OFL Operationen, gegen viele prominente Gangster und Geschäftsleute

Erinnert Alles an die Edi Rama, EU, Samir Tahiri Show, mit den Polizei Einsätzten gegen das Cannabis Dorf Lazarate, um eigene Drogen Plantagen, Vertriebe aufzubauen, mit vielen Kriminellen, die sich in die Regierung einkauften, Vize Parteivorsitzende und Bürgermeister wurden, im EU, KfW, Auswärtigem Amte etablierten Modell, nur mit Verbrechern. Der einzige Unterschied ist, das die DEA, FBI, vor allem die Italiener diesmal die Oparationen leiten, gegen die gut mit EU Geldern finanzieten Verbrecher Kartelle, wo Deutschland der Motor war u.a. mit Rezzo Schlauch, Steinmeier im Auftrage der Amerikaner Verbrecher Kartelle zu finanzieren und jeden Staat, durch Bestechung und Privatisierung zu zerstören und zu korrumpieren. Joschka Fischer, Ludgar Vollmer und Co. kamen wie Ratten über den Balkan, um das Bürgertum, mit „useful Idiots“ zu zerstören.


Viele illegale gepanzerte Fahrzeuge wurden beschlagnahmt, im NATO, EU organsierten Verbrecher Staat: Albanien, wo Kriminelle die Regierung darstellen, gut finanziert aus Berlin, Brüssel, denn der Drogen, Frauen, Kinder Nachschub muss in Deutschland als Wirtschafts Faktor funktionieren. Liste der prominenten Verbrecher, welche oft seit über 20 Jahren bekannt sind, welche nun Vermögenserklärungen, innerhalb 48 Stunden einreichen müssen, woher sie das Geld haben, für ihre Immobilien, Firmen, Luxus Autos, was bei Ministern, Abgeordneten anfängt, welche unbehelligt bleiben wie Olsi Rama, der uralte Super Mafiosi rund um Georg Soros.

Die neue Sonder Staatsanwaltschaft SPAK, ein weiteres Betrugs Modell der EU, denn noch nie hat Etwas auch nur teilweise funktioniert.


EU Soreca Show um von den Edi Rama Comedy Polizei Aktionen abzulenken

Unverändert können Kriminelle wie Bledi Shuapi, oder hier aktuell: Ervis Çausholli, in Elbasan Leute auf offener Strasse zusammen schlagen, und korrupte Polizisten, versuchen dann die Anzeige Erstatter, zur Zurücknahme der Anzeige zu bewegen.** Gezim Cela, läuft frei herum, was Alles sagt, der Sohn des höchsten Salih Berisha Polizei Direktors aus Tropoje, Gross Drogen Dealer, inklusive Mord.

Isuf Cela, Polizei Stabschef des Salih Berisha, eine kriminelle Familie auch im Heroin Handel, bis zum Grundstücksraub in Tirana

Super Mafiosi Gazmend Mahumtaj/Fatmir Mediu, die korrupte NATO, Dr. Jung mit Lulzim Basha

Burime policore thanë për “Shqiptarja.com” se njëri prej këtyre personazheve që ka marrë kërkesën për të justifikuar pasurinë është Aurel ose Altin Hoxhallari. Ky i fundit është person i shpallur në kërkim për vrasjen e Devi Kasmit. Hoxhallari, po gjykohet në mungesë në prokurorinë e Posaçme SPAK, për akuzën e “Vrasjes me paramendim“, kryer në bashkëpunim, në formën e grupit të strukturuar kriminal, „Mbajtja pa leje, prodhimi i armëve, shpërthyese dhe municionit“. Aurel Hoxhallari, besohet se është njëri nga individët, që ka kontraktuar vrasësin grek me pagesë, Efthymious Efthymiou, për të ekzekutuar Devi Kasmin. Vrasja ka motiv prishjen e pazareve të drogës. Altin Hoxhallari, dyshohet si i përfshirë në trafikun e heroinës dhe kokainës.

Ndërkohë në listën e policisë janë dhe dy personazhe nga zona e Laçit, më konkretisht Gëzim Çela ose i njohur ndryshe si “Baroni i drogës”, i dënuar në 2018 për trafik heroine me 10 vite burg. Në këtë vendim Çela është dënuar së bashku me Arif Çela, Viktor Lekgegaj, Fran Merdhoci dhe Alfred Mikeli. Çela vijon të jetë në kërkim, ndërkohë besohet se fshihet në zonën e Laçit.

