Der Super Idiot: Richard Grenell, ist jetzt US Sonderbotschafter im Balkan

Markenzeichen diese Super Idioten, wie Heiko Maas, die keine Kompetenz haben, aber Schwuchtel sind, und den nicht mehr vorhandenen Ansehen der USA, auch nicht mehr schaden koennen.

 

2004 wurde die Balkan Politik schwer kritisiert  von den UN Sonderbeauftragten „Kai Eibe“, der vor allem Deutschland und Europa schwerste Fehler vorwarf. Dann war man zu dumm und korrupt, Alles noch mit vielen Idioten noch schlimmer zu machen. Heute ist die Glaubwürdigkeit Null, für die korrupten und kriminellen Kader, die nie gearbeitet haben, noch einen Beruf gelernt haben.

Lehren aus jüngster VergangenheitSerbien, Albanien und Nordmazedonien planen engere Zusammenarbeit | von Willy Wimmer

Ein Schwarze Liste EU droht USA nicht mehr mit Steueroasen-Pranger

Die EU hat endgültig entschieden, die USA nicht als Steueroase zu behandeln – mit einer kreativen Begründung. Die Kehrtwende dürfte auch mit Donald Trump zu tun haben.
©

Von Markus Becker, Brüssel, Lobby Idioten System mit „Delaware“, Blackrock, US Briefkasten Offshore Firmen. Gut bestochen ist Alles in Bruessel

Der Hirnlose Speichelecker Jens Spahn, als Minister zu dumm und korrupt, kroch dem Super Idioten in den Hintern.

3 mal Super Idioten unter sich, die zu bloede sind, etwas zu kapieren, oder das Voelkerrecht zu akzeptieren! Reisespesen fuer Dumme, damit man sich unterhalten kann, inklusive dieser Hirnlosen Frau, mit dem Ruecken im Foto.

Richard Grenell e Mathew Palmer sot në Kosovë e nesër në Beograd

Richard Grenell e Mathew Palmer sot në Kosovë e nesër në Beograd

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd.

Nuk janë dhënë hollësi rreth takimeve që do të zhvillojë ai përveç njoftimit nga zyra e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili do ta pres zotin Grenell pas mesditës së të mërkurës.

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett në një postim në twitter paralajmëroi se Kosovën do ta vizitojë edhe përfaqësuesi i posaçëm amerikan për Ballkanin, Mathew Palmer.

“Mbështetja e Shteteve të Bashkuara për Kosovën dhe Serbinë në procesin e bisedimeve, kërkon punë në ekip: i dërguari i posaçëm presidencial Grenell dhe përfaqësuesi i posaçëm Departamentit të Shtetit, Matt Palmer së bashku në Berlin. Të dy do të vizitojnë Kosovën”, shkroi ambasadori Kosnett, duke shpërndarë një fotografi të postuar nga ambasada amerikane ne Berlin, ku të dy zyrtarët e lartë amerikanë shihen teksa bisedojnë me zyrtarët gjermanë për situatën në Ballkan.

Pak ditë më parë presidenti Trump emëroi ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell si të dërguarin e tij të posaçëm për bisedimet e paqes midis Kosovës dhe Serbisë.

9 Gedanken zu „Der Super Idiot: Richard Grenell, ist jetzt US Sonderbotschafter im Balkan“

 1. Posten für die EU und Politik Spinner: man schwafelt was von 6.000 Toten unter dem Kommunismus, also praktisch in 40 Jahren, wo es über 10.000 Hinrichtungen, Morde gab, unter der sogenannten Demokratie in nur 25 Jahren. Gibt Posten Reisespesen: für Methew Holliday und die Quoten Dumm Frau, welche als Vize EU Botschafterin auftritt, wo Niemand zum Vortrag kommt, In der Westlichen Demokraite gab es 25 Jahren 10.000 Hinrichtungen und Morde, unter dem Kommunismus in 45 Jahren 6.000

  Gründlich zerstört durch korrupte EU, US, Berliner Banden: alle Albanischen Institutionen (State Capture)

  Krimet e komunizmit në Shqipëri/ 6000 të ekzekutuar që s’u gjenden eshtrat, janë evidentuar 37 vendvarrime potenciale masive

  Edhe pse po bëhen gati tri dekada nga rënia e regjimit totalitar në Shqipëri, krimet çnjerëzore vijojnë të mbeten të pazbardhura. Familjarë të mbi 6000 personave të ekzekutuar nga diktatura komunist, nuk dinë ende se ku gjenden eshtrat e të afërmve të tyre. Në një konferencë të mbajtur sot në Tiranë për këtë çështje, Drejtori Rajonal i Komisionit Ndërkombëtar për Njerëzit e Zhdukur (ICMP), theksoi se, në Shqipëri ndodhen edhe 37 vendvarrime potenciale masive.

  TIRANË– Krimet çnjerëzore gjatë kohës së komunizmit në vendin tonë, vijojnë të jenë ende të pazbardhura, e ndërsa mijëra familje shqiptare nuk dinë ende se ku gjenden eshtrat e të afërmve të tyre.

