Edi Rama, nimmt den Super Verbrecher „Vangjush Dako“ in Schutz: bezeichnet ihn als Freund.

Immer mit Verbrechern unterwegs: Edi Rama, wo es unzählige Fotos und Fakten gibt, mit Verbrechern und das seit 20 Jahren. Vangjush Dako hat mit 5 Familien Mitgliedern Einreiseverbot in die USA: Vangjush Dako läuft immer noch frei herum, Bürgermeister der Durres, zum Eldorada für Verbrecher Clans, des Mordes und als Drehscheibe des Drogen und Frauen Handels aufbaute mit Hunderttausenden von illegalen Bauten, auch der Kosovo und Mazedonischen Mafia. Da weiß man doch, wer die Verbrecher Kartelle real schützt! Alle prominenten Verbrecher kamen frei, das besondere Edi Rama System, schlimmer wie in den anderen Regierungen.
Wann wird Vangjush Dako, und sein „Ex-Direktor! „Adhurim Qehajaj“ in Durres verhaftet?

Immer mit Verbrechern, Edi Rama, der alle Ilegalen Bauten, vor allem an der Küste besuchte und Luxus Bauten der Super Mafia wie

GIZ: Mafia Boss „Gjergi Luca“ seine Firma: „Rozafa“, die Fischräuberei, die illegale Verbrechens Zentrale: „Fish City“

Edi Rama und der Super Verbrecher: Tom Doshi, Schulbildung Null

3 mal Mafiosi. Vangjush Dako, Edi Rama, Elvis Rroshi

Rama Defends Friendship with Ex-Mayor Banned from US and Implicated in Vote Buying

Rama Defends Friendship with Ex-Mayor Banned from US and Implicated in Vote Buying

Prime Minister Edi Rama has defended his friendship with disgraced ex-Mayor of Durres Vangjush Dako. Not only did Dako’s voice appear on leaked prosecution wiretaps colluding with criminal gangs to rig the 2017 general election in favor of the Socialist Party, but he is banned from entering the USA because of his “involvement in significant…

Wann wird der Bauschrott Patron von Durres: Vangjush Dako, der Bruder Edmond Dako verhaftet?

Edi Rama, Verbrecher Kartell in Elbasan und mit der Suel Cela Mafia und anderen Gestalten

Quazim Sejdini und Ehefrau Xhuljana Sejdini
mit der Zoll bwicklungsfirma“Ujori”

Das Mafia Hotel „ADOR“ am Flugplatz von „Ronni“ Hoxha – Edi Rama und Vangjush Dako Financier wurde nun beschlagnahmt

3 Gedanken zu „Edi Rama, nimmt den Super Verbrecher „Vangjush Dako“ in Schutz: bezeichnet ihn als Freund.“

 1. Edi Rama Betrugs Show, auch gegen die Verantwortlichen des Bauschrottes geschieht Nichts, vor allem nicht gegen Vangjush Dako. Alles Edi Rama Financier des Verbrechens, oft schon in 2000

  “Që të jesh i qartë ti…” / Gjushi dhe pak ‘matematikë gjykatash’ (nga ajo KÇK-ja që kryeministri nuk e ‘shikon’)

  February 15, 2020 21:37

  Nga Arkiva

  Durrës, dy motrat minorene helmojnë prindërit, djegin shtëpinë dhe zhduken me miliona lekë 05.Aug
  Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, makina përplaset me autobusin 28.Jun
  Shifrat e BSH: Fasonët sjellin 219 milionë euro në 6 muaj 15.Sep

  Pas tërmetit të 26 nëntorit ishin të shumtë ata që prisnin hetimin e kryebashkiakut Vangjush Dako. Përvec se kryetar i Bashkisë që prej 2007 ai është dhe biznesmeni furnitor kryesor me beton i ndërtuesve të Durrësit. Por asgjë nuk ndodhi.

  Madje me një veprim të papritur dhe me sa duket të detyruar, kryetarja e Bashkisë së Durrësit, e cila kohët e fundit kishte fërkime me Dakon dha dorëheqjen në kulmin e krizës së tërmetit. Publikisht u tha se gaboi me një deklaratë publike, përmbajtja e së cilës në fakt ishte e njëjtë me atë që thoshte disa herë në ditë, vetë kryeministri Rama. Në vend të Sakos u emërua siç pritej njeriu më i afërt i Dakos gjatë kohës që ai drejtonte bashkinë.

  Kjo mbylli të gjitha mundësitë e një hetimi të pavarur të dokumentacionit bashkiak. Dako faktikisht u rikthye në krye të Bashkisë.

