Die Kosovo Bauschrott Mafia in Durres, mit Hazir Gashi, Lavdosh Petoshati, Geldwäsche, illegales Bauen, Drogen

Kosovo Verbrecher System mit unzähligen illegalen Bauten auch von Lavdosh Petoshati, der nach 4 Stunden aus den Trümmern, seines Mafia Baues, gerettet werden konnte, mit seiner Familie. Die Ziegenhirten des Drogenhandels, haben gedacht, das wären sichere Bauten.

IFIMES: Das kriminelle Enterprise der Deutschen Politiker seit 20 Jahren für die Drogen, Waffen, Zuhälter Clans in Albanien, Kosovo, Nord Mazedonien

Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

Lavdosh Petoshati: Präsident: PESPA Aluminium, Shkozet Durres

vor 8 Jahren die Baumafia hat eine eigene Messe und Lavdosh Petoshati, kaufte sich nicht nur einen Botschafter Posten, sondern betreibt wie die Ratten aus dem Kosovo, illegale Firmen, die nur der Tarnung und Geldwäsche dienen.Uralter Vangjush Dako Partner, wie der Mörder und Drogen Boss: Lulzim Berisha, Hazir Gashi und 100 andere Kosovo Familien im Raum Durres, die mit der NATO kamen

EMS Shipping, die Durres Hafen Mafia mit Ilir Majlindi, “Alba Exotic Fruit”, Administrator: Eduart Dauti und der Kokain Import in Fortsetzung

Aber die korrupten Lehrmeister der Idiotie, des Betruges sitzen in Brüssel, Berlin und Washington

Europas „Großer Sprung“: Von der Leyen will mit einer Billion Euro „klimaneutrale“ EU schaffen

Bis 2050 will EU-Kommissionspräsidentin Ursula von der Leyen den CO2-Ausstoß ein „klimaneutrales“ Europa schaffen. Der Preis dafür könnte höher sein als eine Billion Euro – auch die Souveränität der Mitgliedstaaten in der Steuerpolitik steht infrage. Mehr»

Fiks Fare/ I mbijetuari i tërmetit: Si arrita të shpëtoja nga vrima e vogël e betonit!

Pas 4 orësh nën rrënoja, Lavdosh Petoshati, sipërmarrës nga Durrësi, lutej për jetën dhe falenderonte Zotin që familja e tij, një kat më lart, i mbijetoi tërmetit. Dëmet e mëdha në biznesin e tij, nuk e ndaluan të dhuronte 5 milion lekë për të dëmtuarit nga tërmeti.

Fiks Fare solli historinë e një familjeje që i mbijetoi tërmetit shkatërrimtar ku në ato momente ata ishin në ambientet e biznesit. Kompania private e Lavdosh Petoshatit është e vendosur që në fillim të viteve 2000 në Shkozet të Durrësit. Lidhja e ngushtë që ka me biznesin por edhe me punëtorët e tij, e kanë bërë të krijojë një ambient familjar brenda fabrikës.

Gjatë mëngjesit të së martës ai bashkë me bashkëshorten, vjehrrën por edhe vajzën 5 muajshe ndodheshin në këtë ambient. Lavdoshi e tregon me shumë emocion momentin e tërmetit dhe sytë e tij, mbushen me lot sa herë përmend vajzën e mitur. Shpërthen në ngashërim sa herë përmend punëtorët e tij, të cilët pas rënies së tërmetit lanë familjet e tyre dhe nxituan për ta shpëtuar. Ai tregon tmerrin që përjetoi momentet e para kur u gjet i bllokuar nën rrënoja. Shpirti ju çel kur dëgjoi zërin e gruas, vjehrrës dhe vajzës. Ai u qetësua sapo mori vesh që ato ishin mirë. Me gjithë forcën thërriste dhe godiste hekurat, por bashkëshortja nuk e dëgjonte dot. Ai u mundua të jepte shenja jete dhe fatmirësisht nuk u braktis.

Në godinën katër katëshe e cila u shemb e gjitha që në sekondat e para të tërmetit, të parët që erdhën në ndihmë ishin punëtorët dhe grupet shpëtimit të ngritura nga vetë banorët. Më pas mbërriti zjarrëfikësja dhe ambulanca. Pas 4 orësh nën rrënoja është bërë e mundur që ai të nxirret nga një vrimë betoni. Ai tregon se ishte i vetëdijshëm, por mban mend shumë pak. Kujton se në momentet e fundit, një nga punëtorët hyri vet në vrimë, për ta nxjerrë që aty.