  Mbi 6000 persona u ekzekutuan nga diktatura komuniste, të cilët vazhdojnë të konsiderohen si të zhdukur, ku edhe kur janë zbuluar varreza masive, si në zonën e Dajtit apo në Ballsh, sërish identifikimi i personave është e vështirë të bëhet, duke i lënë trupat në morg në pritje të përgjigjeve të ADN-s.

  Gjatë një konference të mbajtur sot në vendin tonë “Për kërkimin e Familjeve të Personave të Zhdukur”, Methew Holliday, Drejtori Rajonal i ICMP, theksoi se, në Shqipëri ndodhen edhe 37 vendvarrime potenciale masive ku autoritet duhet të përqendrohemi në të ardhmen. Ai theksoi më tej se edhe Prokuroria duhet të bëjë edhe më shumë për këtë çështje.

  „Familjet e 6000 personave ende presin për një përgjigje. Të humburit nuk janë të vdekur. Ne kemi gjetur në dy vende, dy persona të ekzekutuar në kohën e komunizmit, konkretisht në Dajt dhe në Ballsh. Por çfarë është raporti i kërkimit të ADN? Kjo gjë bën të mundur identifikimit e personit të humbur nëpërmjet profilit gjenetik me familjarët e tij. Saktësia është mbi 97 % për të evidentuar viktimat e komunizmit. Deri tani janë marrë më shumë se 20 përgjigje për vendvarrimit në Dajt nga viti 2010. Ky kërkim dhe identifikim do të bëj të mundur qetësinë shpirtërore të familjarëve që kërkojnë eshtrat dhe identifikimin e njerëzve të tyre të dashur. Rreth 630 familje kanë raportuar të afërmit e tyre të zhdukur, duke krijuar edhe një hartë me 37 vendvarrime potenciale masive ku mund të gjenden eshtra të tjera. Edhe Prokurorët duhet të japin urdhër për të kryer këto zhvarrime pasi ka edhe të tjerë në Dajt që rezultojnë të zhdukur. E njëjta gjë duhet të bëjë edhe prokuroria e Fierit, e cila ka për detyrë të regjistrojë çdo rast apo denoncim nga familjarët që kanë humbur të dashurit tyre në kohën e komunizmit.“ ka deklaruar Metheë Holliday, Drejtori Rajonal i ICMP.

  Ndërsa, Zv.ambasadorja e BE Monika Bylaite tha se vendi ynë është shumë i vonuar në procesin e gjetjeve të njerëzve të zhdukur

  „Identifikimi i dy personave ndoshta mund të mos të duket shumë, por gjithsesi është një fillim i mirë pasi dy familje janë të qeta pas identifikimin të eshtrave. Historia nuk duhet të harrohet. Dhe popujt e BE-së e kuptojnë më shumë se kush tjetër këtë situatë që ndodhet Shqipëria. Në Parlamentin Europian u miratua një Rezolutë për kujtimin e viktimave nga sistemet diktatoriale dhe totalitare. Në këtë kohë prokurorët duhet të bëjnë më shumë kërkesë nëpër gjykatat e rrethit për të bërë rikërkime për të humburit e kohës së komunizmit që nuk janë pak, por 6 000 persona. Ky është një detyrim moral i shoqërisë për të gjetur personat e humbur për gjatë periudhës 45-vjeçare të diktaturës“, tha Monika Bylaite Zv.ambasadorja e BE.

  E pranishme në konferencë ishte edhe zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda, e cila tha se është një detyrim moral i shoqërisë sonë për të gjetur personat e humbur për gjatë periudhës së komunizmit dhe se viktimat e zbuluara në Dajt qëndronin prej 10 vitesh në morg ende të paidentifikuar.

  Ndërkohë, zyrtarët e huaj thanë se do të vijojnë të mbështesin Qeverinë Shqiptare për të bërë procesin e identifikimit të personave të humbur në kohën e komunizmit. Ndërkohë, deri më tani nga kërkimet që kanë bërë vetë familjarët e të ekzekutuarve, janë gjetur eshtrat e mbi 2000 personave, ndërsa fati i të tjerëve nuk dihet ende.

  B.K./b.ha./Shqiptarja.com

  Gefällt mir

 2. Der korrupte, kriminelle Super Idiot: US Botschafter: Geoffrey R.Pyatt, muss was Sagen, um Europa zu schädigen! Auf dem Maidan, organisierte er die Todesschwadronen, mit der Canadischen Aussenministerin, eine Tochter eines Bandera SS Mannes.

  Mit dem Kosovo Krieg war schon deutlich, das die US Verbrecher damit vor allem Europa und Deutschland schädigen wollen, fanden willige Dumm Kriminelle wie Joschka Fischer, Steinmeier und dei Grünen, Roten SPD Banden. Vollkommen ruinierte Regioen, als Drogen Verteilstellen des NATO Desasters in Afghanistan, blieben zurück wo man nur noch auswandern kann, wie Ilir Meta deutlich macht.