  Por veç ndërtimeve ku ka vulën dhe firmën, kryebashkiaku i Durrësit ka një njollë tjetër të errët në karrierën e tij. Ai ndihmoi lirimin nga burgu të Lulzim Berishës, i dënuar fillimisht me burg përjetyë për vrasje dhe krime të rënda. Bileta e parakohshme e lirimit nga burgu për ish-kreun e bandës së Durrësit, u vulos më 5 dhjetor nga Gjykata e Apelit, pas një serie vendimesh të diskutueshme gjyqësore për ulje dënimi, raporteve që e përshkruajnë atë si “të dënuar shembullor” dhe një garancie për punësim të ofruar nga kryebashkiaku Vangjush Dako.

  Në vendimin e Gjykatës së Apelit të Durrësit trupa gjyqësore e kryesuar nga Arben Vrioni dhe me anëtarë Petrit Çenon dhe Anita Micin rendit nëntë argumente në favor të lirimit të Berishës. [Kiko këtu për vendimin]

  I arrestuar më 6 prill 2006, Lulzim Berisha ka qëndruar fizikisht 10 vjet e tetë muaj në burg. Por çuditërisht në vendimin e Gjykatës së Apelit llogaritet se ai ka shlyer 18 vjet, 9 muaj e 22 ditë nga dënimi i tij prej 25 vjetësh, pasi ka përfituar 3 ulje të mëparshme dënimi, një ulje të katërt nga amnistia e vitit 2012 dhe nga koha e gjatë e qëndruar në paraburgim.

  Përveç matematikës së ditëve të burgut, Lulzim Berisha ka bindur Gjykatën e Apelit të Durrësit se “është arritur qëllimi për edukimin dhe riintegrimin e tij në shoqëri”. Për këtë gjykim, treshja e gjyqtarëve është bazuar tek raportet pozitive të administratës së burgjeve si dhe një karakteristikë familje të lëshuar nga kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako më 8 korrik 2016.

  L.Berisha

  “Bashkia Durrës, duke vlerësuar gjendjen e kësaj familjeje, sjelljen e tyre në komunitet, si dhe mundësinë e lirimit të të dënuarit, garanton punësimin e të dënuarit Lulzim Berisha, në pamundësi për t’u punësuar në ndonjë subjekt privat,” citohet shkresa e Dakos në vendimin e lirimit.

  Gjyqtarët argumentojnë se “pozitiv vlerësohet fakti se aktualisht kërkuesi Lulzim Berisha ka një mundësi punësimi të garantuar nga Bashkia Durrës”.

  Në vendimin e saj, Gjykata e Apelit ka marrë gjithashtu vlerësimin se Lulzim Berisha “shfaq një gjendje shumë të rënduar psikologjike për shkak të kohës së gjatë të dënimit të vuajtur”, pendesën e tij për krimet dhe faktin se dy prindërit e tij janë të sëmurë rëndë dhe jetojnë vetëm.

  ………………………………………………..

  http://www.gazetadita.al/qe-te-jesh-i-qarte-ti-gjushi-dhe-pak-matematike-gjykatash-nga-ajo-kck-ja-qe-kryeministri-nuk-e-shikon/

  Gefällt mir

 2. Natürlich EU, KfW, Weltbank finanziert wo man die Beute aufteilt. Der Ex-Präfekt Genc Alizoti, machte in 2012 mit einer Sonder Staatsanwältin über 100 Anzeigen in der Currilla, Rruga Taulanti, es geschah wie immer Nichts, weil Mafia Botschaften direkt daran verdienen, wie die KfW. Stimmen zum Rücktritt des Fatmir Yhafaj, die Super Drogen Clans rund um „Vangjsuh Dako“

  Im Interview, sagt nach dem Präfekt Gend Alzoti in 2012, der Bürgermeister Vangjush Dako, doch „ich habe keine Baugenehmigung gegeben“ real verkauft er sogar den Beton, Zement, erhält Bargeld für den Wahlkampf, inklusive Wähler der jeweiligen Mafia Clans. Der Rest wird zusammen gefälscht, inklusive den 100.000 Phantom Wähler von Mehrfach ID Karten.

  Präfekt Genc Alizoti, der Bürgermeister Vangjush Dako, bestätigen in 2013, das es neue 110 illegale Bauten an der Küste (Currila, Rruga Taulantia, Kallmit) in Durres gibt. Straf Anzeige wurde gestellt, eine Task Force eingesetzt, gegen die Besetzung der Strände protestiert, viele Versprechen und Nichts. Vom Bürgermeister Vangjush Dako wurde das ebenso im Interview bestätigt: Nichts geschieht wie immer in Albanien, nur dumme Sprüche und Kinder Theater Show.

  Scheitert an einer vollkommen kriminellen Regierung, Polizei, Justiz in Durres und Albanien

  Eine Homage auf den früheren Präfekten von Durres: Genc Alizoti, einem der Wenigen, der REchtskundig war, sich den kriminellen Horden, der Illegalen Bauerei entgegen Stellte, über 100 Strafanzeigen mit einer jungen Staatsanwältin machte, als es um die Wahlen in 2013 ging, wo die Berisha und Vangjush Dako Horden, Durres entgültig in ein Chaos umwandelte.