“Mendoja se ajo ishte godina më e fortë në Durrës, por nuk rezultoi ashtu. Jam i shokuar.Është e tmerrshme ajo çfarë ka ndodhur” rrëfen mes lotësh zoti Petoshati. Ai tregon se godinën e kishte blerë nga një ndërtues në fillim të viteve 2000, me leje ndërtimi, hipotekë etj. Të gjitha brenda rregullave. Por në fund tërmeti tregoi se dëmet më të mëdha ndodhen pikërisht në këto godina. Ndërsa repartet e vendosura në ambiente të ndërtuara para viteve 90 qëndrojnë në këmbë, të forta.

Biznesi ka pësuar shumë dëme, dhe nuk dihet nëse do të marrin veten nga e gjithë kjo situatë, por kjo nuk e ka ndaluar të dhurojë 5 milion lekë për të prekurit nga tërmeti. “Nëse do të kisha qenë mirë, nuk e di se çfarë do të kisha bërë” -shtoi ai.
Pas shpëtimit, ai dhe familja gëzojnë shëndet të plotë dhe në ndërtesë nuk ka njerëz të tjerë nën rrënoja, përveç dëmeve të konsiderueshme materiale.

“Është një mrekulli që jemi gjallë. Jemi 4 të mbijetuar nga një tragjedi e madhe. Zoti ishte me ne” -me këto fjalë mbyll edhe rrëfimin e tij. Rrëfim që s’mund të ishte i lehtë për një sipërmarrës që ndjen përgjegjësi, jo vetëm për familjen, por edhe për 300 punëtorët e tij, që nuk e braktisën në ditën e tyre më të keqe.

Top Channel

Die Ehefrau des Super Gangsters: „Hajdin Sejdia “ muss den Mund aufmachen

Einer der übelsten Kosovo Gestalten: Hazir Gashi und sein Sohn, in Durres, mit seinem Mafia Sohn, der schon in Schiessereien in der Präfektur verwickelt ist und war, auch noch Parnter von dem Kosovo Gangster Lulzim Berisha, Edi Rama, PS-Abgeordneter und Vangjush Dako Partner: Schlechteste Bauqualität, wie bei Enver Shala, auch mit den Hotel „Italia“ Keine Dokumente auch illegal gebaut, seit vielen Jahren bekannt.
Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

Hazir Gashi

DURRËS/ Qytetarët denoncojnë: Pallatet e ish-deputetit socialist Hazir Gashi më të dëmtuarat, ndërtuesi nuk na përgjigjet (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:38 05-12-2019 DURRËS/ Qytetarët denoncojnë: Pallatet e ish-deputetit socialist Hazir Gashi më të dëmtuarat, ndërtuesi nuk na përgjigjet (FOTOT)

 

Pallatet e ndërtuara nga biznesmeni Hazir Gashi, ish-deputeti socialist, janë dëmtuar më rëndë në qytetin e Durrësit. Banorët tashmë po tregojnë dhe skemën sesi ka funksionuar.

Ata thonë se pallatet janë bërë pa cilësi.

Pallatet janë ndërtuar përpara se Gashi të merrte mandatin e deputetit. Ai ishte aksioner i firmës Drenova e regjistruar në QKR me object ndërtimin e pallateve.

Vetë Rama u ka kërkuar ish-pronarëve të pallateve që të rindërtojnë ndërtesat që u janë shkatërruar. Banorët thonë se ata vetë I kanë kërkuar gashit të merret me këtë gjë, por firma nuk I është përgjigjur.

Pallatet e ish deputetit socialist janë edhe në qendër të Durrësit. Banorët thonë se pallatet janë prishur për shkak të cilësisë së keqe të betonit, që është marrë te firma e ish-kryetarit të bashkisë Vangjush Dako, por që ketë duhet ta zgjidhe prokuroria nëse do të ketë hetime.

https://www.newsbomb.al/durres-qytetaret-denoncojne-pallatet-e-ish-deputetit-socialist-US hazir-gashi-me-te-demtuarat-ndertuesi-nuk-na-pergjigjet-fotot-188502

griechen
Griechen, die mit 8 Suchhunden kamen

Die Griechen, welche mit 8 Such Hunden sofort kamen, erzählen in einem Interview, das man entsetzt ist, das Häuser, keinerlei Stahl Beton Säulen hatte, nur Ziegel Wände(oft uralte gestohlene Ziegel) nun zusammenbrachen, was man noch nie gesehen hat, in der Welt es auch noch nie gab, so eine idiotische Bauweise. Und immer ohne Beton Rüttler, oft mit zu wenige Stahl, Zement, falschen und schlechten Zement gebaut. Man erhielt auch keinerlei Hilfe durch Albanische Polizeit, oder Institutionen, weil Nichts funktioniert.

