Regisseur: Gjergj Xhuvani starb, Vater des Mehrfach Mörders – Konstantin Xhuvani

Der bekannte Regiseur Gjergj Xhuvani starb, Vater des Mehrfach Mörders, Konstantin Xhuvani, der in Haft ist, der Schauspielerin. Luiza Xhuvani, welche eine der korruptesten Mafia Politikerinnen, Ex-Abgeordnete unter Edi Rama und Fatos Nano war, inklusive Grundstücks Urkunden fälschen vor allem in Sarande.

Konstatin Yhuvani, stellte vor kurzem einen Antrag auf vorzeitige Entlassung**

Ndahet nga jeta regjisori Gjergj Xhuvanidefault imageRegjisori shqiptar humb betejën me sëmundjen e rëndë

Abteilung zum Spaß Leute erschiessen, inklusive einem guten Freund, weil er ihm wieder sprochen hatte.

Constantine Xhuvani Antrag Prisons Direktion: Gib mir die Erlaubnis zu der Beerdigung seines Vaters zu gehen

Eliza Xhuvani mit ihrem Sohn, Konstantin Xhuvani

Xhuvani Konstantin, der für den Mord an vier Menschen in einem Nachtclub in Elbasan Road Bereich im Gefängnis ist, hat die Erlaubnis gebeten , die Beerdigung seines Vaters . Bericht TV – Quellen lassen vermuten , dass er eine Anfrage an die Prisons Abteilung gemacht hat einen endgültigen Abschied von seinem Vater, George Xhuvani, vom Leben heute getrennt zu geben.

Von der noch so weit niemanden Antwort gelernt, wenn es angenommen wird oder abgelehnt fordert Sohn von Schauspielerin und Regisseurin Eliza Xhuvani spät, George Xhuvani, zu 35 Jahren Gefängnis verurteilt.

George Xhuvani starb heute in Rom, wo er im Krankenhaus war nach seinem Gesundheitszustand in letzter Zeit verschlechtert hatte. Er litt an Diabetes seit Jahren.

B.K./Shqiptarja.com

Noch ein Krimineller Sohn von prominenten PS Politikern, die ala vollkommen korrupte gelten. Praktisch kann man alle Kinder von Politiker als kriminell ansehen, teilweise sogar Mörder, oft organisiert man den Drogen Handel und die Bordelle, EU und aus Berlin finanziert.
Kostandin Xhuvani, Sohn der Luiza Xhuvani, einer sehr engen Edi Rama Partnerin und Ex-Abgeordenten, ermordete schon etliche Menschen, kam schnell frei war nur in Pyshatrischer Betreuung, wird nun wieder angeklagt, für weitere Morde. Eine Waffe, welche 2015 sicher gestellt wurde, war auch die Mord Waffe von 4 weiteren Morden in Gjorokastre.

Einer Mörder, Politik Söhne, wo es Viele gibt, die Straffrei herum Morden, oder die Akten bei der Polizei und Zeugen Aussagen verschwinden.

dënuar me 35 vite burg për masakrën e 4-fishtë, Kostandin Xhuvani i pandehur edhe për përplasjen me armë në Gjirokastër (DOKUMENTI)

Ish-deputetja Luiza Xhuvani dhe djali i saj, Konstandin Xhuvani

Kostandin Xhuvani, djali i ish-deputetes së PS njëherësh aktores së njohur Luiza Xhuvani që është dënuar me 35 vite burg për masakrën e katëfishtë të ndodhur në shkurt të 2014 në Tiranë, do të përballet me akuza të tjera në gjykatë. Këtë herë Xhuvanit do t’i duhet të udhëtojë në drejtim të Gjirokastrës ku pritet t’i nënshtrohet një procesi penale për akuzën e “armëmbajtjes pa lejë”. Kjo pasi prokuroria e Gjirokastrës gjatë një hetimi 5 vjeçar, ka arritur të zbulojë se një pistoletë e përdorur nga Xhuvani në një konflikt mes disa të rinj në Gjirokastër i përkiste pikërisht djalit të ish-deputetes, armë me të cilin ai vrau 4 persona Edison Jahon, Enea Xhajn, Arbër Demirajn dhe shtetasin italian Gianpaolo Azzola.

….