Dangerous criminal wanted in Spain is captured in Albania

Astrit Bushi

Emri i tjetër që tashmë është bërë subjekt i verifikimit të pasurisë nga OFL është Astrit Bushi, ku mësohet se është dënuar në Itali dhe Spanjë për pengmarrje dhe grabitje me armë.

Një tjetër emër që ndodhet në listë është ai i Arjan Shanaj, biznesmenit nga Fieri i arrestuar dhe dënuar në Greqi për trafik kokaine.

Po kështu lista e gjatë e OFL-së shtrihet dhe tek një emër tjetër nga Fieri, siç është Arben Gropa ose Vangjel Zijaj, pronar i resortit “Pelikani” në Fier, i dënuar në Itali me 32 vite burgim për trafik droge.

Larg syrit dhe listës së OFL-së nuk ka shpëtuar dhe një personazh tjetër dhe i lidhur ngushtë me politikën siç është, Fatmir Kajolli, i dënuar në Itali me 22 vite burgim, për trafik droge. Megjithëse Kajolli, ka arritur të rrëzojë ekstradimin e tij në Itali dhe të çlirojë me vendim gjykate pasuritë e tij të sekuestruara, sërish ato tashmë janë vënë në lupën e oficerëve të OFL-së.

Po kështu në listën shumë emërore janë dhe disa personazhe të tjerë të familjes Jahelezi, të cilët janë të përfshirë në trafikun e heroinës ndërsa disa prej tyre janë pjesë e skemës së pastrimit të parave. Mes emrave që “Shqiptarja.com” ka mundur të sigurojë janë 6 persona, vëllezër me njëri-tjetrin si Enio Jahelezi, pronar i “Cavalli” Clab, “Amsterdam” Clab, hotel “Deluxe” etj. Orges Jahelezi i hetuar për heroinën e kapur në Has, Gramoz Jahelezi, i hetuar për dy atentate në dëm të viktimës Flamur Toska, Elvis ose Franc Jahelezi, vëllai i tij Xhevdet Jahelezi, dhe vëllai tjetër Luan Jahelezi.

Gjithashtu skanimit nga operacioni “Forca e Ligjit” nuk i ka shpëtuar dhe një emër tjetër i botës së krimit. Ai është Shkëlqim Kurpalaj nga Kukësi, i dënuar në Itali me 10 vite burgim për shfrytëzim prostitucioni dhe i shpallur në kërkim nga Interpol Roma dhe i arrestuar në vitin 2016 nga policia e Tiranës.

1300 persona në total dyshohet të jenë emrat që do të vihen në sitën e OFL-së si objekt i aktit normativ Anti-KÇK, u zbulua ekzkluzivisht në emisionin „Repolix“ në Report Tv.

Që prej 3 shkurtit, OFL ka nisur goditjen dhe sekuestrimin e pasurive të emrave të njohur të botës së krimit. OFL ka dërguar tashmë formularin tek Suel Cela dhe Plarent Dervishaj, Dash Gjoka, Emiljano Hysenaj, Lulzim Berisha, Edlir Hysenaj, Altin Hajri, Ardian Capja, grupi i Dukagjinit, Saimir Taullau, Ben Qimja, Durim Bami, Landi Muharremi, Bardhok Pllanaj, Alberto Lamaj, Dritan Dajtit, Xhevdet Troplinit, Emiljano Shullazit, Gjergj Cukalit, Orges Jahelezi dhe Pajtim Serjanit, Gazmend Mahmutajt dhe Edison Çobos. Ndërsa sot formulari i ka shkuar Ervis Martinajt, i njohur ndryshe edhe si “bosi” i lojërave të fatit, dhe dy vëllezërit Kaçorri, Arben dhe Valentino.

/Shqiptarja.com

https://dosja.al/ofl-emrat-e-rij/

***


 • Video Ekskluzive/ Përplasje në Elbasan, ‚i forti‘ Ervis Çausholli godet e tenton të nxjerrë me dhunë drejtuesin e ‚Golf‘-it


  Elton Qyno
  19 Shkurt, 21:04

Drogen über Bananen Container, über den Har in Montenegro, dann über Albanien nach Mazedonien mit dem Verteiler: Tetova, des Destandi Clans, dann weiter nach Koper in Slowenien, für die Verteilung in Europa und Abhol Service

EMRAT/ 1.3 ton kokainë mes bananeve, ‘koka’ ishin 3 vëllezërit shqiptarë

Featured image of article: EMRAT/ 1.3 ton kokainë mes bananeve, ‘koka’ ishin 3 vëllezërit shqiptarë

Dosja.al mëson se vëllezërit Sejdullah dhe Enver Hebibi janë pronarët e kompanisë që kishte porositur bananet në kamionin e të cilët u gjetës sasia e kokainës.

