Wieder strandet eine Yacht, mit Russen und Ukrainer an Bord vor Vlore


Invasion der dubiosen Russen, Ukrainer, Türken, welche Schiffbruch in Albanien machen, hier in der Bucht von Vlore, wo man zu dumm war, den Hafen zufinden, auch keine Segel angeschlagen hatte und das im Winter. Mit so einer Yacht kann man praktisch keinen Schiffbruch verursachen, auch noch unter Italienischer Flagge. Russen, Ukrainer stehlen auch Charter Yachten in der Türkei verschwinden spurlos. Diese Yacht hat nicht einmal einen Grossbaum (bei der Bergung noch vorhanden), der angebliche Russe spricht Italienisch, war wohl angeheuert für eine Schmuggler Fahrt.

Segler sind um diese Jahreszeit nie unterwegs, vor allem wenn man keine Ahnung hat, von Navigation und Seemannschaft

Anija me flamur italian ngeci në Triport të Vlorës pasi u orientua gabim, nxirret nga Policia Kufitare dhe Roja Bregdetare (VIDEO)

9 Dhjetor, 11:17 |Përditësuar: 13:30

 

11 Gedanken zu „Wieder strandet eine Yacht, mit Russen und Ukrainer an Bord vor Vlore“

  1. Niemand segelt im Februar quer durch die Adria, selbst Profis nicht
   Und schon wieder 3 Mafiose Türken, 21 Amerikaner strandeten nördlich Durres in den Untiefen, mit einer Segel Yacht, Italienische Flagge, und waren angeblich auf dem Weg von dem NATO Verbrecher Staat: Montenegro, nach Bari Italien. Fake Segler, Berufs Verbrecher, die nicht Segeln wollen. Kenntnisse wie bei NATO Kapitänen, wo eine Quoten Frau, Chef Ausbilderin der Norwegischen Marine, wegen Dummheit und Ignoranz, die neuesten Fregatte „Helge Ingstad“ versenkte, weil man nicht einmal die Vorfahrtsregeln, noch Grundkenntnisse, über Navigation hat.

   Veliera del në zonën e Currilave, pjesë e bordit 3 turq dhe një amerikan

   Publikuar tek: aktualitet, më 07:41 26-02-2020

   Foto ilustruese

   Një velierë ka dalë në breg në zonën e Currilave në Durrës.

   Mësohet se në bord kanë qenë 4 persona, nga të cilët 3 shtetas turq dhe një shtetas amerikan.

   Sakaq, bëhet me dije se anija ishte nisur nga Mali i Zi me destinacion Italinë dhe ka patur avari gjatë lundrimit.

   Ndërkohë në vendngjarje kanë shkruar menjëherë mjetet detare të policisë kufitare.

   https://www.newsbomb.al/veliera-del-ne-zonen-e-currilave-pjese-e-bordit-3-turq-dhe-nje-amerikan-196488

   Am 27.2. wo nicht einmal durch die Idioten der Anker geworfen wurde, was eine schnelle Bergung ermöglicht hätte, Unfähigkeit der Küstenwache, Polizei, denn man hätte die Yacht mit den vorhandenen Flach gehenden Booten, durchaus aus den Untiefen raus ziehen können, aber da war wohl kein Boots Kapitän vor Ort, weil keine Boote erwartet wurden

   Like

   1. Bei den Mafia Bauten der Rruga Taulantis, gingen 2 Fischer, mit einem Tretboot fischen, bei bester Wetterlage, also auflandigem Wind, aber real gab es 0,50 Meter Wellengang. Beide Experten der Fischerei ertranken

    Like

 1. Wie die Türken, Kroatische Vercharterer, die im Winere an Dumm Kriminelle Yachten vermieten, die keine Ahnung vom Segeln haben. Morgen wird wohl die Yacht geplündert sein

  Like


 2. Blöd nun auch noch als Segler unterwegs. Sozialmedia Seemann der Dummheit


  Was für ein Idiot, der nach Slowenien wollte, wo auch mit einfachen Segelkenntnisse, Bootsmannschaft sowas nicht passieren kann