NATO Erpressungs Modell, wo man Kriminelle braucht, die jeden Schrott kaufen müssen und gemeinsam werden die Aufbauhilfen gestohlen, als Wirtschaftssystem. Beratungs Gebühren mussten korrupte Albanische Regierungen auch bezahlen, u.a. 500.000 $ an Tom Ridge, an den Betrugs Ganster: John Wither jun.

US NATO

 

 

 

Die NATO Kriminellen, welche das „Erdbeben Desaster“, ab 1999 organisierten

Die grosse Abzocke, die Millionen verschwinden erneut wie immer

Die kriminellen Banden, vor allem aus dem Kosovo fluteten Albanien, Durres, Fushne Kruje ab 1998, als die NATO Kriminellen beschlossen, mit CIA finanzierten Anschlägen, mit Kriminellen weiter zumachen im Balkan. siehe CIA Offizier Robert Baer, SAS Offiziere über ihre Einsätze im Balkan. Diese kriminellen Banden, auch aus Nord Mazedonien produzierten die Landräuberei und Geldwäsche Bauten mit Duldung der Amerikaner, Deutschen Ganstern wie Joschka Fischer, Ludgar Vollmer, Frank Walter Steinmeier, welche den Drogen Netzaufbau mit ihren Bundeswehr Auslands Einsätzen (mit dem Destani Clan aus Tetova) förderten, auch weil man so schön und einfach Milliarden überall stehlen kann.

PM Rama Orders Demolition of Damaged Buildings, Prosecution Demands Investigations First

PM Rama Orders Demolition of Damaged Buildings, Prosecution Demands Investigations First

Just yesterday, Prime Minister Edi Rama promised that Prosecutors will investigate and bring to justice anyone who has violated building codes and built properties without adhering to the law. Speaking from the disaster-struck region of Durres,…

Vangjush Dako System, der viele Kriminelle Internationale hat, für den gemeinsamen Betrug, Geldwäsche und Drogen Handel. Dreist der Baugewerbe Verein von Albanien, der davon schwafelt, das alle neuen Gebäude ab 1990, Erdbeben fest gebaut wurden, ignoriert die Fakten, das gerade diese Gebäude zusammen stürzten, weil die Banden nie ein Gesetz einhielten, noch die vielen Warnungen wegen Erdbeben, der schlechten Bauqualität, sogar ohne Beton Rüttler, oder wie 1 Stocke Lokale, plötzlich zu Hotels mit 10 Stockwerken wurden, ohne jedes Fundament und in Lehm und Sand gebaut.

Als Vangjush Dako jüngst neue illegale Hochhäuser hochzog, ohne Abstands Grenzen zuhalten, (6 Meter ist das Minimum) bedrohte Vangjush Dako, die Nachbarn mit Gefängnis, weil Selbige selbst in 1997 illegal bauten. Erpressung pure von Vangjush Dako, von der EU, KfW, Weltbank finanziert.

Jetzt müssen die Bewohner die Gebäude räumen, weil kein Abstand besteht, wenn die grossen Paläste zusammenbrechen, die überall auch zu sehen ist, inklzsive der Eigentümer, der „Katrioti“ Öl Firma, welche Alles schmierte, auch beim illegalen Bauen in der Rrugaa Taulantia 3 Hochhäuser

GTZ KFW Vangjush Dako
GTZ Vangjush Dako Mafia, KfW, Verträge für die Betrugs Kanalisation

Kur vendosi të denoncojë distancën e afërt të pallatit që po ndërtohej me banesën e tij private, ai deklaron se ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako e ka kërcënuar duke e paralajmëruar se nëse nuk heshtte, do të përfundonte në burg.

https://boldnews.al/2019/12/04/video-vangjush-dako-

Builders’ Association offers help to change building inspection legislation

03/12/2019 17:19

The Association of Albanian Builders says in a press release that the security of the constructions built after the ‘90s has been tested and that their stability was enough to face this powerful natural disaster.

The association has verified that the damages caused on new buildings has only been in internal separating walls, which aren’t used to bear the structure’s weight, and never in the outside structure.

The Builders’ Association said that they are ready to offer their assistance for bringing new law amends that could change the entire legislation and organization of building inspection structures.

Top Channel

http://top-channel.tv/english/builders-association