Seit der Edi Rama Regierung; Vlore, das Verbrecher Zentrum für Schmuggel, Geldwäsche

Jagd mit Helikopter am hellichten Tage, weil Schmuggler Boote unterwegs sind, deren Mafia Hotels, direkt von der KfW und den Deutschen mitfinanziert werden, mit kriminelle Partner, mit Mehrfach ID und immer Betrug. Die KfW finanzierte Müll Deponie, der Banden.

Jürgen Pilkapi tritt zurück! 7 Grundstücks Direktoren in Vlore in 9 Monaten

8 Grundstücks Direktoren in 9 Monaten: Welt Rekord, der Inkompetenz, von Deutschland kopiert. KfW offiziell finanziert, mit Hilfe einer vollkommen korrupten Botschafterin, was an den Visa Skandal und andere Skandal Geschäfte erinnert. § verschiedene Namen, 3 Verträge, das ist Regierungs Stile des Edi Rama in Fortsetzung

Wieder eine „Nghradeta“ Geldwäsche Firma in Tirana: „EcoTirana mit Andrea Miglioranzi und Erion Veliaj

1:1 kopiert von der Müll Betrugs Mafia aus Deutschland und Italien: Hoher Profit der Politik Banden, die das finanzieren und schon seit sehr langem, wobei es wohl in 20 Jahren: über 40 Projekte sind.

Ilir Dedja, ose Klodian (Mirel) Mërtiri është një emër që gjendet në historinë e re të inceneratorëve të mbetjeve urbane në Shqipëri. Ai rezulton me lidhje në të tre inceneratorët, biznese që njihen formalisht me emrin e Klodian Zotos.

3 verschiedene Namen, KfW Verträge, 3 Verträge mit Müll Deponien, immer unter einem anderen Namen: und mit der Albanischen Regierung, wobei die Betrugs Skandale auch mit der Elbasan, Fiere Müll Deponien schon länger bekannt sind. Die EU, Die EU Delegationen rund um Johannes Hahn, Knut Fleckenstein, ein Skandal, wobei Knut Fleckenstein, Berater Verträge mit dem Parlamentspräsidenten sogar hat.

 

 

Bushati, Becker, KfW Müll Geschäfte mit Kriminellen , mit 3 Namen wie Klodian Zoti

VIDEO/Aksion si nëpër filma në Karaburun! Transportonte drogë, 7 mjete lundruese dhe polici italiane në ndjekje të gomones

Një gomone është vënë në ndjekje nga policia në gjirin e Dafinës në Karaburun të qytetit të Vlorës. Ajo dyshohet se ka qenë në përgjim prej kohësh nga policia italiane dhe më konkretisht nga Guarda di Finanza. Disa efektivë të infiltruar kanë mbajtur në përgjim këtë gomone, e cila mendohet se qëllimisht është lënë të dërgojë lëndë narkotike në brigjet e Italisë, ndërsa më pas në kthim është vënë në ndjekje.

Arsyeja përse është lënë të bëhej transporti është se policia ka dashur të zbulojë një rrjet më të zgjeruar trafikantësh.

Ndërkohë aktualisht në ndjekje të gomones, e cila dyshohet të jetë nisur nga plazhi i vjetër i Vlorës, janë Guarda di Finanza, policia kufitare, forcat delta, rojet bregdetare, dronë dhe një helikopter. Momentalisht helikopteri ndodhet në grykëderdhjen e Vlorës, pasi ky vend shfrytëzohet në shumicën e rasteve nga trafikantët për të bërë nisjen e drogës.

Edhe pse gomonia është lokalizuar prej kohësh është shumë e vështirë kapja e saj, pasi ka dy motorë të fuqishëm dhe është 11 metra e gjatë. Në ndjekje të saj janë saktësisht 7 metra lundruese, ndërsa gomonia që dyshohet se kishte drogë, është vënë fillimisht në ndjekje në ishullin e Sazanit. Më tej ajo ka përshkruar të gjithë vijën bregdetare deri në Durrës, ndërsa për momentin po ndiqet në Vlorë.

Gomonia prej kohësh ishte në përgjim, ndërsa në bregdet janë shtuar forcat e policisë që presin të dërgojnë në komisariat drejtuesin e saj. Sipas policisë së Vlorës mjeti lundrues është vënë në ndjekje që në orën 7 të mëngjesit. Me pak fjalë kjo ngjan si një ndjekje nëpër filma.

