EU/Deutsche Bestechungs Politik: Das Auto des Gangsters: Gjergji Bodurri, brannte ab

Deshalb wollen die Deutschen Banden, der IRZ-Stiftung, der KfW, keine Justiz, weil gemeinsam raubt man Milliarden seit vielen Jahren und die Drogen Kartelle, haben Freie Fahrt in Deutschland, wie der Visa Skandal schon zeigte.

eu konferenz
Die EU Mafia, mit den üblichen Reise Spesen Betrug, zelebriert sich und ihre Unfähigkeit in Tirana

Dem Cousin des Super Gangster: Damian Gjiknuri, der Wild West PPP Projekte und Wasser Kraftwerks Genehmigungen verteilte, fuer Geld und EU udn KfW finanziert, hat man wohl in Gramsch sein Auto angesteckt. Er war natuerlich im kriminellen Enterprise des Edi Rama, auch Chef der Gluecksspiel Behoerde. Berufs Ausbildung Null, oder eine fachliche Qualifikation, ausser Gangster und Verbrecher, aber Luxus  Mercedes

Digjet qëllimisht ‚Benz‘-i luksoz i kushëririt të Damian Gjiknurit, Bodurri: Makina është e baxhanakut (FOTO)

Një automjet luksoz tip ‚Benz‘ është djegur në mesnatë në Gramsh. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Xhile Liçi” në afërsi të qendrës së këtij qyteti. Policia njofton se automjeti me targë AA 999 XS që u dogj është në pronësi të Gjergji Bodurrit, i cili është kushëriri i ish-ministrit socialist, aktualisht deputet Damian Gjiknuri.

Gjatë natës në lagjen „Xhile Liçe“, të Gramshit, ka rënë zjarr në mjetin në pronësi të shtetasit Gj.B. i cili ishte i parkuar në rrugë pranë banesës. Si pasojë mjeti është djegur pjesërisht. Nga hetimi paraprak dyshohet se zjarri është i qëllimshëm, grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve“ thotë policia e Elbasanit.

Por Gjergji Bodurri pas publikimit të lajmit ka reaguar për Report Tv duke deklaruar se makina nuk është në pronësi të tij, por e baxhanakut. ‚Makina nuk është e imja, por e baxhanakut tim‚ tha ai për Report Tv.

Megjithatë, policia thotë se makina është në pronësi të Bodurrit. Në vendin e ngjarjes shkuan menjëherë zjarrfikësit dhe policia. Ndërhyrja e zjarrfikësve ka bërë që automjeti të mos digjet tërësisht, por vetëm në pjesën e përparme.

Makina e djegur

Ende nuk dihen shkaqet, por policia njofton se nga hetimi paraprak dyshohet se zjarri është i qëllimshëm, pasi mund të jetë përfshirë në veprimtari të jashtëligjshme. Grupi hetimor ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë së bizneseve pranë vendit ku u dogj makina për të shkuar në gjurmët e autorëve që i vendosën flakën makinës.

Makina ka qenë e parkuar në rrugë poshtë banesës së Bodurrit kur është përfshirë nga flakët gjatë natës. Gjergji Bodurri prej vitit 2013 deri pak kohë më parë, kur u mbyllën ka qenë përgjegjës i Task Forcës tek autoriteti i njësisë së lojërave të fatit, ndërsa administronte edhe disa pika në Gramsh.

Gjergji Boduri

https://shqiptarja.com/lajm/digjet-benzi-luksoz-ne-gramsh-dyshimet-e-para

 

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s