3 Gedanken zu „OFL Operationen, gegen viele prominente Gangster und Geschäftsleute“

 1. Beschlagnahmte Luxus Autos mit den verbotenen getönten Scheiben, vermietet über Edi Rama’s Ergys Hoxha, Polizei Adviser, auch an die korrupte EU Bande, wie Martin Schmid, die nun beschlagnahmt wurden. Áuch Fahrzeuge von dem ermordeten Jan Prenga, dem Berufsverbrecher Lulzim Berisha wurden beschlagnahmt

  Die Xhafzotaj Mafia bei Shiak, Alles illegal gebaut, oft ehemalige Polizei Beamte

  Kadri Lika, babai I Manjola Cuku qe u vra nga bashkeshorti Manjola Cuku u vra me thike nga Lulzim Cuku me 1 shkurt Kadri Lika: Shkak I konfliktit u be vellai I Lulzimit “Vellai donte ti merrte shtepine dhe dyqani vajzes time” Kadri Lika: Vellai I Lulzimit I fliste tij keq per gruan Kunati I viktimes donte te shkonte nga Dibra ne Xhafzotaj “Lulzim Cuku kishte tentuar edhe ne dhjetor ta vriste gruan” “Dhendri me kerkoi falje, vajza kishte urdher mbrotje” “Shteti te vendose drejtesi e denimin e merituar per autorin” Lulzim Cuku vrau me thike gruan e tij 33 vjeçare Lulzim Cuku u vetedorezua ne Policine e Burrelit Gazetar, Enver Doçi

  Gefällt mir

 2. Skandale wie überall. Suel Cela, eine vollkommen kriminelle Richterin. 69 Hektar Land, bei Elbasan gestohlen, Mord

  Akte / Skandalrichter Pajtime Fetahu über Entlassung, Vetting macht Staatsanwälte für die Schließung von Akten wegen Fälschung von Entscheidungen und Diebstahl von 69 Hektar Land verantwortlich
  26.06.2021
  in Anti-Mafia, Home
  Ein A
  Akte / Skandalrichter Pajtime Fetahu gegen Entlassung, Vetingu macht Staatsanwälte dafür verantwortlich, Akten wegen Fälschung von Entscheidungen und Diebstahl von 69 Hektar Land geschlossen zu haben

  Akte / Skandalrichter Pajtime Fetahu gegen Entlassung, Vetingu macht Staatsanwälte dafür verantwortlich, Akten wegen Fälschung von Entscheidungen und Diebstahl von 69 Hektar Land geschlossen zu haben

  Die Untersuchungskommission machte die Staatsanwältin Enkelejda Millonai dafür verantwortlich, dass sie eine Skandalakte gegen Richterin Pajtime Fetahu geschlossen hatte, nachdem sie zwei Entscheidungen getroffen hatte, indem sie 69 Hektar Land geraubt hatte. Fetahu wurde ebenfalls auf frischer Tat ertappt, als er um Bestechung bat, entging jedoch der Strafe und kehrte nach seiner Suspendierung durch den HCJ vor Gericht zurück. Die Richterin bedrohte auch Journalisten, die über ihre Angelegenheiten berichteten. Kürzlich trat er feiernd in der Bar des Kriminal- und Drogenboss Suel Çela auf, gegen den er zuvor einen Mordfall geschlossen hatte. Das ILD schweigt

  Die Richterin unzähliger Skandale in Elbasan, Pajtime Fetahu, hat ihre Tage in der Justiz gezählt. Richterin Fetahu, die vor drei Tagen in einem Video beim Feiern in der Bar von Gangsterboss Suel Çela auftrat, gegen die sie zuvor einen Mordfall geschlossen hatte, wird seit Dezember 2020 von den Vetting-Behörden ermittelt Datum, an dem Pajtime Fetahu vorgeladen wird, sich mit den Akten vertraut zu machen, aber der Richter ist Gegenstand von Ermittlungen und Debatten in den Kontrollgremien während der Neubewertung der Staatsanwälte, die die Akten von Fällen wegen Fälschung von Entscheidungen geschlossen haben. Eigentumsraub sowie zahlreiche Korruptionsvorwürfe