  President: “Three options for Albanians: grabbing guns, accepting dictatorship, emigrating. The last two, unacceptable”

  21:07

  The US Ambassador in Greece, Geoffrey R.Pyatt, declared that his country thinks that the EU made a historic mistake by not opening the EU accession negotiations with Albania and Northern Macedonia.

  US Ambassador in Greece: Europe made a historic mistake with Albania and Northern Macedonia
   

  Gefällt mir

 3.  

  Foto Termin, für Wichtigmacher und Schwuchtel Richard Grenell
  January 23, 2020


  Grenell confirmed: I ask Pristina to revoke fees immediately, and as for Belgrade..

  SManalysis
  .
  Trump’s Special Envoy Richard Grenell says Pristina must abolish fees and will ask Belgrade to halt its campaign of Kosovo’s derecognition

  SOURCE: TANJUG THURSDAY, JANUARY 23, 2020 | 14:14

  Grenell is coming to Belgrade tomorrow to talk to the Serbian President.

  He met in Pristina today with Albin Kurti, as prime minister-designate to form a new Kosovo Government.

  „In order to continue further with economic development, it is crucial that 100 percent tariffs on Serbian goods to be revoked. This is the only thing that has to be eliminated, and at the same time the campaign to withdraw recognition of Kosovo’s independence, led by Serbia, must be stopped“, Grenell said.

  The US diplomat in Berlin said that other political representatives in Pristina, who he will meet, will be also required to revoke 100% taxes on goods from Serbia and Bosnia-Herzegovina.

  After meeting with Kurti, Grenell is expected to meet with Democratic Alliance of Kosovo President Isa Mustafa. He said his mission is solely dedicated to economic development and that fees must be removed in order to move forward.

  The US Presidential Special Envoy conveyed the message pertaining to the abolishing of tariffs last night to Kosovo President Hashim Thaci.

  Grenell is coming to Belgrade tomorrow, where he will discuss with Serbian President Aleksandar Vucic the resumption of Belgrade-Pristina dialogue.

  Grenell reiterated that he was not interested in internal problems on Kosovo territory and that, as he said, he was trying to ignore political confrontations over the formation of the Pristina government and did not want to participate in this process.

  He urged Albanian political leaders to obey the laws and not comment on talks on forming a government in the media.

  The US Presidential Envoy also said that the Trump administration has been very successful in boosting Kosovo economy so far, as well as in helping businesses thrive.

  Die Verbrecher Geschäfte von USAID, dem AAEF Fund, Geldwäsche und Umweltschäden von „Bankers Petroleum“

  IFIMES: Absurdes korruptes Theater der EU, USA, Angela Merkel mit Kriminellen im Balkan

   

  26. Januar 2020 um 14:01
  Noam Chomsky: Die USA sind ein Schurkenstaat & die Ermordung von Suleimani bestätigt dies

  Unter dieser Überschrift hat acTVism Munich dankenswerterweise einen Beitrag von Chomsky ins Deutsche übersetzt und veröffentlicht. Der Beitrag stammt vom 7. Januar, ist aber ganz und gar nicht veraltet. Diesen Beitrag anzuhören, lohnt sich – wegen der klaren Einordnung der Vorgänge durch den Linguisten und wegen der vielen Details. Ich weise auch deshalb darauf hin, weil auch an der klaren Kennzeichnung der USA durch den US-Bürger und Wissenschaftler Chomsky sichtbar wird, wie albern die vor Jahren erhobenen Vorwürfe sind, die NachDenkSeiten bedienten sich des Antiamerikanismus, wenn sie auf den seit langem sichtbaren Charakter der USA (z.B. „Der Tod kommt aus Amerika“ …) hinweisen. Unser Verbündeter ist ein Schurkenstaat. Ob diese Erkenntnis allerdings auch mal in Berlin ankommt, ist fraglich.

   

  Gefällt mir

  1. man pfeift auf die Idioten in Berlin und Brüssel

    
   March 8, 2020


   Grenell Denies Claims He’s Mediating Thaci-Vucic Deal for Kosovo Partition

   SManalysis

   Richard Grenell

   @RichardGrenell
   „Washington is focused on economic development & jobs – we believe this has been ignored in the dialogue. But we can’t help when the Kosovo Govt’s tariffs continue to hurt Kosovo. They must be dropped first. Also, political issues will be solved by the two sides – not Washington“.

   US envoy for Kosovo-Serbia dialogue Richard Grenell said the claim by Edward P. Joseph, a foreign policy expert, that Grenell is supporting the Mogherini-Vucic-Thaci plan for the partition of Kosovo was fake news.

   Joseph, who is a senior fellow at John Hopkins’s School of International Affairs and a former diplomat serving in the Balkans made the statement during an interview for the Serbian edition of the Voice of America.

   “Fake News. This has never been discussed in my presence. Edward P. Joseph is reckless here,” Grenell tweeted in reply to an excerpt from the interview.

    

   Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s