RAI Italien berichtet, das in Edi Rama’s Drogen Staat, die Cannabis Produktion um 1.200 % erhöht wurde

 

Edi Rama

Kommentar: Forciert Freie Fahrt mit erfundenen Fortschritten, für Mörder, Drogen Exporte, in diesem Interview. Real steht Albanien schlechter da, mit einer Mafiösen Justiz, auch die Polizei unverändert und keine Institution funktioniert, wo Landräuberei für Geldwäsche und Dokumenten Fälschung, krimineller Staatsinstitionen System ist. Weit hinter 2005, 2000, 2013 oder 1996 steht man.
Langzeit Partner bei Betrug, mit Edi Rama: „Fatmir Kuci“ erhält neue Staatsaufträge, mit Phantom Firmen

Edi und Olsi Rama, mit dem Top Verbrecher: Tom Doshi

January 31, 2020 17:46

Denoncimi i medias italiane. Vasili: Alarm kombëtar! Është rritur me 12 herë mbjellja e hashashit (VIDEO)

27/01/2020 22:01 Aktualitet,

KRYESORE Televizioni italian “RAI 3” ka transmetuar sot një kronikë që flet për rritjen e sasisë së kanabisit të mbjellë gjatë vitit që lamë pas në Shqipëri. Lidhur me këtë njoftim shqetësues të medias italiane ka reaguar nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili. Në një shënim në Facebook, Vasili shprehet se shifrat e publikuar nga media e njohur italiane janë një alarm kombëtar që duhet të vënë në lëvizje gjithë institucionet. “Televizioni Shtetëror Italian RAI 3 denoncoi sot publikisht rritjen tragjike, eksponenciale te kultivimit të drogës me1200 % vitin e fundit ne krahasim me një vit më parë. Edi Rama dhe qeveria e tij nuk lufton aspak, por shfrytëzon dhe mbështet mbjelljen masive të drogës për të mbajtur pushtetin”,- shprehet Vasili. Reagimi i plotë i Petrit Vasilit në Facebook: “Alarm Kombëtar!! Denoncimi i RAI 3: “Rritet 1200% ose 12 herë mbjellja e kanabisit”!(VIDEO). Televizioni Shtetëror Italian RAI 3 denoncoi sot publikisht rritjen tragjike, eksponenciale te kultivimit të drogës me1200 % vitin e fundit ne krahasim me një vit më parë. Edi Rama dhe qeveria e tij nuk lufton aspak, por shfrytëzon dhe mbështet mbjelljen masive të drogës për të mbajtur pushtetin. Rama dhe Lleshaj janë thjesht dy mashtruese kur flasin për drogën. Të vërtetat për drogën i di gjithë Europa dhe bota. Edi Rama është vetëm ai që pengon dhe izolon Shqipërinë nga Europa dhe e ka shndërruar në narkoqeverisje rilindjen. Shiheni VIDEON transmetuar sot ne edicionin e lajmeve te ores 19.00 nga RAI 3”.

Tags: Petrit Vasili https://kohajone.com/denoncimi-i-medias-italiane-vasili-alarm-kombetar
Der verurteilt Ikonen Schmuggler: Gjergji Thimio, beschuldigt Edi Rama, des Schmuggels gestohlener Kirchengüter in Frankreich

8 Gedanken zu „RAI Italien berichtet, das in Edi Rama’s Drogen Staat, die Cannabis Produktion um 1.200 % erhöht wurde“

 1. 1.200 % Steigerung des Cannabis Anbaues, berichtet der Italienische RAI TV Sender

  VIDEO/ RAI3 nxjerr raportin sekret: Mbjellja e kanabisit në Shqipëri u rrit me 1200%

  “Nis sot udhëtimi ynë sot në Shqipëri që është gjithmonë e më shumë në darën e narkotrafikantëve. Vendi në portat e Italisë dhe Europës, është në tratativa për të hyrë në Bashkimin Europian, një shpresë më shumë për shoqërinë civile për tu çliruar nga makthi i kriminalitetit” – thotë spikerja e RAI3 e cila prezanton në këtë mënyrë të fortë.

   

  Gefällt mir

 2. Interview vom 30.1.2020, wo man gespannt sein muss, auf die Verhaftungen in einigen Wochen, wenn real etliche Top Ganoven die in Haft waren, Partner von Edi Rama und Fatos Nano schon vor 20 Jahren, nun frei kamen.

  Rama: Nein, das stimmt nicht. Albanien ist ein viel besserer Ort als vor vier, fünf Jahren. Es gibt keine großflächige Produktion von Cannabis mehr, die Zahl der Morde im organisierten Verbrechen ist stark gesunken, wir haben führende Mitglieder von Drogenclans inhaftiert. In den kommenden Wochen werden wir eine sehr harte Offensive gegen das organisierte Verbrechen starten und illegal erworbene Vermögen in großem Stil konfiszieren.
  https://www.spiegel.de/politik/ausland/albanien-regierungschef-edi-rama-kritisiert-eu-a-a3383c91-e7ba-4eb9-97dd-8ede1e98e4ff

  Gefällt mir

 3. Ehemaliger Polizeidirektor: Kriminelle werden nicht festgenommen, weil der Polizei die Hände von Politikern gebunden sind
  1. Februar 2020

  Ish-drejtori i Policisë: Nuk arrestohet kriminelët sepse policia i ka duart e lidhura nga politikanët
  Shkurt 1, 2020
  Share

  Ish-drejtori i Policisë së Shtetit, Ahmet Prençi, është treguar mjaft i ashpër, teksa komentoi ngjarjet e rënda kriminale, që kanë ndodhur përgjatë vitit 2019.

  I ftuar në emisionin “Kjo Javë”, në News24, ish-kreu i policisë sulmoi ashpër Policinë e Shtetit, që sipas tij, nuk po bën më misionin e saj, por po bashkëpunon me krimin e organizuar.
  https://boldnews.al/2020/02/01/ish-drejtori-i-policise-nuk-arrestohet-kriminelet-sepse-policia-i-ka-duart-e-lidhura-nga-politikanet/

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s