Der Edi Rama Besuch in den USA und der Verbrecher: Damir Fazlic tauchte auf

Der Super Gangster Damir Fazlic, der nur Schulden in Albanien hinterliess, überall nur Geldwäsche Firmen aufbaute, rund um Energie tauchte mit Tom ‚Rich in Tirana auf, erhielt von Salih Berisha Privilegien, und Tom Rich: 500.000 $ als angebliche Beratung, eines der grossen Betrugsgeschäfte der Amerikaner, wo auch einmal Haftbefehl gegen Damir Fazlic ausgestellt war, ein Britischer Agent, schon im Bosnien Krieg. Die beiden berüchtigen Gestalten der Albaner Politik, sind organisiert in Washington, weil gerade Polizei Aktionen laufen, denn es sind die Hauptpartner der Albanischen Verbrecher Clans, die sich aus der Schuss Linie so bringen im Albanischen Demokratie Verständnis.

Real Bestechungsgeld, damit Albanien in die NATO kommt und die USA, über die Verbrechen des Salih Berisha erneut hinweg sehen

Das die Verbrecher Organisation Atlantik Council, für einen Auftritt der Verbrecher zur Verfügung stand, sollte nicht verwundern. Andere US NATO Organisationen, bauten das Verbrecher Kartell: des Ilir Meta, und Edmond Haxhinasto auf.

fund_of_peace

Partner: die LSI Gangster Ilir Meta, Edmond Haxhinasto, Edmon Panertii, eine Gründung ders US NATO Fund: „Fund of Peace“, wo nur Kriminelle überall installiert werden

Ein unendlicher Skandal in Albanien bis heute diese Gruppe: Tom Rich, Erion Isufi (Schwager von Lulzim Basha, und uralt Betrugs Familie in Albanien), Argita Berisha, Johana Qeleshi

Die Mafia Gerichtspräsidentin von Durres: „Joana Qeleshi“ Partnerin der Berisha Bande, trat nun zurück

Bildschirmfoto vom 2020-02-07 07-26-54
Damir Fazlic, beim Metting des Atlantic Consil in Washington: Feb. 2020

Washington, Prime Minister Rama talks EU accession, Iran, international challenges

VIDEO-LAJM: Damir Fazliç shfaqet pranë Ramës në Washington

February 6, 2020 22:30

VIDEO-LAJM: Damir Fazliç shfaqet pranë Ramës në Washington
Weltweite Betrugs Geschäfte der Amerikaner, welche Albanien verwüsteten, hier mit Geldern von USAID, wo die Profite aus illegalen Geschäften für Kriminelle, in der American Bank of Albania gewaschen wurden, wo der Bin Laden Financier: Yassin Kadi 35 Bank Konten hatte, die 2001 beschlagnahmt wurden.

aaef-neu
2001: AAEF Reklame Tafeln an der damaligen National Strasse nach Tirana, wo man Tausende von illegalen Grundstücken verkaufte

I akuzuar për pastrim parash, Fazliç ka arritur të shtrijë rrënjët e tij brenda qeverisë shqiptare, ku jo më larg se dy muaj më parë, një projekt i biznesmenit serbo-boshnjak është diskutuar në një nga mbledhjet e qeverisë Rama.

Një personazh “interesant” shfaqet në takimin që kryeministri Edi Rama ka zhvilluar paraditen e sotme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Damir Fazliç, biznesmeni i akuzuar nga opozita socialiste në kohën e qeverisë Berisha, është një dëgjues i vëmendshëm i kryeministrit shqiptar në Washington.

I akuzuar për pastrim parash, Fazliç, ka arritur të shtrijë rrënjët e tij brenda qeverisë shqiptare.

Jo më larg se dy muaj më parë, një projekt i biznesmenit serbo-boshnjak është diskutuar në një nga mbledhjet e qeverisë Rama.

Projekti është kundërshtuar nga Ministria e Energjisë dhe Transporteve.

Biznesmeni serbo-boshnjak është akuzuar për pastrim parash.

Përmes një shoqërie të themeluar në Shqipëri në vitin 2005 me ortak dhe zotërues të vetëm serbo-boshnjakun Damir Fazliç, me aktivitet tregtar në fushën e projekteve të zhvillimit urban dhe të ndërtimit, biznesmeni u akuzua t’i ketë shkaktuar shtetit shqiptar një dëm prej 2 milionë eurosh, duke ndjekur një skemë mashtrimi me rimbursimet fiktive.

