2 Mafiösi Brüder wurden bei Durres hingerichtet

Alle Jahre wieder, gibt es Hinrichtungen um diese Zeit, fast immer weil Jemand seine Drogen Schulden nicht bezahlt hat, oder eine Investition, Betrug war

Man hatte, sogar eine Wechselstube betrieben. 56 Kugeln wurden auf Beide abgegeben, also eine Gruppe von Mördern. Tatort, die üblichen Wildwest Gegenden von Shiak, Shkozet, im sogenannten NATO Staat. 40.000 € Kredit gab man dem Vater, für eine Auto Reparatur Werkstätte

Die Brüder: Viktor und Besmir Haxhia

Atentati në Durrës/ Dy vëllezërit u qëlluan nga një ‚ Toyota‘ gri, dyshohet për prishje pazari! Një nga viktimat u deportua nga Franca për trafik droge në 2018

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me vrasjen e dy vëllezërve Haxhia në qytetin e Durrësit.  Sipas burimeve nga grupi hetimor rezulton se hapja e zjarrit është bërë nga pozicion i ndaluar, e për pasojë kjo shton dyshimet se autorët dhe viktimat njiheshin me njëri tjetrin.

 

5 Gedanken zu „2 Mafiösi Brüder wurden bei Durres hingerichtet“

 1. Ein lang gesuchter Mörder, wurde festgenommen

  Ekzekutimi i dyfishtë në Lezhë, arrestohet i dyshuari, në kërkim i vëllai
  Prill 28, 2020

  Rapsodi Kol Murrani

  41-vjeçari Aleksandër Përdoda, banor i fshatit Lalm dhe person me precedent kriminal në fushën e krimeve ndaj personit, është arrestuar nga policia pasi dyshohet si autor i vrasje së rapsodit të njohur në Lezhë Kol Murranit dhe Preng Simonit. Burime nga policia e Lezhës, ku Përdoda mbahet, thanë se i dyshyari ka pranuar autorësinë e krimit të dyfishtë.

  Nga hetimet e para, rezulton se ai kishte konflikte pronësie për një tokë me Kol Murranin, i cili dhe dyshohet si shënjestra e këtij atentati. Ngjarja ndodhi mesditën e djeshme në pyllin e fshatit Lalm Luka. “Nga tërësia e veprimeve dyshohet se ky shtetas i ka qëlluar me armë (viktimat) për arsye pronësie, pasi pretendon se pjesa ku ka ndodhur krimi është pronë e tij”, njoftoi policia.
  https://boldnews.al/2020/04/28/ekzekutimi-i-dyfishte-ne-lezhe-arrestohet-i-dyshuari-ne-kerkim-i-vellai/

  Gefällt mir

 2. Mörder, werden festgenommen

  Elton Qyno

  ‚Mos se e vrave, e vrau djalin thërrisni ambulancën’/ Festa në Korçë që u kthye në mort! Historia tragjike e vrasjes së Altin Balliut nga killeri gjakftohtë /VIDEO

  TË GJITHA lajmet për vrasjen e Altin Balliut

  Kjo është historia tragjike e vrasjes së Altin Balliut në Korçë. I riu që po festonte me shoqërinë e tij ndërimin e viteve, por që festa u kthye në tragjedi. Kjo pasi një i dënuar për akuzën e “Vrasjes me paramendim” mbetur në tentativë që ishte liruar me kusht nga gjykata,por realisht nuk ishte vënë asnjë ditë në shërbim prove, përplaset fizikisht me grupin e të rinjvë që festonin, duke vrarë me armë Altin Balliun. Për më tepër ju ftojmë të ndiqni dokumentarin e përgatitur për këtë ngjarje.

  Fiere: Luxus Villa, Cannabis Plantagen, Drogen Labore: Festnehmen

  Gefällt mir

  1. Die ermordeten Brüder waren in mehrere Morde verwickelt, Täter, auch mit dem Skandal Flugplatz Überfall verbunden. lt. Angela Merkel, den korrupten EU Banden, hat Albanien entscheidende Fortschritte gemacht, deshalb wandert die Bevölkerung aus, vor diesen kriminellen Banden. SEit 2008 ist diese Anarchie, nach 1997-98 und immer Berisha Leute, waren die GRundlage und korruptge ausl. Diplomaten und Politiker

   Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s