  Deutscher Segler im März, ohne das es ein Wetter für eine Strandung gab


  Veliera e ngecur që prej 11 marsit


  Kishte ngecur me velierë në grykëderdhjen e Vjosës disa ditë më parë, turisti gjerman detyrohet të ‘braktis’ mjetin në cekëtinë


  Ngeci në grykëderdhjen e Vjosës me velierë dhe u shpëtua nga Policia, turisti gjerman braktis mjetin


  30/03/2023, 13:37


  0


  Ndaje


  mjeti i turistit gjerman


  Lajme të ngjashëm
  Rama premtoi rritje pagash, sqaron Celibashi: Kodi zgjedhor ka ndalime vetëm për zgjedhjet e…


  30/03/2023, 12:06
  E dogjën të gjallë për borxhin 1 milionë lekë, Prokuroria e Tiranës çon në…


  30/03/2023, 11:49
  21 Janari/ Gjykata e Posaçme s’pranon padinë e familjarëve, e kalon në Prokurorinë e…


  30/03/2023, 11:41
  “Çmendet” 42 vjeçari në Tepelenë, godet me thikë bashkëshorten, plagos edhe veten


  30/03/2023, 11:01
  Tentoi të korruptojë policët e Rrugores për t’i shpëtuar gjobës, procedohet shoferi 47 vjeçar


  30/03/2023, 10:54


  Një turist gjerman i cili ngeci me velirën e tij disa më parë në lumin e Vjosës, ka braktisur mjetin, pasi po qëndron ende në grykëderdhjen e lumit dhe pse u tha se mjeti do të lëvizej drejt portit të Vlorës.


  Ngjarja ndodhi më 11 mars, ku shtetasi gjerman kishte humbur kontaktet me familjarët për shkak të motit të keq. Efetivët e Forcës Detare Vlorë bënë të mundur shpëtimin e turistit të huaj, i cili ishte nisur ng Korfuzi, me destinacion Slloveninë.


  “DVKM Vlorë/Operacion kërkim-shpëtimi i finalizuar me sukses, falë shkëmbimit të informacionit mes Interpol Tiranës dhe zyrës homologe të Interpolit në Gjermani. Policia Kufitare e Vlorës i erdhi në ndihmë një shtetasi gjerman, i cili kishte humbur kontaktet me familjarët, pasi kishte probleme me drejtimin e velieres në ujërat detare shqiptare, për shkak të motit të keq.Mjeti lundrues u lokalizua në grykëderdhje të lumit Vjosë, i ngecur në cekëtinë.


  Pas marrjes së njoftimit nga Interpol Tirana, në kuadër të shkëmbimit të informacionit me zyrën homologe të Interpolit në Gjermani, se një shtetas gjerman, i cili ishte nisur me mjet lundrues veliere, nga Korfuzi në drejtim të Sllovenisë, kishte humbur kontaktet me familjarët e tij, gjatë drejtimit të mjetit lundrues në ujërat detare të Shqipërisë, menjëherë shërbimet e Policisë Kufitare kanë organizuar punën për kërkimin e mjetit lundrues dhe shpëtimin e shtetasit që e drejtonte atë.


  Pas disa orësh kërkime, u bë i mundur lokalizimi i mjetit lundrues në cekëtinë, në grykëderdhje të lumit Vjosë, së bashku me kapitenin, të cilit iu dha ndihma e parë dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Në bashkëpunim me operatorët privat po bashkëpunohet për të bërë të mundur tërheqjen e mjetit lundrues nga cekëtina e grykëderdhjes së lumit Vjosë, për ta transportuar në portin e Vlorës.


  Policia Kufitare e Vlorës është e angazhuar maksimalisht për të krijuar një ambient sa më të sigurtë, për qytetarët dhe për vizitorët, si dhe për t’iu ardhur në ndihmë atyre, në rast nevoje”, njoftoi Policia më 11 mars.


  https://newsbomb.al/ngeci-ne-grykederdhjen-e-vjoses-me-veliere-dhe-u-shpetua-nga-policia-turisti-gjerman-braktis-mjetin/

  Like

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s