Emri i Fazliç është denoncuar shpesh nga opozita socialiste në atë kohë për përfitime dhe privatizime të paligjshme të pronave në vendin tonë.

Ai njihet si mik i ngushtë i Sali Berishës, i cili së paku në një rast e ka shpëtuar personalisht nga arrestimi duke përdorur policinë e shtetit kundër një urdhëri ndalimi të Prokurorisë.

d.a. / dita

 

Persona non grada in Washington in 2011, heute wieder Empfang! Der Alt Verbrecher Fatmir Mediu, ist ebenso in Washington, der für seine Waffen Geschäfte auch bekannt ist, mit dem AEY Skandal, wo man uralte Chinesische Muntion umpackte, an die NATO verkaufte.

AKTUALITET

Presidenti Meta takon sekretarin amerikan të shtetit dhe pritet në Senatin e SHBA

Sot Presidenti Ilir Meta takoi Sekretarin Amerikan të Shtetit, Michael Pompeo. Pas takimit ai shkroi në facebook: Kënaqësi të ndiqnim…

video

Inisiativa e ‘3 Deteve’ me mbështetjen e SHBA dhe BE, Mediu vë theksin te bashkëpunimi i Shqipërisë me Këshillin e Atlantikut

Kaum zuglauben, gleich mit 2 Super Verbrechern in Berlin

https://albaniade.files.wordpress.com/2020/02/71826-fatmir2bmediu252c2bdr.2bfranz2bjung252c2bagron2bduka.png

Super korrupte Mafia: Fatmir Mediu, Dr. Jung (Lobbyist Rheinmetall), Agron Duka (uralt Drogen Boss, Verbrecher und Schwager des Lefter und Nard Koka) Bruder: der Mafia Fussball Präsident: Armando Duka

Fatmir Mediu, Bogdani, anderen Berisha Kriminellen hat man den Diplmoten Status fuer US Reisen weggenommen.

Bildergebnis für naTO fatmir mediu

NATO Kriminelle, mit dem verurteilten Betrüger und Drogen Boss: Fatmir Mediu

NATO Kriminelle, mit dem verurteilten Betrüger und Drogen Boss: Fatmir Mediu

War Dogs in 2016.[9]

Chef Patrone, des  „Pëllumb Petriti“ Verbrecher Kartelles, welche 342 Hektar Land stahlen wo es einen TAZ Bericht gibt. Partner von dem Amerikaner der US Albanischen Mafia wie Edi Rama: mit Efraim Diveroli.</a Die Verbindungen zur „Sacra Corona Unita“ bestens dokumentiert

4 Gedanken zu „Der Edi Rama Besuch in den USA und der Verbrecher: Damir Fazlic tauchte auf“

  1. Überfall auf einen Juwelier in Durres, Elbasan. Am hellichten Tage und so intelligent: Überfall ohne Maske. Schule Null, Beruf Null, aber in Deutschland als Fachkraft verkauft, real zu dumm zum arbeiten, weil functional illerate, wie die Meisten Albaner. Inklusive Minister, ähnlich in Deutschland. facebook, twitter Bildung, wie bei Heiko Maas.

   Grabitja e argjendarisë, autori i dyshuar i shumëkërkuari në Durrës

   Lajme të Lidhura:

   Me precedentë penalë, ja kush është grabitësi që plagosi të zotin e shtëpisë në Durrës (FOTO)
   Grabitet argjendaria pranë Drejtorisë së Policisë në Elbasan

   15/02/2020 – 19:56

   Policia ka zbardhur autorin e vjedhjes së argjendarisë në Elbasan.

   Autori i dyshuar është Astrit Thaçi, i cili disa ditë më parë plagosi me armë 42-vjeçarin Rexhep Tereziu në lagjen nr.13 në Durrës teksa kishte hyrë për të vjedhur banesën.

   Identiteti i tij është zbuluar nga policia pas kqyrjes së kamerave të sigurisë.

