 mjete lundruese dhe polici italiane në ndjekje të gomones

Një gomone është vënë në ndjekje nga policia në gjirin e Dafinës në Karaburun të qytetit të Vlorës. Ajo dyshohet se ka qenë në përgjim prej kohësh nga policia italiane dhe më konkretisht nga Guarda di Finanza. Disa efektivë të infiltruar kanë mbajtur në përgjim këtë gomone, e cila mendohet se qëllimisht është lënë të dërgojë lëndë narkotike në brigjet e Italisë, ndërsa më pas në kthim është vënë në ndjekje.

Arsyeja përse është lënë të bëhej transporti është se policia ka dashur të zbulojë një rrjet më të zgjeruar trafikantësh.

Ndërkohë aktualisht në ndjekje të gomones, e cila dyshohet të jetë nisur nga plazhi i vjetër i Vlorës, janë Guarda di Finanza, policia kufitare, forcat delta, rojet bregdetare, dronë dhe një helikopter. Momentalisht helikopteri ndodhet në grykëderdhjen e Vlorës, pasi ky vend shfrytëzohet në shumicën e rasteve nga trafikantët për të bërë nisjen e drogës.

Edhe pse gomonia është lokalizuar prej kohësh është shumë e vështirë kapja e saj, pasi ka dy motorë të fuqishëm dhe është 11 metra e gjatë. Në ndjekje të saj janë saktësisht 7 metra lundruese, ndërsa gomonia që dyshohet se kishte drogë, është vënë fillimisht në ndjekje në ishullin e Sazanit. Më tej ajo ka përshkruar të gjithë vijën bregdetare deri në Durrës, ndërsa për momentin po ndiqet në Vlorë.

Gomonia prej kohësh ishte në përgjim, ndërsa në bregdet janë shtuar forcat e policisë që presin të dërgojnë në komisariat drejtuesin e saj. Sipas policisë së Vlorës mjeti lundrues është vënë në ndjekje që në orën 7 të mëngjesit. Me pak fjalë kjo ngjan si një ndjekje nëpër filma.

Helikopteri duke ndjekur gomonen

1594892209_makinehelikopteri001.jpg

Helikoptere, drone, policia shqiptare dhe italiane në ndjekje të gomones

https://shqiptarja.com/lajm/aksion-si-neper-filma-ne-karaburun-policia-shqiptare-dhe-italiane-ne-ndjekje-te-nje-gomonie-dyshohet-se-ka-droge?r=kh1

5 Gedanken zu „Seit der Edi Rama Regierung; Vlore, das Verbrecher Zentrum für Schmuggel, Geldwäsche“

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s