“Sipas këtij akti ekspertimi, rezulton se tre gëzhojat e fiksuara në lidhje me ngjarjen e datës 25.04.2014, në lokal “Lei–Lui”, në Gjirokastër, janë qitur nga pistoleta model 54, kalibër 7.62 mm me nr.14053073” – thuhet në vendimin e rihapjes së hetimeve. Nga hetimet e rihapura rezulton se prokuroria ka zbuluar falsifikim në librin e konsultave në Spitalin Psikiatrik, çka ka çuar në ngritjen e akuzës ndaj infermierit Budani.

Vendimi i Gjykatës së Gjirokastrës për çeljen e gjyqit ndaj Xhuvanit

Ngjarja në prill e Identifikimi përmes fotos
Në datën 25 prill 2014, rreth orës 19:30, është njoftuar Salla Operative e Komisariatit të Policisë Gjirokastër se pranë lokal “Lithiumit” në lagjen 18 Shtatori ka ndodhur një konflikt me armë ku një person ka qëlluar me pistoletë. Menjëherë është shkuar në vendin e ngjarjes ku është bërë sigurimi i vendit të ngjarjes si dhe shoqërimi për në Komisariat i disa personave të pranishëm. Nga kqyrja rezultoi se vendi i ngjarjes ndodhej në rrugën përreth stadiumit të qytetit dhe kokretisht përballë portës së Stadiumit dhe dyqaneve “Lei – Lui”, butik rrobash. Në këtë segment përballë dyqanit janë të parkuara përbri njëra tjetrës automjete të llojeve të ndryshme si „Fiat“, „Benz“ me ngjyrë ulliri si dhe automjete të tjera. Gjatë kqyrjes u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale tre gëzhoja metalike si ato të armëve të zjarrit si dhe automjeti tip „Benz“, xhami i pasëm i të cilit është dëmtuar totalisht. Është bërë kontrolli i automjetit, ku gjatë kontrollit të këtij automjeti në brendësi të tij, poshtë mbajtëses së dorës, në mes të dy sedileve të para të mjetit u gjet një pjesë metalike si ajo e predhave të armëve luftarake e cila ishte në gjendje të dëmtuar. Për nevoja të hetimeve, policia gjyqësore sekuestroi tre gëzhojat metalike si dhe automjetin ku u gjet predha e armës. Ndërkohë nga paraqitja për njohje me anë të fotografive, rezultoi se një nga personat që ka qënë në vendgjarje identifikoi si person i cili qëlloi me pistoletë,Kostandin Xhuvanin nga Tirana.

Alibia e Xhuvanit se ishte në psikiatri
Por në atë kohë nga avokati mbrojtës të Xhuvanit, është paraqitur një memorie sipas së cilës i dyshuari nuk ishte autor i kësaj ngjarjeje dhe se ai ditën e ngjarjes kishte qenë në Spitalin Psikiatrik në Elbasan. Dhe për nevoja të verifikimit të kësaj alibie, nga policia gjyqësore u këqyr dhe u mor një kopje e librit të konsultave në këtë spital, nga ku rezultoi se në një nga fletët e këtij libri ishte shënuar emri i Kostandin Xhuvanit në datën 25 prill 2014, ora 17:00. I pyetur si person ndaj të cilit zhvilloheshin hetime Kostandin Xhuvani, deklaroi se ditën e ngjarjes ai ka qenë në qytetin e Elbasanit dhe më pas ai ka shkuar në spital, pas konsumimit të një sasie alkooli. Ai mohoi të kishte qenë në qytetin e Gjirokastrës dhe për më tepër të ishte autori i veprave për të cilat hetohej.

Ekspertiza balistike tradhtoi Xhuvanin
Por kryerja e eskpertizës balistike të armës që përdori Xhuvani në masakrën e katërfishtë në Tiranë me tre gëzhojat e sekuestruara në ngjarjen e Gjirokastrës rezultoi se ishte e njëjtë me armën që u përdor në ngjarjen e 25 prillit të po atij viti në Gjirokastër. “Sipas këtij akti ekspertimi, rezulton se tre gëzhojat e fiksuara në lidhje me ngjarjen e datës 25.04.2014, në lokal “Lei–Lui”, në Gjirokastër, janë qitur nga pistoleta model 54, kalibër 7.62 mm me nr.14053073”- thuhet në vendimin e rihapjes së hetimeve. Nga hetimet e rihapura rezulton se prokuroria ka zbuluar falsifikim në librin e konsultave në Spitalin Psikiatrik, çka ka çuar në ngritjen e akuzës ndaj infermierit Budani.

l.q.