   27-vjeçari, i liruar së fundmi nga burgu italian dyshohet se është edhe autor i dy grabitjeve të ndodhura në harkun e tre ditëve në qytetin e Durrësit.

   https://durreslajm.al/kronike/grabitja-e-argjendarise-autori-i-dyshuar-i-shumekerkuari-ne-durres

   Das Vermögen, Immobilien, 4 Fahrzeuge, Firmen, Bankkonten werden von Bledar Seferi (alias Hakorja) beschlagnahmt, der in Eduador einsitzt und Partner des Italieners: Giovanni Di Cosimo, der vor Monaten in Durres verhaftet wurde. Zur Tarnung hat man eine Plastik Fabrik in Shiak, der alten Drehscheibe für Drogen, Firence Verbrecher in Italien, der Kokain Vertrieb dort aufbaute. Kunststoff Firma: in Shiak, Neben Erwerb; Drogen, Kokain

   Bledar Seferi, mehrere Identitäten

   Operacioni / U arrestua për trafikimin e 20 kg kokainë nga Brazili, SPAK vendos sekuestron e pasurive në Shqipëri të ‘bosit’ të drogës (EMRI)

   Feb 11, 2020

   Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka urdhëruar sekuestrimin e pronave të Bledar Seferi (Hakorjes) i dënuar në Itali për trafik…

   Ligji Anti-Mafia, SPAK sekuestron pasuritë e Bledar Seferit dhe bashkëpunëtorit të tij italian/ LISTA

   SPAK i ka vënë sekuestron pasurisë së Bledar Seferit i dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar droge dhe bashkëpunëtorit të tij italian Giovanni Di Cosimo i arrestuar në Durrës rreth një vit më parë, i cili konsiderohet si një ndër personat kryesorë të trafikut të drogës në zonën e Barit.

   Mafiozi italian i pandehur në gjykatë për një sasi hashashi

   Italia sjell kërkesën për ekstradimin e Sokol Taçe

   Redaksia 13 Shkurt, 10:12 | Përditesimi i fundit: 13 Shkurt, 16:29

   TIRANE- SPAK i ka vënë sekuestron pasurisë së Bledar Seferit i dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar droge dhe bashkëpunëtorit të tij italian Giovanni Di Cosimo i arrestuar në Durrës rreth një vit më parë, i cili konsiderohet si një ndër personat kryesorë të trafikut të drogës në zonën e Barit.

   Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion i ka bllokuar italianit Giovanni Di Cosimo 9 asete pasurore, mes tyre një fabrikë për prodhimin e lëndëve plastike në Shijak, arë dhe truall me sipërfaqe 5mijë e 954 m2, 4 makina dhe 2 llogari bankare 3 mln lekë e 22 mijë €. Ndërkohë që familjarëve të Seferit i janë sekuestruar 4 llogari bankare me vlerë rreth 50 mijë €.

   Kompania e Cosimo Rey Plastica ka kaluar në pronësi të familjarëve të Seferit. Në regjistrin e bizneseve kjo kompani figuron e regjistruar në emrin e bashkëshortes së Bledar Seferit, Erjola Seferi.

   Pasurite e sekuestruara

   Një fabrikë për prodhimin e lëndëve plastike në Shijak, Durrës. Asetet, aksionet/kuotat dhe pasuritë e subjektit “REY PLASTICA” sh.p.k. me NIPT L71325502Q, me status aktiv.

   Pasuria e llojit Arë+Truall me sipërfaqe 5954 m², nga kjo sipërfaqe ndërtesë 3070 m², ndodhur në Durrës. Në këtë pasuri ushtron aktivitetin subjekti “REY PLASTICA” sh.p.k.

   Pasuria e llojit ullishtë me sipërfaqe 6550 m², ndodhur në Tiranë.

   Automjetet e markës “Fiat”, modeli 500, viti prodhimit 2008 dhe markës “Land Rover”, modeli RANGE ROVER, viti prodhimit 2014;

   Automjet i markës “AUDI”, modeli A2, viti prodhimit 2001;

   Automjet i markës “Fiat”, modeli 500L, viti prodhimit 2014;

   Automjet i markës “Mercedes Benz”, modeli B180 CDI, viti prodhimit 2012;

   Llogari bankare në shumën 3.103.244 lek.

   Llogari bankare në shumën 21.022 euro……

   Liken

Schreibe eine Antwort zu balkansurfer Antwort abbrechen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s