Helikopteri duke ndjekur gomonen

1594892209_makinehelikopteri001.jpg

Helikoptere, drone, policia shqiptare dhe italiane në ndjekje të gomones

https://shqiptarja.com/lajm/aksion-si-neper-filma-ne-karaburun-policia-shqiptare-dhe-italiane-ne-ndjekje-te-nje-gomonie-dyshohet-se-ka-droge?r=kh1

4 Gedanken zu „Seit der Edi Rama Regierung; Vlore, das Verbrecher Zentrum für Schmuggel, Geldwäsche“

 1. 7 Polizei jagen vor Vlore das Schmuggler Boot, was in Italienischen Küsten Gewässern schon entdeckt wurde, verfolgt wurde und in Richtung Orikum fahren wollte.
  7 skafe dhe një helikopter i policisë po ndjekin gomonen në brigjet e Vlorës
  52 minuta më parë

  Një gomone e cila dyshohet se ka transportuar lende narkotike në brigjet e Italisë, po ndiqet aktualisht në afërsi të grykëderdhjes së Vlorës nga të paktën 7 mjete detare të policisë së shtetit. Ndërkohë në tokë ka një sërë makinash policie të cilat presin në bregdet gomonen.

  Në ajër janë ngritur një helikopter si dhe një dron që po ndjek ngjarjen nga lartësia. Bëhet me dije paraprakisht se në ndjekjen e gomones, e gjatë rreth 11 metra dhe e pajisur me dy motorë të fuqishëm, është vënë dhe Guardia di Finanza. Gomonia është ndjekur që nga brigjet italiane.

  Në përditësim… https://lapsi.al/2020/07/16/po-ndodh-tani-7-skafe-dhe-nje-helikopter-i-policise-po-ndjekin-gomonen-ne-brigjet-e-vlores/

  Gazetari Artan Hoxha ka folur në studion e ABC News për gomonen e kapur ditën e sotme në ujërat e Vlorës pas një aksioni të policisë shqiptare me atë italiane.

  Ai tha se bandat kriminale sot po përdorin mjete mjaft të fuqishme të cilët nuk mund të kapen nga policia.

  Hoxha deklaroi se po vijojnë kërkimet për të vërtetuar nëse ka pasur drogë në skaf apo jo, ndërsa e cilësoi braktisjen e gomones një strategji për të humbur gjurmët duke theksuar se pavarësisht kostos së saj për këta grupe ajo është një humbje minimale.

  “Trafiku i lëndëve narkotike nga Shqipëria nuk është ndërprerë ndonjëherë. Ai ka një luhatje si kurba e Covidit.

  Gomonet që përdoren sot janë shumë të fuqishëm, të cilat mund t’i kapësh vetëm nëse i mbarohet karburanti, ose në zbarkim të lëndës narkotike, pasi janë shumë të shpejta. Rasti i Met Kananit është ekzemplar, u kap banda, por nuk u kap kurrë as skafi dhe as skafisti.

  Këta njerëz merren me atë punë. Grupet kriminale kanë një aftësi të madhe financiare dhe financojnë për të blerë skafe të fuqishme.

  Operacioni i sotëm i zhvilluar ditën në një kohë të mirë dhe prapë nuk u kap ngarkesa dhe as skafistët. I gjithë operacioni në fund u gjet vetëm skafi i braktisur. Ende nuk dihet tashmë nëse ka pasur ngarkesa. Deri tani kemi vetëm një mjet që është humbje minimale për ata.

  Rasti i sotëm u bë i bujshëm sepse italianët hynë në lojë. 1 Kg kanabis në Shqipëri ka shkuar 1000 euro”, tha Artan Hoxha./abcnews.al

  Man fasst praktisch nie die Bootsführer, weil Politiker die Flotten laufen lassen und das Kultur ist

  Liken

 2. nach 5 Stunden konnte das Boot gestoppt werden, die Schmuggler wollten in die Sümpfe des Vjosa Flusses fahren, dem ältesten Schmuggler Basis Ort, mit Politiker Hintergrund

  Edi Rama, PS Banden

  Liken

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s