  Dosja/ Gjyqtarja e skandaleve Pajtime Fetahu drejt shkarkimit, Vetingu u kërkon llogari prokurorëve pse i kanë mbyllur dosjet për falsifikim vendimesh dhe vjedhje të 69 hektarë tokë
  26/06/2021
  ne Anti-Mafia, Kryesore
  A A
  Dosja/ Gjyqtarja e skandaleve Pajtime Fetahu drejt shkarkimit, Vetingu u kërkon llogari prokurorëve pse i kanë mbyllur dosjet për falsifikim vendimesh dhe vjedhje të 69 hektarë tokë

  Dosja/ Gjyqtarja e skandaleve Pajtime Fetahu drejt shkarkimit, Vetingu u kërkon llogari prokurorëve pse i kanë mbyllur dosjet për falsifikim vendimesh dhe vjedhje të 69 hektarë tokë

  Komisioni i Vetingut i kërkoi llogari prokurores Enkelejda Millonai pse i mbylli një dosje skandali gjyqtares Pajtime Fetahu pasi kishte marrë dy vendime duke grabitur 69 hektarë tokë. Fetahu u kap në flagrancë edhe duke kërkuar ryshfet, por i shpëtoi ndëshkimit dhe u rikthye sërish në gjykatë pas pezullimit nga KLD. Gjyqtarja ka kërcënuar edhe gazetarët që kanë raportuar mbi aferat e saj. Së fundmi është shfaqur duke festuar në lokalin e bosit të krimit dhe drogës Suel Çela, të cilit më parë i kishte mbyllur një dosje për vrasje. ILD-ja hesht

  Gjyqtarja e skandaleve të panumërta në Elbasan, Pajtime Fetahu, i ka ditët e numëruara në drejtësi. Gjyqtarja Fetahu, e cila tre ditë më parë u shfaq në një video teksa festonte në lokalin e bosit të krimit Suel Çela, të cilit më parë i kishte mbyllur një dosje për vrasje, po hetohet nga organet e Vetingut që në dhjetor të vitit 2020. Është shpejt për të pasur një datë se kur Pajtime Fetahu do të thirret për t’u njohur me dosjen, por gjyqtarja është bërë objekt hetimi dhe debatesh në organet e Vetingut, gjatë rivlerësimit të prokurorëve që i kanë mbyllur dosjet e aferave për falsifikim vendimesh, grabitje pronash si dhe denoncimet e shumta për korrupsion. Kaq flagrante dhe të rënda janë skandalet e Pajtime Fetahut në Gjykatën e Elbasanit sa që dosjet e saj kanë rrezikuar shkarkimin e prokurove që e kanë hetuar.https://pamfleti.net/dosja-gjyqtarja-e-skandaleve-pajtime-fetahu-drejt-shkarkimit-vetingu-u-kerkon-llogari-prokuroreve-pse-i-kane-mbyllur-dosjet-per-falsifikim-vendimesh-dhe-vjedhje-te-69-hektare-toke/
  Skandale wie überall. Suel Cela, eine vollkommen kriminelle Richterin. 69 Hektar Land, bei Elbasan gestohlen, Mord

  Akte / Skandalrichter Pajtime Fetahu über Entlassung, Vetting macht Staatsanwälte für die Schließung von Akten wegen Fälschung von Entscheidungen und Diebstahl von 69 Hektar Land verantwortlich
  26.06.2021
  in Anti-Mafia, Home
  Ein A
  Akte / Skandalrichter Pajtime Fetahu gegen Entlassung, Vetingu macht Staatsanwälte dafür verantwortlich, Akten wegen Fälschung von Entscheidungen und Diebstahl von 69 Hektar Land geschlossen zu haben

  Akte / Skandalrichter Pajtime Fetahu gegen Entlassung, Vetingu macht Staatsanwälte dafür verantwortlich, Akten wegen Fälschung von Entscheidungen und Diebstahl von 69 Hektar Land geschlossen zu haben

