Neue Komiker der US Inkompetenz, treffen die Albaner Mafia

Gut bekannt, wie korrupt die Ansprechpartner der Amerikaner sind, aber man braucht ja „useful idiots“ für das Spektakel, wie man Milliarden stiehlt und ein Land mit solchen Leuten ruiniert und zerstört. Die Albaner, wandern aus, wie überall wo die Amerikaner auftreten. Das selbe Geschwätz der Amerikaner, wie vor 20 Jahren, wo Betrug System ist.

Die Amerikaner wechseln die Zuständigkeiten schneller als wie jeder normale Betrieb, nur die Kompetenz nimmt immer schneller ab. Schon wieder wie in vielen Jahren, wird die Wahlreform gefordert, wo Alles nur ein Fiasko überall war.

Albanian Daily News

 

New Director for Balkans at the US State Department, David Kostelanick stated this Wednesday that the Electoral Reform must be fulfilled within 2019 together with the opposition.

US State Department Director for Balkan on official visit in Tirana

09/03 15:35
New State Department Director for Balkan meets Albanian Speaker and opposition leaders

Kryemadhi takon zyrtarin e SHBA: Zgjedhjet të zhvillohen menjëherë dhe me standarde

Shpërndaje në Facebook
Tweet në Twitter

 

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim në selinë e LSI me drejtorin e ri për Europën Qëndrore e Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, David Kostelancik.

Kryemadhi i shprehu Kostelancik vlerësimet më të larta për bashkëpunimin strategjik me SHBA dhe e falenderoi për mbështetjen ndër vite që SHBA ka dhënë për progresin demokratik të Shqipërisë, si dhe mbështetjen e veçantë për anëtarësimin në NATO dhe rrugëtimin e vendit tonë drejt Bashkimit Europian.

Shqipëria ka nevojë kritike për hapjen e negociatave në tetor. Hapja e negociatave është e kushtëzuar vetëm me zgjedhje të lira e të ndershme. Për këtë arsye, zgjedhjet duhet të zhvillohen sa më parë dhe me standarte, pasi kjo është e vetmja rrugë për integrimin europian të Shqipërisë”, u shpreh kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në lidhje me krizën aktuale politike e institucionale që ka përfshirë vendin.

Duke e falenderuar për vizitën në Shqipëri, Kryemadhi i ritheksoi diplomatit Kostelancik bindjen e LSI-së për të vijuar raportet e ngushta të bashkëpunimit me SHBA, si aleate e patjetërsueshme për paqen, stabilitetin dhe prosperitetin e Shqipërisë dhe të rajonit.

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar sot me Drejtorin e ri të Zyrës së Europës Jugore dhe Qendrore në Departamentin e Shtetit, David Kostelancik.

Në përfundim të takimit, Basha bënë me dije se me diplomatin e lartë amerikan ka diskutuar për krizën politike në Shqipëri.

Diskutim shume i hapur dhe konstruktiv me David Kostelancik, Drejtori i ri i Zyrës së Europës Jugore dhe Qendrore në Departamentin e Shtetit. Në fokus, fund pandëshkueshmërisë së politikanëve, rikthim i Sundimit të Ligjit, dhënie fund kapjes së shtetit dhe korrupsionit dhe forcimi i partneritetit strategjik të Shqipërisë me SHBA”- shkruan Basha.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s