Die Abholzung der Wälder mit Edi Rama Bürgermeistern, geht weiter voran: Adriatik Zotka

Der Bürgermeister von Edi Rama in Polican: Adriatik Zotka, lässt die Wälder abholzen

Skandali/ “Kryebashkiaku i PS ngre guroren e tij, bën kërdinë në pyjet e Tërpanit” (FOTO)

“Kryebashkiaku socialist i Policanit Adriatik Zotka ka mbyllur të gjitha guroret në malin e Tomorit në mënyrë që të punojë vetëm gurorja e tij dhe e ministrit Klosi. Ky monopolizim ka lënë pa punë dhe në varfëri ekstreme shumë familje.

Po kështu Zotka në bashkëpunim me kryetarin e Qarkut të Beratit po bëjnë kërdinë në pyjet e Terpanit”.

Faktet më lart janë denoncuar nga një qytetar i cili i ka shkruar ish-Kryeministrit Berisha. Vetë z. Berisha i cilëson këto akte si “forca e pushtetit mafioz”.

Denoncimi i plote i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Forca e Pushtetit Mafioz!

-Adriatik Zotko, narkokryetar i narkobashise se Poliçanit, me mbeshtjetjen e Narkoqeverise, konkretisht Klosit, mbyll te gjitha guroret por hap guroren e tij

-Vellai i tij narkotrafikant denohet 7 vjet per trafik droge por qendron 4 muaj ne spital dhe del i lire kurse bashkepuntoret e tij vazhdojne te vuajne burgun.

-Zotko se bashku me kryetarin e Qarkut te Beratit po bejne kerdine ne pyjet e Terpanit.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje z.Berisha!

Une qe po ju shkruaj jam nje qytetar i qytetit te varfer te Policanit. Them i “varfer” pasi u be gati nje vit qe kryetari i bashkise Adriatik Zotkaj ne bashkepunim me min.Blendi Klosi kane bllokuar punen ne guroret e malit Tomorr duke lene shume po shume familje ne varferi ekstreme. Ne ortakeri me njeri-tjetrin ata hapen nje tjeter gurore ne malin e Terpanit duke krijuar keshtu “nje monopol”. E kishin shume te thjeshte ta ngrinin punen pasi duke qene njeri ligji e tjetri Maliqi punojne me mjetet e bashkise( skrep, kamiona, fuoristrada e vinç).Edhe fuqine punetore e kane miremenduar…

https://boldnews.al/2018/11/18/skandali-kryebashkiaku-i-ps-ngre-guroren-e-tij-ben-kerdine-ne-pyjet-e-terpanit-foto/

2 Gedanken zu „Die Abholzung der Wälder mit Edi Rama Bürgermeistern, geht weiter voran: Adriatik Zotka“

  1. Wenn Idioten aufforsten, das auch noch Edi Rama, Lefter Koka, als Strategischen Projekt verkaufen und in Anwesenheit von Vangjush Dako. In Lehm Bergen fährt man mit dem Bagger herum, zerstört Alles, jeder Strauch und jede Blume werden entfernt sogar mit Autokran Bühne von Oben. Das Projekt wurde umgehend durch den Regen zerstört,

    Warnungen nicht in Lehmbergen so ein Verbrechen zu organisierten wurden ignoriert, Die Fusha Baufirma, lieferte die Beton STeine, ohne Drainage, ohne Stahl! Die Deutsche Hirnlose Lesbe, Barbara Hendirck, als Ministserin diese Banden, gab neue Millionen wie die EU Verbrecher, für angebliche Aufforstungen

    Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s