  Die Untersuchungskommission machte die Staatsanwältin Enkelejda Millonai dafür verantwortlich, dass sie eine Skandalakte gegen Richterin Pajtime Fetahu geschlossen hatte, nachdem sie zwei Entscheidungen getroffen hatte, indem sie 69 Hektar Land geraubt hatte. Fetahu wurde ebenfalls auf frischer Tat ertappt, als er um Bestechung bat, entging jedoch der Strafe und kehrte nach seiner Suspendierung durch den HCJ vor Gericht zurück. Die Richterin bedrohte auch Journalisten, die über ihre Angelegenheiten berichteten. Kürzlich trat er feiernd in der Bar des Kriminal- und Drogenboss Suel Çela auf, gegen den er zuvor einen Mordfall geschlossen hatte. Das ILD schweigt

  Die Richterin unzähliger Skandale in Elbasan, Pajtime Fetahu, hat ihre Tage in der Justiz gezählt. Richterin Fetahu, die vor drei Tagen in einem Video beim Feiern in der Bar von Gangsterboss Suel Çela auftrat, gegen die sie zuvor einen Mordfall geschlossen hatte, wird seit Dezember 2020 von den Vetting-Behörden ermittelt Datum, an dem Pajtime Fetahu vorgeladen wird, sich mit den Akten vertraut zu machen, aber der Richter ist Gegenstand von Ermittlungen und Debatten in den Kontrollgremien während der Neubewertung der Staatsanwälte, die die Akten von Fällen wegen Fälschung von Entscheidungen geschlossen haben. Eigentumsraub sowie zahlreiche Korruptionsvorwürfe

  Dosja/ Gjyqtarja e skandaleve Pajtime Fetahu drejt shkarkimit, Vetingu u kërkon llogari prokurorëve pse i kanë mbyllur dosjet për falsifikim vendimesh dhe vjedhje të 69 hektarë tokë
  26/06/2021
  ne Anti-Mafia, Kryesore
  A A
  Dosja/ Gjyqtarja e skandaleve Pajtime Fetahu drejt shkarkimit, Vetingu u kërkon llogari prokurorëve pse i kanë mbyllur dosjet për falsifikim vendimesh dhe vjedhje të 69 hektarë tokë

  Dosja/ Gjyqtarja e skandaleve Pajtime Fetahu drejt shkarkimit, Vetingu u kërkon llogari prokurorëve pse i kanë mbyllur dosjet për falsifikim vendimesh dhe vjedhje të 69 hektarë tokë

  Komisioni i Vetingut i kërkoi llogari prokurores Enkelejda Millonai pse i mbylli një dosje skandali gjyqtares Pajtime Fetahu pasi kishte marrë dy vendime duke grabitur 69 hektarë tokë. Fetahu u kap në flagrancë edhe duke kërkuar ryshfet, por i shpëtoi ndëshkimit dhe u rikthye sërish në gjykatë pas pezullimit nga KLD. Gjyqtarja ka kërcënuar edhe gazetarët që kanë raportuar mbi aferat e saj. Së fundmi është shfaqur duke festuar në lokalin e bosit të krimit dhe drogës Suel Çela, të cilit më parë i kishte mbyllur një dosje për vrasje. ILD-ja hesht

  Gjyqtarja e skandaleve të panumërta në Elbasan, Pajtime Fetahu, i ka ditët e numëruara në drejtësi. Gjyqtarja Fetahu, e cila tre ditë më parë u shfaq në një video teksa festonte në lokalin e bosit të krimit Suel Çela, të cilit më parë i kishte mbyllur një dosje për vrasje, po hetohet nga organet e Vetingut që në dhjetor të vitit 2020. Është shpejt për të pasur një datë se kur Pajtime Fetahu do të thirret për t’u njohur me dosjen, por gjyqtarja është bërë objekt hetimi dhe debatesh në organet e Vetingut, gjatë rivlerësimit të prokurorëve që i kanë mbyllur dosjet e aferave për falsifikim vendimesh, grabitje pronash si dhe denoncimet e shumta për korrupsion. Kaq flagrante dhe të rënda janë skandalet e Pajtime Fetahut në Gjykatën e Elbasanit sa që dosjet e saj kanë rrezikuar shkarkimin e prokurove që e kanë hetuar.https://pamfleti.net/dosja-gjyqtarja-e-skandaleve-pajtime-fetahu-drejt-shkarkimit-vetingu-u-kerkon-llogari-prokuroreve-pse-i-kane-mbyllur-dosjet-per-falsifikim-vendimesh-dhe-vjedhje-te-69-hektare-toke/

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s