Ein Gedanke zu “Regisseur: Gjergj Xhuvani starb, Vater des Mehrfach Mörders – Konstantin Xhuvani”

 1. Der Massenmörder Kostandin Yhuvani, fälschte mit Hilfe seiner Mafia Mutter die Krankenhaus Akten in Elbasan, mit Hilfe der Krankenschwester Kujtim Budani. welche dadurch ein falschen Alibi besorge. Deshalb wurde das Urteil nun um 4 weitere Jahre erhöht

  Vrasja e katërfishtë në Tiranë i nxjerr zbuluar konfliktin me armë në Gjirokastër, Kostandin Xhuvanit i shtohen edhe 4 vjet burg

  Kostandin Xhuvani

  TIRANË – Gjykata e Gjirokastrës ka dënuar me 4 vite burgim Kostandin Xhuvanin për akuzën e “Mbajtjes pa leje të armëve” dhe me 18 muaj burgim ish-infermierin e spitalit Psikiatrik në Elbasan Kujtim Budani, i akuzuar për “Falsifikim të dokumenteve”. Vendimi për dënimin e djalit të ish-deputetes së PS Luiza Xhuvani është marrë disa ditë më parë nga tre gjyqtarë të Gjirokastrës, të cilët pasi analizuan provat e dërguara në gjyq nga prokurori Julian Çafka, deklaruan fajtor dhe dënuan Xhuvanin dhe Budanin. Tashmë dy personat e dënuar Budani dhe Xhuvani i janë drejtuar gjykatës së Apelit Gjirokastër, ku kërkojnë prej saj të shpallen të pafajshëm.

  Kujtojmë që veç dënimit me 4 vite burg të marrë në Gjirokastër, Kostandin Xhuvani është dënuar me 35 vite burgim për vrasjen e katër personave Edison Jahon, Enea Xhajn, Arbër Demirajn dhe italianin Gianpaolo Azzola, më 4 nëntor 2014. Ishte pikërisht kjo vrasje e katërfishtë që riktheu në skenë historinë e armës në Gjirokastër në prill 2014, për të cilën akuzohej Xhuvani. Kjo dosje penale është hapur dhe mbyllur disa herë nga prokuroria, por këtë herë pas disa verifikimeve të imtësishme, prokuroria arriti të zbulojë të gjithë kronologjinë e këtij krimi të ndodhur në Gjirokastër.

  Kryerja e ekspertizës balistike të armës që përdori Xhuvani në masakrën e katërfishtë në Tiranë me tre gëzhojat e sekuestruara në ngjarjen e Gjirokastrës, rezultoi se ishte e njëjtë me armën që u përdor në ngjarjen e 25 prillit 2014 në Gjirokastër, ku ndodhi një konflikt me armë, pa të lënduar. Sipas këtij akti ekspertimi, rezulton se: “…tre gëzhojat e fiksuara në lidhje me ngjarjen e datës 25.04.2014, në lokal “Lei–Lui”, në Gjirokastër, janë qitur nga pistoleta model 54, kalibër 7.62 mm me nr.14053073..” – thuhet në vendim.

  Por gjatë marrjes në pyetje Kostandin Xhuvani në fazën e hetimit deklaroi se nuk ishte autor i kësaj ngjarjeje dhe se ai ditën e 24 prillit, kishte qenë në Spitalin Psikiatrik në Elbasan. Dhe për nevojë të verifikimit të kësaj alibie, nga policia gjyqësore u këqyr dhe u mor një kopje e librit të konsultave në këtë spital, nga ku rezultoi se në një nga fletët e këtij libri ishte shënuar emri i Kostandin Xhuvanit në datën 25 prill 2014, ora 17:00. I pyetur si person ndaj të cilit zhvilloheshin hetime Kostandin Xhuvani, deklaroi se ditën e ngjarjes ai ka qenë në qytetin e Elbasanit dhe më pas ai ka shkuar në spital, pas konsumimit të një sasie alkooli. Ai mohoi të kishte qenë në qytetin e Gjirokastrës dhe për më tepër të ishte autori i veprave për të cilat hetohej. Ndërkohë gjatë hetimeve prokuroria ka zbuluar falsifikim në librin e konsultave në Spitalin Psikiatrik, çka ka çuar në ngritjen e akuzës ndaj ish-infermierit të spitalit Psikiatrik Kujtim Budani….

  https://shqiptarja.com/lajm/vrasja-e-katerfishte-ne-tirane-i-nxjerr-zbuluar-konfliktin-me-arme-ne-gjirokaster-konstandin-xhuvanit-i-shtohen-edhe-4-vjet-burg

  Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s