  Genci Alizoti! Ich hatte nichts von ihm gehört und hatte keine Ahnung, was dieser Mann mit diesem Namen sein könnte. Es muss der Sommer 1995 gewesen sein, als ich von einem Mann namens Genc Alizotti gefragt wurde. Ich habe es mit viel Zuneigung aufgenommen. Er wurde von einem anderen Jungen begleitet, der besondere Eindrücke für mich schaffen würde. Dieser Typ hieß Ilirjan Tanko. Der Zweck, mich zu treffen, war einfach. Genci arbeitete als Lehrer im Dorf „Katundi i Ri“ und wollte in Durres angeboten werden, nachdem er zuvor mit der Sportzeitung „Sport Express“ zusammengearbeitet hatte. Diese Zeitung hatte eine Mitteilung herausgegeben, die auch für Durres Korrespondenz erforderte. Ich hatte auch eine Nachricht von meinem alten Freund Fatmir Meneri, der diesen Körper leitete, um dabei zu helfen. Genci Alizoti bat auch darum, mit einer aufrichtigen Intervention seines Freundes und Kollegen Ilirjan Tanko.

  Genci hat mir einen sehr guten Eindruck gemacht. Er war aufrichtig und hatte eine Naivität, die aus dem Wunsch resultierte, einen neuen Weg einzuschlagen, dessen Adresse er noch nicht kannte, aber zu lernen suchte. Humor war eine meiner Lieblingsshows, und im Laufe der Tage wurde er einer meiner Favoriten. Eine neue Zeitung wie Sport Express erforderte viel harte Arbeit, Mühe und Opfer. Sogar mein unvergesslicher Ilirjan Tanko, der am 18. Januar 2020 vom Leben getrennt war, spielte den Fotografen, der Fotos von den Spielen machte und spät in der Nacht Tirana verließ, mit dem weisen und guten Mann Genci Alizoti, um die Zusammenarbeit zu fördern. Denken Sie daran, dass der 3. September 1995 und die Technologie des Zeitungsdrucks heute nicht mehr so ​​waren. Zu dieser Zeit veröffentlichte ich meine eigene Privatzeitung Teuta Sport in Tirana.

  https://durreslajm.al/speciale/nje-rrefim-ndryshe-genci-alizotin
  Abwässer Einleitung im Hafen Durres, inklusive Öl, wo praktisch Alles ab 1997 illegal gebaut wurde.

  Stinkende Kloake auch im Winter
  Rruga Taulantia, Europa’s Verbrecher Zentrale mit illegalen Bauten

  und Nachts werden vor allem die Ventile geöffnet

  Gefällt mir

 3. Andere Schwer Verbrecher Clans, von Shiak, die Vangjush Dako Financiers, müssen ihre Vermögens Erklärungen abgeben.

  OFL i kërkon deklarimin e pasurisë mikut të Gjushit (EMRAT)
  Shkurt 26, 2020
  Share
  FOTO ILUSTRUESE

  Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar sot formularët e vetëdeklarimit dy shtetasve me banim në Shijak, në kuadër të operacionit anti-KÇK që nisi gati tre javë më parë.

  Sipas burimeve zyrtare, në vijim të veprimeve, bazuar në Aktin Normativ, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve: A.B., dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Vrasja me paramendim” dhe A.K., dënuar nga Gjykata e Pisas, Itali, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”.

  “Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e OFL-së.

  Burime bëjnë me dije se këta shtetas janë Astrit Balliu, alias Avdyli dhe Astrit Keçi.

  Kush është Astrit Balliu, alias Avdyli?

  Astrit Balliu njihet si koka e grupit të Shijakut, të arrestuar në 21 tetorit të vitit 2018, pjesë e dosjes ende nën hetim 339/1. Në tetor të vitit 2019 policia vuri në pranga 19 persona, mes tyre dhe drejtuesin Astrit Avdylin me vëllezërit e tij dhe anëtarët e bandës, të cilët akuzohen për prodhim dhe trafik droge, grup të strukturuar kriminal dhe pastrim parash.

  Ndërkohë që nga përgjimet e BIRN për shit-blerje votash, tregonin se ai së bashku me vëllain tjetër Altin Avdyli kanë drekuar të paktën dy herë me ish-kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dakon në fillim të vitit 2017.
  https://boldnews.al/2020/02/26/lajm-i-fundit-burri-vret-gruan-me-thike-foto-detajet/ Das System wurde unter Vangjush Dako, Bujar Nishani, Ferdinand Yhaferrie, Salih Berisha, Lulzim Basha schon installiert

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s